Thein

Digitální část české investiční skupiny Thein tvoří portfolio firem, které dokážou poskytnout svým zákazníkům širokou paletu produktů a služeb od provozu podnikového IT až po cyber security. Narozdíl od tradičních investičních fondů není cílem skupiny Thein vybudovat dalšího českého digitálního jednorožce, ale postavit portfolio firem, které bude platné a funkční i za 20 let. Thein staví na synergiích portfoliových společností, silné expertíze, bohatých zkušenostech svých zaměstnanců a tématech moderního IT. Společným jmenovatelem Thein přístupu jsou hodnoty profesionalita, inovace, udržitelnost a slušnost. Tomáš Budník, který je pro mnohé ve skupině garantem silné expertízy jak manažerské, tak podnikatelské, nabízí výraznou autonomii a prostor pro seberealizaci. 

Nabídka příležitostí 14

INVESTUJEME DO BUDOUCNOSTI 

To je claim, který máme na našich webových stránkách, a může se na první pohled zdát jako klasické „tech“ klišé, ale v našem případě to znamená, že stavíme něco, co má vydržet, dlouhodobě růst a poskytovat zákazníkům široké, stabilní a kvalitní portfolio služeb. Zaměřujeme se na dlouhodobý rozvoj firem v našem portfoliu, protože každá z nich je plnohodnotnou součástí naší vize, která je postavená na kvalitě generované synergiemi právě mezi jednotlivými firmami v portfoliu. Nejsme start-up, který se dívá na konec investičního kola. My se díváme na desetiletí dopředu. Věříme, že dlouhodobý výhled je přitažlivý i pro mnoho profesionálů, kteří chtějí dlouhodobý osobní i kariérní růst a stabilní, kvalitní zázemí.


    
     Tomáš Budník
Tomáš Budník

Chtěla jsem zkusit najít zase něco, kde budu mít možnost tvořit. Nechtěla jsem jít do start-upu, kde sice lidé mají spoustu energie, kterou zkoušejí prorazit zeď, ale často jdou do všeho bezhlavě. A to vám spálí hodně energie. Lákalo mě, že tady jsou lidé se zkušenostmi a mají chuť opět tvořit.

Irena Hýsková, CEO Thein Security

Pracuje u nás mnoho seniorních odborníků, takže když se na někoho budete chtít obrátit, v Theinu narazíte na člověka, který rozumí svému tématu a dodá vám relevantní informace. A to je pro obchodníky důležité, ta pre-sales podpora je tady, veliká.

Jan Vančata, Branch Manager Thein Systems

Na prahu změny

V oblasti poskytování IT služeb dnes dochází ke změně nejen technologické, ale i filozofické. Dnes si kupujete cloudové služby, vše si stahujete přes wifi připojení, migrace do cloudu je dnes velmi rychlá a jednoduchá, což ale zároveň s sebou často přináší nerozvážnost při tvorbě nových konceptů. My nechceme být jen nadšenými „early adopters“. Uvědomujeme si, že jsme na prahu velkých změn, ale naší přidanou hodnotou je velmi kvalitní diskuze a portfolio služeb, které v danou chvíli nejlépe poslouží našim zákazníkům a bude jim pomáhat v byznysu. I to je důvod, proč máme v portfoliu firmy, které vznikly před 30 lety. Jsme přesvědčení, že jimi vytvořená kvalita je tou přidanou hodnotou, na které můžeme stavět budoucnost.  


    
     Subhi Brož
    

    
     –
    

    
     CFO
Subhi Brož
CFO

DBÁME NA TO, ABYCHOM NABÍDLI KAŽDÉMU DOSTATEK PROSTORU PRO RŮST A ROZVOJ


    
     Ondřej Krumphansl
    

    
     –
    

    
     Sales Director Thein Digital
Ondřej Krumphansl
Sales Director Thein Digital

Tvůrčí prostředí

Možná jste už zapomněli, jaké to bylo, když vznikaly první telekomunikační firmy, kdy jsme se dotýkali témat, která byla jen poodhalená a čekala na to, až se do nich někdo opře a začne je přetvářet v produkty. My jsme na to taky málem zapomněli, ale dnes můžeme říct, že ve skupině Thein se tato tvůrčí jiskra znovu objevuje. Radost ze společné tvorby, možnost být u zrodu nových trendů, mít dopad na výsledek, to jsou benefity, které vám dnes korporace už málokde nabídnou. My je pro vás máme v každém našem projektu. 


    
     Irena Hýsková
    

    
     –
    

    
     CEO Thein Security
Irena Hýsková
CEO Thein Security

    
     Jana Studničková
    

    
     –
    

    
     CEO Český Servis
Jana Studničková
CEO Český Servis

THEIN JE KREATIVNÍ PROSTŘEDÍ

Explozivní růst

V jednu chvíli je nás pár, pak se připojí jednotlivci a při další akvizici se přidá najednou celý 20 členný tým. A tak se stane, že nedlouho po přestěhování do nových a větších kanceláří zjistíme, že jsou nám malé a potřebujeme větší. To je jen malý příklad Thein dynamiky.

Rychlost expanze do všech stran je neuvěřitelná. Nabízí obrovské množství příležitostí, otevírá nové obzory, ale zároveň vyžaduje obrovskou dávku flexibility, hlavně u core týmu, který má na starost zázemí celé skupiny Thein. Málokdo z nás zažil v předchozí kariéře tak rychlý růst. A i přesto se nám ho daří skvěle zvládat a onboardovat všechny nováčky do naší vize, která je zdrojem angažovanosti každého z nás. 


    
     Alena Víchová
    

    
     –
    

    
     HR Manager
Alena Víchová
HR Manager

Je fajn, že tady kulturu můžeme aktivně spoluvytvářet. A to nejen při práci, ale i v rámci mimopracovních aktivit, třeba u Prosecca na terase. Kultura se odráží i v otevřenosti – můžete přijít s novým nápadem, říct svůj názor, třeba i nesouhlasit a většinou jste vyslyšeni.

Stanislava Šremrová, Marketing manager Thein Digital

Když fouká, není kde se schovat

Thein není pro lidi, kteří hledají místo v závětří, aby na ně nefoukalo a nebylo na ně vidět. 

Thein není místo, kde byste si byli jistí, že to, co jste se naučili minulý rok, můžete i dnes dělat stejně. Pravděpodobně nebudete. Pravděpodobněji se vám bude stávat, že díky rychlosti, se kterou se Thein rozvíjí, se často ocitnete mimo komfortní zónu. Budete se rozhodovat rychle, budete se často rozhodovat pod tlakem okolností, budete se neustále učit a rozhodně se nikam neschováte, abyste přežili do víkendu. Co vám můžeme slíbit je, že na této větrné expedici nebudete nikdy sami, pokaždé vedle vás bude někdo, kdo vám poradí, s kým můžete svůj problém sdílet, anebo koho můžete požádat o pomoc. 

Neopakujeme korporátní chyby

Tomáš Budník a většina našich kolegů vyrostli profesně v korporacích, ve kterých viděli limity, které jim brání v mnoha směrech. Abyste mohli být agilní a adaptabilní na nové potřeby trhu, potřebujete autonomii a zapálení. Stavíme firmu s podnikatelským přístupem a chceme se vyvarovat nesmyslů, které jsme v korporacích potkávali při každodenní práci. Do Thein nás přilákala právě možnost podílet se na tvorbě a ovlivňovat každý krok směrem k výsledku. Chceme více zjednodušovat a udržet si štíhlé a funkční procesy. Samozřejmě je potřeba mít nastavené správné vnitřní procesy, dobře uchopený controlling, před rozhodnutími se opírat o data a čísla. Ale ve chvíli, kdy se rozhodneme, je realizace velmi rychlá. 

Neformální prostředí a velmi plochá organizace

Chceme rychlost a adaptabilitu, a proto se snažíme o co nejplošší strukturu, abychom mezi rozhodnutím a realizací měli co nejmenší odpor. Kolem vizionářství Tomáše Budníka je postavený strategický leadership skupiny, a pak už jednotliví lídři firem v portfoliu. Snažíme se o to, aby tu panovalo dobré pracovní prostředí, ve kterém se můžete bez obav obrátit na kohokoliv od zakladatele Tomáše Budníka až po recepční a vždy dostanete odpověď. Věnujeme se pečlivě náboru a snažíme se vnitřek Thein osídlit podobně smýšlejícími lidmi s pozitivním přístupem k životu. Dbáme na to, abychom nabízeli dostatek prostoru pro růst každého ve skupině.

Kdo je orientovaný na výkon, bude ho to tady bavit, protože zákazníci od nás neodcházejí. Je tady komunita lidí s vysokou mírou odbornosti. Jsou to hodně zajímaví lidi, mají obří zkušenosti a díky tomu je radost tady spolupracovat.

Ondřej Krumphansl, Sales Director Thein Digital

Zapadnou určitě lidi, kteří se chtějí učit a kteří mají práci trochu jako koníček a jsou jí oddaní. Thein je zároveň prostředí, kde člověk může načerpat obrovské množství znalostí od kolegů, a to je za mě nejpřijatelnější způsob učení se.

Dan Król, Security Engineer Junior

Přišla jsem za Tomášem a způsobem, jakým Thein vede. Dává totiž lidem hodně prostoru, aby mohli realizovat své nápady, a to mi vyhovuje. Pokud se ptáte, jestli si dokážu představit, že v Thein budu ještě za deset let, tak dokážu a vím, že mě to pořád bude bavit a naplňovat, protože v Thein bude stále možnost růst a učit se.

Alena Víchová, HR Manager

LASKAVOST SE VŠUDE PROJEVILA JAKO EVOLUČNĚ NEJÚPĚŠNĚJŠÍ STRATEGIÍ

Nadšení podtržené zkušeností

Vidíme, že máme možnost a sílu vytvořit něco nového, jedinečného, velkého a že koncept a přístup, který Thein kombinuje, je na českém trhu ojedinělý. Pak je tu další atribut Thein firemní kultury, a to je obrovská koncentrace zkušeností. Tomáš Budník si vyzkoušel roli jak podnikatele, tak korporátního manažera. Umí si vybrat to nejlepší z každé role, a to zkombinovat, a zároveň si umí říct, co z obou světů odmítá. Jeho zkušenost a kontakty přitáhly do prostředí Thein velmi zkušené manažery, kteří jsou pro naše vize nadšení. Lidé, pro které mind-set „dělat něco navíc“ nebo „chci, aby má práce měla dopad“, mají možnost ho tady uplatnit v praxi. My jsme velmi seniorní kolektiv disponující obrovskými zkušenostmi z mnoha odvětví byznysu. Nabízíme prostor pro realizaci velmi zkušeným manažerům a expertům, kteří si chtějí znovu zažít ten pocit ze společné tvorby nových věcí.


    
     Ladislav Pálka
    

    
     –
    

    
     Regionální obchodní ředitel Thein Systems
Ladislav Pálka
Regionální obchodní ředitel Thein Systems

Thein morální kredit

Principy, které nám pomáhají při rozhodování při tak dynamickém růstu, který dnes zažíváme, jsou poměrně jednoduché a neliší se od životních hodnot Tomáše Budníka a většiny lidí uvnitř Thein.

Důraz klademe na kvalitu provedení a výsledku. Chceme, aby lidé, ať už kolegové nebo naši zákazníci, viděli na první pohled, že děláme kvalitní věci a že jsme maximálně profesionální. Za druhé je důležité chovat se čestně, mít integritu a být velmi otevření. Jedině tak se vyvarujeme problémům, které nás na naší cestě potkají. Dalším důležitým faktorem naší kultury je jednoduchost – jak našeho vnitřního fungování, tak i komunikace směrem ven. Potřebujeme být ve všech ohledech srozumitelní. A v neposlední řadě je to důraz na samostatnost a osobní odpovědnost každého z nás. 

Nakupujeme hodnoty, kterých si vážíme

Většina investičních fondů se zaměřuje na mladé firmy, které jsou na prahu různých disruptivních produktů, a díky tomu jsou před potenciálním škálováním a možná i velkým ziskům pro investory při jejich prodeji. Náš přístup je odlišný. Připojujeme k nám české firmy, které za sebou mají desetiletí kvalitní a tvrdé práce pro své zákazníky, a my jim pomáháme integrovat se do našeho portfolia a díky synergiím mít další přesah. Vážíme si hodnoty, která v těchto firmách vznikla a kterou oceňují její zákazníci i zaměstnanci. Naším úkolem je firmy modernizovat a pomoci jim uspět v rozsahu, který si předtím možná nedokázaly představit. To vše s respektem ke zmíněným hodnotám a s dlouhodobým výhledem. Každá z našich firem má svou historii, své hodnoty a my můžeme z těchto zkušeností čerpat. 

Thein

Najdete nás v budově Enterprise na Pankráci, 2 minuty od metra C a nákupní galerie Arkády Pankrác. Stavte se v létě na naší terase, která vybízí nejen k letním grilovačkám.  

Potkáme se na After Work Prosecco :-)

Čas od času se scházíme na společný drink a posezení, většinou je to Prosecco, někdy ale třeba i točené pivo a párkrát do roka rozpálíme také gril. Je skvělé, když se můžete setkat s kolegy na chvíli v klidu popovídat s těmi, kteří se právě připojili a zároveň si poslechnout novinky z jednotlivých firem v portfoliu. Přátelské prostředí, příjemné flow a neformální témata nám všem pomáhají být si při té rychlosti vědomi, že jsme součástí jedné velmi zajímavé vize.


BUDEME SE TĚŠIT NA SETKÁNÍ