ShipMonk Research & Development

ShipMonk Research & Development

Velké projekty vznikají často postupnou prací z těch malých. Nejinak tomu bylo v případě ShipMonku. V roce 2014 založil Honza Bednář na Floridě BedaBox. Malou firmu, která posílala zboží z USA do Čech. Postupně, díky poptávce od zákazníků, začal z BedaBoxu vznikat ShipMonk, který se od začátku soustředil na fulfillment pro menší a střední e-commerce prodejce. Nyní jim řeší kompletně všechny otázky skladování, logistiky a odesílání. To vše dělá s využitím moderních technologií, jako jsou autonomní roboti, automatizované dopravníky, RFID čipy a další technologie zítřka. Cílem ShipMonku je umožnit svým zákazníkům odesílat zboží do celého světa a mít možnost při tom konkurovat velkým značkám. Byznysová část ShipMonku je v Americe, ale celé výzkumné a vývojové oddělení je od začátku v Praze. V něm se vymýšlí celá automatizace a všechny systémy, které ShipMonku pomáhají odeslat desítky tisíc balíků denně. ShipMonk nevyrostl skrz investory a jejich peníze, ale díky ohromnému nasazení lidí, kteří v něm pracují a pracovali.

Nabídka příležitostí 8

Komplexita produktu nám otevírá neustálé možnosti vylepšování a výzev. Díky tomu řešíme nejzajímavější problémy v kariéře


    
     Matěj Smíšek
    

    
     –
    

    
     VP of Engineering
Matěj Smíšek
VP of Engineering

Rosteme, škálujeme, otevíráme nové trhy, adaptujeme se na nové podmínky. Nikdy se nenudíme

Naším cílem je vytvořit logistickou síť napříč kontinenty. Jsme na cestě stát se #1 a díky tomu jsme stále na začátku budování globální firmy. To nám přináší příležitosti neomezených možností.

Začínali jsme v pár lidech. První roky jsme všichni bydleli u Honzy Bednáře na Floridě, celé dny jsme diskutovali, vymýšleli a programovali a na zelené louce jsme postavili základy. Dnes máme za sebou pořádný kus cesty, který jsme si poctivě odmakali. Expedujeme desítky tisíc zásilek denně a máme před sebou gigantický potenciál k růstu.

Během prvních let jsme byli zvyklí operovat na americkém trhu, ale nyní máme další sklady v Mexiku, Kanadě, Anglii a také v Chebu. To nás nutí měnit zaběhnuté způsoby fungování a přináší spoustu zajímavých problémů a výzev. 

Naší misí je být předním hráčem v celosvětovém fulfillmentu a umožnit našim zákazníkům dostat své zboží do jakékoliv země na světě. Spolehlivě a rychle. 


    
     Honza Bednář
    

    
     –
    

    
     CEO & Zakladatel ShipMonk (remote from Florida)
Honza Bednář
Founder (remote from Florida)

Technologií proti nudě

Ten zásadní rozdíl, mezi dělat něco dobře a dělat něco skvěle, je dělat to s nadšením a chytře

Baví nás logistika. Když se začnete zamýšlet nad tím, jak celý obor posunout do budoucnosti díky technologii, tak se z nudného oboru stane hřiště, na kterém můžete rozehrát skvělou hru a můžete se bavit donekonečna. Jsme technologicko-logistická firma. Díky technologiím proměňujeme zážitek nejen našich kolegů ve skladu, ale hlavně našich zákazníků. 

Každý den technologiemi řešíme problémy, které před námi ještě nikdo neřešil, a opravdu tím posouváme hranice oboru. ShipMonk pro většinu z nás není jen práce, ale životní styl. Baví nás zkoumat, jak dnes vylepšit, co jsme udělali včera, 

Logistika může být sexy!

WE GET THE SH*T DONE

RYCHLOST. EFEKTIVITA. POCTIVĚ ODVEDENÁ PRÁCE

Rychle do produkce a zbylých 20 % odladíme za běhu

Můžeme stavět raketu, která za dva roky někam poletí. Raději postavíme prototyp a koukneme se na to, jestli letí správně.

Karel Tesař, Data Science Lead

Píšeme kód, kterým ovlivňujeme fyzický svět našich skladů. A to je pořádná výzva

Náš byznys se odehrává v Čechách, Anglii, Americe, Kanadě a Mexiku. Týmy v těchto zemích, které řeší vše od obchodu, přes marketing až po provoz našich skladů, přesně definují, co potřebují, a my v Praze vymýšlíme, jak to vyřešit nebo toho co nejefektivněji dosáhnout. Na první pohled se může zdát zasílání balíků jako triviální úloha. Ve skutečnosti je fulfillment opravdu náročný a komplexní proces. Zejména, když denně posíláme víc jak sto tisíc balíků a neustále nám rostou čísla. Často řešíme nestandardní problémy spojené s optimalizací procesů a naše sklady jsou plné automatizovaných dopravníků, robotů, senzorů, skenerů, pick-to-light systémů a dalších technologií, které v Čechách připravujeme, a pak globálně nasazujeme.

Fakt velký výzvy. Nekecáme!


    
     Jan Nedbal
    

    
     –
    

    
     PHP Principal Engineer
Jan Nedbal
PHP Principal Engineer

    
     Filip Procházka
    

    
     –
    

    
     Java Principal Engineer
Filip Procházka
Java Principal Engineer

K dokonalosti věci dotahujeme podle zpětné vazby ze skladu a od zákazníků

Nejedeme podle šablon a nevyvíjíme podle přesných zadání. Spíš řešíme náročné úlohy, které se v provozu objevují. Tím, že jsou zadání obecnější a spíš v rovině tohle potřebujeme vyřešit, tak musíš už něco umět. Jsme ve výběrovém procesu nároční, protože u nás nestačí jen něco technicky umět, ale hlavně musíš mít schopnost analyzovat a navrhovat řešení. Každý je tzv. Problem Solver. Když vidí problém, umí ho uchopit komplexně jako celek. A umí se dívat na řešení jak z byznysového pohledu, tak ze strany logistiky a technického provedení. I když hodně experimentujeme, téměř neprogramujeme vůbec nic, co by se zahodilo a nebylo to nějak užitečné. 

Čistota kódu a kvalita výsledku

Vše se snažíme dělat řemeslně správně a extrémně dbáme na kvalitu výsledku

I když často experimentujeme a hledáme prototypy nikdy nepracujeme polovičatě. Vše děláme pořádně od první závorky. I malá chyba, může mít u nás velký dopad. Proto je potřeba, aby každý z nás měl absolutní zodpovědnost za svoji práci, aby přemýšlel nad tím, co dělá a jestli je to opravdu nejlepší způsob, jakým to lze řešit. Kód, který jde do produkce, nám hlídá více než 10 000 integračních testů a dvojnásobné code review. A jeho byznys logiku střeží náš náročný testingový tým. 

ShipMonk je místo, kde se můžeš profilovat a stat se opravdovým expertem na danou specializaci. Jsme tým, který klade důraz na rychlost, vysokou kvalitu a osobní odpovědnost. Dostaneš prostor pro obří rozvoj, ale také příležitost tvořit skvělé produkty. Když máš chuť uspět, u nás najdeš tu správnou podporu. 

Naše práce vyvrcholí každý rok kolem Black Friday & Cyber Monday

Každý podzim zažíváme mystickou záležitost zvanou Peak, která je pro nás nejdůležitějším obdobím v roce. Posíláme nejvíc zásilek a jedeme na úplné maximum. Část týmu posíláme do Ameriky, aby pomohli na místě a zažili ten cvrkot na vlastní kůži. Vznikají tam spontánně nejlepší inovace tzv. Peak Hacks. Některé z nich se na konci této šílené špičky zachovají a používají dál.

Peak je období, ve kterém si všichni spolu projdeme náročnějšími chvilkami. A je to skvělý čas, kdy se utužuje tým, který má pak celý rok na co vzpomínat. Peak vždy uzavřeme vánočním večírkem, kde si řekneme, jak dobře jsme tento rok zvládli. A společně to potom oslavíme.


    
     Václav Jareš
    

    
     –
    

    
     Tech Co-founder
Václav Jareš
Tech Co-founder

SHIPMONK CHANGES THE GAME

Be You

Do The Right Thing

Get Shit Done

Be Mindful

Challenge The "Norm"

Embrace Our Adventure

Have Fun and Smile

THINK OUTSIDE THE PACKAGE


    
     Barbora Habětínková
    

    
     –
    

    
     Sr. Director of Global HR Operations
Barbora Habětínková
Sr. Director of Global HR Operations

    
     Peter Hlavena
    

    
     –
    

    
     Frontend Team Lead
Peter Hlavena
Frontend Team Lead

Srdce ShipMonku je v Americe. Všechny technologie se ladí  v Praze

Všechno, co děláme, musí dávat smysl v širším kontextu

U nás se věci mění skrz společnou diskuzi. Ne individuálním přístupem

Jsme dostatečně zkušení, abychom věděli, že v tak komplexním produktu nemá smysl dělat cokoliv na vlastní pěst. Vždy dáme hlavy dohromady, protože každé řešení je nutné posoudit z více stran. Každý nápad si odprezentujeme, sladíme očekávání a odladíme směr řešení. Až pak se pustíme do realizace. I když je toho konstantně hodně a někdy je problém se v tom objemu práce vyznat, stále řešíme vše pohodovým a inteligentním způsobem. Na nic si nehrajeme. Jsme k sobě upřímní. Když spolu někdy nesouhlasíme, dokážeme se logickými argumenty dostat ke shodě. Nebojujeme proti sobě a nevidíme svět černobíle.

Ľudia s veľkým egom nemajú v Shipmonku šancu, je to tu všetko o komunikácii, každý má svoj pohľad na danú vec a spoločne prídeme k najlepšiemu riešeniu.

Peter Hlavena, FE team lead

Charakteristický věčný nestíhání a práce, která nikde nekončí. Je challenge se v ní orientovat.

Jan Nedbal, Warehouse BE Developer

ShipMonk člověk je takový člověk, který chce pracovat v prostředí zkušených lidí.

Dominika Valovičová, Tech Recruiter

Nápady přijdou z Ameriky a my vymýšlíme to „jak“. Ne co, ale „jak“.

Martin Horský, FE Lead

Shoot, ready, aim. Střílíš, až pak míříš.

Jan Bednář, CEO

Hledáme disciplinovaný lidi. Naše prostředí je hodně výkonnostně orientováno. U nás jsou lidi, co chtějí makat a chtějí se posouvat.

Václav Jareš, Principal Engineer

Shipmonk je skvělý v tom, že tady nevidíš hranice toho, co se ještě můžete naučit a objevovat

Nudy nebo rutiny se v Shipomnku opravdu bát nemusíte. Jednak je náš produkt tak komplexní, že učící se křivka je opravdu dlouhá. Zároveň jsme pořád v pohybu. Tím, že otevíráme nové sklady, vstupujeme do nových segmentů, se musíme neustále přizpůsobovat novým podmínkám. Do třetice máme hodně seniorní tým, a to znamená, že se tady budeš obklopovat, diskutovat a učit od těch nejlepších. 


    
     Ondřej "Muffin" Netík
    

    
     –
    

    
     Senior Backend Engineer
Ondřej "Muffin" Netík
Senior Backend Engineer

Chceme vědět, co se v ShipMonku děje

Skvěle sehraný tým. To se počítá nejvíc

Všichni jsme aktivní spolutvůrci ShipMonku

Není nám lhostejné, co se ve firmě děje. Hodně se ptáme, diskutujeme a svými postřehy aktivně ovlivňujeme výslednou podobu a fungování produktu, ale i to jak pracujeme. Když zjistíme, že něco nefunguje, umíme velmi rychle reagovat, odstranit brzdící procesy nebo implementovat zlepšení. Rychle rosteme a hodně nám záleží na tom, abychom zůstali rychlí a uměli se flexibilně přizpůsobovat novým výzvám. Věříme, že díky tomu nás práce bude pořád bavit. 


    
     Vojta Hájek
    

    
     –
    

    
     Technical Product Manager
Vojta Hájek
Technical Product Manager

V našich officech to žije, proto jsme tady skoro každý den

ShipMonk je týmová firma, potkáváme se spolu často a rádi. I když můžeme pracovat remote, většina z nás chodí pravidelně do officu, protože nás to tam jednoduše baví, spolu toho víc vymyslíme a věci se rychleji posouvají.

A taky se tady pořád něco děje. Děláme spoustu eventů, jak pro ShipMnokery, tak i pro lidi z venku. Často hrajeme deskovky, pořádáme Lanky nebo společně vyrazíme na kolo. Občas někdo z nás udělá povídání ze svých cest po Japonsku, Novém Zélandu nebo nás naučí, jak pěstovat pokojové kytky.  Samozřejmě známe výborně karlínský folklór a na pivo po práci chodíme často a rádi.

Samostatně fungující týmy  

Naším záměrem jsou co nejvíce samostatně fungující týmy. Chceme aby team leadi jednotlivých domén uměli nejenom převzít zodpovědnost za svoji část produktu, vyvíjení nových feature a řešení problémů, ale aby dokázali převzít zodpovědnost za fungování dané domény. Aby přemýšleli komplexně, aby sami hledali metriky, kterými si změří, že jejich tým funguje dobře a aby se nebáli dělat i nepopulární rozhodnutí. A je skvělé vidět, kolik domén se postupně stává autonomními, když jim dáte to správné vedení a svobodu k tomu se realizovat. 

V čem je to tady jiný je vysoká úroveň lidí. Jsou tady vysoký nároky na lidi, ale ta kvalita kódu, co tady děláme se nedá srovnat s ničím, co jsem dělal kdykoliv předtím a jsem z toho nadšený.

Ondřej "Muffin" Netík, Senior Backend Engineer

My když hirujeme, říkame, že nemusíš být super jen technicky. My hirujeme "The Mindset" – to znamená, když dobře přemýšlíš, když dobře přijímáš kritiku, když jsi schopen dojít ke kompromisu a makáš na sobě.

Matěj Smíšek, VP of Engineering

Karlííííín

Dřív jsme byli rozlezlí ve více officech po Praze, ale teď jsme všichni spolu v krásných kancelářích v Karlíně. Najdete nás na Rohanském nábřeží. 

Brnooo

Nedávno jsme otevřeli malou kancelář v Brně, aby se mohli spolu potkávat i kolegové na opačném konci republiky. Najdeš nás v Impact Hubu, kde máme veškeré pohodlí a zázemí. Jsme kousek od hlavního nádraží, dojedeš k nám tramvají nebo na koloběžce a do centra to máme kousek.