EASYCORE

EASYCORE je mladou vývojářskou a konzultační firmou a sídlí v Praze. Jejím hlavním produktem je úzce specializovaný a unikátní software REALPAD pro řízení vztahů se zákazníky, určený realitním developerským společnostem. Vedle toho EASYCORE vyvíjí zakázkově mobilní aplikace pro české i slovenské, ale převážně zahraniční klienty, jako například pro švýcarskou televizi. Firmu založil v roce 2012 Marián Škvarek z Prešova.

Nabídka příležitostí

EASYCORE
EASYCORE
EASYCORE
EASYCORE
EASYCORE
EASYCORE

Návyková kultura

Rozhodně nejsme tiší a uzavření ajťáci. Máme rádi společnost, setkáváme se hodně mimopracovně a ke společné zábavě nás nikdo dvakrát pobízet nemusí. Když má někdo narozeniny nebo nějaké výročí, je samozřejmostí, že oslavujeme s ním. Spojuje nás také dobré jídlo. Často společně zajdeme na večeři a zkoumáme dobré restaurace. Společně i vaříme a sdílíme mezi sebou recepty. Společně snídáme a v létě grilujeme na zahradě. Díky těmto detailům, kamarádskému a profesionálnímu týmu a velmi svobodnému způsobu práce na projektech, je kultura EASYCORE návyková. Samozřejmostí jsou smysluplné projekty, nejnovější technologie, které nás baví a na kterých se neustále učíme. Jsme hodně spontánní, každému je věnovaná dostatečná pozornost a každého hlas se počítá.

„Zatiaľ som nezažil, že by jeden druhého nechal "v štychu". Sme tím, ktorý dobre spolupracuje. Každý človek má svoj hlas a ktokoľvek má možnosť prísť s nápadom a realizovať ho.“

Matej Vitásek, Partner EASYCORE, architekt a vedoucí vývoje REALPAD

    
     Marian Škvarek
    

    
     –
    

    
     Founder & CEO
Marian Škvarek
Founder & CEO
EASYCORE
EASYCORE

Zaostřeno na hodnoty

Nejvíce nás spojují naše společné hodnoty. Upřímnost a otevřenost, jasná komunikace a přímočaré hodnocení, férovost a přátelství, důvěra a zodpovědnost.

Na těchto principech stojí EASYCORE a chceme, aby lidé, kteří k nám přicházejí, vyznávali stejné hodnoty. Pracovat metodou pokus omyl, společně inovovat, jít cílevědomě za svým, vzájemně se inspirovat k lepším výsledkům. Být důvěryhodní a otevření k našim zákazníkům. Vytvářet oboustranně prospěšné vztahy jak uvnitř firmy, tak se zákazníky nebo dodavateli. Hledat řešení, umět si vzájemně naslouchat a nehodnotit se. V tom je síla celého týmu. To dává naší práci smysl a to je přidaná hodnota EASYCORE.

EASYCORE
EASYCORE

EASYCORE

Pokud půjdete po Rašínově nábřeží, nemůžete nás minout. Sídlíme v kubistické Kovařicově vile pod Vyšehradem. Možná nás zastihnete, jak v létě grilujeme na zahradě s výhledem na Vltavu a u toho si nás fotí turisté.

Rubikova kostka

Když se rozhodnete umístit sídlo své firmy do kubistické vily, nějak s vámi musí tvar krychle a geometrické tvary či jejich charakteristika rezonovat. EASYCORE se v roce 2016 přestěhovalo do Kovařovicovy vily v Praze pod Vyšehradem. Nikdo z nás proto neříká, že jde do „kanclu“, ale většinou říkáme, že jdeme do vily. Vila včetně zahrady je výjimečným kubistickým dílem, národní kulturní památkou a byla postavena v letech 1912-1913 architektem Josefem Chocholem. Tvar kostky dobře charakterizuje náš pracovní přístup – stabilita, pečlivost, preciznost, řád a spolehlivost a také originalita. EASYCORE je jako Rubikova kostka, která se otáčí ve všech směrech, je racionální, pestrá, pevná, dává možnost logicky se rozvíjet a užijete si s ní zábavu.

„Jsem ráda, že lidi, které jsem pro firmu získala, jsou tady spokojení. Lidem imponuje, že jsme zahraniční, že máme zahraniční klienty. Že děláme na super technologiích a můžou i cestovat. Máme tady i občas neuvěřitelné akce, třeba jsme odjeli pracovat na pláž Bari v Itálii a kolegové se pravidelně účastní zahraničních hackatonů.“

Alexandra Kumičíková, Talent Search Specialist
EASYCORE
EASYCORE
EASYCORE
EASYCORE
EASYCORE
EASYCORE

    
     Michal Kejzar
    

    
     –
    

    
     Product Manager
Michal Kejzar
Product Manager

„Je mezi námi několik vynikajících kuchařů a gourmetů, tady si lidé hodně potrpí na kvalitu a dokáží jí ocenit. Kolegové dělají třeba koláče nebo likéry a nosí je do práce“

Eva Prokopičová, Univerzální Office Manažerka

    
     Robert Krejča
    

    
     –
    

    
     TakingCareOf
Robert Krejča
TakingCareOf
EASYCORE
EASYCORE
EASYCORE
EASYCORE

Marián Škvarek

Od notového zápisu k úspešnej firme


Popri škole som pracoval ako freelancer Android vývojár. Neustále som narážal na to, že firmy, pre ktoré som pracoval, robili veci inak, ako som si predstavoval. Mal som víziu, chcel som si robiť veci po svojom, ale nenašiel som firmu, ktorá by to robila tak, ako som si predstavoval, tak som založil vlastnú. Začal som vyvíjať vlastný produkt, vytvoril som prototyp a prihlásil sa s ním do súťaže Startup roku, kde sme s teamom vyhrali 300K a zo živnosti sa stala firma.

Názov firmy vznikol už na škole. Keďže hrám na basgitaru a kontrabas, chcel som ísť študovať hudbu. Nevzali ma, a tak som šiel na Matfyz. Jeden z mojich projektov mal byť software pre "notový zápis" a mal sa volať HardScore. Potom som to premenoval na EasyScore, až nakoniec vznikol EASYCORE a založili sme firmu.

Matfyz mi nakoniec v mnohom pomáha, naučí ťa analytickému prístupu, vďaka čomu si dokážeš uvedomovať svoje nedokonalosti. My si ich uvedomujeme a v poslednom roku opúšťame "punk". Už vieme čo nechceme a intenzívne pracujeme na tom, aby sme presne vedeli, čo v budúcnosti chceme.

To, čo nás charakterizuje, je proaktivita a pozitívny prístup. Každý z nás berie problém ako príležitosť. Ľudia u nás veria v to, že veci, ktoré sa nás týkajú, môžeme zmeniť. Pozeráme sa dopredu. Ja som tvrdohlavo presvedčený o tom, že môžeme veci meniť. Som kozorožec, takže cieľavedomosť je mi vlastná, rovnako ako stopercentná otvorenosť. Som radšej, keď ľudia vybuchnú a pohádajú sa, než by to mali v sebe dusiť. Nechceme budovať kultúru politickej korektnosti, ale otvorenú kultúru, v ktorej je spätná väzba prirodzená. Na Slovensku je v tomto ohľade oveľa väčšia otvorenosť, čo prispieva k vytváraniu čistých vzťahov. Chcem, aby si ľudia svoje rozhodnutia vedeli obhájiť, aby o nich diskutovali, aby prijali spätnú väzbu, a keď urobia chybu, aby sa nebáli pokračovať ďalej.

Pre klientov sme odlišní našim prístupom, vystupujeme pre nich ako konzultanti. My nerobíme len softvér alebo aplikácie, my meníme aj spôsob myslenia. V prvom rade sme zodpovední za to, že rozumieme všetkým stranám, firmám aj zákazníkom. Práve v tomto pochopení je naša pridaná hodnota, na ktorú kladieme obrovský dôraz. Naprosto kľúčové je ujasniť si očakávania. Máme 60 stálych klientov a nesieme zodpovednosť za ich spokojnosť pri spolupráci s nami.

Investora nemáme, nikto nám nekryje chrbát veľkou investíciou a možno aj vďaka tomu pracujeme spôsobom, akým pracujeme. Keď ti niekto kryje chrbát, nemusíš hneď dosahovať výsledky. Keď ideš sám za seba, každý človek musí vytvárať pridanú hodnotu, pretože ak to nerobí, rýchlo sa to ukáže. Firma rastie postupne organicky, prácu na REALPADe vyvažujeme prácou na mobilných aplikáciách a získavame ďalšie zákazky. Posunuli sme sa do fáze dôveryhodnosti, kde máme reálne dobré referencie. Ľudia u nás rastú paralelne s firmou, majú tu možnosť dozrieť a mnoho sa naučiť.

Hľadáme k sebe ľudí, ktorí od nás nebudú očakávať, že budeme učitelia, ale že si budú vážiť priestor, ktorý im dáme. Ľudí, ktorí sa nebudú báť urobiť chybu, ktorí budú vedieť prijať kritickú spätnú väzbu, nebrať si ju osobne, poučiť sa a ísť ďalej.

EASYCORE
EASYCORE

„Pro mě je EASYCORE jako zdravý strom, takový ořech. Je to stabilní strom s pevným kmenem, velkou a rovnoměrnou korunou. Prostě strom, který nic jen tak neodfoukne. Neroste nejrychleji, ale zato stabilně a vydrží i stovky let. Má pevné, výrazné a krásné dřevo a jeho plody jsou chutné, dobré a syté.“

Jakub Ličák, Sales Manager
EASYCORE
EASYCORE
EASYCORE
EASYCORE

Vytváříme si budoucnost

Jsme hodně proaktivní. Hledáme nové cesty a zkoušíme nové nápady. Jezdíme a vyhráváme hackatony v zahraničí a sami pořádáme hackatony i u nás. Vytváříme si naši budoucnost. V EASYCORE na výmluvy prostě není čas, tohle není alibistická firma, kde by se někdo schoval. Proaktivita je základem našeho úspěchu, jsme zvyklí situace řešit, jsme zvyklí se posouvat dopředu. Každý je zodpovědný za svou práci a vlastní přidanou hodnotu celé firmě.

EASYCORE
EASYCORE
EASYCORE
EASYCORE

„Tady nejsi číslo, ale jsi člověkem. Bere se na Tebe ohled, řešíme, co chceš a co nechceš. Dostaneš velkou volnost, ale musíš mít výsledky a zodpovědnost. Poskytneme ti skvělé podmínky k tomu, aby jsi mohl pracovat. Kromě jiného oceníš to, že se tady nikdo na nikoho nevykašle a když je průšvih, tak si věci řekneme napřímo. A to taky nenajdeš všude.“

Alexandra Kumičíková, Talent Search Specialist

Momentálně nejsou otevřeny žádné pozice.