Tekies

Společnost Tekies přináší technologické inovace do světa velkých firem. Pomáhá svým klientům s přechodem na moderní IT architekturu, implementuje mikroslužby nebo vyvíjí software na zakázku. Díky sehraným týmům odborníků a skvělým výsledkům neustále roste a získává dlouhodobé zakázky na několik let dopředu. Vytváří tím stabilní prostředí, které charakterizuje velká otevřenost, volnost a zájem o lidi a jejich neustálý růst. Tekies si zakládá na propojení světa špičkových a zkušených odborníků se světem mladých talentovaných studentů nebo absolventů, kteří se mohou velmi rychle učit. Výsledkem je neustálý růst a rozvoj každého člena týmu. Tekies svou činností podporuje sesterskou společnost DNAi, která pomáhá aplikovat nejnovější výzkumy a vývoj z oblasti umělé inteligence ve firmách. 

Nabídka příležitostí 12

Pomáháme firmám úspěšně projít digitální transformací


    
     Pavel Wimmer
    

    
     –
    

    
     CEO
Pavel Wimmer
CEO

Vybíráme si zákazníky, kteří chtějí realizovat projekty na špičkové úrovni 

Naším úkolem je pro klienta kompletně inovovat IT architekturu a navrhnout technologický stack, který umožňuje implementovat moderní nástroje, microservices nebo využívat prvky umělé inteligence.

V typickém projektu kombinujeme projektové vedení, zprovoznění nové infrastruktury a pokročilý vývoj softwaru na míru. Charakterizuje nás hands-on přístup, kdy jsme po celou dobu projektu součástí klientových týmů a úzce s ním spolupracujeme. 


    
     David Kadleček
    

    
     –
    

    
     CTO
David Kadleček
CTO

Působíme ve stabilních odvětvích nabízejících velmi zajímavé technologické výzvy

Náročná zadání nás baví

Cíleně si vybíráme klienty z oblasti energetiky, bankovnictví nebo státní správy, pro které realizujeme velké projekty trvající několik let. Díky tomu se dostáváme k technicky velice zajímavým úkolům, které nás posouvají vpřed. Máme příležitost aplikovat velké množství nových technologií v pokročilých prostředích s obrovským množstvím uživatelů. Například aktuálně pracujeme na aplikaci, kterou bude používat přibližně milion koncových klientů. Naším úkolem bylo nejen navrhnout celou IT infrastrukturu, ale zabezpečit i jednotlivé etapy vývoje. Spolupráce s velkými firmami v sobě kombinuje stabilitu s rychlostí a mindsetem startupů. 

Máme projekty na čtyři roky a to je velká mentální jistota pro lidi. Není to jako jít do start-upu, kde nevíš, jestli bude za měsíc fungovat.

Pavel Wimmer, CEO

Záleží nám na výsledku, který po nás zůstane

Od založení získáváme nové projekty výhradně skrz pozitivní reference od stávajících klientů nebo nám tito klienti svěřují další a další projekty. Rychle jsme díky tomu vyrostli ze dvou lidí na víc než stovku expertů. Ze zpětných vazeb víme, že děláme perfektní práci a klienti oceňují náš přístup, kdy v termínu splníme vše, co jsme slíbili. Jsme hrdí na to, co se nám společně povedlo vybudovat.

Naším cílem je, aby naše kvality nevnímali jen existující zákazníci, ale bylo o nás slyšet na celém trhu.

Náskok díky zkušenostem našich lidí

Unikátní koncentrace špičkových odborníků nám umožňuje realizovat projekty obrovského rozsahu. Máme experty s 20-30 letou zkušeností z celého světa. Digitální architekty, kteří mají za sebou skvělé výsledky a ví, jak řídit projekty za stovky milionů. Máme i lidi, kteří úspěšně vybudovali startupy nebo učí na univerzitách. To je důležité nejen pro klienta, ale také pro mladé, kteří se k nám přidají. Díky tomu se mohou extrémně rychle rozvíjet a profesně vyrůst. Jsme kultura otevřená jak profesionálům s praxí, tak i mladým lidem, kteří jsou na prahu kariéry.

Nerozlučná dvojice Tekies a DNAi

Zisky Tekies investujeme do naší sesterské společnosti DNAi. Vytváříme společný ekosystém, ve kterém DNAi zkoumá a vyvíjí produkty postavené na umělé inteligenci, škálovatelné do celého světa. Tekies zastřešuje infrastrukturu a architekturu celého prostředí. Kdykoliv někomu z nás v Tekies skončí klientský projekt a nový ještě nezačal nebo si chce dát od klientských projektů na chvilku pauzu, může přejít do produktového vývoje nebo interního projektu v DNAi. Někteří z nás působí dlouhodobě v obou firmách a mohou tak skloubit to nejlepší z těchto světů. Je velkou inspirací být u high-tech projektů v DNAi a získávat tak jedinečné zkušenosti.  

Projekty klientů vnímáme jako svoje vlastní

V našem odvětví nestačí jen vědět, jak dělat věci technicky správně. V projektech, které realizujeme, nejsme v pozici údržbáře kódu, ale jsme zodpovědní za celou digitální transformaci. A je jenom na nás najít pro klienta správné řešení. To bývá často jiné, než si na začátku představoval, protože redefinujeme celý proces. Argumenty typu „klient to tak chtěl“ nejsou u nás na místě. Musíme umět efektivně koexistovat v nesourodých týmech nebo firmách a pracovat, komunikovat a precizně vysvětlovat tak dlouho, dokud si neobhájíme navrhované řešení.  

Chceme dělat práci jen tak, abychom na ni mohli být hrdí. Jde o aspekt, který na nás klienti nejvíc oceňují a kterým si u nich budujeme velkou důvěru.


    
     Josef Bukovský
    

    
     –
    

    
     Analytik
Josef Bukovský
Analytik

Spojuje nás mentalita freelancerů

Charakterizuje nás profesionalita, autonomie, vysoká odbornost a kontinuální vzdělávání

Prostě máme rádi svobodu. Tečka

A na oplátku za práci neseme plnou odpovědnost. Komunikujeme rychle, umíme se za každých okolností domluvit a je na nás spolehnutí! Práci děláme nejlépe, jak umíme, bez kompromisů nebo zkratek. Dlouhodobě máme skvělé výsledky, protože těžíme ze svých zkušeností a neustále rozvíjíme svou odbornost a nenecháváme si ji pro sebe. Učíme mladší kolegy. Pomáháme jim, aby neopakovali naše chyby, aby se posouvali spolu s námi a aby uměli fungovat dobře ve svobodném týmu s vysokou mírou vlastní odpovědnosti. 

V Tekies nemusíte ohýbat svoji osobnost. Naopak ta vaše osobnost zapadá do toho většího obrázku. Hledají příležitosti, které vám sedí.

Ludmila Kovaříková, Consultant

    
     Jana Koutníková
    

    
     –
    

    
     Frontend Developer
Jana Koutníková
Frontend Developer

Záleží nám na tom, aby se ti pracovalo dobře

Ke každému přistupujeme velmi osobně a bereme ohled na dané zkušenosti a potřeby. Podle toho společně vybereme projekt, ve kterém můžeš uplatnit své know-how a dál se rozvíjet. Když cítíš potřebu změnit projekt, stačí se ozvat a budeme spolu řešit jaké jsou možnosti. Ne vždy umíme změnu realizovat hned, ale děláme maximum, aby naši kolegové pracovali na projektech, kde se budou realizovat a budou je dělat s chutí. 

Většina z nás pracuje přímo u klienta a styl práce se odvíjí od stylu jeho práce. Proto spoléháme, že když ti něco přestane vyhovovat, budeš proaktivní a nebudeš čekat, až se tě zeptáme. Tekies je takové, jaké si ho uděláš. Iniciativa je v tvých rukou. 

Důvěra v lidi otevírá možnosti spolupráce, které by jinak nebyly možné

Umíme se domluvit na zkráceném úvazku, netradičních pracovních hodinách nebo na delší pauze kvůli studiu. Pokud odvádíš spolehlivé výsledky a je to v pořádku z pohledu klienta nebo projektu, na kterém pracuješ, je možné prakticky cokoliv. Nemusíme se svazovat procesy nebo nařízeními, když funguje vzájemná důvěra a můžeme se na tebe spolehnout.

Je důležité umět si říct, co očekávám od projektu a co celkově od práce chci nebo nechci. Mít jasno v tom, co mi vyhovuje a co ne.

Jitka Talášková, Project Manager

Kdo je správný Tekies?

Lidi, kteří mají rádi rozmanitost. Tady je každý den něco nového. Neustále máme nastartovaný hnací motor, který fičí.

Dita Mikysková, Chief Marketing Officer

Člověk, který je otevřený k spolupráci s různými lidmi. Člověk, který nemá moc velké ego a je schopen se stáhnout, když někdo jiný rozhodne. Je týmový hráč a nesnaží se jet sólo.

Ondřej Holub, Big Data Developer

Musíš být spolehlivý. Když se na něčem domluvíš, musíš to splnit a komunikovat o tom rychle.

Adam Johanides, Java Developer

Samostatnost, spolehlivost a určitě je potřeba být proaktivní. Je potřeba se snažit a nečekat, že dostanu všechno na zlatém talíři nebo, že někdo za mě všechno udělá.

Jitka Talášková, Project Manager

Ideální je flexibilní člověk, který umí přijímat změny. Tekies je hodně ad-hoc prostředí. Není pro člověka, který čeká rutinu a že dostane všechno naservírované. Nesmí se bát výzev a neznámého.

Lada Iblová, Office Manager

V Tekies si můžeš prostředí nastavit podle sebe, jen musíš být proaktivní. Není to prostředí, kde se lidi nechávají opečovávat nebo rozmazlovat.

Josef Bukovský, Analytik

Chceme dělat projekty opravdu dobře a záleží nám na tom. Já sám jsem hodně precizní a ve své práci chci, aby vše bylo opravdu perfektní.

Blahoslav Dufka, Senior Java Developer

Člověk, který nemá rád jednorázové řešení ve stylu pojďme to zbastlit, aby to nějak fungovalo. Musí to být člověk, kterého baví hledat optimální řešení. Takové, které je udržitelné a nemusí se za chvíli předělávat.

Daniel Groschup, Java Developer

Neustále učení díky sdílení know-how

Soft skills na vysoké úrovni

Ať už jde o řízení týmu, rozvíjení vztahů s kolegy, efektivní a otevřenou komunikaci, nebo schopnost adaptovat se v neznámém prostředí, tak soft skills jsou jedním z důležitých faktorů našeho úspěchu. Hodně dbáme na to, aby každý z nás byl velmi samostatný, spolehlivý, proaktivní a věděl, co mu v práci vyhovuje a uměl si o to říct. To člověk neumí hned, na školách nás iniciativu neučí, takže rozvoj těchto dovedností hodně podporujeme. Máme k dispozici kouče a mentory, na které se můžeme dle potřeby obrátit.

Dlouho byl náš přístup k vzdělávání postaven na principu learning by doing. Teď už jsme ve fázi, kdy máme prostor doplnit ho o další vzdělávací aktivity, abychom rozproudili vzájemnou výměnu zkušeností napříč týmy, které pracují nezávisle na sobě u různých klientů. Začali jsme organizovat interní eventy a meetupy, kde sdílíme zkušenosti z projektů nebo společně diskutujeme o nových technologiích. Budujeme intranet, ve kterém na jednom místě vidíme, kdo má jakou expertizu a na jakých projektech pracuje. Můžeme se rychle spojit a poradit se. Jezdíme na společný offsite, na kterém řešíme strategické otázky a společné sladění. Věříme, že vzájemná výměna know-how je nejefektivnější způsob rozvoje, který nám pomáhá udržet si vysokou úroveň.


    
     Jirka Šebek
    

    
     –
    

    
     Lead Developer
Jirka Šebek
Lead Developer

    
     Jakub Hollas
    

    
     –
    

    
     Senior IT Architekt
Jakub Hollas
Senior IT Architekt

Nastoupil jsem jako junior a kolem mě je hodně seniorů, kteří mi ukazují co a jak. V porovnání s tím, co vidím na škole, je to obrovský projekt, kde cítím velký potenciál růst.

Phuong Dong Cu

    
     Daniel Groschup
    

    
     –
    

    
     Java Developer
Daniel Groschup
Java Developer

Pomáháme studentům a absolventům vyrůst

Mnoho z nás v Tekies začínalo ještě při škole nebo jako čerství absolventi a zpětně se shodujeme, že lepší rozvoj jsme si v začátku kariéry přát nemohli. Studenty nebo absolventy od prvního dne plně respektujeme a vážíme si jejich schopností. Automaticky mají velkou důvěru, ale i odpovědnost a jsou rovnocennými členy týmu. Neočekáváme, že budou mít zkušenosti, ale obrovský potenciál a touhu věci pochopit. Když ji mají, hodně rychle se mohou naučit, jak se pracuje na velkých softwarových projektech, jak efektivně fungovat v týmu vývojářů a vše potřebné, aby se mohli posouvat. Od začátku mají velkou důvěru, ale i odpovědnost. Víme, že každému vyhovuje něco jiného, a proto každý zodpovídá za svůj vlastní rozvoj.

Rozvoj skrz reálné projekty

Pokud jsi úplný nováček, máme pro tebe připraven mentoringový program, který ti umožní rychle se zapojit do prvního projektu a seznámit se se základními nástroji. Jakmile se začneš cítit pohodlněji, přejdeme na princip "learning by doing", což znamená, že budeš mít možnost pracovat na jednodušších úlohách ve spolupráci se zkušenějším kolegou. Nečekáme, že budeš dokonalý nebo rychlý jako zkušený vývojář. Budeš mít dostatek času na nastudování dané problematiky i samotnou realizaci úkolů. Nejdůležitější pro nás je, aby ses neustále snažil zlepšovat, hledal informace a uměl si říct o pomoc, když ji potřebuješ.

Jsou tady takoví pohodáři, na které se můžeš spolehnout a nikdy nikomu nepodrazí židli. Jsou dobří v tom, co dělají a zároveň nejsou extrémně soutěživí.

Daniel Groschup, Java Developer

Tekies Praha

Většina z nás pracuje remote, ale naše zázemí, které sdílíme se sesterskou firmou DNAi, je boží. Jsou to kanceláře v útulném podkrovním bytě na Smíchově. Potkáváme se v nich většinou jen občasně při práci na interním projektu nebo jiných akcích, ale chodíme do nich rádi. Smíchov je plný skvělých míst, kam zajít na drink.