Bonami

Bonami vzniklo v roce 2013 jako online prostor, plný inspirace pro váš domov i kancelář. Po pěti letech překročilo hranici obratu 1 miliardy korun. Kromě českého trhu inspiruje Bonami také trh slovenský, polský, rumunský a maďarský. V roce 2021 se Bonami rozrostlo i na další trhy – litevský, lotyšský, chorvatský a slovinský. V designových kancelářích, plných krásných kousků nábytku, je přes 150 lidí, kteří nabízejí svým 3,5 milionům uživatelů desetitisíce produktů od více než 1 200 světových značek. Vize Bonami je jednoduchá: „Chceme být na trzích, kde nyní působíme, tou první volbou v oblasti Home & Living a inspirovat k vytváření hezkých domovů.“ Pro Bonami je charakteristický přátelský přístup, který je pro zákazníky zážitkem. Přátelskost vychází zevnitř firmy a je jedním z hlavních principů. I po devíti letech si stále zachovávají svou firemní kulturu, postavenou na otevřenosti, respektu a lidech. Bonami patří do skupiny Miton (Glami, Rossum nebo Rohlík), což samo o sobě vypovídá o zajímavém a funkčním přístupu k byznysovým výzvám. Bonami je progresivní česká firma, která je nyní na začátku svého velkého úspěchu.

Nabídka příležitostí 14

Naše vize

Chceme být první volbou zákazníků v kategorii Home & Living v CEE regionu. Pracujeme na tom, aby zákazníci Bonami milovali. A to nejen díky každodenní inspiraci, ale i díky osobní a bezproblémové komunikaci a šířkou nabízeného sortimentu. Děláme vše proto, abychom zjednodušili výběr, nákup a doručení zboží, ulehčili našim zákazníkům život a ušetřili čas, který mohou věnovat důležitějším věcem.


    
     Pavel Vopařil
    

    
     –
    

    
     Jsem CEO Bonami
Pavel Vopařil
Jsem CEO Bonami

Dream under construction

Sníme o hezčím světě. Sníme o Bonami jako jedničce v online prodeji Home & Living na evropském trhu. Jsme na začátku cesty, která je rychlá a kde je změna standardem. Expandovali jsme na trhy v Polsku, na Slovensku, v Rumunsku a nově jsme už i v Maďarsku. Máme vlastní sklady a v nich přes tisíce krásných kousků. Přesáhli jsme miliardu obratu a naším cílem je tento výsledek do roku 2023 ztrojnásobit.

Ze start-upu jsme vyrostli a hrdě bychom mohli říct, že jsme grown-up. Od druhého roku jsme v černých číslech, což je na e-commerce firmu ojedinělé. Stali jsme se plnohodnotnou střední firmou, která se nyní profesionalizuje. To, co jsme dřív dělali s punkovým nadšením, nyní prověřujeme zkušenými matadory z různých oborů a připravujeme se na další růst. Nadšení nám zůstalo. Jen do kvality celého procesu investujeme víc než předtím. Stále platí a doufáme, že vždycky bude, že DNA Bonami zůstává. Udržujeme si velkou otevřenost, respektujeme se vzájemně. Když vidíme, že by se DNA vytrácelo, řekneme to od srdce.

Jsme mladá česká firma s velkými ambicemi a lidmi, kteří je chtějí naplnit. Teď je správná chvíle se k nám přidat. Je to jízda, ale nikdo z nás nepochybuje, že to dokážeme.

Ještě víc inspirovat

Chceme být pro lidi nejen nákupním prostorem, ve kterém objeví skvělé designové kousky pro svůj domov nebo kancelář, ale kde zároveň najdou inspiraci a nápady. Pustili jsme se do tvorby vlastního obsahu, natáčíme reklamní kampaně, spolupracujeme s influencery. Naším záměrem je vytváření celých designových konceptů, podle kterých si naši zákazníci mohou navrhnout jakýkoliv obytný prostor. Například celý obývák. Chceme být jejich první volbou při hledání inspirace. A to jak pro velkou a zásadní změnu jejich bydlení, tak i pro malé radosti všedního dne, které jim bydlení ještě více zpříjemní. Vždy jsme byli zaměření na zákaznický zážitek. Dnes mu však chceme dát další rozměry. 


    
     Natálie Hrdá
    

    
     –
    

    
     Vedu a realizuji veškerou produkci
Natálie Hrdá
Vedu a realizuji veškerou produkci

Expandujeme do offlinu

Startujeme další fázi, kdy nabízíme vlastní dopravu. V době, kdy všichni přemýšlí, jak digitalizovat svůj byznys jsme otevřeli kamenné prodejny, kde chceme našim zákazníkům dopřát stejný zážitek, jako s námi mají při online nákupu. Jako většina projektů, které v Bonami startujeme, bylo otevření nových obchodů velkou výzvou a pro spoustu z nás také něco, co jsme nikdy předtím nedělali. Zkoušíme, vylepšujeme, občas šlápneme vedle, ale neskutečně se u toho učíme.

Bonami
Bonami

Objavíš tu team skvelých ľudí a veľmi zdravé, ľudské prostredie. Je to tu úprimné. Nie sú tu intrigy a ako človek sa tu cítiš dobre

Martina Finkei, HR specialistka

Jeden za všechny, všichni za Bonami

Každý jsme součástí jedné společné vize, na které všichni spolupracujeme. Chuť naplnit tyto naše vize nás spojuje a tmelí. V Bonami nenajdeš povýšenost ani politiku. V naší DNA je otevřenost, přátelství, ochota ke spolupráci a společný cíl, na jehož konci je spokojený zákazník, který se rád vrací. Těch zaregistrovaných zákazníků, kteří se k nám rádi vracejí, je nyní přes tři miliony ve čtyrech zemích. Nikdy bychom takového úspěchu nedosáhli, kdyby si každý z nás hrál na svém písečku. Můžeme ti garantovat, že tady tě budeme brát jako sobě rovného a jedinou hierarchií je míra zkušeností. Zkušenější radí a vedou ty méně zkušené a ti méně zkušení si berou rady k srdci a každý den se učí. Bez chuti se učit to zkrátka nejde. 

WOW efekt

Naší vizí je, abychom dělali lidem radost hezkými věcmi. A to díky drobnostem, designovým kouskům a značkám, které nikde jinde na českém trhu nenajdete. Z každodenního života děláme nevšední zážitek. Naším posláním je, aby lidé získali s Bonami skvělou zkušenost. Ať už řeší reklamaci, nebo chtějí s něčím poradit, jsme tady pro ně. Proto naší zákaznické podpoře říkáme WOW tým. Rozhodně si nás nepředstavuj jako typické call centrum, kde zvedáš telefony každý den od devíti do pěti, protože někdy jsme tu o dost déle. :) Jsme jiní, máme Bonami rádi a děláme vše proto, aby ho měli rádi i naši zákazníci. Není nic, co bychom nevyřešili.


    
     Terka Omčirková
    

    
     –
    

    
     Pečuji o zaše zákazníky
Terka Omčirková
Pečuji o zaše zákazníky

Vyrastieš tu, naučíš sa nové veci a budeš mať pocit, že tvoja práca má zmysel. Máš prínos pre firmu a neťukáš len tak do počítača a aj keď ano, tak vieš prečo to robíš a má to zmysel. Tvoja práca je vážená a nad sebou máš ľudí, ktorí ocenia, to čo robíš.

Františka Gibalová

Když děláš svou práci a děláš ji dobře, nikdo tě nebude kontrolovat. Ve tři jdu vyvenčit psa a práci dodělám doma, a to je pro mě super řízení si vlastního času a odpovědnosti za projekty.

Natálie Hrdá

Děláme svět hezčí

Na začátku bylo naším hlavním posláním vyhledávat nové a neznámé designérské značky, přinášet lidem zajímavé kousky nábytku a doplňků a mít co nejširší nabídku. Bonami bylo, je a pořád bude plné jedinečných kousků ze světových Home & Living trendů. Dnes se chceme mnohem víc soustředit na kvalitu nabídky a mít ten nejlepší sortiment na trhu. Nechceme být jen e-shop, kam si zákazníci přijdou pro levnou židli, ale být místem, kam si přijdou pro takový kousek designu, který jinde nenajdou. Chceme být pomocníkem při zařizování nejen obýváku, ale i při hledání vhodných doplňků do nové kanceláře.

Kultura není jen o tom, že se budeš smát a jak se mi tady pracuje, ale o příležitostech, otevřené zpětné vazbě a vzájemné důvěře a myslím, že tím si to tady udržujeme.

Veronika Štěpanovská, Vedoucí WOW týmu

Bonami DNA

OTEVŘENOST

Sdílíme informace. Jsme otevření novým nápadům. Dáváme prostor k diskuzi. Nasloucháme. Jsme schopní přijímat i dávat konstruktivní zpětnou vazbu.

ZODPOVĚDNOST

Projekty a úkoly dotahujeme do konce. Je na nás spolehnutí. Jsme vytrvalí a plníme sliby. Zodpovědně využíváme firemní zdroje. Aktivně řešíme vzniklé problémy, navrhujeme možnosti a přemýšlíme o dopadu toho co děláme jak na kolegy, tak na zákazníka.

CHYTROST

Používáme nadhled a selský rozum. Jsme inovativní, děláme odvážná rozhodnutí a hledáme cesty, jak se naučit něco nového. K případným chybám se stavíme čelem a na změny reagujeme flexibilně.

přátelskost

Snažíme se vcítit do situace druhých. Navzájem se respektujeme. Máme pozitivní přístup, jsme féroví, oceňujeme se, důvěřujeme si a táhneme za jeden provaz. Prosazujeme lehkost, lidskost a neformálnost. A máme smysl pro humor.

Co jsme na sebe řekli
Co jsme na sebe řekli

Svoboda a dopad. Rozhodnutí netrvá dva roky, ani dva měsíce, ale dvě chodby, který v kancelářích projdeš. Bonami je rychlý, otevřený a akční prostředí.

Pavel Vopařil, CEO Bonami

Ve vysokém rozlíšení

I když je každý z nás v některém z Bonami týmů a maká na svých úkolech, tak se taky hodně zajímá o dění mimo svůj tým. Propojení je zde důležité. Nastoupíš, projdeš si kolečkem a každý tým ti ukáže, co dělá a jaké jsou jeho odpovědnosti. Je pro nás totiž důležité, aby ses seznámil se vším, co pro svoji práci budeš potřebovat. Záleží nám na tom, abys věděl, kdo další navazuje na tvoji práci a znal celý kontext.

Je to tady úplně open book, každýho jsme vyškolili a každý měsíc se díváme na čísla. A najednou lidi dobře reagují na ekonomický ukazatele.

Pavel Vopařil, CEO Bonami

Chybujeme a učíme se

V Bonami se lidé nebojí zkoušet nové postupy, přístupy, metody, ale i chybovat. Klíčem k tomu, aby chyby byly příležitostí pro rozvoj a zlepšení, je přijímání kritiky a zpětné vazby. Ta v Bonami funguje perfektně, někdy vlastně až moc. One-to-one rozhovory nejsou klasické "nadřízený      - podřízený", ale slouží ke vzájemnému předávání informací. Jak shora dolů, tak i zdola nahoru. Nemáme problém říct svému šéfovi, že se mu něco nepovedlo, pokud naše kritika dává smysl a je konstruktivní. V Bonami je vždycky příležitost poučit se z vlastních chyb.


    
     Eva Dvořáková
    

    
     –
    

    
     Mám nastarost Privátní značku
Eva Dvořáková
Mám nastarost Privátní značku

Bonami

Najdeš nás v Karlíně, hned naproti metru Křižíkova. Stačí přejít ulici, vyjet výtahem do druhého patra a ocitneš se v prostředí, kde můžeš být sám sebou. Ani se nenaděješ a zapadneš mezi nás. Tak snadné to je. 

Girls, Girls, Girls

Musíme to říct, protože pro někoho je to výhoda a pro někoho třeba nevýhoda. Takže s pravdou ven. Bonami je plný holek! Jde o design, Home & Living, a co si budeme povídat, ony prostě vidí barvy, jako jsou lila nebo vanilková. Holky hlídají naši Bonami DNA, mají pod palcem kreativní kampaně a vedou WOW zákaznickou podporu. Samozřejmě tady máme i kluky. A musíme říct, že kluci jsou skvělí! Nikdy nás, holky, neposlali do háje, naopak, parádně o nás pečují. Díky holkám je tu cvrkot, bzukot a v kuchyňce dva druhy cukru. Abychom byli upřímní, díky klukům z vývoje máme tři kávovary, kafe od Doubleshotu a nadupaný elektrický mlýnek na kávu. Minulý rok nám zabezpečili i PlayStation!


    
     Jirka Jeřábek
    

    
     –
    

    
     Starám se o produkt a UX/UI design
Jirka Jeřábek
Starám se o produkt a UX/UI design

Úspěch Bonami závisí na kvalitě našich systémů. Klíčové části Bonami implementujeme kompletně sami, tak abychom měli vše pod kontrolou. O desítky systémů, stovky repozitářů a milióny řádků kódu v různých technologiích se starají stabilní týmy sestavené jak ze seniorních vývojářů, kteří byli u zrodu Bonami, tak z dalších nadšenců, kteří se postupně přidali. Méně zkušení vývojáři u nás oceňují možnost se rozvíjet a učit se od kolegů s mnohaletými zkušenostmi.

Martin Patočka, CTO

    
     Pavel Soukup
    

    
     –
    

    
     Starám se o produkt
Pavel Soukup
Starám se o produkt

IT děláme hlavou

Stojíme nohama na zemi. Rozvíjíme Bonami systémy, aby vždy pokrývaly současnost a kus budoucnosti. Z Bonami IT se neodchází. Kdo se k nám přidá, ten s námi zůstává, a to z několika důvodů. Za prvé, řádky kódu napsali kluci, které práce v Bonami baví i po pěti letech. Za druhé, nemáme kostlivce ve skříni, nenecháváme věci vyhnít s tím, že se to někdy opraví, většinou se to totiž neopraví. Proto píšeme dobrý kód. Přepisujeme a modernizujeme tam, kde vidíme, že je čas na další verzi.

Za třetí, čekají nás zajímavé výzvy. Bonami prochází transformací na jiný styl byznysu a s tím souvisí kompletní předělání webu, zajištění interních procesů i skladových systémů. Chceme pro naše zákazníky e-shop, který je jednoduchý, svěží a intuitivní. Zároveň si uvědomujeme, že moderní e-shop musí jít ruku v ruce s růstem firmy.

Ano, tohle říká každá druhá firma, ale my jsme dokázali, že zvládáme růst o 50 %. V Bonami je to o něčem víc, než jen o IT. Bonami je o lidech, vizích, plánech a společných výsledcích, které jsou okamžitě vidět. 

Vyhrnuté rukávy


Na Bonami je ojedinělé, že lidé z různých seniorních úrovní tady opravdu spolupracují. Je jedno, jak vysokou pozici zastávají. Máme rádi přístup „vyhrnutých rukávů“. To znamená, že vedoucí týmů se zapojují do běžných činností. Finanční manažer nemá pět asistentek, ale je schopen udělat si sám SQL dotaz a potřebná data si vytáhnout. 

Samozřejmě, že vzhledem ke zvětšování firmy, musíme úkoly delegovat. Ale dokud to půjde, budeme každý den všichni v Bonami ponoření do práce, která nám dává smysl. Není nad to, vidět výsledky své práce ve firmě, která, jak věříme, má velkou šanci uspět i globálně. 

Sklad a logistika jsou pateří obchodu

Bonami nejsou jen lidé v kancelářích v Karlíně, ale také precizní logistika a sklady. Pro skvělý zážitek z nákupu na Bonami je potřeba mít nejen přehledný e-shop, plný krásných věcí, ale i záruku rychlého doručení a dobře vyřízených reklamací. Skvělé jsou i takové drobnosti, jako ekologické bio sáčky, kterými chráníme zboží před poškozením. My ve skladu nejvíc vidíme, jak Bonami roste. Vidíme to na objemu zboží, které každý den vyskladníme a pošleme zákazníkům.To je obrovskou motivací, jak dělat svou práci dobře. Víme, že pracujeme v úspěšné české firmě, českých majitelů a manažerů, kterým záleží na jejich zákaznících. Desítky brigádníků se do skladu Bonami rádi vrací, protože kromě toho, že pracují s krásnými věcmi, co dělají lidem radost, tak se k nim chováme s respektem a vážíme si jejich práce.


    
     Zdeněk Andrík
    

    
     –
    

    
     Vedu expedici
Zdeněk Andrík
Vedu expedici