Billigence

Jana a Michael Kaprovi po letech strávených ve vysokých manažerských a konzultačních rolích v Austrálii založili počátkem roku 2009 v Sydney Billigence s cílem pomáhat firmám lépe pracovat s daty. V roce 2011 se k nim přidal Tomáš Frnka s ambicí vytvořit v Praze evropskou pobočku. Díky vynalézavosti, důrazu na vysokou kvalitu a přidanou hodnotu, využití nejmodernějších datových nástrojů a velmi pragmatickému přístupu se pražská pobočka neustále rozrůstá a získává zajímavé klienty po celé Evropě. V Evropě nyní najdete Billigence v Londýně, Frankfurtu, Varšavě a nově i ve Skandinávii, protože jedním z přístupů je být zákazníkům co nejblíže. Díky tomu evropskou divizi Billigence dnes tvoří víc než sto třicet expertů, v Praze je nás dohromady kolem 70. Dlouhodobou vizí Billigence je být jedním z hlavních datových lídrů přinášejících klientům chytrá a inovativní řešení. Že se jim na jejich cestě daří, svědčí i fakt, že opakovaně získávají titul Partner roku největších datových platforem na světě jako Snowflake, Collibra, Alteryx nebo Tableau. Kromě toho v roce 2022 získali i ocenění “Férový zaměstnavatel”.

Nabídka příležitostí 3

Pomáháme firmám růst skrze kvalitní data

Rozvíjíme špičkovou globální firmu stojící na pevných základech


    
     Tomáš Frnka
    

    
     –
    

    
     VP Europe
Tomáš Frnka
VP Europe

Od začátku stavíme ziskovou firmu

Začínali jsme v Praze jako delivery centrum pro další země. Hodně jsme lítali a sbírali zkušenosti na projektech po celém světě. Časem se poměr globálních a lokálních projektů otočil a dnes už za zajímavými projekty nemusíme jezdit na druhou stranu planety, ale realizujeme je přímo v Praze nebo z Prahy. Zúročuje se dlouhodobá tvrdá práce, kdy jsme trhu vysvětlovali, co děláme. Za poslední dva roky jsme se zdvojnásobili a cítíme, že v dalších dvou nebo třech letech se nám to povede znovu.

Naši devizou je, že stojíme nohami pevně na zemi. Billigence od začátku stavíme jako ziskovou a udržitelnou firmu. Nespoléháme se na investory nebo externí financování a víme, že pokud chceme růst, je to jen v našich rukou. To nám dává velkou míru svobody, ale také jistotu a motivaci pouštět se do nových příležitostí. 

Chytře, efektivně a hlavně jednoduše

Klienti nás mají rádi kvůli naší dovednosti propojit svět dat a technologií se světem businessu. Díky našim zkušenostem a know-how se vyznáme nejen v matematických modelech a statistických analýzách, ale také umíme zjistit, jaká data jsou pro klienta skutečně klíčová a potřebná pro úspěšný růst jeho podnikání. Zabezpečujeme sběr, ukládání, vyhodnocování a správu těchto dat a navrhujeme celý systém tak, aby byl pro klienta co nejefektivnější a posunul jeho business kupředu. Je pro nás důležité, aby všechna řešení byla přehledná a srozumitelná, protože naše mantra zní: dělat věci jednoduše.

Mě celé ty roky baví, že děláme smysluplné projekty, které mají reálný přínos. Vidím kolem sebe lidi růst a baví mě sledovat, jak exportujeme jejich české know-how do celé Evropy.

Tomáš Frnka, VP Europe

Billigence mentalita je něco, co si hodně vážím - neupadli jsme do day to day businessu, ale pořád chceme dělat skutečně dobrou práci.

Michal Heřmanský, Data Governance Team Lead

Jsme "challengers"  - duší sportovci toužící překonávat sebe sama a bavit se u toho


    
     Jitka Bartonikova Bednarikova
    

    
     –
    

    
     People Care
Jitka Bartonikova Bednarikova
People Care

    
     Nina Klabanová
    

    
     –
    

    
     Recruiter
Nina Klabanová
Recruiter

    
     Michal Lichter
    

    
     –
    

    
     Regional Director CEE
Michal Lichter
Regional Director CEE

Nastaveni na řešení

Charakterizuje nás houževnatost a proaktivita. V překážkách vidíme příležitosti. 

Kultura, kde se cení osobní profesionalita

Filozofie práce v Billigence je založena na snaze dodat zákazníkovi více, než sám očekává. Jsme nastaveni na hledání inovativního a vysoce funkčního řešení, které překračuje rámec zadání. Někdy je to o tom nevzdat se, proto je pro nás velmi důležité být proaktivní, mít chuť samostatně stavět projektovou skládačku a nečekat na to, až dostaneme přidělený úkol. Vytrvalost, schopnost překonávat překážky a nebát se vystupovat mimo svoji komfortní zónu jsou klíčové vlastnosti našich lidí. Všem nám záleží na tom, jaký bude výsledek našich projektů a věříme, že práce v kultuře vysoké osobní profesionality a cti je nejlepší platformou pro to, abychom přinesli špičkové výsledky, na které můžeme být hrdí a díky kterým můžeme být zítra lepší.

Billigence není firma, kde musíte mít ostré lokty nebo používat sílu. Je to o týmové spolupráci, bezpečné a slušné atmosféře i vzájemném respektu v komunikaci.

Lenka Hankovcová, Senior Manager Business Development

Všichni jsou tady profesionální. Myslím, že fungujeme jako jeden tým. Není tu nikdo, kdo by si razil svou vlastní cestičku.

Jitka Bartoníková Bednaříková, People Care

Sdílení a vzájemná podpora

Billigence není o solitérech. Na každém projektu pracujeme v týmu s jasně rozdělenými rolemi. Komunikujeme spolu, sdílíme zkušenosti, ptáme se a dáváme si zpětnou vazbu. Pro individuální soupeření u nás není místo. Naopak, hodně se od sebe učíme a podporujeme ve vzájemném růstu, čímž se rychle posouváme i jako tým.

Naše spolupráce je založena na upřímnosti a férovosti. Vážíme si vyzrálosti, známe své slabé a silné stránky a máme jasně ukotvené hodnoty. Když se ti v Billigence něco nelíbí, očekává se, že se ozveš a navrhneš změny.

Žij tím, co děláš

Jsme v consultingu. Každý z našich projektů je úplně jiný. Některé trvají pár týdnů, jiné několik let. Mění se témata, technologie, zadání, velikost klienta nebo styl, jakým pracujeme. Na začátku je většinou jenom problém - zadání a hrubá představa, jak by se dal řešit. Pokud jsi do své práce zapálený, máš náskok. Potřebuješ se rychle zorientovat a komunikovat v novém prostředí, pochopit procesy a zabezpečit si vše, co k práci potřebuješ. Nám právě tenhle work-style přináší opravdovou radost z práce, protože tak můžeme hodně zažít, poznat a naučit se. Navnímat, jak se s daty pracuje v retailu, v bankovnictví, v e-commerce nebo v univerzitním prostředí. Tahle rozmanitost je skvělá. 

Od začátku jsem bytostně přesvědčen, že lidi chtějí přirozeně dělat dobrou práci. Zvlášť, když dostávají pozitivní zpětnou vazbu.

Tomáš Frnka, VP Europe

Cítím od vedení obrovskou podporu a důvěru, abychom svou práci dělali tak, jak si myslíme, že to bude nejlepší.

Michal Heřmanský, Data Governance Team Lead

Hodnoty, které z nás dělají tým

We are professionals

Profesionální přístup, prvotřídní kvalita a přidaná hodnota našich služeb jsou základem úspěchu pro nás i naše klienty.

We are challengers

Jsme inovátoři. Inspirujeme ke změně, sledujeme moderní technologie i trendy na trhu. Neustále se učíme a zlepšujeme.

We care

Podporujeme a užíváme si vzájemnou spolupráci a udržujeme pozitivní atmosféru v týmu. “We care” v sobě zahrnuje péči o sebe sama, interní tým a klienta.

Být vždy o krok napřed

Nepřetržitý osobní rozvoj je zakódován v naší DNA


    
     Jan Láznička
    

    
     –
    

    
     Data Engineering Team Lead
Jan Láznička
Data Engineering Team Lead

Ideální prostředí pro tvůj osobní rozvoj

Povedlo se nám vytvořit prostředí podporující osobní rozvoj každého jednotlivce. Každého z nás baví učit se nové věci, prozkoumávat nové technologie a o své poznatky se dělit s ostatními. Know-how vzájemně sdílíme na pravidelných Innovation and Knowledge Sessions. Po malých krůčcích budujeme knowledge base veškerých znalosti z našich projektů, díky které dokážeme být neustále na špici pelotonu a být velmi efektivní.

Být součástí Billigence znamená, že se neustále vzděláváš, zdokonaluješ a připravuješ se na nové certifikace. Rozvojový plán ti jasně ukáže, kde se nacházíš a co můžeš udělat pro to, aby ses posunul dál.


    
     Anna Kulhánková
    

    
     –
    

    
     Consultant
Anna Kulhánková
Consultant

Datová akademie a kariérní framework

Učící se křivka každého v Billigence je extrémně rychlá. V trainee programu neřešíš základní věci a ani nečekáš 18 měsíců, aby ses dostal na reálný projekt. Máme vlastní datovou akademii, která nabízí zdroje a definuje cesty k rozvoji. Nováčkům umožňuje rychle naskočit a zorientovat se v základních nástrojích. Zkušenějším kolegům pomáhá získat nové znalosti. Vzdělávání je sladěné s naší business strategií, ale v rámci programu se každý konzultant pohybuje individuálně dle svých preferencí a dohody s manažerem. Kromě datové akademie máme i sales akademii a pracujeme na recruitment akademii, abychom umožnili hladký začátek i obchodníkům a manažerům pomohli vést lépe intervia. Nováčkům v začátcích pomáhá buddy, ostatní se mohou obrátit na interního mentora nebo kouče. 

Důležité je nadšení do toho, co děláš. Mám tu kluka, který před tím dělal finance nebo holku, která absolvovala v Czechitas kurz a během 4 měsíců se naučila Python a spolu dokázali postavit projekt.

Jaroslav Marek, Cloud/Architecture Team Lead

Práce konzultanta je do velké míry práce s lidma. Není to o zadáni 'zpracuj report', kdy si člověk k tomu sedne a datlí do počítače.

Anna Kulhánková, Consultant

Jsme nadšenci do nových technologických řešení

V Billigence si zakládáme na tom, abychom byli vždy na technologické špičce a přinášeli inovace. Nepoužíváme zastaralý software jen proto, že je ještě pořád běžný ve velkých firmách. Naopak, rádi zkoušíme nové nástroje a řešení, které jsou v České republice unikátní. Díky našim pobočkám v Austrálii, Singapuru a USA jsme v kontaktu s nejnovějšími technologiemi a trendy dříve, než dorazí do Evropy. To nám umožňuje se na tyto novinky připravit a být o krok napřed. 

Sympatie na první dobrou! Mnoho z nás si Billigence kulturu a přístup zamilovalo od prvního kontaktu. 

Upřímnost. Férovost. Nehrají se tady žádné zákulisní hry. Není tu žádná soutěživost ve smyslu, že by se dravci snažili lézt po zádech ostatních. Billigence je taková dospělácká firma.

Martina Kopecká, HR Partner

Máme nepsané pravidlo, pokud je mezi námi zahraniční kolega, automaticky mluvíme anglicky, aby se necítil mimo.

Lenka Šímová, Marketing Manager

    
     Michal Heřmanský
    

    
     –
    

    
     Data Governance Team Lead
Michal Heřmanský
Data Governance Team Lead

Preferujeme pozitivní mindset

Najdeš u nás úsměv a pozitivní přístup i když máme špatný den

Práce v rovnováze

Věříme, že když si lidé udržují rovnováhu mezi prací a volným časem, jsou produktivnější a spokojenější jak v práci, tak i v životě. Každý z nás má nějakého koníčka, který ho baví a rozvíjí. Většinou nás spojuje sport. Rádi sdílíme své zájmy s ostatními, což nás spojuje a posiluje naši týmovou dynamiku. Hodně dbáme na work-life balance a nejsme rádi, když někdo pracuje do večera nebo dlouhodobě přesčas. Po určité odpracované době si můžeš vzít i sabbatical pro načerpání sil i nových nápadů. 

Ja jsem maximálně spokojená a Billigence mohu klidně doporučit své nejlepší kamarádce.

Monika Solanková, Project Manager/IT Security

Nesedíme na homeoffice, chodíme do Billigence

Baví nás potkávat se v kanceláři a být při spolupráci spolu fyzicky. I když můžeme pracovat z domu, stejně nás to po pár dnech přitáhne do kanceláře, abychom se potkali s lidmi, které vidíme rádi. Užíváme si být součástí party lidí, se kterými si rozumíme.

Všem nám hodně záleží na tom, aby se Billigence dařilo. Máme pravidelná setkání s vedením, kde společně diskutujeme o výsledcích a taky o důležitých rozhodnutích, která nás čekají. Někdy se diskuse protáhnou a rozhodneme později, než jsme původně chtěli, ale vzájemné sladění a porozumění jsou pro nás zásadní. Navíc je to příležitost zajít spolu někam po práci. 

Sportuj a pošli dobro dál

Od roku 2015 pořádáme každoročně charitativní cyklojízdu/cyklotour Prague Orbit s cílem propojit fajn lidi, kteří rádi jezdí na kole a chtějí podpořit dobrou věc. Dobrovolné startovné jde v plné výši na podporu Sdružení DAR, které poskytuje péči a podporu rodinám s postiženými dětmi.

Od stejného roku spolupracujeme také s Czechitas, kde vedeme workshopy nebo mentorujeme ženy, abychom jim pomohli nastartovat kariéru v našem odvětví. Přijde nám přirozené se aktivně podílet na rozvoji české datové komunity .

Vedle toho všeho hodně z nás z vlastní iniciativy přispívá na různé aktivity, jezdí sázet stromy nebo pomáhá jinou formou. Nemyslíme jen na sebe, ale aktivně se zajímáme, co se děje kolem nás.

Poslechněte si:

Rozhovor s naším spoluzakladatelem Michaelem Kaprem

STRAVA je naše nejoblíbenější appka

Sport je naše nejoblíbenější činnost. Sdílíme vášeň pro běh, kolo, lyžování aj. Naši majitelé jsou vášniví triatlonisté, takže sportovní mindset je v celé Billigence přirozený. Otázka "Za kolik zaběhneš deset kilometrů?" je občas z legrace součástí našich pohovorů. V úterý si chodíme před obědem zaběhat. Ve středu ráno cvičíme v kanceláři jógu. V prosinci se účastníme adventního běhání a někdy si organizujeme teambuildingy tak, aby se poblíž běžel půlmaraton nebo nějaký závod. Nevadí, pokud zatím neběháš, u nás pravděpodobně začneš :-) Odtud také pochází naše nejoblíbenější hláška: “Těžkejma rosteš”, která se nevztahuje jen ke sportu. 

V rámci teambuildingu v Lednici, jsme se s výjimkou těhotných nebo dvou, co měli zdravotní komplikace, všichni zúčastnili běžeckých závodů na 13 nebo 22 km, dokonce i lidi, kteří nikdy předtím neběhali.

Jitka Bartoníková Bednaříková, People Care

Z pohledu genderové diverzity máme v oblasti IT unikátní postavení díky převaze žen v týmu.

Jitka Bartoníková Bednaříková, People Care

Hrozně se mi líbí, že tady všechno jde. Oproti korporátu, kde si pořád říkáš - proč to nejde - je to velký rozdíl. Tady je mindset, že vše jde a jak to vymyslet co nejlíp. Lidi tu mají hezký drive a nejsou vyhořelí.

Petra Kašová, Consultant

Doufám, že tady zestárnu.

Martina Kopecká, HR Partner

Billigence Praha

Sídlíme v samém srdci Karlína v budově Corso 2, kousek od metra Křižíkova. Jak jsme postupně rostli, rozšiřoval se i náš office a dnes se skládá, ze tří vzájemně propojených částí, jejichž středobodem je kuchyňka. V některých částech je hodně živo. V jiných je víc ticha a prostoru pro soustředěnou práci. Nemáme zasedací pořádek, každý den si můžeme vybrat kam a ke komu si sedneme. Každý den to u nás vypadá jinak, ale dobrá nálada a společné obědy jsou na programu denně.

Přidej se do týmu!