Buďte v dobré společnosti

Řídíme se jednoduchým principem a sice prezentujeme jen ty firmy, do kterých bychom s klidným srdcem poslali pracovat své kamarády. Těmto firmám pomáháme na pracovním trhu vyniknout mezi ostatními. 

COCUMA přístup

Popisujeme, co u vás kandidát najde

Hodnoty, vize, prostředí, vztahy, DNA firmy a její identita – to přitahuje víc než palba benefitů. Dnes už nestačí říkat, co děláte. Vaše současné i budoucí kolegy mnohem více zajímá „jak a proč“ to děláte. Lidé si mohou vybrat, buď budou pracovat pro nějakou firmu, nebo pro skvělou firmu, která se nebojí a mluví o sobě otevřeně a autenticky, protože jednoduše nemá, co by skrývala. Naopak. Může toho mnoho ukázat.

Díky autentickému zachycení firemní kultury kandidáti vědí, do čeho jdou, a vybírají si vás, protože jim vyhovuje vaše prostředí a styl práce. Když to nevyhovuje, je to v pořádku. Nepřesvědčujeme je. Stejně by to nefungovalo, protože sami vědí, co od práce chtějí. Naopak si myslíme, že, pokud někdo do nějaké firmy po přečtení vašeho profilu nenastoupí, je to naprosto v pořádku a to nejlepší pro obě strany. Umíme vytáhnout a odprezentovat jedinečnost a přidanou hodnotu právě vaší firemní kultury.

Vše tvoříme sami na základě hlubokého pochopení toho, jak to u vás funguje

Neděláme zkratky, neusnadňujeme si práci. Vše je o velmi individuálním přístupu. Nikdy neukazujeme texty, které máte na stránkách, anebo jste je sami připravili. Vytváříme vždy nový obsah, který odráží nadhled, který máme jako externisté a zároveň vhled, který získáme díky mnoha hodinám rozhovorů s vašimi lidmi. Každý firemní profil vychází z mnoha hodin seznamování se s vaší firmou a každý je díky obsahu jedinečný.

Firmy, které prezentujeme, si pečlivě vybíráme

Jsme výběrový koncept. Něco jako Michelinská hvězda v gastronomii. Spolupracujeme s firmami, kterým věříme, že jsou pro ně lidé důležitým kapitálem, které jsou férové a etické a které nabízí smysluplnou práci a ne jen „zaměstnání“. Takové firmy potom nadšeně propagujeme a pomáháme jim vyniknout.

Naším cílem není exit ani souboj s největšími pracovními portály. Ani nám nejde o to, abychom rychle naškálovali a náš projekt prodali do zahraničí. Naše cesta je jiná. Chceme skvělým firmám pomáhat a dávat prostor firemním kulturám, které si zaslouží být vidět. Chceme vytvořit jedinečnou komunitu chytrých lidí i firem, které se u nás potkají a mohou spolupracovat. Chceme inspirovat celý pracovní trh ke změně a firmám, které o to stojí, předávat naše know-how. Pracujeme pro lídry, kteří jsou hrdí na své týmy, pro týmy, které jsou hrdé na své výsledky, a pro lidi, kteří jsou hrdí na své hodnoty.

Zaujali jsme vás?

Kouzlo a osobnost každé firmy se skrývá v tom, jak funguje uvnitř. Ne v tom, co dělá, ale „jak“ to dělá.

Proto prezentujeme firmy prostřednictvím jejich lídrů, pracovního prostředí, vize a způsobu práce.

Autenticita

Jsme přesvědčeni, že autenticita a upřímnost jsou tím důvodem, proč některé firmy nemusí své kolegy kontrolovat, úkolovat a tlačit je dopředu nesmyslnýma KPIs. Protože lidi od nepaměti následovali spíše ty autentické lídry, kteří jim nabídli smysl a upřímnost při spolupráci. 

Důvěra

Jsme možná naivní, ale věříme, že důvěra je mnohem hodnotnější než jakýkoliv kontrakt. Pokud chceme, aby nás ve firmách pustili dál než za zasedačku vedle recepce, tak jim musíme nabídnout více než počet shlédnutí profilu a jeden článek ročně. Musíme jim nabídnout produkt, který jim opravdu pomůže a nezklamat jejich důvěru. 

Vztahy

Vše kolem nás stojí na vztazích, ty jsou buď dobré nebo špatné. Rozhodli jsme se, že chceme nejen dobré vztahy mezi sebou, nebo mezi námi a našimi zákazníky, ale že chceme budovat vztahy i mezi našimi zákazníky tak, aby si mohli pomáhat nebo na něčem spolupracovat. Proto vytváříme komunitu, která takové vztahy podporuje. 

Při tvorbě profilu se pravděpodobně potkáte se Skondrem, Michalem a Jankou

Nejsme projekt, který, aby ušetřil na tvorbě, by si najímal studenty a začínající fotografy. Naopak, je pro nás charakteristické, že s firmami spolupracují lidé, kteří věří COCUMA myšlence a mají dostatečnou expertízu k pochopení vaší firmy.

Petr Skondr

CEO a zakladatel COCUMA. V oblasti HR působí přes 26 let a posledních 5 let ho fascinuje firemní kultura a lidé v organizacích. Je to člověk, který je neustále mezi lidmi. Potkáte ho, buď ve firmě při rozhovorech, při přednáškách o firemní kultuře, nebo při mentoringu lídrů a týmů.


    
     Petr Skondr
    

    
     –
    

    
     Co-founder of COCUMA
Petr Skondr
Co-founder of COCUMA

Janka Orlovská

Janka před COCUMA psala články, kterým vlastně sama moc nevěřila. U nás zjistila, že když se může potkávat s lidmi, kteří mají opravdu rádi, co dělají, tak jí to maximálně obohacuje. V tandemu s Michalem nebo Skondrem zkoumá firmy, připravuje obsah a věnuje se obnovám profilů.


    
     Janka Orlovská
    

    
     –
    

    
     Spolutvůrce obsahu na COCUMA
Janka Orlovská
Spolutvůrce obsahu na COCUMA

Michal Poppe

Michal spoluvlastnil digitální webovou agenturu, ale jeho vášní je udržitelnost a raw životní styl. Přestěhoval se do Zlína a se svou ženou provozují bezobalový obchod. Ke COCUMA se přidal, protože ho baví opravdovost, se kterou firmy prezentujeme i to, že si je vybíráme.


    
     Michal Poppe
    

    
     –
    

    
     Spolutvůrce obsahu na COCUMA
Michal Poppe
Spolutvůrce obsahu na COCUMA
První uzavřené setkání COCUMA firem hostil Eyelevel a bylo to skvělé.
První uzavřené setkání COCUMA firem hostil Eyelevel a bylo to skvělé.
Skondr & Yemi. Jestli nás něco baví fakt hodně, tak jsou to rozhovory s lidmi uvnitř firem.
Skondr & Yemi. Jestli nás něco baví fakt hodně, tak jsou to rozhovory s lidmi uvnitř firem.
Michal Poppe a Mirka Lukáčová vítají účastníky Culture Rocks
Michal Poppe a Mirka Lukáčová vítají účastníky Culture Rocks
Janka Orlovská a její nadšení z posledního COCO meetupu
Janka Orlovská a její nadšení z posledního COCO meetupu
Michal Poppe
Michal Poppe

Profilem to nekončí, ale teprve začíná

Pravidelné aktualizace obsahu po celý rok

Naším cílem není udělat profil, a pak vám jednou ročně poslat fakturu a občas aktualizovat texty. Naším cílem je, abyste měli perfektní nástroj, který je v každém momentu aktuální a funkční. Proto, kdykoliv se přestěhujete, přijdeme a nafotíme vám nové kanceláře nehledě na to, že není období obnovy licence. Když vám přijde do firmy někdo, koho chcete připojit na profil, přijdeme a natočíme nové video. Prostě pečujeme o výsledek po celou dobu naší spolupráce. 

Propojujeme COCUMA firmy ve funkční komunitu

Budujeme komunitu, ve které se mohou setkávat COCUMA firmy a předávat si zkušenosti z cesty za skvělou firemní kulturou, angažovanými zaměstnanci a prostředím, kde respekt k individualitě je víc než rychlé peníze.

Setkání COCUMA firem v jedinečném Business Clubu OPERO
Setkání COCUMA firem v jedinečném Business Clubu OPERO

Protože CULTURE ROCKS

Jedinečná Talkshow konference, na které s lídry firem prezentujeme jejich přístupy, které jsme si v jednotlivých firmách zamilovali a které chceme šířit do světa. Naše poslání vnímáme v inspiraci všech lidí, kteří chtějí stavět lepší firmy.

Umíme sdílet know-how i online

Někdy se stane, že setkání na živo není možné, a tak se propojíme online. Využíváme co nejmodernější techniku tak, aby i online setkání bylo živé a zábavné, 

Live stream z coworking space OPERO
Live stream z coworking space OPERO

Live streams s těmi nejlepšími

Každých měsíc pozveme z COCUMA komunity jednoho lídra či experta na zajímavé téma. Například z oblasti marketingu nebo sales a popovídáme si s ním. Rozhovor vždy streamujeme do COCUMA firem. Pustit ho tak můžete třeba celému marketingovému oddělení.

S Karlem Novotným o tom kam se ubírá marketing
S Karlem Novotným o tom kam se ubírá marketing

BUĎTE V DOBRÉ SPOLEČNOSTI

It was a matter of prestige for us. If we want to show that humancraft is a good company, it was obvious that we need to be shown at COCUMA.

David Fojtík, Co-Founder / Managing Partner

Když jsme v Impact Hub Praha před 3 lety zrušili kariérní stránky a z webu kandidáty přesměrovali na náš profil na COCUMA, záhy se ukázalo, že to bylo skvělé rozhodnutí. Petr Skondrojanis se svým týmem dokážou naprosto skvěle nacítit a popsat firemní kulturu a z Cocumy se v mezičase stal (kromě referralu) náš nejúspěšnější zdroj kandidátů.

Helena Rojas Ortiz, HR at HUB Ventures

Since the start COCUMA was connected with the word Cocoon in my eyes. You see an image of a tree with nests/cocoons of companies hanging from it, and beautiful butterflies and birds/projects flying out. This symbol makes sense as if you visit COCUMA, you will be astonished by its culture and aesthetics that connects all of us hanging from that tree. And that‘s also what I felt at our last Coco meetup.

Petr Rokůsek, Nano Energies Founder

Not many people knew of Eyelevel when we were starting our cooperation with COCUMA. This place helped a lot with broadening our reach, our identity and values. Even though it was not the main source of new applicants – Jobs.cz still made most of that job – those that found us through COCUMA where those who fit in best. And we showed our COCUMA profile to those that came thanks to other portals so that they would know where they are applying to.

Dominika Mýtná, Innovation leader ICE Industrial Services

V roce 2021 COCUMA firmy vystavily 1244 pracovních příležitostí, na které zareagovalo 5436 uchazečů. To, co firmy říkají nejčastěji, je, že z COCUMA jim přichází kvalitnější uchazeči.  

Pricing! Kolik to vlastně stojí?

Když už transparentnost, tak všude. Aneb nejedeme slevovou kulturu.

Nemohli bychom prosazovat transparentnost, kdybychom sami fungovali na principu různých cen pro různé zákazníky. Máme otevřený ceník. Ceny jednotlivých profilů jsme odvodili od množství práce, kterou s danou velikostí profilu máme. Neziskovky to mají za polovic a máme pár barterů, ale minimálně. Víme, že za stanovenou cenu dostanete perfektní kvalitu. A to ve všech ohledech.

Profil velikosti S

Do Ska se vejdou firmy a týmy do 30 lidí, kteří spolu sedí na jedné adrese (kanceláře nebo coworking space).

Co je obsahem profilu:

 • Perfektní profilová stránka - Prezentace vaší firmy tak, že na firmu budete opravdu hrdí. Ukážeme lidem venku, co jste vybudovali, na co jste hrdí a proč.
 • Autorské texty - Autentický popis vaší firemní kultury bez mašliček.
 • 4 videomedailonky - Medailonky členů týmu, kteří představují vizi firmy, její jedinečnost a důvod, proč se k firmě připojili.
 • Autorské fotografie - A ne jen tak ledajaké, ale od skvělých fotografů. Dostanete jich minimálně 30.
 • Postaveno na zkušenosti - Realizace profilu je postavena na 10 až 15 detailních (jeden na jednoho) hodinových rozhovorech s lídry a lidmi, kteří firmu/tým reprezentují.
 • Cena za tvorbu a rok provozování licence

  70 000 CZK

  Cena za prodloužení prezentace profilu o další rok: 35 000 CZK

  Příklad profilu velikosti S: Dateio

  Profil velikosti M

  Mko sedí firmám, které mají do 100 lidí v jedné nebo více lokalitách.

  Co je obsahem profilu:

 • Perfektní profilová stránka - Prezentace vaší firmy tak, že na firmu budete opravdu hrdí. Ukážeme lidem venku, co jste vybudovali, na co jste hrdí a proč.
 • Autorské texty - Autentický popis vaší firemní kultury bez mašliček.
 • 7 videomedailonků - Medailonky členů týmu, kteří představují vizi firmy, její jedinečnost a důvod, proč se k firmě připojili.
 • Autorské fotografie - A ne jen tak ledajaké, ale od skvělých fotografů a dostanete jich minimálně 50.
 • Postaveno na zkušenosti - Realizace profilu je postavena na 20 až 25 detailních (jeden na jednoho) hodinových rozhovorech s lídry a lidmi, kteří firmu/tým reprezentují.
 • Cena za tvorbu a rok provozování licence

  130 000 CZK

  Cena za prodloužení prezentace profilu o další rok: 65 000 CZK

  Příklad profilu velikosti M: Benefit Plus

  Profil velikosti L

  Je to Large pro Large firmy, které mají nad 100 kolegů, pracujících v různých lokalitách v ČR.

  Co je obsahem profilu:

 • Perfektní profilová stránka - Prezentace vaší firmy tak, že na firmu budete opravdu hrdí. Ukážeme lidem venku, co jste vybudovali, na co jste hrdí a proč.
 • Autorské texty - Autentický popis vaší firemní kultury bez mašliček.
 • 10 až 12 videomedailonků - Medailonky členů týmu, kteří představují vizi firmy, její jedinečnost a důvod, proč se k firmě připojili.
 • Autorské fotografie - A ne jen tak ledajaké, ale od skvělých fotografů. Dostanete jich dost na propagaci vaší kultury na instagramu na celý rok.
 • Postaveno na zkušenosti - Realizace profilu je postavena na 30 až 60 detailních (jeden na jednoho) hodinových rozhovorech s lídry a lidmi, kteří firmu/tým reprezentují.
 • Cena za tvorbu a rok provozování licence

  250 000 CZK

  Cena za prodloužení prezentace profilu o další rok: 150 000 CZK

  Příklad profilu velikosti L: Decathlon ČR

  Chcete víc? OK, máme pro vás XLko!

  Šijeme na míru! Profil je určený pro firmy v ČR i v zahraničí, které chtějí do profilu připravit další kreativní prvky, nafotit kanceláře v jiných zemích, vytvořit grafické vizuály, natočit video z teambuildingu nebo připravit prezentaci k firemní kultuře na výjezdním zasedání. Prostě všechno, na co jste mysleli a báli jste si o to říct.

  Co je obsahem profilu:

 • Perfektní profilová stránka - Prezentace vaší firmy tak, že na firmu budete opravdu hrdí. Ukážeme lidem venku, co jste vybudovali, na co jste hrdí a proč.
 • Autorské texty - Autentický popis vaší firemní kultury bez mašliček.
 • Neomezeně (s mírou) videí - Videomedailonků členů týmu natočíme, kolik budeme potřebovat, abychom obsáhli požadavky a například připravili materiály k inzerátům. Lidé z firmy, kteří autenticky představují vizi firmy, její jedinečnost a důvod, proč se k firmě připojit, jsou prostě tahák.
 • Autorské fotografie - Ještě větší hromadu fotografií od našich fotografů. Nafotíme vám všechno, co bude potřeba ke splnění zadání. Od kanceláří až po vaše výjezdní zasedání nebo teambuilding v Rakousku. Připravíme vám profilové fotografie na LinkedIn nebo produktové fotky nejnovější verze vašeho produktu. Fotky můžete využít na vaše kariérní stránky nebo sociální sítě a součástí XL profilu je i komerční licence. S fotkami tedy můžete nakládat libovolně, třeba s nimi vytapetovat Nuselák.
 • Postaveno na zkušenosti - Realizace profilu je postavena na minimálně 50 a více detailních (jeden na jednoho) hodinových rozhovorech s lídry a lidmi, kteří firmu/tým reprezentují.
 • Co jsme našli - workshop - Nejen, že vám řekneme, co jsme našli a připravíme vám perfektní prezentaci, a můžeme s vámi hledat řešení a nové směry, jak témata posunout.
 • Cena za tvorbu a rok provozování licence

  Začínáme na 350 000 CZK

  Cena za prodloužení prezentace profilu o další rok: 70 % pořizovací ceny CZK

  Příklad profilu velikosti XL: HH Global

  Příklad další tvorby související s profilem: Speciální inzerát s videem pro potřeby hledání globálního marketingového ředitele (pozice byla úspěšně obsazena)

  Dáme vám skvělý nástroj

  • Náš COCUMA Page builder je perfektním nástrojem pro tvorbu těch nejkreativnějších inzerátů. Bude radost je publikovat. 
  • Skvělé fotky od Petra Vágnera, které jsou lety praxe vypilované k dokonalosti. A můžete je využívat i na svých sociálních sítích i kariérních stránkách. 
  • Neomezené množství inzerátů a každý je zdarma (mimo super jobů).
  • Super jobs - možnost inzerovat pozice prostřednictvím mikrostránky, do které můžete vložit cokoliv. Opravdu cokoliv (kromě nelegálního obsahu).

  Poradíme vám, jak být ještě lepší

  • Poradíme vám, co posilovat, na co se zaměřit a na co můžete své budoucí kolegy lákat, protože se na tom shodli všichni při rozhovorech.
  • Vedle toho vám ukážeme na vaše slabá místa. Drobné nedostatky, které když odstraníte, tak to bude perfektní. Často vidíme věci jinak a vidíme jich víc, protože jsme přišli zvenčí. 
  • Umíme poradit. Navštívili jsme spoustu skvělých firem a viděli mnoho přístupů k různým HR tématům. 

  Jste součástí komunity jedinečných firem

  • Už jsme to psali výše. COCUMA je výběrovým portálem a vy získáte takový pomyslný odznak prověřené firemní kultury.
  • Propojujeme vás mezi sebou, protože rádi vidíme, když lidé se stejnými hodnotami spolupracují. 
  • Pořádáme akce, které jsou cílené na networking mezi COCUMA firmami a podporujeme „naše“ firmy i v různých jiných komunitách.
  • Budete v dobré společnosti a to je k nezaplacení. Na vše ostatní je Mastercard... nebo Visa :)

  Přidáte se k nám?

  Petr Skondrojanis +420 777 774 550

  Jan Oškrdal +420 608 608 316

  Výsledky výzkumu mezi našimi zákazníky