IRESOFT

IRESOFT je česká softwarová společnost vyvíjející především informační systémy pro domovy pro seniory, domovy pro osoby se zdravotním postižením a jiná zařízení poskytující sociální služby. Společnost založili v roce 2002 Jirka Halousek společně s Petrem Toufarem. Cílem IRESOFTu je posunout úroveň sociálních služeb do budoucnosti, dodávat špičková řešení, která klientům usnadní práci a umožní jim poskytovat ještě lepší služby. IRESOFT je ve své oblasti lídrem na českém i slovenském trhu a neustále své systémy vyvíjí a přichází s novými inovacemi. Vizí firmy je udávat trend, inspirovat ostatní a zároveň být dobrým zaměstnavatelem. V málokteré firmě najdete pod jednou střechou příběh, výjimečný a smysluplný produkt a zároveň opravdové přátelství a prostředí vytvořené pro lidi. Jirka Halousek totiž chce vytvořit skvěle fungující a svobodnou společnost, která má pozitivní dopad, jak na lidi, kteří v ní pracují, tak na zákazníky, kteří s ní spolupracují. 

Nabídka příležitostí 4

Na naši firemní kulturu jsme hrdí

Korporátní bulšit tady nehledej

Žádné vypisování dovolenek, žádné korporátní zbytečnosti, které lidi otravují a zdržují od práce. Žádné porady, které lidem nedávají smysl a na kterých se zbytečně nudí. Žádné pomluvy a žádné intriky. Nekontrolujeme příchod a odchod, nemáme nesmyslná „kápéíčka“. Zkrátka nemáme žádný korporátní „bulšit“.

V IRESOFTu můžeš být sám sebou a s partou kamarádů vytvářet produkt, který lidem dává smysl, který lidé opravdu používají a pomáhá jim. V IRESOFTu jsi součástí rodiny, na kterou se můžeš spolehnout. V IRESOFTu můžeš měnit zaběhlé způsoby, udělat chybu a mít špatný den. Nikdo se tady neschová a nikdo tu není zbytečný.

Pokud hledáš selský rozum, jsi tu správně!


    
     Renata Balíková
    

    
     –
    

    
     HR Manager
Renata Balíková
HR Manager

    
     Markéta Marková
    

    
     –
    

    
     Konzultantka helpdesku
Markéta Marková
Konzultantka helpdesku

Jedna vize – perfektní produkty

Jsme softwarová firma, která poskytuje dva diverzifikované produkty a oba jsou postavené jako SAAS (Software As a Service). Díky tomu nejsme závislí na tom, co v daném měsíci prodáme, ale naopak pečujeme o zákazníky, se kterými jsme navázali dlouhodobé vztahy.

Zákazníkům z oblasti sociálních služeb dodáváme CYGNUS - perfektně odladěný nástroj, který jim usnadňuje práci a život. 
Jde o špičkový cloudový modulární produkt, který je komplexní a postavený na nejmodernějších technologiích. Dominantní postavení na trhu jsme si získali úsilím, profesionalitou, inovativností a tím, že jsme naši pozornost zaměřili jedním směrem. Naším cílem je pomáhat sociálním domům, aby se díky našemu softwaru mohly věnovat stoprocentně péči o lidi, šířily o našich produktech dobrou pověst a stávaly se hrdými ambasadory naší značky i produktu.

Vedle CYGNUSu se nám povedlo na trhu úspěšně etablovat náš druhý produkt – moderní docházkový systém ALVENO. Je určen pro zákazníky v komerční sféře a vyladili jsme ho tak, aby splňoval maximální požadavky našich zákazníků. Umí spoustu vychytávek a svým uživatelům dokáže jeho používáním ušetřit spoustu peněz. K tomu systém disponuje špičkovou biometrickou technologií a umí skvěle fungovat na vzdálených zařízeních. S ALVENEM máme velké plány, zdvojnásobili jsme tým a uvedli na trh nový HR modul. Challenge accepted!


    
     Jaroslav Kroupa
    

    
     –
    

    
     Vedoucí konzultantů pro Alveno
Jaroslav Kroupa
Vedoucí konzultantů pro Alveno

VÍC NEŽ JEN PRÁCE

PRO MNOHO Z NÁS JE TO ŽIVOTNÍ STYL

Postaveno na důvěře

Lidskost, férovost a přátelství byly od začátku hodnoty, se kterými jsme podnikali

Rozhodně jsme nebyli vždy „svobodnou firmou“. Spíše naopak. Firmu jsme vedli tradičně, hierarchicky a direktivně, protože jinak jsme to neuměli. Pak jsme se dostali ke koučinku a začali jsme se lidí ptát a naslouchat jim. Dnes se můžeme považovat za firmu se svobodnými principy a nedokážeme si představit, že bychom se vrátili k direktivnímu řízení. 

Dál směřujeme k čím dál větší autonomii. Zrušili jsme hierarchii a postavili kruhovou strukturu organizace

Jednotlivé kruhy jsou zodpovědné za určité části naší práce. Máme kruh strategie, máme kruh na firemní kulturu, který se jednou měsíčně schází, diskutuje o životě v IRESOFTu a navrhuje, co můžeme zlepšit a co nám brání být zítra ještě lepší firmou, než jsme dnes. Každý tým má své vlastní nastavení, které pramení z toho, jak to danému týmu vyhovuje. Na všech místech je však základním stavebním kamenem důvěra. Důvěra nám umožňuje eliminovat kontrolu, která nás jen vyčerpává, a naopak nám umožňuje delegovat s klidným svědomím odpovědnosti. Funguje to skvěle a je zajímavé, že se nám daří mít i bez kontroly stále lepší výsledky.


    
     Radek Hellebrand
    

    
     –
    

    
     Programátor
Radek Hellebrand
Programátor

Malý tým, velké možnosti

Je nás 80 a oproti jiným společnostem nechceme růst na závratná čísla zaměstnanců. Jdeme jinou cestou. Rozhodli jsme se, že v malém týmu budeme neustále zkvalitňovat, co děláme, a škálovat naše produkty, abychom byli na konci každého roku efektivnější než rok před tím. Chceme, aby IRESOFT bylo prostředí, kde nejsou přetížení manažeři, kde nejsou přesčasy a kde efektivita znamená dobře organizované týmy a perfektní práce na našich úkolech. Technologie nám nabízí obrovský potenciál, jak rozvíjet i v malém počtu náš byznys, stačí jen neustále zvyšovat naši vlastní expertízu a efektivně využívat příležitosti a neztratit focus. 


    
     Hana Šedá
    

    
     –
    

    
     Implementační konzultantka
Hana Šedá
Implementační konzultantka

Společné hodnoty jako základ

Jsme firmou, kde se jeden o druhého zajímáme a vzájemně se posloucháme. Kdokoliv z týmu může říct svůj názor, který má svou váhu. Stejně rychle dostane zpětnou vazbu, jak od lidí uvnitř týmu, tak od zákazníků. Díky tomu, že máme opravdu přátelské prostředí a spolupracujeme, tak všichni víme, co máme na starost a pracujeme agilně. Jsme schopni dělat věci rychle a smysluplně.

Jedna z důležitých věcí, která drží naši partu pohromadě, jsou naše hodnoty. Hodnoty se v životě projevují chováním každého z nás a my jsme si řekli, co považujeme za normální u nás v IRESOFTu. Tyto principy platí pro každého z nás, nehledě na pozici nebo počet let strávených ve firmě. 


    
     Martin Vichnar
    

    
     –
    

    
     Product owner
Martin Vichnar
Product owner

Jak se pozná správný iresofťák?

JSEM SPOLEHLIVÝ A PŘEBÍRÁM ZODPOVĚDNOST

Mé slovo platí. Když něco slíbím, tak to dodržím. Pokud se změní okolnosti, dám vědět co nejdřív, abychom mohli spolu najít nové řešení. A pokud se stane, že zapomenu, tak se upřímně omluvím. Nesnažím se přebírat zodpovědnost za jiné. Když se mi něco nepovede, postavím se k tomu čelem.

JSEM VYZRÁLÝ A UMÍM KOMUNIKOVAT

Jsem pokorný, neberu věci jako samozřejmost. Posiluji vztahy s ostatními. Umím dávat zpětnou vazbu a jednám na rovinu. Rozumím, že ne vždy může být podle mého názoru a respektuji rozhodnutí kruhu nebo vedoucího.

SPOLUPRACUJI A JSEM TÝMOVÝ HRÁČ

Chovám se tak, aby byla radost se mnou spolupracovat. Umím naslouchat a respektuji své kolegy. Jsem ohleduplný vůči svým kolegům a okolí. Umím ocenit ostatní, pochválit je a poděkovat. Snažím se hledat to nejlepší řešení pro firmu.

ZLEPŠUJI A JSEM PROAKTIVNÍ

Snažím se zlepšovat, jak sebe, tak svůj tým, procesy, firmu nebo produkty Jsem proaktivní a angažovaný, spolupodílím se na řešení. Hledám způsoby, jak najít řešení. Umím přijmout zpětnou vazbu a dělám vše proto, abych zapracoval na zlepšení.


    
     Dominik Budinský
    

    
     –
    

    
     Obchodník pro Alveno
Dominik Budinský
Obchodník pro Alveno

Žít 2000 hodin svobodně i agilně

Přibližně 2000 hodin stráví většina z nás každý rok v práci. Je to víc, než věnujeme našim rodinám, přátelům a koníčkům. A i když si kdekdo myslí, že štěstí v práci je moderní buzzword, tak pro nás v IRESOFTu je velmi důležité, abychom se do práce těšili a strávili svých 2000 hodin s lidmi, kteří věří stejným hodnotám, mají podobný pohled na svět a můžeme společně pracovat na něčem, co dává smysl. A všichni společně tak budeme vytvářet takové prostředí, ve kterém může být většina lidí šťastná většinu dní. 

Hodnoty v IREBOOKu na ty lidi tady sedí, jsou tu srdcaři, kteří jsou týmoví a opravdu táhnou za jeden provaz.

Eliška Malárová

DŮVĚŘOVAT JE LEPŠÍ

NEŽ KONTROLOVAT A NAŘIZOVAT

IREBOOK inspiruje

Jeden z kruhů, který vzniká v létě a zaniká v zimě, je IREBOOK tým. Ten každoročně pracuje na našem culture booku, kde o naší kultuře mluvíme bez obalu, bez servítek, s hrdostí a nadšením. Každý rok tak uzavíráme naším IREBOOKem rok a dáváme si jej jako dárek pod stromeček. Někdy je až překvapivé, jak se IRESOFT za rok promění, jaké aktivity jsme spolu vymysleli. IRESOFT je firma, která stojí na přátelství a svobodě, a náš IREBOOK je vždy takové uvědomění toho, že naše kultura je jedinečná a že naše práce dává smysl nejen našim klientům, ale i nám. Rádi IREBOOK šíříme mezi další firmy a je jich už mnoho, které jsme naším přístupem nakazili a pro které byl IREBOOK inspirací ke změně firemní kultury.

Pokud vás culture book zajímá, můžeme vám jej zaslat. Třeba jen tak, pro inspiraci. Napište si o IREBOOK na adresu chcizazit@iresoft.cz a my vám jej s radostí zašleme.

IRESOFT

Přestěhovali jsme se! Od června 2023 nás najdete na adrese Purkyňova 99 v Brně, co by kamenem dohodil ze zastávky Červinkova.

S Jirkou Halouskem, zakladatelem IRESOFTu, o cestě ke svobodné firmě