Loono

Naší zakladatelce Kateřině Vackové byl ve 22 letech diagnostikován zhoubný nádor vaječníku. Díky prevenci bylo vše zachyceno včas a Katka se vyléčila a rozhodla se svůj příběh sdílet. Tak vzniklo Loono. Dnes je to seskupení mladých lékařů, mediků a dalších nadšenců, kteří staví prevenci na první místo. Atraktivním způsobem učí lidi myslet na své zdraví. Nebojí se veřejně otevírat témata, o kterých se ve společnosti často nemluví, včetně tabuizovaného tématu pohlavních chorob. Vedle šíření osvěty a medializace prevence se Loono zaměřuje na přípravu nadějných mediků na jejich budoucí praxi.

Nabídka příležitostí

Loono [čti lůno]
Loono [čti lůno]

Loono má smysl!


    
     Kateřina Vacková
    

    
     –
    

    
     Zakladatelka Loono
Kateřina Vacková
Zakladatelka Loono

Pojď měnit paradigma

Přejeme si zdravější svět a naší nejsilnější zbraní je prevence. Zjistili jsme, že většina lidí se o své zdraví začíná zajímat až ve chvíli, kdy je něco v nepořádku. O nemocech se na škole, v rodině ani ve společnosti moc nemluví a už vůbec ne o rakovině. Málokdo tuší, jak si nahmatat bulku, jak předcházet mrtvici nebo infarktu. Tváříme se, že pohlavní choroby se nás netýkají. 

My jsme se to rozhodli změnit a témata vážných nemocí detabuizovat. Mluvíme o nich na veřejnosti, otevřeně a především lidskou řečí. Naše workshopy jsou interaktivní a hravé. Místo děsivých statistik ukazujeme pozitivní příběhy. Chceme inspirovat co nejvíce lidí, aby se o své zdraví a tělo začali starat správně a včas. Jsme Loono a inspirujeme ke zdraví.

Když si uvědomím, že 44 lidí si kvůli nám odhalilo rakovinu včas, tak mám husí kůží. Snažíme se, aby se o rakovině mluvilo a náš hlavní cíl je vyškolit co nejvíce lidí v oblasti prevence.

Jiří Kos

Já jsem člověk, který by odpoledne strávil na mobilu, a práce pro Loono je smysluplně využitý čas. Poznáš nové lidi, kteří chodí na fakultu, dostaneš se na zajímavé akce a seznámíš se se zajímavýma lidma.

Klára Plačková

    
     Adéla Sedláčková
    

    
     –
    

    
     Event & Production
Adéla Sedláčková
Event & Production

Práce, která dává smysl

Až v Loono dostal smysl v práci skutečný význam. Když domluvíme workshop ve firmě a další desítky lidí, tak proškolíme v prevenci a vidíme, že naše práce má dopad. Když se nám podaří kampaň, díky které se o našich projektech dozví půl milionu lidí, má to dopad. Když na festivalech potkáváme lidi v Loono tričkách a přijdou nás pozdravit na stánek, máme radost, že je inspirujeme. Těší nás sledovat lidi na workshopech, kteří nás se zájmem poslouchají, ptají se a nebojí se osahávat modely. Povídáme si s těmi, kteří jen tiše sedí, třeba o tom, co slyšeli a o čem budou přemýšlet cestou domů. Těší nás a zároveň mrazí, když si čteme příběhy lidí, kteří si díky nám odhalili bulku včas a my jsme jim zachránili život. Tohle je naše práce.

Loono je lovebrand

Pracovat pro Loono je velmi pozitivní zkušenost. Všude nás totiž znají. Lidé četli rozhovory s Katkou a spousta lidí zažila náš workshop nebo nás sledují na sociálních sítích. Loono nám otevírá dveře a šetří spoustu úsilí při komunikaci a vyjednávání. Nepotřebujeme mít velký budget na marketing, protože naše příspěvky se šíří organicky. Lidé s námi chtějí spolupracovat a chtějí nám pomáhat. Můžeme být opravdu pyšní na to, kde pracujeme. Jsme hrdí na to, že pomáháme zachraňovat životy a že Loono je značka. 

Medicína má tendenci člověka zahltit, a tak nemáš chuť dělat něco navíc. Lidi v Loono cítí potřebu rozvíjet se a pracovat na společenským dopadu i během studia a vždy mi přišlo, že všechny lidi, se kterýma se kolem Loono potkávám, jsou často ambiciózní, mají své plány, dělají své věci a je to zdroj inspirace a příjemný nálady.

Kryštof Staňek

Kateřina Vacková, zakladatelka Loono

Byla bych ráda, kdyby bylo Loono na každé menší škole, která vychovává zdravotníky. Nemusí to být nutně lékařské fakulty, ale například střední školy pro sestřičky. Tím získáme větší možnost dostat se do menších měst a mít větší dopad. Chtěla bych, aby pro ně bylo Loono jakýmsi před-tréninkem jejich praxe a my mohli ovlivňovat, jak se budou chovat ke svým pacientům. Mám radost, když mi absolventi, kteří odpromovali, vzkazují, jak jim Loono pomohlo, že se díky nám naučili být sebejistější. Zakládají ambulance a objednávají tam naše brožury. Myslím si, že tohle rozšířené povědomí o tom, co propagujeme, je hodně důležité.

Když hledáme nové lidi do organizačního týmu, jsou pro mě klíčové dvě vlastnosti, selský rozum a to, že ti lidi chtějí něco dělat. Nejsou laxní k životu a to se pozná už od prvního rozhovoru. Hledáme lidi, kteří jsou pozitivně naladění. Náš Loono jazyk je milý a přátelský a lidé, které přijímáme, musí mít komunikaci s druhými v sobě. Bavíme se o nepříjemných tématech a nechceme lidem říkat, ať se vyšetřují, protože jinak umřou. Chceme, aby byli zdraví. Chci udržet kolem Loono pozitivní auru.

Ráda se lidí ptám, kde čerpají inspiraci. Je mi v zásadě jedno, jestli mi odpoví, že šijí zástěry, čtou knihy nebo sportují. Chci jen vědět, že mají pro něco vášeň a vědí, co je "flow" a prožívají ho. 

Mám velmi ráda lidi, od kterých se můžu učit. Když mluví o něčem, co neznám, hned se mi rozzáří oči. A baví mě, když je náš vztah vzájemně obohacující.

Kateřina Vacková
Kateřina Vacková


    
     Kryštof Staňek
    

    
     –
    

    
     Hlavní školitel
Kryštof Staňek
Hlavní školitel

Chceme od života víc

Mezi mediky existují dva typy. Ti, co se tomu věnují jen ve škole, a pak ti, co mají spoustu dalších aktivit a plánů. Hádejte, kterou skupinu nájdete v Loono? Dostat se k nám je v podstatě velmi jednoduché, stačí chtít a dělat věci s nadšením, všechno ostatní tě naučíme, nebo se je naučíš sám za pochodu. I s více než 150 školiteli jsme pořád startup, kde se věcí rychle vyvíjí a mění, pro nás to znamená cenné zkušenosti a docela hodně zodpovědnosti. Vyjednáváme smlouvy, jednáme s klienty, vymýšlíme kreativu na kampaně nebo přednášíme v aule pro 300 lidí. Díky Loono máme možnost podívat se na různé konference, dostáváme vstupenky na akce, vzděláváme se společně v angličtině. Je skvělé být v obklopený lidmi, kteří sdílejí stejnou touhu objevovat.

Vychováváme příští generaci lékařů

Na druhém místě, hned za prevencí, má Loono za cíl poskytnout budoucím lékařům ten nejlepší trénink pro svou nastávající praxi. Na škole se naučíš teorii, ale my tě naučíme praxi. Naučíme tě, jak správně určit diagnózu a stanovit léčbu. Popsat složitý operační úkon v latině je cool, ale vysvětlit to stejné pacientům je někdy složitější než zkouška z anatomie. Právě v tom nám hodně pomáhá Loono. Máme možnost potkávat se s budoucími pacienty, učíme se s nimi komunikovat, témata vysvětlovat laicky, navazovat vztahy a budovat důvěru. Zlepšujeme se v komunikačních dovednostech a nabíráme potřebné sebevědomí. To je pro naši budoucí kariéru k nezaplacení. 


Work hard. Have fun. Save lives.

SMYSL. PREVENCE. POMÁHAT. SLUŽBA VEŘEJNOSTI. DĚLAT VĚCI JINAK, MIMO TY KOLEJE. PROSTĚ TY PRSAKOULE. SOLIDÁRNOST. PŘÁTELSTVÍ. PŘEDÁNÍ TOHO POSLÁNÍ. POZITIVNÍ ENERGIE. SRDCAŘI. #PRSAKOULE. ZDRAVÍ. MEDICI. PŘÁTELSKÁ ATMOSFÉRA. HODNĚ PRÁCE. KOMUNITA. MLADÍ LIDÉ. OSVĚTA. ZÁBAVA. JE TO SERIÓZNÍ. NESTRAŠÍME STATISTIKAMA. PŘINÁŠÍME HODNOTNÉ INFORMACE. KAMARÁDSTVÍ. AMBICE. MOTIVACE. OSVĚTA. SEBEROZVOJ. TÝM. POZITIVNÍ EMOCE. SPOLUPRÁCE. SRDCE. NÁPLŇ PRÁCE.

Sídlíme na Staromáku

Najdete nás v samém srdci Prahy na Staroměstském náměstí. protože máme kancelář v Pražském kreativním centru, která je zároveň i naším Loono skladem i výdejnou e-shopu. 

Tohle je Loono

Photo by Martin Faltejsek
Photo by Martin Faltejsek
Photo by Martin Faltejsek
Photo by Martin Faltejsek
Photo by Zuzana Slechtová
Photo by Zuzana Slechtová
Photo by Martin Faltejsek
Photo by Martin Faltejsek
Photo by Kateřina Drtinová
Photo by Kateřina Drtinová
Photo by Dagmar Husarová
Photo by Dagmar Husarová
Photo by Kateřina Drtinová
Photo by Kateřina Drtinová

Momentálně nejsou otevřeny žádné pozice.