Innovate

Innovate je strategickou agenturou zaměřenou na experience marketing. Kreativně-produkční tým Innovate připravuje značkám, s touhou růst, autentickou komunikaci, vytváří jim inspirativní svět a realizuje experiential kampaně. Mottem Innovate je „Daring To Be Different“ – přicházet s odvážnými nápady a mít kuráž nést zodpovědnost za výsledky. Zárukou kreativně-punkového přístupu je Jiří Macháček, který se skvěle šlapajícím týmem z pražských Nuslí udržuje agenturu mezi špičkou a velkými hráči již od roku 2002.

Nabídka příležitostí

Prožít značku?

My říkáme ano!


    
     Jiří Macháček
    

    
     –
    

    
     Zakladatel a Kapitán
Jiří Macháček
Zakladatel a Kapitán

Zážitek v centru dění

Živé eventy byly vždy to, co nás bavilo nejvíc. Uměli jsme vytvořit skvělou akci, především však zážitek, na který lidi vzpomínají dlouhá léta. Máme vyzkoušeno, že si mnohem lépe vytvoří pouto ke značce, když si její osobnost prožijí. Určitě lépe než z chytlavého sloganu, proto v Innovate stavíme na zážitku. Dnes můžeme hrdě říct, že jsme přední českou agenturou zaměřenou na experience marketing. Redefinujeme strategie značek a kampaně stavíme na dialogu mezi zákazníkem a značkou, zábavně a zážitkově. Tak vzniká obsah plný emocí a vzpomínek a chuť lidí se o své zážitky podělit. Dosahujeme skvělých výsledků tam, kde ostatní agentury nakupují za velké budgety reklamu, kterou většina lidí přehlédne. Jsme hrdí, že můžeme dělat práci, která baví nás, naše klienty i jejich zákazníky.

Rozbít a složit

Chceme jít cestou, která se zaměřuje víc než jen na komunikaci samotné značky a její benefitů. To sebou nese i to, že občas to celé musíme rozdělit na součástky a říct si jaký další stroj složíme pro aktuální podobu. Dnes se tu potkávají mladí lidé, které baví, že naše pojetí marketingu je jiné než v jiných agenturách a že jdeme do tendrů s něčím inovativním. Postavili jsme si brand experience studio a jsme schopní udělat prezentaci do tendru v takové kvalitě, že za sebou necháváme i ty největší jména. A klienti jsou nadšení. Pro nás je to skvělá motivace. Jsme butiková agentura, a tak musíme mít stále čerstvé nápady. Nyní naše kanceláře přetváříme na kreativní experience hub, kam budou moct naši zákazníci přijít a vytvářet koncepty s námi. A být součástí procesu proměny jejich značky.

S Jířou budujeme Innovate jako otevřenou knihu pro všechny. Pro mě osobně je pohoda celého týmu důležitá. Stačí jeden člověk rozladěný a odrazí se to na všech. Proto se o ně starám. Hodně happiness manažerů se zaměřuje na tým. Já myslím, že stejně důležitá je i pohoda šéfa, který je tu od toho, aby se lidem dobře pracovalo. Když dobře funguje šéf, funguje dobře celá firma. A to už mnohdy vyžaduje spíš umění čarodějky.

Aneta Hynková, Wise woman

    
     Honza Polák
    

    
     –
    

    
     Creativity Leader
Honza Polák
Creativity Leader

"Překvapila mě tady absence rivality a naschválů. Fungujeme jinak, než ostatní agentury, kde si člověk musí vydobýt svoji pozici a přetahovat se o moc, kdo nad čím rozhodne. V rámci oboru je to tady takový ostrůvek."

Honza Polák

Odlišnost nás definuje


    
     Alexandra Multanová
    

    
     –
    

    
     Expedition Perfectionist
Alexandra Multanová
Expedition Perfectionist

Jinakost je postoj

Nápaditost a odvaha být jiní, to je to, co nás na naší práci baví. Máme skvělé projekty, které jsou samy o sobě zábavné, a pak, jako každá agentura, máme projekty, které jsou víc rutina. Odlišuje nás, že i tyto projekty si umíme užít. Umíme si je udělat zábavnější, snažíme se vymýšlet, jak je odlišit. Dopředu nás žene touha být jiní a přidat do naší práce něco nového. Dali jsme zákazníkům slib „vytvářet inspirativní komunikaci značek“. Chtít a mít chuť posouvat naši práci, dodávat skvělé výsledky a přistupovat ke každé zakázce s nadšením. Chceme, aby to naše zákazníky bavilo a nadchlo. V Innovate byste marně hledali nudu. Každý den je jiný, každá zakázka je jiná, protože ji jinou chceme. Někdy makáme 4 hodiny, jindy 12. Innovate je odvaha mít koule být jiní.

Kreativní mouchy

Bzzzzz bzzzzzzzzzzzzzzzz.

Dávno jsme pochopili, že od lidí chceme něco jiného než jen zkušenosti, znalosti, schopnosti a jiné odrážky v životopisech. Hledáme k sobě parťáky, kteří mají odvahu pracovat srdcem, kteří mají kuráž sáhnout si na své dno, ochotu spolupracovat v týmu a jsou odhodláni si navzájem důvěřovat. Důvěra a otevřenost je jednou z klíčových hodnot v Innovate. Když jste k ostatním otevření, můžete si užít ten luxus být v něčem „jen“ dobří. Každý z nás má svý mouchy. Podstatné je, že jeden druhému kryjeme záda. Innovate je prostředí, kde jsou podporovány vaše skvělé stránky, dostávají zelenou šílené nápady a můžete být sami sebou. I se svýma mouchama.

Stěží jinde zažijete tak zajímavou auru lidí, kteří pracují dohromady. Jirka s Anetou si umějí vybírat lidi tak, aby byl každý odlišný, a přitom měli něco společného. Dohromady dávají tým, který dokáže dělat velké věci.

Vojtěch Šimek

    
     Petra Sajdlová
    

    
     –
    

    
     Operations Leader
Petra Sajdlová
Operations Leader

"Když máte stejné hodnoty, stačí věřit tomu, že každý dělá svoji práci, jak nejlíp umí, A pokud uklouzne a upadne, tak je to chyba nás všech, že jsme jej zapomněli podržet."

tým Innovate


    
     Michaela Velíšková
    

    
     –
    

    
     Media Queen & Base Camp Guardian
Michaela Velíšková
Media Queen & Base Camp Guardian

Innovate Base Camp

Najdete nás na konci Bělehradské pod kopcem, hned na břehu Botiče. Bez obav z povodní, jsme ve třetím patře a Jirka je přeci jen vysloužilý kanoista, takže by nás vozil do práce i z práce. V období sucha je nejbližší tramvajová zastávka Otakarova.

Live for experience

Žijeme přítomností. A na každém projektu otevíráme nový čistý list. Zúročujeme, co se nám povedlo a víme, čemu se vyhnout. Hledáme nové cesty, jak opět vytvořit něco, co překvapí. Je pro nás důležitá odvaha stát si za svým, jít vlastní cestou a vždy se bez očekávání těšit na to, co přichází. Ruku v ruce s tím, že se vzájemně respektujeme. A to, že jsme každý jiný, je pro nás přednost a výhoda. Se stejným respektem přistupujeme k našim zákazníkům. Jdeme za tím, aby lidé místo instalování ad-blockerů získávali se značkou skvělé zážitky a zkušenosti, u kterých sami chtějí být. A to jsme promítli i do naší práce. Klient je u nás spíš hostem a věnujeme mu veškerou péči, aby se mohl lépe a sám rozhodnout, jakou cestou se vydat. 

East or West, Base camp’s best

Je důležité mít vydefinované, co je pro nás důležité, jaké hodnoty nás jako tým spojují. Innovate je firma nás všech, kdo v ní pracují. Spirit/Atmosféra je tou důležitou hodnotou. Záleží nám na tom, abychom mezi sebou měli jen lidi, kterým na atmosféře uvnitř firmy záleží. Jirkovi na druhé straně záleží na lidech v Innovate. Poskytuje nám absolutní zázemí. 100 % placené obědy (láska k Innovate prochází přeci jen žaludkem). Nebo pohodlí, když potřebujeme někde na eventu přespat. Cokoliv potřebujeme, abychom mohli odvést skvělou práci, v Innovate dostaneme.

Jiří Macháček

Věříme tomu, co děláme

Innovate jsme založili s vírou, že je možné postavit firmu víc na lidech než na procesech. Vadí mi, když jsou lidi placenými stroji, co mají hezký platy, a přitom jim chybí při práci nadšení vytvářet nové věci a chuť se zdokonalovat a učit. Říkám tomu, že u nás je to práce pro dospělý s duší dítěte. Chtěli jsme vždy dělat přitažlivější marketing. A i když to na chvíli drhlo, propracovali jsme se k tomu. Na začátku jsme Innovate zaměřili na eventy – semináře a konference. Měli jsme kliku, že jsme začali spolupracovat s prvními velkými klienty – Bosch a Siemens. S Boschem jsme oslavili už deset let spolupráce. Takže to vypadá, že se nám to povedlo.

Eventy fungovaly a my vedle toho měli kluky, kteří jako jedni z prvních uměli stavět redakční systémy a budovat online propagaci. Chvíli jsme dělali jak eventy, tak online. To nás naučilo věci mezi sebou propojovat. V době krize se eventy na klíč trošku zastavily, což bylo dobře. Nás to vrátilo zpět k reklamě a podlince. V roce 2016 jsme si uvědomili důležitost proměny ekonomického cyklu. Ze service economy na experience economy“ a z full servisové agentury jsme prošli dost náročným znovuzrozením ve specialisty na prožitkový marketing.

V tomhle období jsme dost věcí změnili. Dlouho jsem se vyhýbal vedení lidí, tenkrát mě víc zajímala odpovědnost vůči klientům než týmu. Díval jsem se víc ven, než dovnitř a zapomněl budovat nás. Značku. Innovate. Naši vlastní vizi. Nakonec jsem se musel hodně změnit i v sobě. Z kluka, co chodí do práce, se stát víc manažerem. Začali jsme znovu spolupracovat s koučkou Naďou Grossamovou a dneska je Innovate kompletně u svého názvu. Máme vlastní online magazín, píšeme články, připravujeme speciální kolekci, máme vlastní hudbu, vlastní vůni, systém jak pochopit zákazníka jeho potřeby, a jak rozumět jeden druhému. Teď o sobě konečně můžeme říct, že jsme jediní specialisté na experience na českém trhu. Zbývá to jen rozvíjet dál. 

Uvědomil jsem si, že klíčové je, mít v tom srdce, abychom jednotlivé kampaně a projekty tvořili jako vlastní projekty. Projekty pro sebe. Koumáme nad tím, co kde vylepšit a vyšperkovat, aby klient dostal to, co jsme mu slíbili, aby se na nás mohl spolehnout v krizovkách a měl v nás a naši kreativu důvěru. A to je ten důvod, proč jsou s námi teď lidi i klienti. Můžeme si dovolit být jiní, protože s námi sedí ti, kteří mají stejné hodnoty, chtějí pracovat a dodat to skvěle. A u toho jsou sami sebou, každej jinej a každej unikátní.

Pro mě je to celý o uvědomění si vlastní identity, propojení života s prací, pevné víře v to, co každý den dělám. Proto značky, na kterých pracujeme, potkávám jak v práci, tak se jimi obklopuji i doma. Až když tomu uvěříte vy, uvěří tomu i ostatní. Jeden začne pro projekty dýchat a strhne ostatní. Pro nás jsou míň důležité kompetence, odbornost nebo výrazné zkušenosti. Chceme hlavně lidi, kteří přemýšlí jako my. Dřív jsme je hledali. Skvělý je, že dnes si spíš lidi najdou nás, v terénu, při spolupráci. Tady na Cocumě.

Momentálně nejsou otevřeny žádné pozice.