Manta an IBM Company

Manta an IBM Company

MANTA je unikátní data-lineage platforma, která pomáhá středním a velkým společnostem získat detailnější přehled o datových tocích napříč celou organizací, pomáhá jim automatizovat procesy a získat kontrolu nad svými metadaty. To se promítá do větší schopnosti přijímat chytrá rozhodnutí. Manta je unikátní svou komplexností a náročností na vývoj. Nabízí velmi náročné technologické výzvy a možnost pracovat na složitých úkolech, které dosud ještě nikdo nikdy neřešil. Úspěch Manty je také založen na velmi úzké spolupráci s akademickou sférou a nejlepšími univerzitami. Studenti si tak mohou ověřovat teorie v praxi a díky tomu má Manta přístup k talentům a mnohdy zajímavým nápadům. Mantu dnes tvoří více než 150 nadšených kolegů pracujících v Praze, Lisabonu, Dublinu a Tampě, kteří jsou připraveni na velmi zajímavý růst.  

Nabídka příležitostí 5

Definujeme svým způsobem úplně nové odvětví, novou metu práce s daty a nyní jsme připravení na růst

MANTA is ready for takeoff

MANTA flows

Manta je produktem, který otevírá dveře do budoucnosti. Žádná firma na světě neposkytuje pohled na původ dat v takovém rozlišení a nejde tak hluboko při jejich analýze. Představte si, že máte k dispozici dvě satelitní mapy. Jedna je s nízkým rozlišením a zobrazuje maximálně pohled na vaši čtvrt. Pak ale máte mapu druhou, ve 4K s přiblíženými detaily – to je Manta. Nejenže vidíte domy a ulice, ale také tašky na střechách a kuřecí křídla na grilu vašeho souseda. Tato úroveň detailu, kterou jsme schopni poskytnout, je založena na našem zaměření. Nás nerozptyluje nic jiného, a tak se soustředíme na absolutní technickou kvalitu výsledku. Pomáháme tisícům inženýrům po celém světě, aby jejich práce byla jednodušší. Je to "Computer Science" v tom ryzím akademickém slova smyslu. Mantu dělají lidé s vědeckým backgroundem, lidé, kteří získali vášeň k technologiím na škole a u nás nacházejí uplatnění v oboru do nejmenšího detailu. 


    
     Tomáš Krátký
    

    
     –
    

    
     Founder and CEO
Tomáš Krátký
Founder and CEO

Sky is the limit

Máme radost z toho, že náš tým roste a máme taky plány v expanzi pokračovat. Na této cestě nejsme sami, protože se k nám připojili skvělí investoři a získali jsme potřebné prostředky, které nám umožní rychlý růst a další technologický rozvoj. Předěláváme celou infrastrukturu do cloudu, aby mohla být v SaaS módu a díky tomu dostupnější. 

Kohokoliv byste se u nás zeptali, tak vám řekne, že teď je ten nejlepší čas být v Mantě. Právě teď se toho děje hodně a množství příležitostí, které se nám otevírají před nosem, je obrovské. Další část, která je pro lidi v Mantě velmi atraktivní, je, že jsou tu ta největší technická esa z oboru metadat, takže  pokud se chcete učit a dostat se v oboru dat do hloubky, tak tohle je pro vás to správné místo. 


    
     Lukáš Hermann
    

    
     –
    

    
     VP of Engineering
Lukáš Hermann
VP of Engineering

    
     Šimon Rajčan
    

    
     –
    

    
     Senior Product Manager
Šimon Rajčan
Senior Product Manager

"Jedna z věcí, která pořád zůstavá stejna je výzva. Manta je produkt, který není vůbec jednoduchý. Máme přesah do výzkumu, řešíme komplikované algoritmy a to může být pro spoust lidí zajímavé."

Lukáš Hermann, VP of Engineering

Drive

Cítíme, že jsme u něčeho velmi výjimečného a každý chce přiložit ruku k dílu a být u toho. Dnes máme skvělou pozici na trhu. Manta je v hledáčku těch nejzkušenějších expertů v oblasti rozvoje start-upů a technologických nápadů. Máme za sebou zkušenosti, spokojené zákazníky a zájem investorů, kteří nám důvěřují. V nedávném investičním kole se nám podařilo získat celkovou investici ve výši 35 milionů dolarů. Investice nám umožňují rozvíjet tým, můžeme si dovolit mnohem víc v marketingu, můžeme mít nástroje, které nám pomáhají rozvíjet náš produkt velmi kvalitně i možnosti rozvoje týmu i jednotlivců.

Co mají všichni lidi společný, je, že vidí potenciál a věří trhu. A je to pro ně šance být u něčeho velkého, ať už poprvé, nebo opakovaně, a příležitost být u úspěchu takového rozsahu.

Tomáš Krátký, Founder and CEO

    
     Lucie Svitáková
    

    
     –
    

    
     Software Engineer
Lucie Svitáková
Software Engineer

    
     Victoria Usan
    

    
     –
    

    
     Junior Manual Test Engineer
Victoria Usan
Junior Manual Test Engineer

    
     Radek Černý
    

    
     –
    

    
     Senior People Partner
Radek Černý
Senior People Partner

Dělej co tě baví a tak, jak tě to baví

Do velké míry je Manta o samostatnosti. Není čas dlouho zaškolovat nováčky nebo se dívat každému pod ruce a více koordinovat výsledek. Dalo by se říct, že to je o vysoké míře vlastní odpovědnosti. Každý z nás ví, na čem pracuje a co je výsledek, který potřebuje doručit a je jen na něm, jak si svůj workload naplánuje a uřídí. Manta je velmi inspirativní prostředí, je ale taky velmi náročné a toto je jeden z důvodů, proč tomu tak je. Skoro nikdy nepřijde konkrétní zadání, spíše je to o cíli, který se má dosáhnout třeba za čtvrt nebo za půl roku a je na tobě, jakou cestu k tomu výsledku postavíš. Jde o to, aby tě bavila tvá práce a dostaneš prostor se realizovat.

Produkt na 100%

Naše kultura je historicky postavená na poctivé práci, ochotě si vzájemně pomáhat a chuti dávat do vývoje a zlepšování produktu sto procent. Náš entusiasmus nezmizel, ani s tím jak rosteme. Přicházejí nové výzvy a nové příležitostí a my uděláme maximum proto, abychom je využili. 

Jsme technologická firma a dnes máme šanci dělat technologie, jak nejlépe dokážeme. Co je v Mantě jedinečné a co je cítit napříč firmou, je, že nejsme součástí nějakého světového vendora a zaparkovaní vedle dalších produktů v portfoliu, ale jsme samostatní a máme konkrétní a jasně definovanou value proposition pro všechny.


Tomáš Krátký, Co-founder of MANTA
Tomáš Krátký, Co-founder of MANTA

Tomáš Krátký: Šetříme čas tisícům inženýrů

Tenhle mindset nám umožňuje zkoušet dělat věci jinak, protože to je to podstatné. Uvědomil jsem si, že měsíčně rosteme o 30% ve všem a pokud děláme věci v březnu stejně, jako jsme je dělali na Vánoce, je to špatně. Musíme inovovat na denní bázi a potřebujeme mít takovou kulturu, aby lidi neustále chodili se zlepšovákama, protože se prostě nesmíříme s tím, že to budeme dělat stejně jako minulý měsíc. Myslím si, že to tady všichni chápou, protože tým je opravdu kritický a to je skvělý. Pomáháme si, umíme společně vyhrávat, ale umíme i společně prohrávat a máme v tom každý svou obrovskou osobní odpovědnost.

Jsme na začátku, vůbec netušíme kam nás naše cesta zavede. Máme obrovskou technologickou schopnost, a to i díky skvělé spolupráci s univerzitami. 

Můj mindset není, že postavíme něco, co za dva roky prodáme někomu většímu, ale to, co chci, je postavit velkou firmu, protože potenciál na trhu s metadaty je na svém startu a je obrovský.

Klíčové je, abychom stále fungovali týmově. Každý v Mantě je důležitý, jsme velmi týmová firma a pokud by tady byl někdo toxický, kdo by nerespektoval tým a tím zhoršoval náladu, tak pro něj u nás prostor není.

Chci, aby v Mantě byli lidi, co se budou se chtít podílet na našem růstu. Máme všichni příležitost být u velkého úspěchu a potvrzuje to i mnoho seniorních lidí, kteří už s firmami takový úspěch zažili a u nás cítí, že by jej mohli zopakovat.

Čím složitější, tím lepší

Řešíme technologicky náročné výzvy, většinou takové, které před námi nikdo ještě neřešil. Tahle vědecká vášeň pro složité problémy a jejich řešení nás spojuje. Manta je velmi komplexní, a tak se u nás nechytí člověk se základy programování. To je realita. Každý den řešíme úlohy, které jsou velmi specifické a náročné, proto potřebujeme kolegy s hlubokou technickou znalostí, kteří programování zasvětili svůj život už na střední a jsou dostatečně zapálení řešit ty nejsložitější problémy, které před ně postavíme. Čím náročnější, tím lepší. Kdyby to bylo jednoduché, tak by nás to vlastně ani tolik nebavilo. 

Minimálně v mojom týme nikto nechce robiť polovičatú prácu, len preto aby boli veci rýchlo hotové. Myslím si, že ak by sme nerobili na takýchto tažkých veciach, tak polovica ľudí by odišla. Preto hľadáme ľudí, ktorí chcú riešiť zložité problémy a veci, ktoré zatiaľ nikto pred nami nerobil.

Andrej Jurčo, Software Engineer

MANTA Scientists

V Mantě vždy záleželo na lidech, kteří své práci rozumí do detailu, nikdy tomu nebylo jinak a doufáme, že tomu nikdy jinak nebude, protože se dnes dá říct, že Manta má k produktu inženýrský přístup, což znamená, že při vývoji se vždy dbá na názory technických lidí a jejich názory jsou důležité i v případě všeho dalšího, co se týká zákazníka. Každý je podporovaný, aby se vyjádřil a výsledná rozhodnutí jsou tak podložená daty a relevantními názory. Proto v Mantě zažiješ spíš prostředí, které je introvertní, což ale neznamená, že si neobjednáme pizzu nebo nezajdeme na pivo. Potkáváme se velmi rádi, ale taky se rádi zavřeme se sluchátkama na uších a ponoříme se do nějakého problému na hodiny. Takže pokud hledáš spíše pulsující a bzučící firmu, možná Manta není to pravé. 


    
     Jan Dudek
    

    
     –
    

    
     Engineering Manager
Jan Dudek
Engineering Manager

"Hledáme lidi, které baví jít po cestách, které před nimi nikdo neprošlápnul. Ta správná cesta vzniká chůzi a je důležité se nebát věci zkoušet."

Radek Černý, Senior People & Culture

Spolupráce s univerzitami

Studenti u nás byli a budou vždy plnohodnotnými členy týmu. Většina si k nám přijde napsat svou závěrečnou práci, což znamená, že dostanou část kódu, nebo jiný projekt a pomáhají nám v reálném developmentu. V Mantě vnímáme vzdělání jako důležitou součást rozvoje každého jednotlivce, a proto se každého snažíme v maximální míře podpořit. Chceme, aby si z práce na své diplomce vzali maximum, aby praxe nebyla jen o razítku nebo projektu, který napíšou do šuplíku, ale aby skutečně využili to, o čem se ve škole učí. Tady mají tu možnost. Podporujeme studenty v tom, aby měli čas na práci, školu i svůj volný čas, snažíme se jim vždy maximálně vyjít vstříc. Jsme pak rádi, pokud s námi lidi zůstávají, protože jim Manta dává smysl. 

Co jsem zatím navnímal, je tady poměrně velká příležitost použít to, co se člověk naučil na univerzitě, a to v IT nebývá až tak časté.

Jan Dudek, Engineering Manager

Máme velmi seniorní a zkušený leadrship tým, máme jasné směrování a jasnou vizi a umíme velmi rychle reagovat na věci, co se dějí. Předjímame a umíme měnit rozhodnutí a směrovat je tak, aby tady firma byla i za 5-10 let.

Radek Černý, Senior People & Culture

MANTA core principles

Costumer Focus

At the heart of our business is a commitment to our customers, both internal and external. Providing an exceptional customer experience is the foundation of everything we do. 

Raising the Bar

We are constantly innovating and pushing boundaries, setting high standards for ourselves and taking ownership of our work. 

One Team

We are One Team, with One Voice, working towards One Direction. Our success is the team's success, and we support each other without playing political games. 

Honesty and Candor

We prioritize honest and transparent communication, even if it’s uncomfortable. We share constructive feedback respectfully, always supported with data. We value diverse opinions and perspectives, caring personally and challenging directly to ensure mutual growth. 

Passion and Courage

We feel an internal drive towards taking bold and creative actions to achieve our goals. We step up to address difficult challenges and take calculated risks to drive progress. 

#mantatogether

Manta je naše druhá "pracovní" rodina. V Mantě je skvělá atmosféra, uvolněná a hodně přátelská. Nikdo se tu necítí odstrčený, ale vždy jako součást týmu, výsledku, diskuze a rozhodnutí. Žádná otázka není špatně. Pokud kdokoliv požádá o pomoc, vždy jI dostane. I díky komunikaci celého leadership týmu víme, co se v Mantě děje a kam směřujeme každý měsíc, krok za krokem.

Říká se, že aby člověk byl ve své práci spokojený, potřebuje čtyři pilíře. Jedním je dobré finanční hodnocení, druhým jsou kolegové, se kterými si rozumíte, třetím jsou lídři, kteří firmu vedou a čtvrtým pilířem je smysluplný produkt a vize kam směřuje. To všechno je v Mantě v rovnováze a lidé tu jsou proto, že jim dává Manta smysl jako jeden celek. 

Slacknu ti to

Jedna z věcí, které v Mantě fungují skvěle, je komunikace. Ať už mezi jednotlivými týmy nebo mezi Tomášem Krátkým, naším CEO, a námi. Tomáš každý měsíc posílá email, kde najdeme souhrn toho, co je v Mantě nového, jaké jsou výsledky a zároveň i to, co se nepovedlo. Máme interní podcasty, díky kterým se můžeme navzájem víc poznat a  získáme praktické info o tom, kdo je za co zodpovědný a jak se mu v tom aktuálně daří. To bylo obzvlášť v době pandemie velmi účinným nástrojem onboardingu. Všichni jsme slack away - to znamená, že máme informaci na dosah jedné zprávy na slacku. Pokud tě něco trápí, nebo chceš něco prodiskutovat, není nic jednoduššího než napsat zprávu. Každý podnět, feedback, pochvalu i stížnost si bereme k srdci a jde nám skutečně o to, aby se tady lidem pracovalo skvěle.

"Mně přijde, že všichni tady jsou extrémně chytrý lidi. Zároveň je to parta, která se dokáže uvolnit u dobrého jídla nebo piva a tam vydechnout. Naše kultura je dost uvolněná a otevřená i pro nové lidi, které se vždy snažíme rychle začlenit." 

Petra Šedivá, Office Manager

Máme hodně šikovně udělaný kariérní plán. Já to vnímám jako lovení pokémonů – vidím, která vlastnost mi chybí a reálně tak vím, v čem je potřeba se zlepšit, abych se mohl posunout na další úroveň. To jsem v předešlé práci neviděl a jen se vždy říkalo "ještě počkej".

Michal Kyjovský, Software Engineer

Dopad

Manta má nejen reálný dopad pro své zákazníky, protože náš produkt není něco “jen hezkého”, ale je opravdu funkční. Našim zákazníkům v dnešním rychlém světě pomáhá velmi výrazně v rozhodování, které často stojí velké peníze. Vidíme, jakým způsobem náš produkt používají, jak díky tomu dokáží rozvíjet svou IT infrastrukturu a svůj byznys mnohem precizněji a díky tomu být i úspěšnější.

Vedle toho produktového dopadu je v Mantě i důraz na dopad každého jednotlivce. Jsme stále ještě tak akorát velcí, aby každý pracoval na něčem, co opravdu dává smysl, co se reálně použije a čím přispěje do celkové skládačky, kterou společně tvoříme. Je tu přímočará cesta k výsledku, ke kterému přispíváme všichni. Když se ohlédneme za tím, co už se nám podařilo, jsme si jistí, že tak, jak je Manta nyní nastavená, tak je schopná zvládnout další level. 

Manta

Najdeš nás na Praze 7, hned vedle stanice metra Nádraží Holešovice. V kancelářích najdeš klid pro práci, máme tady velký společný prostor a úžasnou terasu s výhledem na Vltavu. Můžeš se těšit na ovoce a svačinky, pravidelné snídaně a vždy se najde taky někdo, s kým můžeš vyrazit na oběd nebo na pivo po práci. 

Jsem tady měsíc a půl a znám skoro všechny, co chodí do officu. Snaží se mě začlenit, jako nového člena rodiny, do obědových skupinek, kávových skupinek a snažíme se být v kontaktu, tak že zajdeme na kolo po práci. Lidi jsou shovívavý, když něčemu ještě nerozumím a ochotní pomoct, třeba jen tím, že mi pošlou článek a za to jsem moc ráda.

Victoria Usan, Junior Manual Test Engineer

Přidej se!