Innovate

Innovate je kreativní agenturou zaměřenou na experience marketing. Kreativní a produkční tým Innovate připravuje komplexní experiential kampaně a vytváří inspirativní svět značek. Mottem Innovate je “odvaha být jiní” - přicházet za svými klienty s neotřelými nápady, nebát se riskovat a přinášet ojedinělá řešení. Zárukou kreativně punkového přístupu je Jiří Macháček, který Innovate založil v roce 2002 a skvěle šlapající tým z pražských Nuslí.

Nabídka příležitostí

Innovate
Innovate
Innovate
Innovate
Innovate
Innovate

Pizza na banánu

Jinakost je postoj. Nápaditost a odvaha být jiní, to je to, co nás na naší práci baví. Máme skvělé projekty, které jsou samy o sobě zábavné a pak jako každá agentura máme projekty, které taková legrace nejsou. Odlišuje nás, že i tyhle projekty si umíme užít. Umíme si je udělat zábavnější, snažíme se vymýšlet, jak je odlišit. Neustále nás žene dopředu touha být jiní a přidat do naší práce něco nového. Dali jsme zákazníkům slib “přinášet inovace do marketingu”. Chtít a mít chuť posouvat naší práci, dodávat pestřejší výsledky, přistupovat ke každé zakázce s nadšením. Chceme, aby to naše zákazníky bavilo a nadchlo. V Innovate nehledejte nudu, každý den je jiný, každá zakázka je jiná, protože jí jinou chceme. Někdy makáme 4 hodiny, jindy 12. Innovate je odvaha mít koule být jiní.

Innovate
Innovate

    
     Jiří Macháček
    

    
     –
    

    
     Zakladatel Innovate
Jiří Macháček
Zakladatel Innovate
Innovate
Innovate
Innovate
Innovate

Kreativní mouchy

Bzzzzz bzzzzzzzzzzzzzzzz.

Dávno jsme pochopili, že od lidí chceme něco jiného než jen zkušenosti, znalosti, schopnosti a jiné odrážky v životopisech. Hledáme k sobě lidi, kteří mají odvahu pracovat srdcem, kteří mají ochotu spolupracovat v týmu a jsou připraveni si navzájem důvěřovat. Důvěra a otevřenost je jednou z klíčových hodnot v Innovate. Když jste k ostatním otevření, můžete si užít ten luxus nebýt v něčem dobří. Každý z nás má svý mouchy, podstatné je, že jeden druhému kryjeme záda. Innovate je prostředí, kde jsou podporovány vaše nejlepší stránky, dostávají zelenou nejšílenější nápady a můžete být sami sebou.

I se svýma mouchama.

Innovate je i o každodenních benefitech. Anet jde a koupí ovoce a udělá nám ovocný salát. Jirka nám platí 100 % ceny obědů. Na akcích máme vždy super ubytování a zázemí. Innovate o nás dobře pečuje.

Marek Janouch, Project Coordinator

Je tu motivující a inspirující prostředí. Neuděláme jen dobrou akci, ale výbornou akci. Dobře přesně podle zadání to umí každej, my se snažíme doťuknout něco navíc a nespokojit se s málem.

Eva Hromádková, Project Coordinator
Innovate
Innovate

Innovate

Najdete nás na konci Bělehradské pod kopcem, hned na břehu Botiče. Povodní se nebojíme, jsme ve třetím patře a Jirka je přeci jen vysloužilý kanoista, takže by nás vozil do práce i z práce. V období sucha je nejbližší tramvajová zastávka Otakarova.

Innovate Cirkus

Innovate stojí a padá s lidmi. Máme dobře namíchaný tým, který je kreativní, produkčně velmi schopný a profesionální. Každý tady je svůj a přináší do celku svůj úhel pohledu. Každý investuje svou dovednost do výsledného portfolia našich schopností. Lidi mají svobodu si vybírat projekty na kterých chtějí pracovat, protože pak se do nich mohou s chutí zakousnout. V Innovate se dobře pracuje i žije. Někdo (Wanda) by řekl, že jsme takovej bizar mix osobností, ale ten mix překvapivě dobře funguje. Tvořivost, poctivost, rychlost, vstřícnost a empatie…samozřejmostí je v Innovate smysl pro legraci. Potvrzeno našimi klienty, kteří tvrdí, že je jim s námi lidsky dobře. Co víc si můžeme přát?


    
     Wanda Toaderová
    

    
     –
    

    
     Account Manager
Wanda Toaderová
Account Manager

S Jířou budujeme Innovate jako otevřenou knihu pro všechny. Pro mě osobně je pohoda celého týmu důležitá. Stačí jeden člověk rozladěný a odrazí se to na celém týmu, proto se o ně starám. A co je úplně nejdůležitější je pohoda šéfa, který nosí byznys. Když dobře funguje šéf, funguje dobře celá firma. Myslím, že každá firma by měla mít vedle happiness manažera ještě vlastní čarodějku.

Aneta Hynková, Wise woman
Innovate
Innovate
Innovate
Innovate

    
     Marek Janouch
    

    
     –
    

    
     Project Coordinator
Marek Janouch
Project Coordinator

Innovate dřív měl vizi, kterou nastavil Jirka. Takže to bylo hodně o něm. Dneska je to vize nás všech. Jirka nahodil něco, co by mělo být vizí, a zeptal se nás, jestli jsme s tím všichni v pohodě. Zapracovali jsme na tom a teď je to víc naše než jenom Jirkovo. Teď je to náš Innovate.

Wanda Toaderová, Account Manager

Když máte stejné hodnoty, stačí věřit tomu, že každý dělá svoji práci, jak nejlíp umí a pokud ne, tak je to chyba nás všech, že jsme ho to nenaučili.

Tým Innovate

Chrám

Je důležité mít vydefinované, co je pro nás důležité, jaké hodnoty nás jako tým spojují. Proto jsme společně pracovali na našem chrámu, na naší identitě, na našem Innovate. Dávno to není firma jednoho člověka, Innovate je firma nás všech. Spirit/Atmosféra je tou nejdůležitější hodnotou. Záleží nám na tom, abychom mezi sebou měli jen lidi, kterým na atmosféře uvnitř firmy záleží. Jirkovi na druhé straně záleží na lidech v Innovate. Poskytuje nám absolutní zázemí. 100 % placené obědy (láska k Innovate prochází přeci jen žaludkem). Pohodlí, když potřebujeme někde na eventu přespat. Anet kupuje do kanceláře ovoce, jen tak, protože vitamíny jsou potřeba. Cokoliv potřebujeme, abychom mohli odvést co nejlepší práci, v Innovate dostaneme.

Innovate
Innovate

Jiří Macháček - Věříme tomu co děláme

Jiří Macháček
Jiří Macháček

Byl jsem na vojně na Dukle a chtěl jsem se věnovat rychlostní kanoistice profesionálně. Časem člověk zjistí, že mu ten sport nevrací tolik co do něj vkládá, tak jsem toho nechal a moje první práce byl prodavač v Gigasportu. Bojoval jsem s tím do doby, než jsem si přečetl knížku O reklamě. Zjistil jsem, že mě baví tvořit, vyrábět a hrát si, a tak jsem rozeslal do šedesáti agentur životopis. Většinou mi odpověděli, že mě pro nedostatek zkušeností neberou. Nakonec si mě zcela nečekaně vybrala Linea Recta. Nehonosila se velkolepým sídlem, ale jak jsem záhy zjistil, patřila mezi agenturní špičku. Byla to neuvěřitelná škola života a marketingu v jednom a poskytla mi nedocenitelné znalosti a přehled. I proto z jejího hnízda vylétla nejedna skvělá firma. Rozešli jsme se vlastně jen kvůli odlišným prioritám.

Innovate jsme založili s vírou, že je možné postavit firmu víc na lidech, a nejen na procesech. Nefunguje mi, když jsou lidi placenými stroji, co mají hezký platy, ale chybí jim při práci lidskost a nadšení. Chtěli jsme dělat věci jinak. 

Což hned od začátku sice nešlo, ale propracovali jsme se k tomu. Na začátku jsme Innovate zaměřili na eventy - semináře a konference. Měli jsme kliku, že jsme začali spolupracovat s prvními velkými klienty - Bosch a Siemens. Mimochodem s Boschem jsme nedávno oslavili deset let spolupráce, takže to vypadá, že se nám to povedlo.

Eventy fungovaly a my vedle toho měli kluky, kteří jako jedni z prvních uměli stavět redakční systémy a budovat online propagaci. Dalším milníkem je určitě ocenění pro nejlepší medium roku. Dostali jsme ho za kampaň pro Algidu, ve které jsme přenesli do onlinu všechny druhy zmrzlin a postavili takový pixel artový městečko. Ta cena nás docela nakopla. Chvíli jsme dělali jak eventy, tak online. To nás naučilo věci mezi sebou propojovat. V době krize se eventy na klíč trošku zastavily, což bylo dobře, protože nás to vrátilo zpět k reklamě a podlince. V roce 2016 jsme si uvědomili důležitost aktuální proměny ekonomického cyklu ze "service economy" na "experience economy" a z full servisové agentury jsme prošli dost náročným znovuzrozením ve specialisty na experiential marketing.

V tomhle období jsme dost věcí změnili. Já jsem nikdy nechtěl vést lidi, nechtěl jsem lidi řídit, tenkrát mě víc zajímala odpovědnost vůči klientům než týmu a logicky jsem podporu od týmu necítil. Navenek všechno fungovalo skvěle, ale uvnitř to bylo nahnutý a nikdo se nezvedl a neřekl, že to je blbý. Tenkrát jsme ani nenaplňovali ten název/vizi Innovate. Nakonec jsem se musel hodně změnit. Z kluka, co chodí do práce, která ho občas nebaví, se stát víc manažerem. Začal jsem znovu spolupracovat s koučkou Naďou Grossamovou a dneska je Innovate zpět u svého názvu. Teď o sobě konečně můžeme říct, že jsme jediní specialisté na experience na českém trhu. Nedávno nás Naďa pochválila, protože máme tým, který spolu-

pracuje, vzájemně se podrží a pracuje srdcem. A myslím, že to je to klíčové, aby v tom bylo srdce, abychom jednotlivé kampaně a projekty tvořili jako vlastní projekty, pro sebe, koumáme nad tím, co kde vylepšit a vyšperkovat. Aby klient dostal to, co jsme mu slíbili, aby se na nás mohl spolehnout v krizovkách a měl v nás a naši kreativu důvěru. A to je ten důvod, proč jsou s námi teď lidi i klienti. Můžeme si dovolit být jiní, protože s námi sedí ti, kteří mají stejné hodnoty, chtějí pracovat a dodat to nejlepší možný. A u toho jsou sami sebou, každej jinej a každej unikátní.

Pro mě je to celý o uvědomění si vlastní identity, propojit život s prací, uvěřit tomu, co dělám. Proto značky, na kterých pracujeme, nepotkávám jen v práci, ale vzal jsem si je domu a obklopil se jimi. Když tomu budete vnitřně věřit vy, tak pak tomu věří i ostatní. Jeden začne pro projekty dýchat a strhne ostatní. Pro nás nejsou až tak důležité kompetence, odbornost nebo výrazné zkušenosti, ale hlavně lidi, kteří přemýšlí jako my. Skvělý je, že už dávno si zaměstnance nevybíráme, většinou si zaměstnanci vybírají nás, v terénu, při spolupráci.

Innovate je:
DRIVE. UPŘÍMNOST. RADOST Z PRÁCE. INSPIRUJÍCÍ. INOVATIVNÍ. SUPER LIDI. SRDCE. PŘÁTELSKÝ. HRDOST. KVALITA. DOBRÁ NÁLADA. FÉR PŘÍSTUP. CHUŤ OBJEVOVAT. KREATIVITA. MOTIVACE. PROFESIONÁLNÍ.

Assumption is the mother of all fuckups

Žijeme přítomností. A na každém projektu otevíráme nový čistý list. Zúročujeme zkušenosti, co se nám povedlo a nepovedlo a hledáme nové cesty, jak opět vytvořit něco, co jsme ještě nedělali. Je pro nás důležitá odvaha stát si za svým, jít vlastní cestou a vždy se bez očekávání těšit na to, co přichází. Ruku v ruce s tím, že se vzájemně respektujeme a to, že jsme každý jiný, je pro nás přednost a výhoda. Se stejným respektem přistupujeme k našim zákazníkům. My je nemanipulujeme k něčemu, co si myslíme, že je pro ně dobré, ale snažíme se je navést k tomu, aby to sami objevili a chtěli zkusit.

Innovate
Innovate
Innovate
Innovate
Innovate
Innovate

Přijde mi to až neuvěřitelný, ale Innovate splňuje všechno, co jsem kdysi v roli klienta chtěla od agentury. Chtěla jsem, aby lidi makali a nosili nápady i sami od sebe, byli přijatelní cenově, a aby byli lidsky příjemní.

Martina Ptáčková, Account Manager
Innovate
Innovate
Innovate
Innovate

Momentálně nejsou otevřeny žádné pozice.