SatoshiLabs

SatoshiLabs jsou v kryptosvětě pojem. Jsou tvůrci Trezoru, první hardwarové kryptopeněženky na světě. Po několika letech punkového vývoje přišel boom a z malého týmu nadšenců se zformovala firma s globálním zásahem. Dnes v holdingu SatoshiLabs kromě Trezoru najdete i další společnosti – Invity, Tropic Square a Vexl. Společně se vydali na misi přiblížit kryptotechnologie široké veřejnosti. Usilují o decentralizaci finančního ekosystému a tím i větší nezávislosti lidí. To vše při zachování maximální bezpečnosti. Jejich produkty a služby definují celé nové odvětví, které je teprve na začátku. Neustále zkoumají a objevují nové možnosti, aby byli připraveni na růst, který dané odvětví, a tím i SatoshiLabs, čeká. V SatoshiLabs staví především na open source principech a transparentnosti, protože věří, že tím pomohou dostat kryptosvět, a hlavně bitcoin, ke každému rychleji.

Nabídka příležitostí 11


    
     Marek Palatinus
    

    
     –
    

    
     Co-founder SatoshiLabs
Marek Palatinus
Co-founder SatoshiLabs

BITCOIN DOBRODRUŽSTVÍ

Budoucnost je ve všem otevřená. V SatoshiLabs pomáháme definovat trh v oblasti kryptotechnologií. Je to dobrodružství, ve kterém se dostáváme až na samou hranici technologie. Zkoušíme nejen, kam až sahají možnosti blockchainu, ale i samotného chip designu, abychom zajistili, že to, co tvoříme, bude pro všechny skutečně bezpečné. Pracujeme na produktech budoucnosti, jejichž potenciál je obrovský a má dopad. 

Jsme firma, která má globální dopad na odvětví krypta a pro každého z nás je obrovská příležitost být u toho.

Máme hodně práce za sebou a ještě víc práce před sebou. To podstatné je, že v ní vidíme smysl a osobní naplnění. Není to jen o kryptu, ale o změně paradigmatu ve společnosti.

Začínali jsme jako skupina několika bitcoin nadšenců ještě v časech, kdy o něm nikdo neslyšel. Postupně jsme k sobě přitáhli další lidi, pro které je typické, že je neskutečně baví odvětví kryptografie, technologie a jejich práce. Málokde potkáš tolik srdcařů na jednom místě, kteří v sobě kombinují obrovský zápal a současně patří mezi světovou špičku ve svém oboru.

Je tu spousta lidí, kteří chtějí, abychom jako celý tým uspěli.

Na všech frontách se snažíme dělat to nejlepší. Pomáháme si a podporujeme se napříč odděleními i jednotlivými projekty. Všem nám hodně záleží na tom, abychom spolu odváděli skvělou práci pro miliony našich zákazníků po celém světě. 


    
     Nina Šikulová
    

    
     –
    

    
     Head of HR
Nina Šikulová
Head of HR

    
     Grafton Clark
    

    
     –
    

    
     Technical writer
Grafton Clark
Technical writer

Nacházíme se v bodě změny. Už to není ta malá punková firma, ale rosteme do firmy, která má globální renomé. Vše jsme si sami odpracovali od úplných začátků a rostli jsme spolu s firmou. Dnes jsme přitažliví pro špičky z mnoha oborů, kteří se chtějí s námi této cesty zúčastnit. A stále platí, že si zde i ty můžeš sáhnout na mnoho příležitostí, které ti jinde nenabídnou.

Pro lidi z větších firem se může SatoshiLabs jevit jako nespoutaný živel.

Při pohledu zblízka uvidíš prostředí, kde se spolupracuje a klade důraz na odpovědnost, jedinečnost, otevřenost a osobní svobodu. Ceníme si úspěchu každého jednotlivce, ale společný výsledek má u nás vždy tu nejvyšší prioritu. To jsou principy, které pro nás vždy byly hodně důležité.

Hledáme lidi, kteří věří stejně jako my, že kryptotechnologie dokážou pozitivně ovlivnit naši budoucnost.

Marek "Slush" Palatinus, Co-founder of SatoshiLabs

Náš příběh začal vznikem Trezoru – první hardwarové peněženky pro uchovávání kryptoměn na světě.

Trezor se stal rychle legendou v krypto komunitě a nastartoval vznik odvětví hardwarových peněženek.

Věříme, že budoucnost potřebuje decentralizovanou měnu jakou je bitcoin, aby se posílila svoboda a nezávislost lidí. V SatoshiLabs nás vnitřně pohání dvě věci. Je to láska k Trezoru, o kterém jsme přesvědčeni, že je to skvělý produkt a jehož potenciál je téměř nekonečný. A navíc je základem pro mnoho dalších produktů a služeb. Druhou věcí je rozšíření použití bitcoinu ve společnosti. Proto kolem něj stavíme infrastrukturu, aby byl pro každého lehce použitelný. 

Věříme, že bitcoin je budoucnost osobních financí každého z nás.

JSME TVŮRCI TREZORU


    
     Pavol Rusnák
    

    
     –
    

    
     Co-founder SatoshiLabs
Pavol Rusnák
Co-founder SatoshiLabs

    
     Matěj Žák
    

    
     –
    

    
     Trezor CEO
Matěj Žák
Trezor CEO

JSME BITCOIN FIRST


    
     Josef Tětek
    

    
     –
    

    
     Bitcoin Analyst
Josef Tětek
Bitcoin Analyst

NENÍ TO FIRMA. JE TO PŘÍBĚH

Pro nás je důležitější tvůj zápal pro to, co děláš, pro technologie a tvoje chuť se učit. Nuance krypta ti rádi vysvětlíme. Krypto komunita našich zákazníků je specifická. Dá se lehce pochopit, ale nefunguje na ni to, co funguje na zákazníky firem cílících na mainstream. U nás se nestačí dívat jen na data, měřit je a vyhodnocovat a rozhodovat se od stolu na základě Excelu. My musíme jít o krok dál. 

Díky online ekonomice, sociálním sítím a krypto komunitě jsme k zákazníkům mnohem blíž a vývoj se tak dá dělat mnohem efektivněji. 

Vyžaduje si to cit pro komunikaci s komunitou, neuhnutí z vlastní vize kvůli krátkodobému zisku a schopnost hájit si svá rozhodnutí tváři v tvář zákazníkům i kolegům.

PŘÍBĚH, KTERÝ JE TEPRVE NA ZAČÁTKU

Baví nás být globálním hráčem, který má významné postavení na globální mapě. Baví nás mít vliv na odvětví a poskytovat trhu perfektní produkty. Chceme si sáhnout na miliony prodaných Trezorů, což pro nás znamená velkou výzvu jak z pohledu produkce, tak z pohledu marketingu a obchodních procesů. 

Nezastavujeme se, naopak máme pocit, že zrychlujeme.

V brzké době nás čeká dokončení vývoje nové verze Trezoru, která bude mít v sobě dlouho plánované nové funkce a bude technologicky zase o krok dál. Zároveň s tím do sebe zapadne ekosystém dalších produktů a služeb, které budou pro naše zákazníky znamenat ještě bezpečnější a uživatelsky příjemnější správu svých kryptoaktiv.  

Naše vize je stále stejná. Jsme bitcoin first technologická skupina

Matěj Žák, CEO of TREZOR

TROPIC SQUARE

Tropic Square kompletuje naši představu o dokonalém zařízení a zároveň je naší expanzí do světa hardwaru. Transparentním čipem, na kterém pracujeme v Tropic Square, můžeme do Trezoru vnést naše srdce a získat plnou kontrolu nad bezpečností celého zařízení, což očekáváme, bude další inspirací pro celý trh.

Filozofií SatoshiLabs je bořit status quo a není tomu jinak ani v Tropic Square. Definujeme zcela nové odvětví plně transparentních a auditovatelných chipů.


    
     Jan Pleskač
    

    
     –
    

    
     Tropic Square CEO
Jan Pleskač
Tropic Square CEO

Odborníky, které potřebujeme, musíme hledat po celém světě, a to definuje i naši kulturu. Tropic Square stavíme hodně remote a hodně multikulturní, abychom mohli fungovat z celého světa. A musíme si hlavně sedět lidsky, protože chceme, aby to zároveň byla zábava, a tak stavíme kolem nás dobrou partu lidí. Hledáme k sobě lidi s přesahem, kteří mají otevřené hlavy a zajímají se o hodně témat kolem opensource, hardwaru, a softwaru.

#TrullyopenIC

INVITY

Další z firem, které vznikla v ekosystému SatoshiLabs a rozvíjí se, aby skvěle doplnila portfolio, je Invity. Je to služba umožňující jednoduché porovnávání kurzu bitcoinu, jeho nákup, prodej a směnu.

Základem celého ekosystému SatoshiLabs jsou jednoduchost, důvěryhodnost a přístupnost. Invity jsme založili s cílem otevřít svět kryptoměn co nejvíce lidem.

Toto je zároveň jeden z důvodů, proč k nám mnoho lidí přichází, protože se chtějí na tomto příběhu podílet.


    
     Štěpán Uherik
    

    
     –
    

    
     Invity CEO
Štěpán Uherik
Invity CEO

    
     Lea Petrášová
    

    
     –
    

    
     Vexl CEO
Lea Petrášová
Vexl CEO

VEXL

Vexl je náš dar komunitě a neplánujeme zde monetizační model. Nápad vznikl u Slushe a Sticka a je to deklarace naší filozofie, kde hlavním jmenovatelem je decentralizovaný finanční ekosystém, osobní svoboda, nezávislost a digitální bezpečnost.

Vexl je mobilní aplikace pro jednoduchý a naprosto bezpečný peer-to-peer nákup a prodej bitcoinu v rámci komunity.

Je to nejmladší člen SatoshiLabs rodiny, a proto je tu přítomný i startupový duch. Pohání nás nadšení pro jasnou misi – vzít bitcoin z rukou institucí a vrátit ho zpět do rukou lidí. Je to výzva, která vyžaduje spoustu zodpovědnosti. Zároveň v tom vidíme ohromný potenciál.

SatoshiLabs je dravá kultura. Je to tu hodně živé a moc se mi libí, že je to pořád do určité míry trochu punk, ale není to bordel. Baví mě tu, jak jsou všichni zapálení, zajímají se o firmu, o lidi a je to tu hodně uvolněné.

Lea Petrášová, CEO VEXL

Dynamiku naší práce určuje dění na krypto trzích a volatilita lidí ke koupi. Často se situace mění z měsíce na měsíc a je potřeba rychle zabrat. Zvýšené prodeje s sebou přináší násobení práce na supportu, expedici a dalších odděleních, která ze dne na den musí umět odbavit řádově více požadavků. Těžko se nám dlouhodobě plánuje a nemůžeme fungovat na principu ročních byznys plánů nebo v pětiletých strategiích. 

Musíme umět číst z trhu a rychle se rozhodovat.

Vše stavíme, abychom mohli rychle reagovat. V tom hodně pomáhá, že jednotlivé části firmy spolupracují, rozumíme tomu, jak funguje produkt jako celek, a dokážeme lépe posoudit, jaký dopad na něj má každá jednotlivá změna.

Umíme vychytávat rizika a rozhodovat se analyticky na základě dat.

Jsme hodně analytičtí a rádi hledáme to, co nefunguje. Ne proto, abychom kritizovali a rozebírali, kdo kde udělal chybu, ale abychom každou chybu rychle opravili a posunuli produkt zase o kousek dál.

Je pro nás důležitá vzájemná upřímnost, kdy se chyby nezametají pod stůl, ale dokážeme o nich otevřeně mluvit a společně hledat řešení, protože věříme, že chybami se člověk opravdu učí. Zejména, když nese odpovědnost za celkový výsledek. 


    
     Markéta Kaizlerová
    

    
     –
    

    
     UX researcher
Markéta Kaizlerová
UX researcher
Strengthening the power and independence of the individual. Chceme posilovat nezávislost jednotlivců, umožnit jim dát ze sebe to nejlepší a podpořit je na jejich cestě.

Je pro nás typická uvolněná až rodinná atmosféra, kde každý má svobodu a důvěru dělat si věci po svém. Víc než tlak na výkon se u nás řeší finální výsledek, který vyžaduje sebedisciplínu každého z nás.

Věříme v to, že každý v SatoshiLabs pracuje na maximum a dělá vše nejlépe, jak umí.

Práce nás spojuje a rádi se u ní setkáváme. Baví nás diskuze o tom, co aktuálně řešíme, a na čem pracujeme. Společně brainstormovat a společně přicházet na inovativní nápady je super. Když jsme kvůli pandemii COVID-19 nemohli do kanceláře, velmi rychle jsme si zvykli na hybridní mód a podařilo se nám komunikaci i společné setkávání nad prací i mimo ní udržet. 

SatoshiLabs je prostředí vhodné pro lidi, kteří mají zápal učit se. Chuť rozvíjet se je pro nás klíčová a důležitější než léta praxe v jiném odvětví. Rychle vyvíjející se odvětví je zárukou, že svoje znalosti a dovednosti budeš mít stále kam posouvat. Nejdůležitější na tom všem je, abys chtěl.

„Learning by Doing“ naprosto vystihuje náš přístup ke vzdělávání.

Na začátku je potřeba pochopit kryptosvět, jak funguje bitcoin a open source principy. Další problematika je tak specifická, že se nejvíc naučíš prací na reálných úkolech po boku zkušených kolegů. Je pro nás naprosto přirozené, že se hodně ptáme, když něčemu nerozumíme. Kdo se hodně ptá, hodně se dozví. U nás ti vždy někdo poradí. 


    
     Vitalij Dovhanyč
    

    
     –
    

    
     IT Admin
Vitalij Dovhanyč
IT Admin

Jsou mezi námi extroverti, introverti, analytici, markeťáci, vývojáři, ale ve své podstatě nás víc než práce spojuje podobný pohled na svět.

Jsme parta silných individualit, které vyznávají osobní svobodu, decentralizaci, otevřenost v mezilidských vztazích, open source principy, mající na svět svůj názor a taky odvahu měnit status quo.

Když se někoho z nás zeptáte, co má na firmě nejraději, odpoví naprosto jednoznačně: „Jedineční lidé, kteří jsou experty ve svých oblastech a mnohdy průkopníky v přelomových trendech.“ 

Hledáme nadšení, zápal a iniciativu

Musí mít extrémní chuť učit se, zlepšovat a taky vysokou míru adaptability. Být přirozeně zvídaví a trochu dobrodružní. Není to pro lidi, kteří nechtějí nést riziko, že jdou do něčeho inovativního.

Vojtěch Černý, Affiliate Manager

Potřebujeme lidi, kteří si umí informace aktivně získat. To vnímám jako kvalitu lidí, které chci. Máme manažera, který se mi v první týdnu ozval s tím, že se chce se mnou potkat a navnímat, jak se na věci dívám.

Pavol Rusnák, Co-founder SatoshiLabs

Vnímám se jako člověk, který může přiložit ruku k dílu. Nepotřebuju měnit svět, ale líbí se mi, že ten tým kolem mě to opravdu dělá.

Štěpán Uherík, CFO & CEO Invity

Lidi tady chápou, že každý má jiný přístup k životu. Potřebují jiný čas, aby splnili task, jinak přemýšlí a není tady všechno dané do tabulek. Je tady velký důraz na to, abychom drželi spolu, ale zároveň abychom si zachovali každý svou identitu v rámci skupiny.

Veronika Kloudová, Head of support

Nemusí být kryptofanoušci, ale musí mít drive pochopit to. Já jsem o tom moc nevěděl a do půl roku jsme se do toho fakt hrozně zamiloval.

Matěj Žák, CEO TREZOR Company

SatoshiLabs Praha

Nejsme orientovaní na pozlátko, ale jsme hodně utilitární. Nepotřebujeme fancy kanceláře v centru. Stačí nám být v Libni v příjemném a klidném prostředí, kde je nám fajn. Kanceláře jsou naše a můžeme si je upravit jak zrovna potřebujeme a kdykoliv to pak předělat. Máme rádi svůj humor, a proto jsme naše zasedačky nepojmenovali např. po kryptoměnách, ale hezky česky - Knedlo, Vepřo, Halušky a nebo Kuřecí plátek zapečený s broskví a sýrem. Obědy si dáváme společně v kuchyni a hlavu si chodíme pročistit do fitka v suterénu. 

Join Us!