Devoteam

Devoteam má kořeny ve Francii, ale pobočky má již v 20 zemích světa a pracuje pro něj víc než 8000 zaměstnanců. Založili ho bratři Stanislas a Godefroy de Bentzmann, kteří ho stále vlastní a do jeho fungování vtiskli svůj specifický podnikatelský mindset, kterého se firma drží po celou dobu. Česká pobočka vznikla v roce 2005 a od začátku ji vede Sylvain Bernolle. Jejími klienty jsou zejména střední a velké firmy po celé Evropě, kterým pomáhá s digitální transformací a propojením byznysu s technologiemi. V Praze a Bratislavě se specializuje na implementace ServiceNow pro celou skupinu Devoteam a nedávno se stala tzv. International Centre of Excellence pro ServiceNow. V Ostravě Devoteam staví Managed Services tým, který poskytuje podporu pro klientské systémy. Mise pro blízkou budoucnost je vybudování poboček v Rakousku a Švýcarsku, které budou orientované na lokální byznys development. Ze synergií mezi našimi pobočkami velice těžíme a každý přírůstek do sítě pro nás znamená větší delivery power.

Nabídka příležitostí 7


    
     Sylvain Bernolle
    

    
     –
    

    
     CEO, Partner
Sylvain Bernolle
CEO, Partner

DEVOTEAM PRÁVĚ TEĎ

Nyní máme excelentní formu a naplňujeme náš potenciál. Devoteam je firma, kde dneska chceš být, protože nabízí parádní příležitosti růst s ní. Před 5 lety jsme se přestali soustředit na české firmy a šli jsme do světa. Po úspěšných projektech jsme se stali International Centre of Excellence pro ServiceNow implementace. V lidské řeči to znamená, že velkou část implementací ServiceNow v celé skupině Devoteam realizujeme my z Prahy. Navíc teď aktivně pracujeme na založení nových poboček Devoteamu v Rakousku a Švýcarsku. A jako vždycky se soustředíme na nové trendy od Agile IT po Cyber Security.

ŽIJEME PROJEKTY

Konzultujeme – implementujeme, konzultujeme – implementujeme a tento rytmus nám umožňuje neustále střídat projekty, klienty a nikdy neupadnout do rutiny. Jsme tam, kde se děje byznys. Jsme tam, kde je byznys postavený na technologiích. Agile IT, Cyber Security, Distributed Cloud, Data as a Service, Business Automation– jsme u moderních trendů a digitální transformace firem. Zároveň jsme velmi klientsky orientovaní a to vedlo k tomu, že jsme v Ostravě začali budovat vlastní Managed Services tým, abychom klientům mohli nadále nabízet perfektní podporu. Díky tomu se u nás uplatní i techničtí specialisté. Managed Services tým budujeme úplně od píky a je to takový náš interní startup. 


    
     Jakub Hýl
    

    
     –
    

    
     Principal Consultant
Jakub Hýl
Principal Consultant

    
     Radek Bělina
    

    
     –
    

    
     Solution Director
Radek Bělina
Solution Director

PODNIKATELSKÉ MYŠLENÍ

Chceme, abys přemýšlel jako podnikatel a nebál se dívat na problémy komplexně. Budeš mít volnost zkoušet a testovat nové možnosti i přístupy. Pokud objevíš technologii, kterou nemáme v nabídce a vidíš reálné možnosti jejího uplatnění u zákazníků, nic nebrání tomu, abychom ji zařadili do nabídky a pustili se do ní. Už jsme několikrát zažili, jak se z nové technologie, která někoho z nás nadchla, postupně stala důležitá součást našeho byznysu. ServiceNow je skvělým příkladem. V Devoteamu máme podnikatelský mindset v DNA. Když vidíme příležitost, jdeme za ní. Nejde jenom o peníze a splněná KPI's. Jde nám především o spokojeného zákazníka, který ocení náš přístup k inovacím a modernímu IT.


    
     Zuzana Cmuntová
    

    
     –
    

    
     HR Manager
Zuzana Cmuntová
HR Manager

BINÁRNÍ CONSULTING

Nejsme hard core programátoři, ale ani konzultanti, kteří neumí programovat. Pohybujeme se v průniku obou těchto světů. Jsme transformakers a umíme firmy provádět digitální transformací. Rozumíme tomu, jak funguje byznys, procesům a všemu, co velké firmy potřebují, aby uspěly. Rozumíme ale i nulám a jedničkám. Umíme vybrat inovativní technologie, nasadit je a upravit dle potřeby tak, aby byla přidaná hodnota pro zákazníka co největší. Poslední roky je naší primární doménou svět ITSM nástrojů. Za zmíňku stojí zejména cloudová platforma ServiceNow, která velkým firmám pomáhá efektivně řešit správu požadavků, změn, reklamací a reportingu.

Svoboda, vize, přátelství, budoucnost


    
     Petr Halama
    

    
     –
    

    
     Lead Consultant
Petr Halama
Lead Consultant

MALÉ A AGILNÍ TÝMY

Naše organizační struktura je poměrně plochá a přímočará. Nahoře je vedení a pod ním jsme my všichni konzultanti, rozdělení na juniory, seniory, leady a principály podle zkušeností, které za sebou máme. Dynamicky se organizujeme do malých týmů podle projektů, na kterých právě děláme. Když projekt začíná, tým se postaví dle toho, co je třeba za skillset a kdo má volné kapacity. Někdy můžeš pracovat i na 2-3 projektech současně, ale záleží to na tom, jak si umíš organizovat čas. Každý projekt má projekťáka, který ho koordinuje a je za něj zodpovědný, ale nemáme liniové manažery. To by pro nás byla zbytečná vrstva navíc. Pracujeme většinou v malých týmech do 6 lidí a v nich je rychle vidět, jestli děláme svou práci dobře a posouváme projekty tak rychle, jak zákazník potřebuje. Je to nečekaně efektivní. Nemusíme reportovat někomu, kdo často nemá kontext. A můžeme se raději víc soustředit na podstatné věci.

SPOLEČNOST S RODINNÝM ZÁZEMÍM

DNA Devoteamu je definováno zakladateli, a protože jsou to dva bratři a Devoteam postavili od nuly, tak se i při velikosti menší korporace udržuje velmi startupový mindset. Klademe tu důraz na hodnoty jako je zájem, přátelství, pochopení a spolupráce. To celé je podtrženo leadershipem v podání našeho CEO Sylvaina, který prosazuje kulturu osobní odpovědnosti, samostatnosti a rodinné atmosféry. Najdeš u nás spíše leadership, který podporuje a pomáhá, než že by nařizoval. To, že tento přístup funguje, se odráží i v tom, že lidi v Devoteamu jsou sami extrémně odpovědní a profesionální. Díky tomu je tu stále možnost chovat se startupově, agilně a inovativně. Inovace vždy přináší angažovaní lidé, kterým není jedno, kam firma směřuje. Nikdo si tady na nic nehraje a zdravě se tu maká.


    
     David Převrátil
    

    
     –
    

    
     Lead Consultant
David Převrátil
Lead Consultant

NAŠE MISE

NAŠE HODNOTY

RESPEKT

 • Chovej se k lidem, se kterými pracuješ, tak, jak chceš, aby se chovali oni k tobě.
 • Buď ve své každodenní práci profesionální a splň své závazky.
 • Mysli na to, že čas a práce tvých kolegů jsou stejně cenné jako tvoje.
 • Integruj nové lidi do týmů a zajisti, aby se naši hosté cítili vítáni.
 • Buď zodpovědný za zdroje Devoteamu.

UPŘÍMNOST

 • Přinášej hodnotu, nové nápady a sdílej znalosti.
 • Buď hrdý na své týmy, svou práci a hodnotu pro zákazníka, kterou dodáváte.
 • Vždy se snaž chránit, povzbuzovat a posilovat dlouhodobé vztahy.
 • V každé změně vidíme příležitost.
 • Pomáhej budovat Devoteam.

VÁŠEŇ

 • Poskytni svým týmům, kolegům a manažerům všechny relevantní informace, abyste měli nejlepší přehled o situaci, ve které se nacházíte.
 • Společně s kritikou navrhni řešení. Dej vždy alespoň jeden návrh, jak problém vyřešit.
 • Řekni, co je nejlepší, upozorni na rizika a řekni, pokud nejsi kvalifikovaný pro daný úkol.
 • Uč se a sdílej své pozitivní a negativní zkušenosti.
 • Spravuj interní problémy, nenech je negativně ovlivnit naši efektivitu.


    
     Lucie Javůrková
    

    
     –
    

    
     Senior Consultant
Lucie Javůrková
Senior Consultant

JE TO JAKO NA VYSOKÉ ŠKOLE

Někdy říkáme, že práce v Devoteamu je jako chození na vejšku: “Víš, co máš dělat, ale nikdo tě nekontroluje.” Důležité jsou pro nás výsledky a spokojenost klienta. To ostatní necháváme na tobě. Od začátku máš obrovskou svobodu a volnost dělat si věci po svém. Ruku v ruce s tím ale jde velká zodpovědnost za to, co děláš a schopnost si k tomu zabezpečit vše potřebné. Když se něco nepovede, což se stane každému, tak se za žádných okolností nevymluvíš na ostatní. Proto je důležité umět dobře komunikovat a být schopen domluvit se s klienty i s kolegy. Jsme týmová kultura, celek je pro nás důležitý a neuspějí tady individuality s velkým egem, které si do ničeho nenechají kecat. Diskuze u nás probíhají neustále a téměř o všem.

VYBÍRÁME SI, NA ČEM CHCEME DĚLAT

Každý projekt, který řešíme, je v něčem unikátní. Proto se někdy dostáváme do situace, kdy musíme vyřešit úkoly, které ještě nikdo z nás neřešil. Jsou to často problémy tak specifické, že jejich řešení nejde vygooglit a ani se není s kým poradit. Nás to ale baví. Není nám vlastní se takových problémů leknout a vyhnout se jim. Vždy však na začátku společně posoudíme, jestli to není opravdu až příliš a jestli to máš dělat právě ty. Nikoho do řešení takových úkolů nenutíme, je to vždy otázka dohody. Projekty se u nás obsazují dle kapacit a našich schopností . Tím, jací jsme, nás tyto úlohy spíš lákají a bereme je jako možnost prošlapat cestu, naučit se a ukázat pak ostatním, jak se to dělá.

STRÝČKOVÉ A TETY

Nástup do nové práce je důležitý krok a hodně nám záleží na tom, abys mezi nás zapadl. Od prvního dne tě bereme jako rovnocenného parťáka a připrav se, že s námi hned půjdeš na oběd nebo večer na víno. A celou dobu ti bude k dispozici tvůj strýček nebo teta. Ti ti pomůžou po technické stránce, ale taktéž ti na začátku vysvětlí, jak fungujeme, co děláme a proč to děláme a na jakých principech Devoteam stojí.

První týdny budeš mít samostudium, ve kterém se naučíš úplné základy. A pak si vše vyzkoušíš na demo projektu, ve kterému bude třeba vypracovat reálné user stories a my se budeme tvářit jako tvůj zákazník. Všichni jsme si tím prošli a víme, jak hodně nám to na začátku ukázalo a dalo. Po demo projektu přijde tvoje certifikace a postupné zapojení do reálných projektů.

MENTOŘI

Když projdeš zkušební dobou, tak se tě ujme jeden z mentorů. Mentorem není nikdo externí, pomáháme takhle jeden druhému. Principálové seniorům a senioři juniorům. Mentor je zodpovědný za rozvoj lidí, které mentoruje. Jedním z jeho prvních úkolů je tedy pomoci ti správně si nastavit kariérní cestu a způsob, jakým budete hodnotit, zda jdeš správným směrem. Bude ti na blízku a pravidelně se s tebou bude potkávat, aby jste si řekli, jak se posouváš a co dělat dál. Chceme, abys své klíčové kompetence rozvinul na maximum.

JASNÁ KARIÉRNÍ CESTA

Z konzultanta se můžeš stát seniorem, leadem, principálem a nakonec senior principálem. Když jsi šikovný a děláš dobrou práci, nemáš problém se posouvat kupředu hodně rychle a stát se třeba senior konzultantem během roku a půl od nástupu. Musíš tomu ale jít naproti. Není to samozřejmostí. Práce u nás je hodně o samostatnosti a zodpovědnosti. Nechceme, aby ses uhnal, ale spíš přemýšlel, jak dělat věci efektivně a rychle. Naučil se vnímat feedback a pracoval na sobě. Mentor a všechny podpůrné mechanismy jsou ti k dispozici. Potenciál, který je v každém z nás se snažíme podpořit. Devoteam není místo, kde si to jen odsedíš. To prostředí tě prostě nenechá.


    
     Tereza Katzerová
    

    
     –
    

    
     Senior Consultant
Tereza Katzerová
Senior Consultant

Soft on people, hard on facts

Pracovní kámoši

Sedíme ve dvou velkých open spacech, ve kterých nemáme pevná pracovní místa. Měníme je podle toho, na jakém projektu pracujeme. Osvědčilo se nám, když lidi na stejném projektu sedí při sobě. Sídlíme v úplném centru Prahy na Ovocném trhu. Kousek na vlak, kousek na metro, kousek na tramvaj. Ideální místo pro naší partu, která spolu ráda chodí na obědy. Největší problém obvykle je výběr místa. Mimo práci spolu často chodíme cvičit, na hory nebo zůstáváme v kanclu a hrajeme deskovky. Za zmínku stojí i turnaje ve fotbálku a skvělé vinné pátky. Každý pátek po práci tu může posedět kdokoliv, kdo má čas. Dát si sklenku vína a poklábosit o všem možném. Ptáte se proč vinné a ne pivní? Protože jsme přece francouzská firma :) 

Devoteam Praha

Devoteam Ostrava

Devoteam Bratislava