DNAi

DNAi pomáhá aplikovat nejnovější výzkum a vývoj z oblasti umělé inteligence ve firmách. Firemní DNA obohacuje o umělou inteligenci (AI) a vytváří tak synergický efekt umožňující tak firmám škálovat jejich byznys. Pro Tým DNAi je charakteristická odvaha věnovat se složitým projektům, na kterých jiní před nimi pohořeli. Daří se jim v těchto projektech uspět hlavně díky špičkovým odborníkům v týmu, kteří dokáží nacházet jedinečná řešení. Dlouhodobým cílem DNAi je vytvořit platformu, která jednoduchým způsobem zpřístupní umělou inteligenci každé firmě na světě bez ohledu na obor, ve kterém působí. Všechny technologie a projekty, na kterých pracují, si vybírají tak, aby zároveň měly pozitivní vliv a posouvaly svět k lepšímu. DNAi může existovat a růst hlavně díky sesterské společnosti Tekies, zaměřující se na technologické inovace a implementaci rozsáhlých mikroslužeb a IT architektur, což je byznysově etablované odvětví a díky tomu může DNAi financovat i náročný výzkum. Společně tak tvoří duo, které zákazníkům umožňuje být napřed díky technologiím.

Nabídka příležitostí 6

Věříme, že svět se díky technologiím zásadně promění a využití umělé inteligence bude v této transformaci hrát zásadní roli. 

Chceme být u toho! Pomáhat firmám a lidem uspět a vyniknout v novém světě díky AI

Naším cílem je, co nejvíc zjednodušit nasazení umělé inteligence, aby byla pro firmy rychle a lehce dostupná bez nutnosti najímat si drahé specialisty. Všechny naše zkušenosti aplikujeme do vývoje platformy digitálních dvojčat, která nám i našim klientům umožní rychlé využití AI napříč obory. Postačí dobře definovat vstupní byznysovou specifikaci a o zbytek se postará platforma sama. Tento koncept nám umožňuje pracovat na projektech v zdravotnictví, vzdělávání, energetice nebo logistice. V každém z těchto odvětví stavíme s partnery produkty, které mají šanci změnit celé odvětví a ambici stát se dalšími českými unicorny.


    
     Pavel Wimmer
    

    
     –
    

    
     CEO
Pavel Wimmer
CEO

    
     Jakub Szasz
    

    
     –
    

    
     AI/React Developer
Jakub Szasz
AI/React Developer

Ze Smíchova do Singapuru

DNAi má velikost tak akorát. Nejsme už malá firma, ale ještě ani velká. Rosteme hodně rychle. Pavel Wimmer s Davidem Kadlečkem začínali v roce 2018 jenom ve dvou a první měsíce pracovali po kavárnách. Dnes máme krásnou podkrovní kancelář na Smíchově, je nás skoro stovka a plánujeme otevření pobočky v Singapuru. Ušli jsme velký kus cesty a jsme hrdí na to, co se nám tvrdou prací povedlo dosáhnout. Právě nyní je ta správná příležitost přidat se k nám a formovat spolu s námi základy globálně fungující firmy. Máme tým skvělých lidí s velkými byznysovými i technickými zkušenostmi a všechny nás motivuje touha uspět a dokázat velké věci. 


    
     Ondřej Svoboda
    

    
     –
    

    
     Solution Architect
Ondřej Svoboda
Solution Architect

Spojuje nás vášeň pro umělou inteligenci. Touha dělat ji na světové úrovni, komplexně po všech stránkách a nejlépe, jak je v dané chvíli technologicky možné.

AI THAT WORKS. Umělá inteligence není pro nás jedna z dalších moderních služeb, ale fundament všeho, co děláme.

Víme, že dnes hodně firem nabízí umělou inteligenci jako doplněk ke svým službám, protože je to cool, moderní a zákazníci na to slyší. My to tak neděláme. AI je naším řemeslem, které kujeme a pilujeme k dokonalosti. Neustále zkoušíme nové algoritmy, optimalizujeme datové zdroje, řešíme otázky bezpečnosti a výkonnosti nebo serverové platformy. Víme, že všechny tyto oblasti zásadně ovlivňují výsledek a nemůžeme se na ně dívat samostatně. Naším cílem je, aby z každé spolupráce s námi byl klient překvapen z toho, co mu umělá inteligence umožnila dosáhnout. 

DNAi & Tekies jako Tango & Cash

Pro vývoj vlastní platformy a produktů jsme na začátku potřebovali vstupní kapitál. Logická cesta by byla vydat se na hledání investorů. Tu jsme si ale nevybrali a nevybrali jsme si ani úvěry nebo dotace. Na vše jsme si postupně vydělali skrz naši sesterskou společnost Tekies. Ta přináší technologické inovace do světa velkých firem. Pomáhá svým zákazníkům s přechodem na moderní IT architekturu, implementuje mikroslužby nebo vyvíjí software na zakázku. Díky sehranému týmu odborníků a skvělým výsledkům roste z pohledu zákazníků a DNAi pak investuje prostředky vydělané Tekies do vývoje vlastních produktů, které můžeme škálovat do celého světa.


    
     Jitka Radová
    

    
     –
    

    
     Talent Acquisition Manager
Jitka Radová
Talent Acquisition Manager

Cílem je vytvořit DNAi ekosystém postavený na vlastních produktech, kde Tekies zastřešuje infrastrukturu a architekturu celého prostředí.

Potřebujeme pracovat svobodně na naší vizi a sami si určovat rychlost a směr, proto sami DNAi financujeme přes sesterskou firmu.

V DNAi se pohybujeme na tenké hranici mezi výzkumem a vývojem

Tento model financování nám umožňuje zachovat si úplnou svobodu, i když možná nerosteme nejrychleji, jak se dá. Nemusíme vyvíjet pod zbytečným tlakem nebo dělat předčasná rozhodnutí. Můžeme se v klidu soustředit na nalezení optimálního řešení a svobodně se rozhodnout, jak s ním naložíme. Jestli z něj bude produkt, samostatná firma, nebo je řešení tak inovativní, že raději počkáme, až na něj dozraje na trhu čas. Nehrajeme na rychlý zisk, ale dlouhodobou stabilitu.

Tekies dává jistou půdu pod nohama. Někteří z nás působí v obou firmách. Mají tak příležitost navrhovat architekturu a vést digitální transformace ve velkých firmách a současně pracovat na rozvoji interních produktů.


    
     David Kadleček
    

    
     –
    

    
     CTO
David Kadleček
CTO

Vybíráme si projekty, kde je něco navíc. Kde je potřeba učit se nové věci, dívat se na problémy z různých úhlů, propojovat zdánlivě nesouvisející aspekty. Často se je už jiné firmy pokoušely vyřešit, ale bez úspěchu.

Jsme rozvážní. Když začínáme řešit problém, nejdřív se společně podíváme na všechny možnosti. Nezačneme vyvíjet zběsile jedno řešení za druhým ve víře, že některé začne fungovat. Netrávíme v práci noci nebo víkendy přepisováním kódu, protože máme další nápad, jak ho změnit. Ne, raději prozkoumáme vědecké výzkumy. Procházíme nejnovější technické inovace a dokumentace k nim. Děláme hluboký research a zjišťujeme, jak se daný problém snažily řešit jiné týmy a hodně o všem společně diskutujeme. Náš přístup je velmi akademický. První řádky kódu píšeme ve chvíli, když jsme si jistí, jak chceme daný problém vyřešit. Jestli se nám to povede, ještě nevíme, ale eliminujeme tak hodně slepých cest a trápení.

Jaké si DNAi uděláš, takové ho máš.

Charakterizuje nás proaktivita, samostatnost, férovost a lidskost

Každému od prvního dne poskytujeme maximální možnou míru autonomie a respektujeme způsob, jakým se komu pracuje nejlépe. Nejvíc u nás rozkvetou lidi, kteří, i když jsou součástí týmu, tak pracují samostatně. Mají své vlastní postupy, umí si zorganizovat čas, je na ně spolehnutí a respektují týmové dohody. Když ke své práci něco potřebují, řeknou si o to. Každého automaticky považujeme za samostatnou a zodpovědnou bytost, u které očekáváme, že si umí zabezpečit vše, co aktuálně potřebuje. Ať už se jedná o vybavení, finance nebo informace potřebné k dokončení úkolů.

Nejvíc si na prostředí DNAi ceníme, že není možné protlačit věci nepřímým způsobem. Protože nestačí mít dobrá čísla. To, co děláme, musí dávat smysl jako celek a mít přínos i pro ostatní v týmu. Jsme v tom hodně otevření, upřímní a budujeme firmu, kde není šance schovat se za úspěchy druhých. Každý z nás musí přispět svým dílem. Chováme se k sobě férově. Když se nám něco nelíbí, umíme si to říct otevřeně a přímo. Nepomlouváme se za zády. A to je pro nás klíčová hodnota. 


    
     Adam Kučera
    

    
     –
    

    
     Senior IT Analyst
Adam Kučera
Senior IT Analyst

Lehkost a pozitivní přístup

Všichni z vlastní zkušenosti víme, že v husté atmosféře nic dobrého nevznikne. Stres a tlak víc uškodí než pomůžou. Proto situace, kdy věci nefungují podle plánu, jsou pro nás spíš signálem sjednotit se a vzájemně si pomoct. Nehledat viníka, nepatlat se v problémech, ale raději se zastavit, sednout si a společně najít fungující řešení na daný problém. Okolo DNAi se nám povedlo vytvořit společenství chytrých a zkušených lidí, kteří nám vždy rádi pomůžou, když si neumíme poradit po odborné stránce. Spolupracujeme s docenty, doktorandy nebo konzultanty. Jsou tu pro nás, aby nám pomohli a spolupráce s nimi nám pomáhá růst a nepřešlapovat na místě. 

Studenti & absolventi vítání

Zvídavost jako princip

Do prostředí DNAi nejlépe zapadnou seniorní lidé se zkušenostmi nebo lidé mající odhodlání rozvíjet své talenty. Lidé zvídaví, ochotní riskovat, schopní se rychle rozhodovat, orientující se v někdy i trochu chaotickém prostředí plného neznámých. Hledáme kolegy, které baví řešit problémy, se schopností si věci domýšlet, asociovat a poradit si i se zadáním, které není stoprocentní. Občas se stane, že řešení nenajdeme nebo začínáme od začátku. Tedy je jako chození po tenkém ledě. DNAi je pro lidi, kteří mají rádi trochu adrenalinu a neodradí je první neúspěch.


    
     Zuzana Pavlatová
    

    
     –
    

    
     UX/UI Designer
Zuzana Pavlatová
UX/UI Designer

Rozvoj skrz reálné projekty 

Uvědomujeme si, že studenti často nemají hodně zkušeností a že projekty, které realizovali ve škole, mohou být běžné praxi vzdálené. Proto máme připravený mentoringový program, ve kterém postupně nováčci získají potřebné znalosti, aby se mohli zapojit do vývoje některého z našich produktů nebo interního projektu. Veškerý čas strávený v programu hradíme jako by šlo o jejich normální práci. Kombinujeme online i offline formu tak, aby se studenti během několika týdnů naučili ve spolupráci se seniorním vývojářem základní principy programování v týmu, práce s databázemi, psaní dokumentace a další dovednosti. Ty si osvojují na testovacím projektu, ze kterého plynule přejdou na jednoduché úkoly v reálných projektech. 


    
     Jakub Kislinger
    

    
     –
    

    
     Back-end Developer
Jakub Kislinger
Back-end Developer

Úzké propojení s univerzitním prostředím

Nejen náš spoluzakladatel David Kadleček, ale i mnoho dalších kolegů aktivně působí na ČVUT nebo u nás začalo ještě ve svých studentských letech. Proto rozumíme, že se studenti potřebují aktivně věnovat škole a nemohou veškerý čas dedikovat jenom práci. Je na tobě nastavit si tento poměr tak, aby ti vyhovoval a měl si dostatek času na vše, čemu se chceš věnovat. Když máš zkouškové nebo potřebuješ napsat seminárku, stačí o tom dostatečně předem říct a domluvit se můžeme téměř na čemkoliv. Základem je schopnost plánovat a otevřeně komunikovat. 

Není moc nabídek pro lidi, kteří mají za sebou jenom jeden semestr vejšky. Tady bylo zajímavé, že mě pozvali na pohovor a v prvním řadě je zajímalo jak mohu být užitečný pro firmu a co mě baví. Zajímalo je jestli je ve mně potenciál, ne co mám v CVčku.

Jakub Kislinger, Back-end Developer

Vůbec nás neomezují, kde máme pracovat. Mohu pracovat z domu, z kanceláře, odkudkoliv. Je tam důvěra, že si sám vedu hodiny a pracuji nejlépe jak umím.

Matouš Najman, Frontend developer

Zázemí pod střechou

Za naše zázemí jsme si vybrali střešní apartmán uprostřed Smíchova. Světlý, prostorný, připomínající víc útulný obývák než kancelář. Nábytek máme udělaný z dřeva starých lodí, na kterých hodně z nás jezdí. V podkroví pěstujeme hydroponicky saláty v zařízení, které jsme si sami vytiskli na 3D tiskárně. Ve skleníku, který vyhříváme odpadním teplem z naší serverovny, pěstujeme melouny. Věříme totiž v propojení technologií, umělé inteligence a přírody. Vše jsme si zařídili sami, aby nám v kanceláři bylo dobře. Potkáváme se v ní zejména při práci na vlastních produktech a backofficu. Ti z nás, kteří řeší konkrétní projekty, pracují často přímo u klienta. 

DNAi offsites

Přidej se na cestu do budoucnosti