SatoshiLabs

SatoshiLabs jsou v kryptosvětě pojem. Jsou tvůrci Trezoru, první hardwarové kryptopeněženky na světě. Po několika letech punkového vývoje přišel boom a z malého týmu nadšenců se zformovala firma s globálním zásahem. Dnes v holdingu SatoshiLabs kromě Trezoru najdete i další společnosti – Invity, Tropic Square a Vexl. Společně se vydali na misi přiblížit kryptotechnologie široké veřejnosti. Usilují o decentralizaci finančního ekosystému a tím i větší nezávislostí lidí, to vše při zachování maximální bezpečnosti. Jejich produkty a služby definují celé nové odvětví, které je teprve na začátku. Neustále zkoumají a objevují nové možnosti, tak aby byli připraveni na růst, který dané odvětví a tím i SatoshiLabs čeká. V SatoshiLabs staví na opensource principech a transparentnosti protože věří, že tak pomohou dostat kryptosvět ke každému rychleji.

Nabídka příležitostí 5

JSME TVŮRCI TREZORU


    
     Marek Palatinus
    

    
     –
    

    
     Co-founder SatoshiLabs
Marek Palatinus
Co-founder SatoshiLabs

Náš příběh začal vznikem Trezoru - první hardwarové peněženky pro uchovávání kryptoměn na světě.

Trezor se stal rychle legendou v krypto komunitě a nastartoval vznik odvětví hardwarových peněženek.

Věříme, že budoucnost potřebuje svobodnou měnu jakou je Bitcoin, aby se posílila decentralizace a nezávislost lidí. V SatoshiLabs nás vnitřně pohání dvě věci. Je to láska k Trezoru, o kterém jsme přesvědčeni, že to je skvělý produkt a jehož potenciál je téměř nekonečný. A druhým motorem je snaha o změnu společenských poměrů a spravedlivější rozložení sil. Proto stavíme kolem Bitcoinu infrastrukturu, aby byl pro každého lehce použitelný. 

Bitcoin je budoucnost osobních financí každého z nás.

KRYPTO DOBRODRUŽSTVÍ


    
     Štěpán Uherik
    

    
     –
    

    
     CFO
Štěpán Uherik
CFO

Budoucnost je ve všem otevřená. V SatoshiLabs pomáháme definovat úplně nový trh v oblasti kryptotechnologií. Je to dobrodružství, ve kterém se dostáváme až na samou hranici technologie a zkoušíme, kam sahají možnosti blockchainu. Pracujeme na produktech budoucnosti, jejichž potenciál je obrovský. Cítíme, že stojíme na prahu něčeho zlomového.

Jsme firma, která má globální dopad na odvětví krypta a pro každého z nás je to obrovská příležitost být u toho.

Čeká nás hodně práce, ve které vidíme smysl a osobní naplnění. Není to jen o kryptu, ale o změně paradigmatu ve společnosti.


    
     Matěj Žák
    

    
     –
    

    
     Head of Product
Matěj Žák
Head of Product

    
     Pavol Rusnák
    

    
     –
    

    
     Co-founder SatoshiLabs
Pavol Rusnák
Co-founder SatoshiLabs

Začínali jsme jako skupina několika krypto nadšenců ještě v časech, kdy o Bitcoinu nikdo neslyšel. Postupně jsme k sobě přitáhli další lidi, pro které je typické, že je neskutečně baví odvětví krypta, technologie a jejich práce. Málokde potkáš tolik srdcařů na jednom místě, kteří v sobě kombinují obrovský zápal a současně patří mezi světovou špičku v kryptografii.

Je tu spousta lidí, kteří chtějí, abychom jako celý tým uspěli.

Je jedno, jestli jde o vývoj, zákaznickou podporu, kryptografii nebo logistiku. Na všech frontách se snažíme odvádět tu nejlepší práci. Pomáháme si a podporujeme se. Všem nám hodně záleží na tom, abychom spolu odváděli skvělou práci pro miliony našich zákazníků po celém světě. 


    
     Nina Šikulová
    

    
     –
    

    
     Head of HR
Nina Šikulová
Head of HR

    
     Vitalij Dovhanyč
    

    
     –
    

    
     IT Admin
Vitalij Dovhanyč
IT Admin

Nacházíme se v bodě změny. Už to není ta malá punková firma, ale rosteme do firmy, která má globální renomé. Vše jsme si sami odpracovali od úplných začátků a rostli u toho spolu s firmou. Dneska jsme přitažliví pro špičky z mnoha oborů, kteří se chtějí s námi té cesty zúčastnit. Ale stále platí, že si zde můžeš sáhnout na mnoho příležitostí, které se ti jinde nenabídnou.

Pro lidi z větších firem se může SatoshiLabs jevit jako nespoutaný živel.

Při pohledu zblízka uvidí prostředí, kde se spolupracuje a klade důraz na odpovědnost, jedinečnost, otevřenost a osobní svobodu. Nezajímají nás byznys úspěchy jednotlivců, ale společný výsledek. To jsou principy, které pro nás vždy byly hodně důležité.

NENÍ TO FIRMA. JE TO PŘÍBĚH.

Hledáme nadšení, zápal a iniciativu

Musí mít extrémní chuť učit se, zlepšovat a taky vysokou míru adaptability. Být přirozeně zvídaví a trochu dobrodružní. Není to pro lidi, kteří nechtějí nést riziko, že jdou do něčeho inovativního.

Vojtěch Černý, Affiliate Manager

Nadšenci! Pro tu práci, pro kterou budou najatý. Je hrozně důležité, aby primární motivace byla ta vnitřní.

Veronika Kloudová, Customer Support Team Lead

Vnímám se jako člověk, který může přiložit ruku k dílu. Nepotřebuju měnit svět, ale líbí se mi, že ten tým kolem mě to opravdu dělá.

Štěpán Uherík, CFO & CEO Invity

Mě strašně překvapilo, že každý s kým jsem mluvil, je do toho, co dělá, strašně zažraný a byl by o tom schopný mluvit hodiny. Tak velké množství lidí, kteří dělají, co je baví, jsem na jednom místě ještě neviděl.

Vitalij Dovhanyč, IT Admin

Potřebujeme lidi, kteří si umí informace aktivně získat. To vnímám jako kvalitu lidí, které chci. Máme manažera, který se mi v první týdnu ozval s tím, že se chce se mnou potkat a navnímat, jak se na věci dívám.

Pavol Rusnák, Co-founder SatoshiLabs

Nemusí být kryptofanoušci, ale musí mít drive pochopit to. Já jsem o tom moc nevěděl a do půl roku jsme se do toho fakt hrozně zamiloval.

Matěj Žák, CEO TREZOR Company

Máme globální impact a lokální působení. V pár lidech obsluhujeme celý svět. Abychom to zvládli, tak každý z nás má široký záběr. Úzkoprofilové pozice tu nemají šanci. Často se mění hodně věcí a vše na sebe navazuje. Je potřeba tomu rozumět.

Jan Nousek, Head of Growth

Hledáme lidi, kteří věří stejně jako my, že kryptotechnologie dokážou pozitivně ovlivnit naši budoucnost.

Marek Palatinus, Co-founder SatoshiLabs

Pro nás je důležitější tvůj zápal pro to, co děláš, pro technologie a chuť se učit. Nuance krypta ti rádi vysvětlíme. Krypto komunita našich zákazníků je specifická. Dá se lehce pochopit, ale nefunguje na ni to, co funguje na zákazníky firem cílících na mainstream. U nás nestačí dívat se jen na data, měřit, vyhodnocovat a rozhodovat se od stolu na základě Excelu. My musíme jít o krok dál. 

Díky online ekonomice, sociálním sítím a krypto komunitě jsme k zákazníkům mnohem blíž a vývoj se tak dá dělat mnohem efektivněji. 

Vyžaduje si to cit pro komunikaci s komunitou, neuhnutí z vlastní vize kvůli krátkodobému zisku nebo schopnost hájit si svá rozhodnutí tváři v tvář zákazníkům i kolegům.

Dynamiku naší práce určuje dění na krypto trzích a volatilita lidí ke koupi. Často se situace mění z měsíce na měsíc a je potřeba rychle zabrat. Zvýšené prodeje sebou přináší násobení práce na support, expedici a další oddělení, které ze dne na den musí umět odbavit řádově víc požadavků. Těžko se nám plánuje a nemůžeme fungovat na principu ročních byznys plánů nebo v 3-5 letých strategiích.

Musíme umět číst z trhu a rychle se rozhodovat.

Vše stavíme tak, abychom to dokázali rychle upravit. V tom hodně pomáhá, že jednotlivé části firmy spolupracují a rozumíme tomu, jak funguje produkt jako celek a dokážeme lépe posoudit, jaký dopad má na celek každá změna. 

Umíme vychytávat rizika a rozhodovat se analyticky na základě dat.

Jsme hodně analytičtí a hledáme spíše to, co nefunguje. Ne proto, abychom kritizovali a rozebírali, kdo kde udělal chybu, ale abychom každou chybu opravili rychle a posunuli produkt zase o kousek dál. Nás baví nacházet problémy a jejich řešení, protože tím se neustále učíme a výsledek naší práce je lepší a lepší. 

Proto si hodně ceníme vzájemné upřímnosti, kdy se chyby nezametají pod stůl, ale otevřeně se o nich mluví mezi všemi ve firmě. Chceme se posouvat dostatečně rychle a dělat chyby je pro nás užitečná vlastnost, které si ceníme. Věříme, že chybami se člověk opravdu učí. Zejména když nese odpovědnost za celkový výsledek. 

Je pro nás typická uvolněná až rodinná atmosféra, kde každý má svobodu a důvěru dělat si věci po svém. Víc než tlak na výkon se u nás řeší finální výsledek, který si vyžaduje sebedisciplínu každého z nás.

Věříme v to, že každý v SatoshiLabs pracuje na maximum a dělá vše nejlépe, jak umí.

Práce nás spojuje a rádi se u ní potkáváme. Baví nás diskuze o tom, co aktuálně řešíme a na čem pracujeme. Společně brainstormovat a společně přicházet na inovativní nápady je super. Jsme spolu hodně i mimo práci. Když jsme kvůli pandemii COVID-19 nemohli do kanceláře, komunikovali jsme intenzivně přes Slack a Google Meet. Rozhodně se vždy těšíme, když se můžeme u práce společně potkat online a hlavně tváří v tvář.

SatoshiLabs je prostředí vhodné pro lidi, kteří mají zápal učit se. Chuť rozvíjet se je pro nás klíčová a důležitější než léta praxe v jiném odvětví. Rychle vyvíjející se odvětví je zárukou, že se pořád bude co učit a kam posouvat. Nejdůležitější, ale na tom všem je aby si chtěl.

„Learning by Doing“ naprosto vystihuje náš přístup ke vzdělávání.

Na začátku je potřeba pochopit kryptosvět a to, jak funguje Bitcoin. Další problematika je tak specifická, že se nejvíc naučíš prací na reálných úkolech po boku zkušených kolegů. Je pro nás naprosto přirozené, že se hodně ptáme, když něčemu nerozumíme. Kdo se hodně ptá, hodně se dozví. U nás ti vždy někdo poradí. 


    
     Milan Kolář
    

    
     –
    

    
     Customer Support Team Lead
Milan Kolář
Customer Support Team Lead

Jsou mezi námi extroverti, introverti, analytici, markeťáci, vývojáři, ale ve své podstatě nás víc než práce spojuje podobný pohled na svět.

Jsme parta silných individualit, které vyznávají osobní svobodu, decentralizaci, otevřenost v mezilidských vztazích, open source principy a mají na svět svůj názor.

Když se někoho z nás zeptáte, co má na firmě nejraději, na prvním místě odpoví naprosto jednoznačně: Jedineční lidé. kteří jsou experty ve svých oblastech a mnohdy průkopníky v přelomových trendech.

SatoshiLabs Praha

Nejsme orientovaní na pozlátko, ale jsme hodně utilitární. Nepotřebujeme fancy kanceláře v centru. Stačí nám být v Libni v příjemném a klidném prostředí, kde je nám spolu dobře. Kanceláře jsou naše a můžeme si je upravit jak zrovna potřebujeme a kdykoliv to pak předělat. Máme rádi svůj humor, a proto jsme naše zasedačky nepojmenovali např. po kryptoměnách, ale hezky česky - Knedlo, Vepřo, Halušky apod. Obědy si dáváme společně v kuchyni a hlavu si chodíme pročistit do fitka v suterénu.