Joyful Craftsmen

Joyful Craftsmen je firma složená z týmů datových specialistů, které pomáhají svým zákazníkům dělat rozhodnutí založené na datech - chytře. Mezi jejich klienty převážně patří velké finanční instituce sídlící ve Švýcarsku, Londýně, Praze či Bratislavě. Za šest let existence si vybudovali pověst excelentního dodavatele a klienti svěřují ty nejsložitější úkoly právě Craftsmenům. To, co z nich dělá mistry svého oboru, jsou pečlivě složené týmy lidí se smyslem pro řemeslně odvedenou práci, blízký vztah se zákazníky, a neustálé zdokonalování včetně sledování nejmodernějších trendů.

Nabídka příležitostí 3

Everybody making data-driven decisions smartly.


    
     Tomáš Tuček
    

    
     –
    

    
     CEO
Tomáš Tuček
CEO

Náš úspěch stojí na třech pilířích

Excelentní týmy

Jedna z našich priorit je mít nejlepší možné týmy, které jsou natolik expertní, že překračují očekávání zákazníků. Jak na to? Sdílením know - how, neustálým vzděláváním, retrospektivou, týmovou synergií a spoluprací. 

Careful partnership

Je pro nás důležité, aby byl vztah se zákazníkem postaven na partnerských základech, při kterých klademe důraz na otevřenou komunikaci a spolupráci. Chceme přinášet přidanou hodnotu a pomáhat zákazníkům rozhodovat se chytře a smysluplně a být jim partnery v každodenních rozhodnutích.

Technologie

Jsme technologická společnost, s primárním zaměřením na Microsoftí datovou platformu. Našim zákazníkům stavíme chytrá datová řešení na míru, s pomocí těch nejvhodnějších, nejmodernějších a zároveň ověřených metod a nástrojů. A samozřejmě neustále experimentujeme a zkoušíme novinky, které naše know-how posouvají dál.

Joyful Craftsmen
Joyful Craftsmen

Radost je základ

Když jsme Joyful Craftsmen zakládali, tak jsme měli všichni zkušenost z předchozích firem, která nám nevyhovovala. Chybělo nám několik věcí - radost z práce, profesionalita či chuť a prostor růst tj. mít možnost neustále na sobě pracovat. Co nás nakoplo k založení JC byly dvě knihy. Tou první je  Clean Code: A Handbook of Agile Software Craftsmanship od Roberta C. Martina, spolutvůrce Agilního Manifesta. Druhou knihou je Joy, Inc.: How We Built a Workplace People Love Obě knihy zaměřené na řemeslo a radost v práci. A tak se stalo, že máme naše základní kulturní hodnoty definovány již naším názvem. Budujeme tedy moderní chytrou firmu, která pevně stojí na kultuře, vysoké profesionalitě a skvělém vztahu se zákazníky. A procesů pak máme tak akorát.

V předešlých pracích jsem narážel hodně na problémy, že společnosti nechtěly investovat do nových technologii. V Anglii měly firmy daleko větší rozpočet než menší startupy tady, ale nesledovaly trendy, dodávaly řešení na starých technologiích a kdo z programátorů se chce věnovat 10 let starým technologiím, když víš, že na trhu jsou lepší řešení. Tady je to přesný opak, je snaha tlačit na novinky na trhu.

Roman Pijáček, MS BI Engineer

Na vzdělávání 30 dnů v roce!

Craftsmanship je o neustálém zdokonalování, rozšiřování know-how a hledání chytřejších způsobů. Proto jsme od začátku kladli velký důraz na vzdělávání uvnitř firmy, protože růst našich lidí zvyšuje sílu celé firmy. Na tvůj rozvoj ti dáme čas i budget. Spoustu. Můžeš se školit, jezdit po konferencích, číst knížky, absolvovat online kurzy nebo chodit na přednášky, prostě růst, a to i v pracovním čase. Věříme, že když je sebevzdělávání jedním ze základních principů JC, tak budeme našim zákazníkům dodávat jen to nejlepší. V našich předchozích působištích nás mrzelo, že rozvoj lidí nikdy nebyl aktivně podporován, a to jsme se rozhodli změnit.

Joyful Craftsmen
Joyful Craftsmen

    
     Slávka Betáková
    

    
     –
    

    
     Chief People Officer
Slávka Betáková
Chief People Officer

Někdy je lepší když přijde člověk, který má otevřenou hlavu a neumí nic, jak když přijde člověk, který má pracovní návyky, protože v některých firmách jsou ty návyky šílené. My tady potřebujeme fakt akorát to nadšení.

Pavel Málek, Support Engineer

Baví mě, že se každý den učím nové věci, když narazím na problém, který neumím vyřešit, vždy je tu někdo, koho se můžu zeptat. Mám z toho dobrou náladu, když se můžu zeptat a někdo mi odpoví.

Tereza Černá, Tester

Víme co chceme

Víme, že nechceme být neosobní, chladnou firmou, orientovanou pouze na finanční výsledky. Lidský přístup je pro nás klíčový od samého začátku. Víc než tvoje zkušenosti nás bude zajímat, jak si budeme spolu rozumět. O to se nám stará Slávka a dělá to vážně skvěle. A jak poznáš, že máš v žilách craftsmanskou krev? Fascinuje tě BI a svět dat, to je jasné. Nejspíš cítíš neustálé puzení dozvídat se něco nového, neunikne ti žádná novinka z oboru, pořád něco čteš a těšíš se, jak budeš nad novinkami diskutovat s kolegy. Netrap se, pokud zatím nemáš hodně zkušeností. Občas se nám lidé bojí ozvat, protože toho moc neumí. Není k tomu důvod! My hledáme každého kdo chce něco dokázat, nebojí se týmové spolupráce a chce se dále rozvíjet. Jsme tým týmů a tak nejdůležitější pro nás je vzájemná chemie.

Zeď pochvaly
Zeď pochvaly

    
     Pavel Málek
    

    
     –
    

    
     Support Engineer
Pavel Málek
Support Engineer

Jsme spoluzakladatelé Czech PASS

Czech PASS je největší komunita otevřená všem profesionálům a nadšencům SQL Serveru v ČR. Dnes má tato skupina přes 1.500 členů. Naším společným hlavním cílem je poskytnout bezplatnou platformu pro sdílení know-how ze všech oblastí Microsoft Data Platform. A proto každý, kdo se zajímá o správu, údržbu, a problematiku na serveru SQL, nebo kdo vyvíjí řešení, aplikace, nebo kdo je jen studentem nebo nadšencem serveru SQL, je více než vítán. Jednou měsíčně organizujeme v Praze večerní meetupy, kde probíráme otevřená témata v závislosti na zkušenostech a ambicích speakera. Přidej se k nám a sleduj naše nadcházející akce.

Welcome to Czech PASS community.


Sledujeme trendy

Chceme být průkopníci a testovat trendy. Když se na scéně objeví nová technologie nebo když někdo napíše článek, kde popíše nějaký nový postup, jdeme a zkoušíme. Máme vyčleněný určitý budget a čas, který můžeme novinkám věnovat. Jednou za měsíc se setkáváme na tzv. „TECH LUNCH“, kde sdílíme novinky a trendy a diskutujeme, jak s nimi naložit. Interní předávání know-how máme v krvi, je to základem toho být Craftsmen.

Den začíná a končí u JoyBaru

Upeč třeba štrúdl
Upeč třeba štrúdl
Bublinky nesmí chybět. Rádi slavíme...
Bublinky nesmí chybět. Rádi slavíme...
A taky čokoláda. Mizí rychle, bacha.
A taky čokoláda. Mizí rychle, bacha.
Zazvoň na zvoneček a vždycky někdo přijde na kafe, abys ho nepil sám
Zazvoň na zvoneček a vždycky někdo přijde na kafe, abys ho nepil sám

JoyFund - když je radost benefitem

Asi bychom to nazvali fondem dobré nálady. V něm jsou každý měsíc peníze, které můžeme využívat na společné akce. A že jich není málo!

Abychom mohli fond využít musí být minimálně dva kolegové, kteří spolu něco zorganizují. Můžeš jít do wellness, na motokáry, paintball nebo vedle do Kantýny (by Ambiente) na pivo a hovězí. Někdy hrajeme v kanclech celý večer deskovky, jindy jdeme do kina nebo do divadla. V JC je díky tomu míň home-office než v jiných podobných firmách, protože se rádi vidíme a rádi spolu něco tvoříme. Ať v práci nebo mimo.

Když se mě lidi ptají, proč nejdu do zahraničí, tak říkám, že jsem holt našel tak super, firmu v ČR, že ani nechci.

Filip Eichenmann, MS BI Engineer
V lednice je vždycky plná a připravená tě občerstvit
V lednice je vždycky plná a připravená tě občerstvit
Ovoce a oříšky nám doplní energii na celý den
Ovoce a oříšky nám doplní energii na celý den

    
     Jaroslav Reken
    

    
     –
    

    
     CDO
Jaroslav Reken
CDO

Joyful Craftsmen

Naší novou kancelář najdete v srdci Prahy 1 v Olivové 4, kousek od Jindřišské a Politických vezňů. Chtěli jsme, aby naše kanceláře byly přijemným místem, kde se budou Craftsmeni cítit dobře celý den. Je to centrum skvělých restaurací a pivnic a co je úplně nejlepší - skvěle dostupné i bez auta.

CEO Snack

Komunikace je základem naší firemní kultury. Ta je klíčem k dobrému prostředí, ve kterém každý může být sám sebou a projevit svůj názor. CEO Snack je platforma, kde Tomáš Tuček a další lídři jednou za 14 dní prezentují výsledky, novinky a retrospektivně se bavíme o tom co se nám povedlo a nepovedlo. Rozebíráme projekty, klienty a co plánujeme na další měsíce. Každý názor je platný! Sbíráme pravidelně zpětnou vazbu, se kterou pak aktivně pracujeme. Někdo by mohl namítat, že pokud bychom spolu mluvili míň, byly bychom efektivnější. My si to nemyslíme, díky tomu je JC prostředí kamarádské a autentické. 

Growth Tree

Náš zábavný proces, jak růst. Funguje to tak, že máme tři úrovně řemeslné odbornosti a v každé jsou různé dovednosti a znalosti. Když splníš určitá kritéria a kolegové ti tvůj nově nabytý skill potvrdí, máš jej hotový. Každá takto získaná dovednost znamená automatický boost platu, tudíž jak rosteš, sám si zvyšuješ mzdu. Každý skill se počítá!

Na juniorní úrovni je asi 40 dovedností, získání různých technologických certifikací (například od Microsoftu), softskills, komunikační dovednosti nebo time management. Jedna z takových dovedností je i Fun, tu tady má asi 6 lidí díky tomu, že jsou uvnitř firmy aktivní a pořádají pro ostatní různé akce. Když si myslíš, že máš na to se posunout o úroveň výše, třeba na seniora, tak o tom stačí svoje kolegy přesvědčit. Například tím kam si v předchozím období vyrostl a co si za tu dobu vytvořil.

Je to zajímavé a inspirativní, sdílíme tak svoje znalosti a společně se tak staráme o rozvoj svůj i ostatních.

Dělám něco, čemu jsem ne úplně rozuměl, můžu se zlepšovat napříč technologiemi, když máš základy, můžeš si rozšiřovat obzory, chodit na školení a různé akce zdarma. Zaměření na IT je tu obrovské a podpora od kluků snad ještě větší.

Petr Holík, MS BI Engineer

Nemali sme projekt, kde by sme nedodali to, čo zákazník očakával. Práve naopak, stalo sa nám, že projekt skončil skor a oni si nemysleli, že by sme to vôbec boli schopný dodať.

Jaro Reken, CDO
Joyful Craftsmen
Joyful Craftsmen
Joyful Craftsmen
Joyful Craftsmen
Joyful Craftsmen
Joyful Craftsmen
Joyful Craftsmen
Joyful Craftsmen