SoftwareOne

SoftwareOne je přední světový poskytovatel softwaru a cloudových řešení, který nově definuje způsob, jakým společnosti vytvářejí, nakupují a spravují vše v cloudu. Zastupuje více než 7 500 vydavatelů softwaru a cloudových řešení a jsou také silným partnerem předních výrobců hardwaru v oblasti datových center. Centrála společnosti se nachází ve Švýcarsku, v České republice společnost působí od roku 2012. SoftwareOne nabízí širokou škálu služeb, od licencování a nákupu softwaru až po správu životního cyklu softwaru a všech aspektů poradenství při strategii „cloud-first”. I když působí v 90 zemích světa a spojuje více než 8 900 technologických odborníků, pražská pobočka SoftwareOne má stoprocentně českou DNA a udržuje si svoji osobitou firemní kulturu.

Nabídka příležitostí 5

Jednička zavazuje

Pokud máte v názvu společnosti slovo „ONE“, tedy jedna, je to závazek, abyste jedničkou opravdu byli. Náš vstup na trh byl velmi dynamický – naše služby začaly postupně měnit trh v oblasti softwarových licencí a to, co jsme si naplánovali za pět let, se nám nakonec podařilo dosáhnout za dva roky. Dnes máme pětkrát vyšší tržby a desetkrát větší tým než na začátku. Náš cíl je ale pořád stejný, udržet se ve špičce a i nadále růst. IT byznys je velmi rychle se měnící prostředí a naší výhodou je, že se umíme rychle přizpůsobit požadavkům našich zákazníků a přitom zůstat otevření novým příležitostem. Vedle licencí, které dříve tvořily podstatnou část našeho byznysu, rozvíjíme další stabilní vrstvu naší nabídky zaměřenou na poskytování konzultačních služeb a poradenství. Tím chceme naplnit naši vizi být pro klienty dlouhodobými a stabilními partnery – pomáhat jim rozvíjet byznys, přizpůsobit se změnám, které přicházejí, a umožnit jim pracovat moderněji a efektivněji. 

Potřebuji být ve spojení se svými kolegy. Teď mám většinu týmu na home office a protože mám omezený kontakt, je to složitý – jsem zkrátka zvyklý dělat byznys s lidmi. Nejen pro mě, ale v SoftwareOne obecně je spolupráce na každodenní bázi důležitá.

Jan Knyttl, Country Leader

    
     Lukáš Zima
    

    
     –
    

    
     Head of Services
Lukáš Zima
Head of Services

Double up!

Prvních 7 let jsme rostli velmi organicky, především díky nadstandardním vztahům s klienty a vybudovanému dobrému jménu firmy. V roce 2019 jsme se spojili se společností Comparex, a najednou jsme z téměř rodinného kolektivu o 40 lidech vyrostli na více než dvojnásobek. Nyní spojujeme dohromady dvě firemní kultury. To je naše současná výzva – odladit tým s více než 80 lidech tak, abychom udrželi výkon a dokázali jsme jako firma vytěžit potenciál, který nám tahle změna přináší. Udržujeme si ale i nadále naší původní identitu a „nekorporátní“ mindset. Každopádně rosteme a chceme růst dál, protože se nám díky spojení objevují nové příležitosti. Máme větší obrat, větší profit, ale jsme pořád stejně hladoví jako před akvizicí.

Zajímavé jsou tady vize a kontinuální, řízená transformace. Firma se snaží nacházet nové úhly pohledu a dělá to dobře. Máme velmi plochou hierarchii, každý má k vedení blízko. V SoftwareOne se zkrátka můžete bavit v zásadě s kýmkoliv, ať už je to ředitel nebo člen globálního představenstva.

Roman Kvapil, Solution Sales Specialist

    
     Jan Knytll
    

    
     –
    

    
     Country Leader
Jan Knytll
Country Leader

Byznys založený na důvěře

V SoftwareOne jsou prioritou dlouhodobé dobré vztahy mezi námi i s našimi zákazníky. Stejně tak je pro nás důležitá důvěra. Neřešíme jenom aktuální potřeby našich klientů, ale díky vybudovaným vztahům společně s nimi hledáme budoucí příležitosti, které jim umíme pomoci uchopit. Funguje to oboustranně – zákazníci na nás spoléhají a věří nám. Snažíme se být jejich poradcem a partnerem s individuálním a flexibilním přístupem. Podílíme se na vytváření nových trhů, zavádíme novou terminologii a neustále rozšiřujeme portfolio o nové produkty a služby. To, co ostatní ještě ani nenapadlo, my už testujeme. A jsme úspěšní hlavně proto, že jsou u nás skvělí lidé. Naši zaměstnanci jsou kapacity ve svých oborech a my se snažíme jim neustále poskytovat dostatek prostoru a možnost růstu. 


    
     Aneta Hofírek
    

    
     –
    

    
     HR Business Partner
Aneta Hofírek
HR Business Partner

Individualitám na míru

Do SoftwareOne přichází lidé většinou z velkých firem. SoftwareOne se přizpůsobí vašim silným stránkám, tomu, co vás zajímá a baví, a to podpoří. Rosteme rychle, a proto jsme ideální firmou pro lidi, kteří chtějí také růst. Najdete tu velký prostor pro seberealizaci. Je skvělé, že k nám lidé přicházejí velmi často na doporučení, protože se znají z předchozích projektů. U nás se nikdo „neveze“, vzájemně se doplňujeme, a proto na sobě lidé neustále pracují. Nemusíte být špičkoví experti v tom, co děláte, ale musíte být zapálení fandové. My vám poskytneme naše know-how, zkušené kolegy a velké portfolio výzev.

Investice do znalostí

Co je na SoftwareOne opravdu unikátní, je ohromná vůle investovat do svých lidí a jejich růstu, což vám poskytne velký prostor pro rozvoj vlastní kariéry. Je vlastně tím nejhodnotnějším firemním benefitem – s každým dalším tréninkem a certifikací roste vaše hodnota na trhu práce. Trvalá hodnota, kterou bonus k platu, stravenka nebo fotbálek (i když ten si v naší relax zóně taky můžete zahrát) nenahradí. Lidem dáváme naprostou jistotu, že dostanou ke své práci a naplnění náročných cílů vše, co potřebují. Ať už jsou to materiální zdroje, know-how nebo vědomosti. V SoftwareOne si navíc své znalosti nenecháváme pro sebe, ale umíme si je i vzájemně předávat. 

Nedává nám smysl kontrolovat, jestli někdo pracuje 6 hodin nebo třeba 15. Počítáme se senioritou lidí a jejich smyslem pro zodpovědnost. Naše spolupráce je hodně založená na důvěře.

Lukáš Zima, Head of Services

Lidi musí mít chuť na sobě pracovat a růst. Nejsme zvyklí na micromanagement. Spoléháme na to, že vědí, co mají dělat a zapadnou do naší flow.

Aneta Hofírek, HR Business Partner

    
     Leoš Procházka
    

    
     –
    

    
     SLM Team Lead
Leoš Procházka
SLM Team Lead

V našem týmu máme velkou oporu. Když pracujeme na velkých projektech, potřebujeme víc lidí, nebo expertizu, máme kam sáhnout – takovou možnost malé firmy nemají. Pořád to není tak, aby nás to blokovalo a je tady možnost realizovat věci, kterým věříte.

Michal Opravil, Services Delivery Manager

Vždy jsme byli velmi kreativní, flexibilní, měli super čísla v rámci regionu a možnost zachovat si určitou autonomii, a to je pro mě jako obchodníka důležitý.

Radan Kříž, cBDM

To nejlepší z malého i velkého světa 


    
     Michal Opravil
    

    
     –
    

    
     Services Delivery Manager
Michal Opravil
Services Delivery Manager

SoftwareOne je globální firma a to nám poskytuje mezinárodní zázemí a stabilitu. Korporace začíná i končí u našeho Country Leadera Honzy Knyttla. Jemu patří velký dík, protože korporátní byrokracii brzdí u sebe a filtruje směrem k nám jen to podstatné. Snažíme se být velmi transparentní a prostupnou firmou. Máme svou vlastní vizi a velkou nezávislost v tom, jak ji chceme v rámci českého trhu naplňovat. Zároveň ctíme zdravý selský rozum a víme, že výsledků dosáhneme jen vlastním usilím a spolehnutím se jeden na druhého. Procesy zavádíme tak, aby lidem spíše život a práci usnadňovaly, než komplikovaly. A pořád nás baví hledat různé cesty a dávat lidem prostor k objevování. I nadále si držíme plochou organizační strukturu, ve které má každý z nás možnost ovlivnit výsledek. 


    
     Petr Pánek
    

    
     –
    

    
     Sales Director
Petr Pánek
Sales Director

Něco se děje? Prober to s Honzou

Umíme říct, co je špatně, nebojíme se zeptat, pokud něco nevíme, a dáváme přednost osobnímu řešení před vypisováním e-mailů. Každých 14 dní máme celofiremní „all-hands“ meeting, abychom byli všichni v obraze. Jakýkoliv nápad nebo podnět můžeme přednést komukoliv z vedení nebo jej probrat přímo s naším Country Leaderem Honzou Knyttlem. Zajímáme se tu jeden o druhého – díky tomu se dobře známe i po osobní stránce a často se vzájemně inspirujeme. Máme svobodu nastavit si pracovní režim podle sebe, protože naše vedení ví, že je pro nás důležité určovat si vlastní rytmus podle potřeb rodiny, koníčků nebo aktuální energie. 


SoftwareOne

Najdete nás v kancelářském komplexu na Brumlovce. Deset minut pěšky z Budějovické (linka C) nebo můžete využít kyvadlové dopravy. Brumlovka má skvělou občanskou vybavenost, kromě kaváren tu najdete jedno z nejlepších relaxačních středisek v Praze i s bazénem.

Paštiky a domácí chleba


    
     Kateřina Hůtová
    

    
     –
    

    
     ISMS Manager
Kateřina Hůtová
ISMS Manager

Protože tým!

Vztahy jsou v SoftwareOne klíčové, a protože máme skvělý tým, občas se prostě navaří něco dobrého, upeče domácí chleba a u toho si společně trochu odpočineme od práce. Nechybí nám smysl pro humor, k narozeninám si vymýšlíme „ulítlé“ dárky. Jsme přesvědčeni, že zábava a odpočinek je součástí naší práce.

Také pravidelně pořádáme kulinářské soutěže – třeba v pečení borůvkových koláčů nebo míchaní tataráku. Vedle těchto „kancelářských“ radostí každý kvartál podnikáme nějakou společnou mimopracovní aktivitu. Většinou vyrážíme za sportem, kulturou nebo dobrou večeří. Nic okázalého, cílem je prostě být spolu jako „ONE tým“.

Mě nejvíc baví ta práce jako taková. Vyhovuje mi komunikovat se zákazníky, s obchodníky, baví mě i ta administrativa, a hlavně mě baví ten náš tým. Vážím si těch lidí tady, přijde mi, že jsme na jedné vlně a dokážeme si pomoci.

Zuzana Krejcarová, Business Development Representative