MANTA

MANTA je unikátní svou komplexností a náročností na vývoj, nabízí velmi náročné technologické výzvy a možnost pracovat na složitých úkolech, které před tím ještě nikdo nikdy neřešil. MANTA je unikátní data-lineage platforma, která pomáhá středním a velkým společnostem získat detailnější přehled o datových tocích napříč celou organizací, pomáhá jim automatizovat procesy a získat kontrolu nad svými metadaty. MANTY úspěch zároveň stojí na velmi úzké spolupráci se studenty a nejlepšími českými univerzitami. Studenti si tak mohou v MANTĚ ověřit teorie v praxi a díky tomu má MANTA přístup k talentům a mnohdy zajímavým nápadům. MANTu dnes tvoří více než 100 nadšených kolegů pracujících z Prahy, Lisabonu, Dublinu a Tampy, kteří jsou připraveni na velmi zajímavý růst. Důvěru investorů získala MANTA i v nedávném investičním kole, kdy se podařilo získat celkovou investici ve výši 35 milionů dolarů.

Nabídka příležitostí 3

Definujeme svým způsobem úplně nové odvětví, novou metu práce s daty a nyní jsme připravení na růst

MANTA is ready for takeoff

MANTA flows

Za úspěchem Manty rozhodně stojí unikátnost našeho produktu. Žádná firma na světě neposkytuje pohled na původ dat v takovém rozlišení a nejde tak hluboko při jejich analýze. Představte si, že máte k dispozici dvě satelitní mapy. Jednu máte v HD, rozeznáte na ní střechu Vašeho domu i sousedův bazén, ale při přiblížení se Vám začne obraz rozmazávat. Pak ale máte jinou, ve 4K, kde jste schopni zaostřit i na sousedův gril a zjistit, co měl zrovna k večeři. Právě MANTA poskytuje tohle rozlišení na úrovni práce s daty. Je to hodně dáno naším zaměřením. Nás nerozptyluje nic jiného, a tak jsme soustředění na absolutní technickou kvalitu výsledku. 

Pomáháme tisícům inženýrům po celém světě, aby jejich práce byla jednodušší. Je to "Computer Science" v tom ryzím akademickém slova smyslu. MANTU dělají lidé s vědeckým backgroundem, lidé, kteří získali vášeň k technologiím na škole a u nás nacházejí uplatnění v oboru do nejmenšího detailu. 


    
     Tomáš Krátký
    

    
     –
    

    
     Founder and CEO
Tomáš Krátký
Founder and CEO

Sky is the limit

Meziročně se náš tým rozrostl o 60 kolegů, máme velmi ambiciózní plány na expanzi na americký trh, otevřeli jsme pobočku v Lisabonu, kde chceme nastartovat naše R&D centrum, připojili se k nám skvělí investoři a získali jsme potřebné prostředky, které nám umožní rychlý růst a další technologický rozvoj. Předěláváme celou infrastrukturu do cloudu, aby mohla být v SaaS módu a díky tomu dostupnější. 

Kohokoliv byste se u nás zeptali, tak vám řekne, že teď je ten nejlepší čas být v Mantě. Právě teď se toho děje hodně a množství příležitostí, které se nám otevírají před nosem, je obrovské. Další část, která je pro lidi v Mantě velmi atraktivní, je, že jsou tu ta největší technická esa z oboru metadat, takže  pokud se chcete učit a dostat se v oboru dat do hloubky, tak tohle je pro vás to správné místo. 


    
     Karolína Míková
    

    
     –
    

    
     Marketing Operations Executive
Karolína Míková
Marketing Operations Executive

    
     Jonáš Waloschek
    

    
     –
    

    
     Tech Recruiter
Jonáš Waloschek
Tech Recruiter

Co mají všichni lidi společný, je, že vidí potenciál a věří trhu. A je to pro ně šance být u něčeho velkého, ať už poprvé, nebo opakovaně, a příležitost být u úspěchu takového rozsahu.

Tomáš Krátký, Founder and CEO

Pro mě je nejdůležitější asi volnost. Můžu se pustit do čehokoliv a dostanu plnou důvěru, že to dokážu. To vnímám i jako přidanou hodnotu v hiringu. My lidi nevybíráme na základě toho, kde je teď nejvíc potřebujeme, ale dáme na to, kde se lidi chtějí realizovat a co jim dává největší smysl.

Jonáš Waloschek, Tech Recruiter

Drive

Asi největším drivem pro nás všechny je úspěch, který má MANTA před sebou. Cítíme, že jsme u něčeho velmi výjimečného a každý chce přiložit ruku k dílu a být u toho. Dnes máme skvělou pozici na trhu. MANTA už není zcela neznámou firmou jako před pár lety a dostáváme se do hledáčku těch nejzkušenějších v oblasti rozvoje start-upů a technologických nápadů. Máme za sebou zkušenosti, spokojené zákazníky a zájem investorů, kteří firmě věří. Navzdory globální náladě získala MANTA důvěru dalších investorů i v nedávném investičním kole, kdy se podařilo získat celkovou investici ve výši 35 milionů dolarů. Investice nám umožňují rozvíjet tým, můžeme si dovolit mnohem víc v marketingu, můžeme mít nástroje, které nám pomáhají rozvíjet náš produkt velmi kvalitně i možnosti rozvoje týmu i jednotlivců. 


    
     Lucie Svitáková
    

    
     –
    

    
     Software Engineer
Lucie Svitáková
Software Engineer

    
     Jan Ulrych
    

    
     –
    

    
     VP of Research & Education
Jan Ulrych
VP of Research & Education

Dělej co tě baví a tak, jak tě to baví

Do velké míry je MANTA o samostatnosti. Není čas dlouho zaškolovat nováčky nebo se dívat každému pod ruce a více koordinovat výsledek. Dalo by se říct, že to je o vysoké míře vlastní odpovědnosti. Každý z nás ví, na čem pracuje a co je výsledek, který potřebuje doručit a je jen na něm, jak si svůj workload naplánuje a uřídí. MANTA je velmi inspirativní prostředí, je ale taky velmi náročné a toto je jeden z důvodů, proč tomu tak je. Skoro nikdy nepřijde konkrétní zadání, spíše je to o cíli, který se má dosáhnout třeba za čtvrt nebo za půl roku a je na tobě, jakou cestu k tomu výsledku postavíš. Jde o to, aby tě bavila tvá práce a dostaneš prostor se realizovat.

Produkt na 100%

Donedávna byla MANTA opravdu jen pro srdcaře, kteří byli odvážní, dávali tomu sto procent a Mantu stavěli s obrovským nadšením. Spousta věcí byla bez fungujících procesů a lidi měli velmi široký záběr. Nadšení nám nezmizelo, ale díky investicím, které se skvěle povedly, se dnes o Mantu a celé prostředí Manty stará mnohem více lidí, což přivádí z trhu lidi s obrovskými zkušenostmi i v zahraničí. Díky tomu se můžeme opravdu soustředit na co nejlepší produktový vývoj. 

Jsme technologická firma a dnes máme šanci dělat technologie, jak nejlépe dokážeme. Co je v Mantě jedinečné a co je cítit napříč firmou, je, že nejsme součástí nějakého světového vendora a zaparkovaní vedle dalších produktů v portfoliu, ale jsme samostatní a máme konkrétní a jasně definovanou value proposition pro všechny.

Tomáš Krátký, Co-founder of MANTA
Tomáš Krátký, Co-founder of MANTA

Tomáš Krátký: Šetříme čas tisícům inženýrů

Tenhle mindset nám umožňuje zkoušet dělat věci jinak, protože to je to podstatné. Uvědomil jsem si, že měsíčně rosteme o 30% ve všem a pokud děláme věci v březnu stejně, jako jsme je dělali na Vánoce, je to špatně. Musíme inovovat na denní bázi a potřebujeme mít takovou kulturu, aby lidi neustále chodili se zlepšovákama, protože se prostě nesmíříme s tím, že to budeme dělat stejně jako minulý měsíc. Myslím si, že to tady všichni chápou, protože tým je opravdu kritický a to je skvělý. Pomáháme si, umíme společně vyhrávat, ale umíme i společně prohrávat a máme v tom každý svou obrovskou osobní odpovědnost.

Jsme na začátku, vůbec netušíme kam nás naše cesta zavede. Máme obrovskou technologickou schopnost, a to i díky skvělé spolupráci s univerzitami. 

Můj mindset není, že postavíme něco, co za dva roky prodáme někomu většímu, ale to, co chci, je postavit velkou firmu, protože potenciál na trhu s metadaty je na svém startu a je obrovský.

Klíčové je, abychom stále fungovali týmově. Každý v Mantě je důležitý, jsme velmi týmová firma a pokud by tady byl někdo toxický, kdo by nerespektoval tým a tím zhoršoval náladu, tak pro něj u nás prostor není.

Chci, aby v Mantě byli lidi, co se budou se chtít podílet na našem růstu. Máme všichni příležitost být u velkého úspěchu a potvrzuje to i mnoho seniorních lidí, kteří už s firmami takový úspěch zažili a u nás cítí, že by jej mohli zopakovat.


    
     Lukáš Hermann
    

    
     –
    

    
     VP of Engineering
Lukáš Hermann
VP of Engineering

Čím složitější, tím lepší

Řešíme technologicky náročné výzvy, většinou takové, které před námi nikdo ještě neřešil. Tahle vědecká vášeň pro složité problémy a jejich řešení nás spojuje. MANTA je velmi komplexní, a tak se u nás nechytí člověk se základy programování. To je realita. Každý den řešíme úlohy, které jsou velmi specifické a náročné, proto potřebujeme kolegy s hlubokou technickou znalostí, kteří programování zasvětili svůj život už na střední a jsou dostatečně zapálení řešit ty nejsložitější problémy, které před ně postavíme. Čím náročnější, tím lepší. Kdyby to bylo jednoduché, tak by nás to vlastně ani tolik nebavilo. 

Minimálně v mojom týme nikto nechce robiť polovičatú prácu, len preto aby boli veci rýchlo hotové. Myslím si, že ak by sme nerobili na takýchto tažkých veciach, tak polovica ľudí by odišla. Preto hľadáme ľudí, ktorí chcú riešiť zložité problémy a veci, ktoré zatiaľ nikto pred nami nerobil.

Andrej Jurčo, Software Engineer

MANTA Scientists

V Mantě vždy záleželo na lidech, kteří své práci rozumí do detailu, nikdy tomu nebylo jinak a doufáme, že tomu nikdy jinak nebude, protože se dnes dá říct, že MANTA má k produktu inženýrský přístup, což znamená, že při vývoji se vždy dbá na názory technických lidí a jejich názory jsou důležité i v případě všeho dalšího, co se týká zákazníka. Každý je podporovaný, aby se vyjádřil a výsledná rozhodnutí jsou tak podložená daty a relevantními názory.

Proto v Mantě zažiješ spíš prostředí, které je introvertní, což ale neznamená, že si neobjednáme pizzu nebo nezajdeme na pivo. Potkáváme se velmi rádi, ale taky se rádi zavřeme se sluchátkama na uších a ponoříme se do nějakého problému na hodiny. Takže pokud hledáš spíše pulsující a bzučící firmu, možná MANTA není to pravé. 

Spolupráce s univerzitami

Studenti u nás byli a budou vždy plnohodnotnými členy týmu. Většina si k nám přijde napsat svou závěrečnou práci, což znamená, že dostanou část kódu, nebo jiný projekt a pomáhají nám v reálném developmentu. V Mantě vnímáme vzdělání jako důležitou součást rozvoje každého jednotlivce, a proto se každého snažíme v maximální míře podpořit. Chceme, aby si z práce na své diplomce vzali maximum, aby praxe nebyla jen o razítku nebo projektu, který napíšou do šuplíku, ale aby skutečně využili to, o čem se ve škole učí. Tady mají tu možnost. Podporujeme studenty v tom, aby měli čas na práci, školu i svůj volný čas, snažíme se jim vždy maximálně vyjít vstříc. Jsme pak rádi, pokud s námi lidi zůstávají, protože jim MANTA dává smysl. 

Když u nás studenti píšou bakalářku nebo diplomku, tak pracují na konkrétní části Manty. Když je ti 22 a vyvíjíš produkt, který reálně používá například americká banka, tak je to skvělý. Oni u nás nedělají něco jen na oko, ale vyvíjejí hlavní kód.

Simona Lapaciková, HR Business Partner

    
     Simona Lapaciková
    

    
     –
    

    
     HR Business Partner
Simona Lapaciková
HR Business Partner

To, co vždy chválím a co je podle mě benefit práce v Mantě, je, že můžeš mluvit s kýmkoliv ve firmě. Nejsou tady žádné hierarchické problémy ani lidi, kterým bys nemohl napsat nebo jim dát konstruktivní feedback. Jsou tady lidi, kteří si ten feedback vyslechnou a vždycky na tom zapracují.

Eva Žežulková, Marketing Manager

MANTA core principles

Striving for excellence

We never stop learning and we constantly develop our knowledge to reach higher every day.

Teamwork

We bring the best out of everyone to achieve common goals.

Integrity and ethics

We follow fair and transparent business practices and we build a welcoming workplace by supporting diversity and inclusion.

Commitment to customers

We grow strong relationships with our customers to provide them with an outstanding, life-changing product.

#mantatogether

MANTA je naše druhá "pracovní" rodina. V Mantě je skvělá atmosféra, uvolněná a hodně přátelská. Nikdo se tu necítí odstrčený, ale vždy jako součást týmu, výsledku, diskuze a rozhodnutí. Žádná otázka není špatně. Pokud kdokoliv požádá o pomoc, vždy jI dostane. I díky komunikaci celého leadership týmu víme, co se v Mantě děje a kam směřujeme každý měsíc, krok za krokem.

Říká se, že aby člověk byl ve své práci spokojený, potřebuje čtyři pilíře. Jedním je dobré finanční hodnocení, druhým jsou kolegové, se kterými si rozumíte, třetím jsou lídři, kteří firmu vedou a čtvrtým pilířem je smysluplný produkt a vize kam směřuje. To všechno je v Mantě v rovnováze a lidé tu jsou proto, že jim dává MANTA smysl jako jeden celek. 

Slacknu ti to

Jedna z věcí, které v Mantě fungují skvěle, je komunikace. Ať už mezi jednotlivými týmy nebo mezi Tomášem Krátkým, naším CEO, a námi. Tomáš každý měsíc posílá email, kde najdeme souhrn toho, co je v Mantě nového, jaké jsou výsledky a zároveň i to, co se nepovedlo. Máme interní podcasty, díky kterým se můžeme navzájem víc poznat a  získáme praktické info o tom, kdo je za co zodpovědný a jak se mu v tom aktuálně daří. To bylo obzvlášť v době pandemie velmi účinným nástrojem onboardingu. Všichni jsme slack away - to znamená, že máme informaci na dosah jedné zprávy na slacku. Pokud tě něco trápí, nebo chceš něco prodiskutovat, není nic jednoduššího než napsat zprávu. Každý podnět, feedback, pochvalu i stížnost si bereme k srdci a jde nám skutečně o to, aby se tady lidem pracovalo skvěle.

Máme hodně šikovně udělaný kariérní plán. Já to vnímám jako lovení pokémonů – vidím, která vlastnost mi chybí a reálně tak vím, v čem je potřeba se zlepšit, abych se mohl posunout na další úroveň. To jsem v předešlé práci neviděl a jen se vždy říkalo "ještě počkej".

Michal Kyjovský, Software Engineer

Dopad

MANTA má nejen reálný dopad pro své zákazníky, protože náš produkt není něco “jen hezkého”, ale je opravdu funkční. Našim zákazníkům v dnešním rychlém světě pomáhá velmi výrazně v rozhodování, které často stojí velké peníze. Vidíme, jakým způsobem náš produkt používají, jak díky tomu dokáží rozvíjet svou IT infrastrukturu a svůj byznys mnohem precizněji a díky tomu být i úspěšnější. 

Vedle toho produktového dopadu je v Mantě i důraz na dopad každého jednotlivce. Jsme stále ještě tak akorát velcí, aby každý pracoval na něčem, co opravdu dává smysl, co se reálně použije a čím přispěje do celkové skládačky, kterou společně tvoříme. Je tu přímočará cesta k výsledku, ke kterému přispíváme všichni. Když se ohlédneme za tím, co už se nám podařilo, jsme si jistí, že tak, jak je MANTA nyní nastavená, tak je schopná zvládnout další level. 

MANTA

Najdeš nás na rušném Ipáku. Do práce tak můžeš přijít pěšky, jet vlakem, metrem, tramvají, na koloběžce a nebo se připojit online. V kancelářích najdeš klid pro práci, ovoce a svačinky, pravidelné snídaně a vždy se najde taky někdo, s kým můžeš vyrazit na oběd nebo na pivo po práci. 

Přidej se!