Joyful Craftsmen

Joyful Craftsmen je firma složená z týmů datových specialistů, které pomáhají chytře svým zákazníkům dělat rozhodnutí založená na datech. Mezi jejich klienty převážně patří velké finanční instituce sídlící ve Švýcarsku, Londýně, Praze či Bratislavě. Za 10 let existence si vybudovali pověst excelentního dodavatele a klienti svěřují ty nejsložitější úkoly právě Craftsmenům. To, co z nich dělá mistry svého oboru, jsou pečlivě složené týmy lidí se smyslem pro řemeslně odvedenou práci, blízký vztah se zákazníky a neustálé zdokonalování včetně sledování nejmodernějších trendů.

Nabídka příležitostí 1

Everybody making data-driven decisions smartly


    
     Tomáš Tuček
    

    
     –
    

    
     Spoluzakladatel & CEO
Tomáš Tuček
Spoluzakladatel & CEO

Náš úspěch stojí na třech pilířích

Excelentní týmy

Jedna z našich priorit je mít nejlepší možné týmy, které jsou natolik expertní, že překračují očekávání zákazníků. Jak na to? Sdílením know – how, neustálým vzděláváním, retrospektivou, týmovou synergií a spoluprací. 

Careful partnership

Je pro nás důležité, aby byl vztah se zákazníkem postaven na partnerských základech, při kterých klademe důraz na otevřenou komunikaci a spolupráci. Chceme přinášet přidanou hodnotu a pomáhat zákazníkům rozhodovat se chytře a smysluplně a být jim partnery v každodenních rozhodnutích.

Technologie

Jsme technologická společnost s primárním zaměřením na Microsoft Data Platformu. Našim zákazníkům stavíme chytrá datová řešení na míru s pomocí těch nejvhodnějších, nejmodernějších a zároveň ověřených metod a nástrojů. A samozřejmě neustále experimentujeme a zkoušíme novinky, které naše know-how posouvají dál.

Radost je základ

Když jsme Joyful Craftsmen zakládali, tak jsme měli všichni zkušenost z předchozích firem, která nám nevyhovovala. Chybělo nám několik věcí – radost z práce, profesionalita či chuť a prostor růst, tj. mít možnost neustále na sobě pracovat. Co nás nakoplo k založení JC byly dvě knihy. Tou první je Clean Code: A Handbook of Agile Software Craftsmanship od Roberta C. Martina, spolutvůrce Agilního Manifesta. Druhou knihou je Joy, Inc.: How We Built a Workplace People LoveObě knihy jsou zaměřené na řemeslo a radost v práci. A tak se stalo, že máme naše základní kulturní hodnoty definovány již naším názvem. Budujeme tedy moderní chytrou firmu, která pevně stojí na kultuře, vysoké profesionalitě a skvělém vztahu se zákazníky. A procesů pak máme tak akorát.


    
     Slávka Betáková
    

    
     –
    

    
     Chief People Officer
Slávka Betáková
Chief People Officer

Je nás víc a je to ještě lepší

V JC jsme začínali všichni u jednoho stolu. To se v posledních letech změnilo. Vyrostli jsme, dozráli, vylepšili naši expertízu, zkušenosti i procesy. A do budoucna plánujeme růst dál. Díky tomu jsme se přestěhovali do větších a hezčích kanceláří se skvělou terasou. Na čem nám záleželo nejvíc bylo udržet si kulturu. A to se nám podařilo. Díky tomu, že máme v týmu srdcaře, lidi, kteří vnitřně žijí naše hodnoty a nejsou to pro ně jen prázdná slova na zdi, ale dokážou být inspirací pro ostatní. 

A co nám růst přinesl? Máme ještě víc know-how a víc expertů, se kterými se můžeme radit, brainstormovat a sdílet inspiraci. A párty ve více lidech mají taky něco do sebe. 

V předešlých pracích jsem často musel pracovat s technologiemi, které byly zastaralé. Z nejrůznějších důvodů firmy do inovací a nových technologií neinvestovaly. V JC je to úplně naopak - budete mít co dělat, abyste stíhali všechny novinky a nové technologie pobrat - vše si prakticky vyzkoušíte téměř ihned. Což samozřejmě podporuje váš osobní rozvoj.

Petr Pařík, MS BI Engineer

Vzdělávání jako cesta k růstu

Craftsmanship je o neustálém zdokonalování, rozšiřování know-how a hledání chytřejších způsobů. Proto jsme od začátku kladli velký důraz na vzdělávání, protože růst našich lidí zvyšuje sílu celé firmy. Na tvůj rozvoj ti dáme čas i budget. Spoustu. Můžeš se školit, jezdit po konferencích, číst knížky, absolvovat online kurzy nebo chodit na přednášky. Můžeš zkrátka růst, a to i v pracovní době. Věříme, že když je sebevzdělávání jedním ze základních principů JC, tak budeme našim zákazníkům dodávat jen to nejlepší. V našich předchozích působištích nás mrzelo, že rozvoj lidí nikdy nebyl aktivně podporován, a to jsme se rozhodli změnit.


    
     Jan Vaňek
    

    
     –
    

    
     Data Engineer
Jan Vaňek
Data Engineer

Nejvíc mě baví, že se každý den učím nové věci. A když narazím na problém, který neumím rychle vyřešit, vždy je tu někdo, koho se můžu zeptat. Je super, že tady máme odborníky na každou datovou oblast.

Tereza Černá, Tester Specialist

V JC je skvelý team ľudí, s ktorými sa dá nielen super zabaviť, ale aj riešiť veci otvorene, aj keď nastanú tažšie chvíle. Ľudia sú tu nielen veľmi šikovní v tom čo robia a majú chuť byť stále lepší, ale neboja sa svoje know-how zdieľať, naučit to ostatných a vďaka nim môžem i ja rásť.

Lucia Šebová, Data Engineer

Pozor! Najdeš tu lidi.

Víme, že nechceme být neosobní a nepřístupnou firmou, orientovanou pouze na finanční výsledky. Lidský přístup je pro nás klíčový od samého začátku. Víc než tvoje zkušenosti nás bude zajímat, jak si budeme spolu rozumět. O to se nám stará Slávka a dělá to vážně skvěle. A jak poznáš, že máš v žilách craftsmanskou krev? Fascinuje tě BI a svět dat, to je jasné. Nejspíš cítíš neustálé chuť dozvídat se něco nového, neunikne ti žádná novinka z oboru, pořád něco čteš a těšíš se, jak budeš nad novinkami diskutovat s kolegy. Netrap se, pokud zatím nemáš hodně zkušeností. Občas se nám lidé bojí ozvat, protože toho moc neumí. Není k tomu důvod! My hledáme každého, kdo chce něco dokázat, nebojí se týmové spolupráce a chce se dále rozvíjet. Jsme tým týmů a tak nejdůležitější pro nás je vzájemná chemie.


    
     Tereza Černá
    

    
     –
    

    
     MS BI Tester
Tereza Černá
MS BI Tester

Sledujeme trendy 

Chceme být průkopníci a testovat trendy. Když se na scéně objeví nová technologie nebo když někdo napíše článek, kde popíše nějaký nový postup, jdeme a zkoušíme. Máme vyčleněný určitý budget a čas, který můžeme novinkám věnovat. Jednou za měsíc se setkáváme na tzv. „TECH LUNCH“, kde sdílíme novinky a trendy. Pokud tě to zaujalo, neváhej nás oslovit a na Tech Lunch se přidat. Předávání know-how máme v krvi, je to základem toho být Craftsmen.

Když se mě lidi ptají, proč nejdu do zahraničí, tak říkám, že jsem holt našel tak super firmu v ČR, že ani nechci.

Filip Eichenmann, MS BI Engineer

Den začíná a končí u JoyBaru

JoyFund – když je radost benefitem

JoyFund bychom mohli jinak nazvat fondem dobré nálady. V něm jsou každý měsíc peníze, které můžeme využívat na společné akce. A že jich není málo! 

Chodíme spolu do wellness, na motokáry, hrajeme paintball nebo zajdeme vedle do Kantýny (by Ambiente) na pivo a něco dobrého. Někdy hrajeme v kanclech celý večer deskovky, jindy jdeme do kina nebo do divadla. A každý nováček ma jako jeden z cílů uspořádat na konci své zkušebky oslavu. Vymyslet aktivitu podle svého vkusu – už jsme tak byli malovat, ochutnávat vína v sklípku a taky surfovat v surfaréně. Díky tomu máme možnost vyzkoušet si netradiční zážitky, ale taky lépe poznat nováčky a začlenit je do týmu. 

Rádi se vidíme a rádi spolu něco tvoříme. Ať už v práci nebo mimo ní. 


    
     Jaroslav Reken
    

    
     –
    

    
     CDO
Jaroslav Reken
CDO

Joyful Craftsmen

Naši kancelář najdete v srdci Prahy 1 v Olivové 4, kousek od Jindřišské ulice a Politických vězňů. Chtěli jsme, aby naše kanceláře byly příjemným místem, kde se budou Craftsmeni cítit dobře celý den. Je to centrum skvělých restaurací a co je úplně nejlepší je naše skvělá terasa, kde můžeme společně obědvat, dát si kafe, meeting, partii ve fotbálku a jednou za čas grilovačku. Pípu máme taky vlastní.  

Hodně, fakt hodně otevřená komunikace

Komunikace je základem naší firemní kultury. Ta je klíčem k dobrému prostředí, ve kterém každý může být sám sebou a projevit svůj názor. Každých 14 dní máme all hands meeting, kde Tomáš Tuček a další lídři prezentují výsledky, novinky a retrospektivně se bavíme o tom, co se nám povedlo a nepovedlo. Rozebíráme projekty, klienty a co plánujeme na další měsíce. Každý názor je platný! Sbíráme pravidelně zpětnou vazbu, se kterou pak aktivně pracujeme. Někdo by mohl namítat, že pokud bychom spolu mluvili míň byly bychom efektivnější. My si to nemyslíme, díky tomu je JC prostředí kamarádské a autentické. 

Nemali sme projekt, kde by sme nedodali to, čo zákazník očakával. Práve naopak, stalo sa nám, že projekt skončil skor a oni si nemysleli, že by sme to vôbec boli schopný dodať.

Jaro Reken, CDO

Za mňa je najlepšie na JC práve to, že každý z nás môže prispieť a pomôcť vybudovať firmu, v ktorej sa majú ľudia radi a majú chuť v nej pracovať. Máme možnosť pracovať s modernnými technologiami a rovnako i zavádzať procesy a postupy, ktoré idú s dobbou. Nefunkčné zahodiť, poučiť sa a priniesť niečo nové, zaujímavé, zábavné a funkčné.

Slávka Betáková, Chief People Officer

Rozhovor Petra Skondrojanise, zakladatele COCUMA s Tomášem Tučkem, CEO Joyful Craftsmen

Tomáš Tuček je jedním ze zakladatelů a současný CEO společnosti Joyful Craftsmen. Tomáše a jeho dva kolegy k založení firmy inspirovala kniha The Clean Coder a řekli si, že chtějí firmu stavět na expertních týmech, jejichž členové se neustále vzdělávají a tak například svým kolegům nabízí až 30 dní na vzdělávání ročně. Měsíc přátelé, představte si, že jeden měsíc vaši lidé nebudou pracovat pro vás, ale na sobě a ještě k tomu dostanou vše potřebné včetně finančních prostředků, aby mohli například na konference. O tom zda se to vyplácí, si budeme s Tomášem povídat. 

Přidej se!