LIKO-S

LIKO-S je českou výrobní a stavební rodinnou firmou, sídlící ve Slavkově u Brna. Tři barvy v logu představují jednotlivé divize, které se specializují na jednotlivé oblasti. Modrá barva v logu LIKO-S představuje divizi „Interiors“, která již přes 20 let na trhu dodává montované systémy pro tvorbu vnitřního prostoru staveb - přestavitelné a posuvné interiérové příčky, akustické stropní podhledy atd. Žlutá barva v logu zastupuje divizi „Production - kovovýroba“, ve které se LIKO-S zaměřuje na excelentní zpracování oceli a nerezu a vyrábí tady produkty pro firmy z celého světa. Zelenou barvou v logu je znázorněna divize „Energy“, která se zaměřuje na výstavbu objektů a hal pro podnikání a také na dodávky chytrých řešení pro úsporu energií na vytápění a chlazení. LIKO-S založil v roce 1992 Libor Musil a postavil ji na Baťovských tradicích a principech respektu, lásce k řemeslu, vytváření kvalitních vztahů a udržitelného podnikání. V roce 2014 byla firma LIKO-S vyhlášena Rodinnou firmou roku.  

LIKO-S
LIKO-S
LIKO-S
LIKO-S
LIKO-S
LIKO-S

Rodinné principy

Jsme rodinná firma. LIKO-S stavíme na rodinných základech a Baťových podnikatelských principech. Pro nás v LIKO-Su je rodina podstatou dobrého života a základem dobré firmy. To, jak se mezi sebou v rodině chováme, se propisuje do celého našeho firemního konání. Rodina nám pomáhá překonávat zlé časy a radovat se v těch dobrých. LIKO-S je útočištěm pro všechny členy naší široké LIKO-Sácké rodiny. To je možná jeden z důvodů, proč jsme přestáli všechny krize. Tím druhým je skutečnost, že v LIKO-Su bereme krizi jako příležitost změnit směr. V rodinné firmě, kde se všichni vzájemně ovlivňujeme, to platí dvojnásob.


    
     Ing. Libor Musil
    

    
     –
    

    
     Zakladatel a předseda představenstva
Ing. Libor Musil
Zakladatel a předseda představenstva
LIKO-S
LIKO-S

    
     Hana Williams Musilová
    

    
     –
    

    
     HR Manager
Hana Williams Musilová
HR Manager

Připraveni na progresivní generaci

Nová generace mladých lidí přináší do LIKO-Su moderní pohled na rozvoj firmy. Dnes je LIKO-S firmou srovnatelnou s jakoukoliv jinou v západní Evropě či Spojených státech. I proto hledáme inspiraci kdekoliv po světě. Pravidelně sledujeme všechny oborové trendy a navštěvujeme veletrhy takového formátu jako je CES v Las Vegas, což je největší světová konference o technologiích a inovacích, nebo mezinárodní HR konference, na kterých hledáme ty nejlepší možné způsoby, jak firmu dál rozvíjet. LIKO-S je připraven na další rodinnou generaci a také na další generaci kolegů.


    
     Jan Musil
    

    
     –
    

    
     Ředitel divize Iteriors
Jan Musil
Ředitel divize Iteriors

    
     Orraine Williams
    

    
     –
    

    
     Ředitel oddělení výzkumu a vývoje
Orraine Williams
Ředitel oddělení výzkumu a vývoje
LIKO-S
LIKO-S

Naše nová generace se vším tím vybavením, které má, a technologiemi, kterými disponují, má ohromný potenciál. Ten jejich nástupem firma získala. Dnes naše principy na trhu reprezentují Honza, Hanka a Orraine, kteří ji dál povedou.

Ing. Libor Musil, Zakladatel firmy a předseda představenstva.
LIKO-S
LIKO-S

    
     Monika Zemková
    

    
     –
    

    
     HR Manager
Monika Zemková
HR Manager
LIKO-S
LIKO-S

LIKO-S, a.s.

Naši centrálu a výrobu najdete ve Slavkově u Brna. Naše pobočky pak v Praze, Bratislavě a Budapešti.

Podnikatelský princip

Naše divize fungují jako samostatná podnikatelská střediska. Jsou to takové malé firmy v jedné velké firmě. Tím je zaručeno, že k principům podnikání mají blízko všichni naši zaměstnanci. Všichni víme, jaké má naše divize obchodní výsledky, jaké realizuje zakázky a kam z podnikatelského hlediska směřujeme. Fungujeme na základě Baťovských principů, a tak se všichni naši lidé podílejí na zisku, a proto musí být naše výsledky naprosto transparentní. Podnikatelský přístup vyžadujeme od všech lidí v LIKO-Su, protože jedině tak dokážou být vědomou součástí firemní filozofie a našeho úspěchu.


    
     Jakub Konečný
    

    
     –
    

    
     Manažer divize
Jakub Konečný
Manažer divize
LIKO-S
LIKO-S
LIKO-S
LIKO-S
LIKO-S
LIKO-S

Výkon a chování

Podle těchto dvou kritérií posuzujeme všechny kolegy v LIKO-Su. To jsou dva klíčové faktory, které ruku v ruce dělají LIKO-S tím, čím je. Pracujeme tak, aby náš výkon byl, co možná nejlepší, ale zároveň tak, aby to nikdy nebylo na úkor chování, které je ukotveno v naší firemní kultuře a popsáno 7 principy. Je pro nás automatické mít respekt a životní pokoru. Můžete být sebevýkonnější manažer, sebešikovnější specialista, ale pokud vaše chování není v souladu s našimi hodnotami, není pro vás v LIKO-Su místo.


    
     Denisa Mikešová
    

    
     –
    

    
     Asistentka ředitele divize
Denisa Mikešová
Asistentka ředitele divize
LIKO-S
LIKO-S

    
     Tomáš Přibilík
    

    
     –
    

    
     Technik/Konstruktér divize Interiors
Tomáš Přibilík
Technik/Konstruktér divize Interiors
LIKO-S
LIKO-S
LIKO-S
LIKO-S

Firma, kde se učíte každý den

V LIKO-Su je každý den jiný. Každý den je náročný a každý den je plný obtížných výzev, úkolů a hledání řešení. Je to u nás živé, musíte být ve střehu, nepolevovat v učení a pracovat na sobě. Je pro nás důležitá efektivita a díky tomu jsou na nás kladené vysoké požadavky. Nehrajeme si na čas, práce není nikdy hotová, je potřeba mít komplexní přehled. Naučíte se tady opravdu hodně a vaše kvality se neustále posouvají. Podmínkou je, že se musíte chtít učit a být časově přizpůsobivý, pak jde v LIKO-Su téměř všechno. LIKO-S je obrovským a neustálým vírem příležitostí pro lidi, kteří se jich nebojí.

Poslali jsme kolegu do Ameriky na nějaké ochytření a on přivezl asi 30 nápadů. Byl mezi nimi malý nenápadný letáček firmy z Kanady, která vyrábí izolační pěnu ICYNENE. A tak jsme jí začali distribuovat a aplikovat při našich projektech. My chceme dělat věci jedinečné, které budeme dělat jen my. Tato pěna běžně funguje v Americe a v Kanadě, ale u nás jí aplikujeme jen my.

Jiří Dufek, Facility Manager LIKO-NOE