Rossum

Rossum založili v roce 2017 Tomáš Gogár, Petr Baudiš a Tomáš Tunys, kteří se ve svém doktorandském studiu zaměřovali na extrakci dat z dokumentů za pomoci umělé inteligence. Postupně se jim a celému týmu povedlo vytvořit platformu pro inteligentní zpracování dokumentů (Intelligent Document Processing), která nemá ve světě konkurenci. Dnes Rossum čítá víc než 160 lidí z 35+ zemí, kteří jsou nejen v pražském officu, ale i v Lucembursku, Londýně, Barceloně, Belgii nebo Rumunsku. Jejich současnou prioritou je růst, zejména růst prodejního týmu v USA, aby získali velké enterprise klienty.

Nabídka příležitostí 7

Rossum Culture
Rossum Values
Rossum Tech
Rossum Perks

Ve světě se každý den vystaví miliarda business dokumentů

Naším posláním je zcela eliminovat jejich ruční zpracování

Revoluce ve zpracování dokumentů

Létáme na Měsíc už téměř 70 let, ale faktury se stále ručně přepisují do počítače. V Rossumu vytváříme inteligentní řešení, které umí číst elektronické dokumenty, extrahovat data a provádět další úkoly, například ukládání fakturačních údajů do ERP systému zákazníka. Strojové učení a jednoduché uživatelské rozhraní umožňují zákazníkům trénovat našeho asistenta na rozpoznávání různých firemních dokumentů. To znamená, že firmy mohou plně automatizovat tento proces a ušetřit zaměstnancům čas a práci. Díky tomu mají lidé více času na smysluplnou práci a firmy mohou fungovat rychleji a efektivněji.


    
     Petr Baudiš
    

    
     –
    

    
     Founder/CTO
Petr Baudiš
Founder/CTO

    
     Ondřej Matějka
    

    
     –
    

    
     Frontend Developer
Ondřej Matějka
Frontend Developer

Hledání pravdy: máme vášeň pro optimální řešení

Snažíme se odhalit podstatu a najít nejlepší řešení bez ohledu na jejich původ. Náš rozhodovací proces zahrnuje důkladné shromažďování informací, ověřování dat a pádné argumenty, abychom se dostali k jádru každého problému. Neřešíme, čí to byl nápad - jde o dosažení nejlepšího možného výsledku.

I když můžeme mít vyhraněné názory, po předložení faktů, údajů a pádných argumentů se snadno přikloníme k lepšímu řešení. Práce v týmu, který dává přednost dokonalosti před tím, aby měl pravdu, je skutečně osvobozující.

Zakladatelé průzkumnící:

Do Rossumu otiskli laskavost a spolupráci jako základní principy

Vizionářské trio

Když se nás zeptáte, jak bychom popsali naše zakladatele, většinou odpovídáme, že jsou to vášniví geekové s otevřeným srdcem a myslí. Navzdory svému vědeckému vzdělání se aktivně podílejí na vývoji společnosti a pořádají pravidelné schůzky, abychom měli přehled. Jsou nároční, ale flexibilní a spojuje je cíl, aby Rossum dosáhl globálního úspěchu a hrdě reprezentoval Českou republiku ve světě startupů.

Rossumáci jsou lidé, kteří se nebojí challangovat status quo a rychle se učí. V technologiích se neustále posouváme na čím dál větší škálu a rok od roku se mění, co je to ta nejlepší cesta.

Petr Baudiš, Founder/CTO

Kdyby měl Rossum nějaký archetyp, byl by to archetyp průzkumníka.


    
     Tanvee Gupta
    

    
     –
    

    
     Director of Demand Generation
Tanvee Gupta
Director of Demand Generation

Zažij prudký růst

Cesta prosperujících zákazníků a týmů uprostřed vzrušujících výzev

Každý čtvrtrok se probouzíme do nové firmy

Abychom naplnili naši vizi, chceme se dostat do každého firemního počítače a osvobodit lidi od přepisování dokumentů. Rychlý růst je klíčový, proto neustále zavádíme nové frameworky, abychom se udrželi na špici trhu. To vede k občasným úpravám struktury týmu, délky sprintů nebo dalším změnám. Naše oddanost inovacím zůstává neochvějná. Neměníme se pro změnu ale každá úprava je promyšlená, podložená logikou a vyhodnocujeme její očekávané přínosy. Změna je naše strategie, ne jen klišé.

Posedlost rozvojem a učením

Hledáme ty, kteří sdílejí naši vášeň pro neustálý rozvoj a učení. Rychle se učí, jsou zvědaví a nebojí se experimentovat nebo dělat chyby. Transparentnost těchto vlastností je pro nás naprosto klíčová.

Na tvé současné nebo minulé pozici nezáleží; důležitá je tvá schopnost rychle se učit a posouvat vpřed. Senioritu hodnotíme na základě tvé úrovně leadershipu, struktury práce, úspěchů a ochoty podělit se o své poznatky s ostatními.

Rossum je příležitost pro lidi, kteří se nebojí 

Lidi, které baví se překonávat. Lidi, kteří si umí poradit i když ostatní neví, co dělat. Pro lidi kreativní, se schopností nacházet rychle netradiční řešení. Pro lidi, které baví, že nemáme žádné pevně vyježděné cestičky, kterých by se museli držet, ale naopak mají možnost vymýšlet, jak mají věci fungovat. Tvořit Rossum pro další Rossumáky. Pro lidi, kteří rádi pracují ve skvělé partě. Všichni oceňujeme, že máme kolem sebe parťáky, na které je spoleh a o které se můžeme opřít, když je toho opravdu hodně.


    
     David Jamieson
    

    
     –
    

    
     Interim Head of Partnership
David Jamieson
Interim Head of Partnership

U nás si autoritu nekoupíš

V Rossumu nevychází tvá autorita z titulů či toho jak si u nás dlouho. Autorita se získává jen skrze činy a vztahy. Závisí na tom, jak podporuješ své kolegy, jestli plníš své sliby a komunikuješ s upřímností, laskavostí a respektem.

Naše principy leadershipu se točí kolem opravdových vztahů, efektivní komunikace a podpory osobního růstu druhých. Věříme, že svůj vlastní pokrok urychlíme nejvíc tím, že pomáháme lidí kolem sebe růst k úspěchu.

Pod vlivem love brandu

Jsme hrdí, že pracujeme pro Rossum. Není to pro nás obyčejná práce. Rossum se stal součástí našich životů. Někoho si získal partou skvělých kolegů. Jiného výzvami, které mu přinesl a další se do něj zamiloval skrze unikátní technologie. Každý to máme jinak, ale všem nám záleží na tom, aby Rossum uspěl a jsme ochotni pro to udělat maximum, protože nám to všem dává smysl. Otevřená atmosféra, přátelské prostředí a možnost na nic si nehrát umocňují, že sem chodíme rádi. Dáváme si pozor, abychom si tuto atmosféru uchovali co nejdéle, protože nám dodává hodně energie.

Investujeme do zjednodušení

Na rozdíl od mnoha společností, které se snaží ušetřit náklady, jde Rossum jinou cestou. Investujeme do systémů navržených pro společnosti třikrát větší než my, abychom byli připraveni na budoucnost. S globální expanzí na obzoru jsme již učinili strategické kroky. Při 50 zaměstnancích jsme začali používat Salesforce, při 150 zaměstnancích jsme nasadili Netsuite a v současné době používáme HiBob k rozšíření schopností našeho People týmu. Věříme, že si tím usnadníme práci dnes a zároveň se připravíme na zítřejší výzvy. To svědčí o našem odhodlání růst a umožňuje nám to rozšiřovat týmy a sloužit zákazníkům bez provozních omezení.

Principy promítající se do našich čtyř hodnot

Silné názory s křehkými postoji: jsme plní faktů.

Vědecká metoda je hluboce zakořeněna v naší identitě, proto změna našeho názoru před novými důkazy nás činí učícími se, ne "přelétavými".

Všichni jsme tým Rossum

V Rossumu stavíme na tom, co dělá každého z nás jedinečným, a hrajeme ve prospěch týmu, nikoli jednotlivce. Ambiciózních cílů dosahují týmy, ne jednotlivci sami.

Věříme, že naše technologie může změnit svět

Jsme nadšení a hluboce si vážíme technologií a jejich transformační síly, která zlepšuje životy lidí. Hnacím motorem je pro nás touha pouštět se do náročných a smysluplných projektů, které vytvářejí hodnotu pro zákazníky.

Učíme se rychle a pracujeme chytře

Jsme objevitelé, kteří se chtějí neustále učit a růst. Je jen málo věcí, které se nemůžeme naučit, pokud máme správné myšlení, vytrvalost, taktiku a pracujeme chytře a efektivně.

Rossum není jen o umělé inteligenci

Náš technologický záběr je výrazně širší


    
     Pierre Humblot
    

    
     –
    

    
     Backend Engineer
Pierre Humblot
Backend Engineer

    
     Matyáš Skalický
    

    
     –
    

    
     Research Engineer
Matyáš Skalický
Research Engineer

V oblasti extrakce dat z dokumentů se naši vývojáři vždy setkávají s obrovskými výzvami. Musíme umět standardizovat dokumenty, přečíst je a především zcela porozumět datům, která obsahují. Naším cílem je vytvořit špičkové řešení, které bude technologicky vyspělé a zároveň uživatelsky přívětivé pro běžné klienty.

Nevídaný výpočetní výkon

Náš tým produktových inženýrů buduje platformu zpracovávající samotné dokumenty. Zatímco v současné době dokáže zpracovat stovky dokumentů za minutu, naším cílem je škálovat ji tak, aby dokázala zpracovat desítky tisíc dokumentů ve stejném čase - což je ultimátní výzva, kterou nás baví řešit.

Najdeš tady mnohem víc

Webový tým vytváří uživatelsky přívětivé rozhraní pro klienty, které je rozšířením našich schopností v oblasti umělé inteligence. Toto rozhraní umožňuje klientům kontrolovat, opravovat a trénovat platformu tak, aby přesně rozpoznávala jejich dokumenty. Naše UX nás vždy odlišovalo a chceme jej neustále posouvat dál.

Na webové rozhraní navazuje backend, third party services pro klientské vývojáře a další prvky, které nám umožňují vytvářet skrz API řešení na míru pro velké firmy.

Vše se pak propojuje v samotném jádru umělé inteligence, kde jsou neuronové sítě a datová infrastruktura machine learning v obrovské škále. Není to jen o spolupráci vývojářů s interními AI vědci. Je potřeba vše správně automatizovat a produktizovat, aby se např. správně vytvořil dataset a další potřebné prvky, když klient klikne v aplikaci na tlačítko přeučit.

Praha jako technologický hub

Pokud se naplní vize zakladatelů a podaří se jim v Praze vytvořit HUB pro talenty z celého světa v oblasti machine learningu, AI a dalších moderních technologií, tak nás už nic nezastaví. Nejsme na to sami. Ta vize se staví společně s dalšími technologickými firmami, které jsou úspěšné na globální úrovni. Máme tu skvělé lidi, perfektní technické vzdělání a pověstnou českou šikovnost. A také už víme, že když se kolem dobrých nápadů a technologií potkají skvělí lidé z různých kultur, s různým viděním světa, tak vznikají špičkové koncepty. 


    
     Vojtech Paukner
    

    
     –
    

    
     Product Manager
Vojtech Paukner
Product Manager

Inovace za hranicemi možností: propojujeme technologie a uživatelskou přívětivost.


    
     Lana Pantsulaia
    

    
     –
    

    
     Renewal Account Manager
Lana Pantsulaia
Renewal Account Manager

    
     Ally Newbigging
    

    
     –
    

    
     Business Development Rep
Ally Newbigging
Business Development Rep

    
     Marie Schovankova
    

    
     –
    

    
     People Ops & Workplace Team Lead
Marie Schovankova
People Ops & Workplace Team Lead

Rossum je týmová firma, postavená na spolupráci

Lidi mají drive, protože se všichni podílí na úspěchu Rossumu

Po jednom roce jsi akcionářem

Podobně jako se investuje do robustních nástrojů pro zjednodušování procesů ještě předtím, než je to potřeba, se přistupuje i k možnosti mít vedle dobrého platového ohodnocení i podíl na úspěchu firmy skrze akcie. V Rossumu je to opravdu o lidech, o jejich spokojenosti a nadšení a proto se dělá vše. Jsme nároční na jejich výkon, na zodpovědnost, kterou vyžadujeme. Na oplátku si lidi v Rossumu opravdu vážíme a nebereme jejich čas a energii jako samozřejmost. U všech manažerů uvidíte zájem o své lidi, což se nese od zakladatelů dál. Máme mnoho mladých team lídrů, kteří nikdy předtím týmy nevedli. To, co je od začátku učíme, je respekt, otevřenost a budování důvěry. 

Mezinárodní obchodní duch

Od jiných world class startupů se odlišujeme tím, že jsme světový obchod odstartovali z Čech. Věděli jsme, že abychom ve světě uspěli, potřebujeme lidi, kteří se v něm vyznají. Není proto náhoda, že od počátku máme asi nejmezinárodnější go-to market team v Praze, který postupně doplňujeme kolegy působícími v Londýně, USA nebo Lucembursku. 

Ač je každý z jiného kouta světa, rozumíme si velice. Krom touhy, aby Rossum uspěl, nás pojí humor, přátelskost, pozitivní přístup k životu a schopnost vynajít se za každých okolností. Hodně se smějeme a často spolu zajdeme na oběd nebo oslavit nový deal. Když někdo z nás jede do rodné země, vždy přiveze ochutnat domácí speciality. 

Každý tým si určuje svůj vlastní rytmus a způsob práce

Prosazujeme individuální svobodu a odpovědnost při výběru způsobu a místa práce. Uznáváme různé preference, a proto v Rossumu neexistují žádné pevné standardy - zda budeš pracovat z domova, nebo z kanceláře, je jenom na tobě a tvém tímu. Tato flexibilita zvyšuje pohodu, produktivitu a naše společné úsilí o dosažení cílů a vize společnosti. Tvoříme prostředí, které respektuje individuální volby, obohacuje naši firemní kulturu a podporuje náš úspěch.

Sales enabling team

Bez ohledu na úroveň tvých zkušeností tě náš rozvojový program připraví na úspěch. Mnozí z nás začínali bez předchozích zkušeností a během dvou týdnů byli schopni organizovat první prodejní schůzky. Úspěch je o odhodlání a úsilí navíc, což jsou vlastnosti, kterých si velmi ceníme. Výměnou za výjimečné výsledky poskytujeme silnou podporu, která umožňuje rychlý růst bez ohledu na délku praxe nebo pozici. Nejdůležitější je, jak se chopíš příležitostí, a když po nich sáhneš, jsme tu, abychom tě podpořili.

Těšíme se na tebe

Přístup k lidem je vidět na všem, co děláme. Pro nováčky máme zpracovaný onboardingový program, který jim pomůže zorientovat se u nás, ale nečekáme až nastoupíš. Začínáme s ním už několik dnů před tvým dnem D. Postupně ti zasíláme materiály, abys věděl, jak to u nás chodí a lépe se připojil ke svému týmu. Tvůj první den je rezervovaný pro seznámení s historii a hodnotami Rossumu a tvým buddym. Ten tě bude doprovázet první měsíce a spolu s holkami z onboardingového oddělení ti pomáhat se vším, co bude potřeba. Mnoho z nás bylo překvapených, když jsme ještě před nástupem zvedli telefon a kolega z onoboardingového týmu se zeptal, jestli něco nepotřebujeme a že se na nás v Rossumu těší. Podobný přístup potkáš často. 

Rossum Praha

Sídlíme v krásných a moderních kancelářích plných světla a pohody v budově Corso 2 hned u stanice metra Křižíkova v samém srdci Karlína. Rádi si spolu užíváme kavárny a skvělé restaurace v nejbližším okolí.