ANECT

ANECT začínal jako klasický integrátor komunikační infrastruktury. Na trhu je již 25 let, prošel zásadním rozvojem a stal se špičkou mezi poskytovateli služeb v oblastech kybernetické bezpečnosti, datových a kontaktních center a ICT operations. Neodmyslitelnou součástí všeho jsou pro ANECT také hybridní a cloudová řešení. ANECT dnes tvoří přes 150 profesionálů, kteří sedí ve čtyřech městech ČR, a kromě českých zákazníků obsluhují i zákazníky v USA, Německu, Thajsku nebo v Číně. ANECT úzce spolupracuje s enterprise společnostmi, pro které je stabilním a dlouholetým partnerem, ale vedle toho poskytuje své služby malým progresivním firmám. Díky zkušeným lidem je firmou, která vyniká ve schopnosti kombinovat v řešeních osvědčené s novým a progresivním a vždy tak maximalizovat užitek a dodat "zjednodušení".

Nabídka příležitostí 15

Ryzí česká firma

ANECT je českou firmou. Tady jsme měli první zákazníky, první zakázky a první zaměstnance. Nejsme vlastnění ani zahraniční entitou, ani žádným investičním fondem. 

Jsme hrdí na to, že jsme česká firma, která se postupně z ničeho vypracovala do nejvyšší ligy a stala se partnerem velkých nadnárodních společností v oblasti ICT.

Před pár lety jsme byli vnímáni jako servisní organizace pro několik velkých firem. Dnes jsme moderním partnerem zvučných zákazníků a všichni v ANECTu vnímáme a uvědomujeme si, jak velký kus cesty jsme ušli, a zároveň tvrdě pracujeme na tom, abychom byli zase o kus dál. Prosazujeme inovace, sbíráme nápady a podněty, diskutujeme uvnitř týmů a snažíme se dále ANECT rozvíjet.

Tvoje tempo, tvoje zodpovědnost

Očekává se od nás vždy profesionální výsledek. Velká míra vlastní zodpovědnosti jednotlivců, kteří si uvědomují nastavený vysoký standard, způsobuje, že je v ANECTu poměrně velká individuální svoboda a minimum micromanagementu. Doručený výsledek se počítá, není to výsledek jednotlivce, ale celého týmu, který si přirozeně umí pohlídat kvalitu. V ANECTu se můžeme ohlédnout za sebe a říct si - "odvedli jsme dobrou práci". Navíc, tady tě kolega poplácá po ramenou, protože invence, úsilí a doručený výsledek se v ANECTu cení.

Určitě mi v ANECTu vyhovuje flexibilita práce, protože si můžu řídit svůj pracovní čas podle sebe.

Tomáš Krůta, Program Manager

    
     Gabriela Zaal
    

    
     –
    

    
     Sales Director
Gabriela Zaal
Sales Director

    
     Honza Zinek
    

    
     –
    

    
     CEO
Honza Zinek
CEO

Do ANECTu přichází často lidé, kteří hledali něco jiného než korporace. Chtějí větší dynamiku, vyžadují rychlost v rozhodování napříč firmou. Zároveň hledají zázemí a jistotu zavedené firmy, kde najdou stejnou profesionalitu.

Honza Zinek, CEO

Innovate or Die

Innovate or Die je interní platforma, kde přemýšlíme nad tím, jaké další produkty a služby můžeme v budoucnu uchopit, postavit a nabízet trhu tak, abychom v nich odrazili naše zaměření a naši expertizu. Opíráme se přitom o nápady našich lidí uvnitř firmy. Vše podle naší vize Inovace - Užitek - Zjednodušení. Neustále hledáme nové cesty na trhu, protože jsme si vědomi toho, že musíme udržet krok. Zakladatel ANECTu Mirek Řihák před časem řekl, že by chtěl, aby v ANECTu každý věnoval alespoň 5% času inovacím a novým nápadům. Z několika vybraných nápadů máme již hotové produkty, které využívají naši zákazníci. Inspiraci hledáme u našich klientů, dodavatelů a jezdíme za ní i na zahraniční konference. Inovace jsou směr, který budeme v ANECTu i nadále posilovat.


    
     Pavel Srnka
    

    
     –
    

    
     Consulting Director
Pavel Srnka
Consulting Director

Doručit užitek a skrze inovace zjednodušovat zákazníkům jejich podnikání.

Naše expertiza je především v kybernetické bezpečnosti a datových centrech. Tyto oblasti zažívají boom a nabízejí obrovský potenciál k rozvoji. Cloud ať už privátní, veřejný nebo hybridní je toho nedílnou součástí. Díky našim zkušenostem nabízíme širší pohled a zaměřujeme se hlavně na užitek pro zákazníka. To je největší přidaná hodnota ANECTu.


    
     Libor Janouš
    

    
     –
    

    
     Senior Key Account Manager
Libor Janouš
Senior Key Account Manager

Učíme systémy spolupracovat

Jsme stabilními partnery mnoha předních světových výrobců, ale rozhodně nám nejde o to zamknout naše zákazníky v konkrétních technologiích, a tím jim zamezit další možnosti technologického rozvoje. Naopak, selský rozum nám velí, abychom hledali cesty a možnosti, jak více propojovat jednotlivé technologie, kombinovat jednotlivé platformy a používat různé přístupy ke cloudu a online prostředí. Právě to umíme díky mnohaletým zkušenostem a dlouholetým partnerstvím velmi dobře. Zároveň se nebojíme naprogramovat vlastní kus kódu, který nám umožní snadnější a smysluplnější integraci.

Selský rozum

Nezapomínáme na to, že za tím, kde nyní ANECT je, stojí hlavně dobře odvedená a usilovná práce. V čem spatřujeme dobře odvedenou práci? V jednoduchosti, osobní zodpovědnosti za vlastní úkoly a v selském rozumu. Vždy přemýšlet nad tím, jaký užitek přinášíme našim zákazníkům, zda jim zjednodušujeme práci a držíme sliby, které jsme jim dali. Jsme pro naše klienty díky tomu dobře čitelní. Selský rozum je jedním z dalších principů, na kterém vedle férovosti dlouhodobě stavíme.  

Děláme extrémně zajímavé věci se špičkovými lidmi. Občas je to složité, občas je to rizikové, občas se nám něco nepovede, ale vždycky to dotáhneme do konce, protože jsme bojovníci.

Pavel Srnka, Consulting Director

Byznys logika

Směr firmy neurčují manažeři, ani jejich bonusy. Jsme stabilní úspěšná firma, jejíž směr nám určují zákazníci a jejich potřeby. Nakonec se vše vždycky podtrhne, sečte a úspěch se měří v číslech, ale taky úsměvy našich zákazníků. Umíme flexibilně reagovat, rychle se adaptovat a implementovat řešení, které zákazník právě potřebuje.

Spoléháme na zkušenost a dynamiku, jsme zdravě vycepovaní našimi klienty. Především zákazníci z enterprise světa po nás vyžadují interní pravidla, kterých máme tak akorát, aby nás nezatěžovala a nebrzdila v práci. 


    
     Milan Hodovský
    

    
     –
    

    
     Head of Project Office
Milan Hodovský
Head of Project Office

Vysoký standard

Vysoký standard není jen o výsledku, ale hlavně o lidech, kteří v ANECTu jsou. Máme kolem sebe profesionály, kteří se neustále vzdělávají a zajímají se o novinky ve svém oboru. Zároveň jsou to lidé, kteří mají charakter. Toho si v ANECTu vážíme a víme, že je to na konci dne mnohem podstatnější. Spolehlivost, chuť pracovat a učit se je pro nás víc než certifikáty v životopise. Díky tomu jsme schopni se za své lidi na sto procent postavit.


    
     Honza Dobrý
    

    
     –
    

    
     Head of Security Department
Honza Dobrý
Head of Security Department

    
     Ivan Svoboda
    

    
     –
    

    
     Business Development Manager
Ivan Svoboda
Business Development Manager

Pro mě nejsou důležité tituly, jako spíš kvalitní a zajímavá práce a prostředí, kde pracuji, které je nejen moderně vybavené vzhledově, ale hlavně v něm potkáte kvalitní lidi. Do práce se už 8 let těším, a to do ANECTu dojíždím každý den až z Žatce.

Blanka Nováková, Operations Director

Týmová kultura

Prostředí ke spolupráci

Ke každému máme jen tak daleko, jak daleko to je z jednoho rohu kanceláří do druhého. Někdy je to z Prahy do Brna a obráceně. Nikdo v ANECTu nesedí někde v horním patře budovy odkud, nesestoupí, jak je rok dlouhý. Naopak, náš CEO Honza Zinek začínal v ANECTu jako projektový manažer, dobře ví, jak těžké to v jednotlivých fázích projektu je, a s lidmi je v každodenním kontaktu. Společně s managementem si dali za cíl ANECT posunout, začali „šlapat“ do inovací a vytvořili unikátní inovační platformu, v rámci které pracují s interními nápady. Právě potřeba nových nápadů, sdílení zkušeností, podpora kreativity vedly k tomu, že se pražská kancelář přestěhovala do nových moderních prostor. Nikdo z nás nemá pevně určené pracovní místo, sedneme si tam, kde je to zrovna ten den potřeba, tím chceme podporovat týmovost, spolupráci a sdílení know how. Pro spolupráci se využívají nejmodernější technologie, díky kterým je možné pracovat odkudkoliv bez sebemenší ztráty komfortu.

Kolaborace v týmech

Jsme na první pohled přes strukturu řízená firma. Od akcionářů, přes představenstvo, ředitele, manažery jednotlivých divizí až po lidi v terénu, ale zdání klame. Ve skutečnosti jsme velmi kolaborativní firma právě díky projektům, které jsou napříč odděleními, a vznikají, zanikají a nebo se rozšiřují na základě potřeb zákazníků. Největší podporu mají vždy týmy, které se právě formují u nové zakázky. ANECT je plný specialistů a odborníků, ale najdete u nás velkou pokoru k týmu a týmové práci. Naše projekty jsou rozsáhlé, často napříč kontinenty a tam jednotlivec nic neznamená. Dobrý tým dokáže vždy velké věci.

Dlouhodobé vztahy

Když ANECT vznikal, byl pojem startup ještě někde za oceánem a teprve se rodil. Stavěli jsme ANECT, aby byl dlouhodobě úspěšný a dlouhodobě se rozvíjel. Dalo by se říct, že je ANECT stará škola. Tradiční firma se svými stabilními zákazníky a zaměstnanci, kteří jí věří. Nejsme bezhlavě nadšení, uvědomujeme si, že v našem světě může jedna chyba stát hodně peněz nebo celý business. Na stranu druhou umíme zdravě riskovat, nebojíme se výzev a implementací, se kterými nemáme zkušenosti. Vždy preferujeme přístup, který nesmí ohrozit naše dlouhodobé vztahy se zákazníky, které si pečlivě budujeme a vážíme si jich. 


    
     Blanka Nováková
    

    
     –
    

    
     Director of Operations Services
Blanka Nováková
Director of Operations Services

    
     Dominik Pánek
    

    
     –
    

    
     Cisco Collaboration System Support Engineer
Dominik Pánek
Cisco Collaboration System Support Engineer

Úcta v dialogu

Lidé v ANECTu se k sobě chovají s respektem a pokorou. Je vidět velká úcta v dialogu a dobrý balanc mezi lidskostí, přátelskostí, pokorou a profesionalitou. Jsme přesvědčeni, že tady nezrají pod povrchem žádné negativní emoce. Lidé se opravdu vzájemně respektují. 

Stabilita a seniorita, jak z pohledu znalostí, tak věku, pomáhá tvořit bezpečnou atmosféru. Nemáme definované konkrétní hodnoty, ale kdybychom je měli, tak úcta a profesionalita by do nich určitě patřily. 

Šanci mladým lidem

Víme, že musíme a chceme spolupracovat s mladou generací. Uvědomujeme si, že na rychlé změny, které technologie nabízí, musíme umět reagovat pružně a s co nejširší optikou. Chceme propojit tradiční pohledy na infrastrukturu s moderními přístupy a inovativními názory, a toho docílíme jen tak, že budeme spojovat dlouholeté experty s mladými lidmi, kteří mají kreativní myšlení. 

Právě proto vycházíme vstříc nárokům mladých lidí. Umíme jim nabídnout vzdělávání, rozvoj, certifikace, zajímavé výzvy, ale hlavně partnerský přístup a spolupráci. 


    
     Junis El Hassan
    

    
     –
    

    
     Head of Sales Development
Junis El Hassan
Head of Sales Development

Bez korupce

Rozhodli jsme se získávat zakázky čestně a spolupracovat bez kliček a úplatků. Komplikuje nám to business? O některé zakázky samozřejmě přijdeme, logicky tedy přijdeme i o zisk, ale za komplikaci to nepovažujeme. Tam, kde se uzavře čistý obchod, je ochota vybrat si toho nejlepšího partnera pro danou oblast. My tím pádem víme, že když si zákazník vybere ANECT, je to kvůli kvalitě, kterou vyžaduje, a my ji umíme dodat. Podnikání bez korupce a čestné jednání jsou klíčové principy ANECTu.

Pražské kanceláře

Naše zmodernizované kanceláře, ve kterých razíme koncept sdílených pracovních míst, najdete v Praze kousek od Pražského povstání. Jsme rádi, že se nám povedlo vytvořit prostředí, které je pro ANECT reprezentativní, a zároveň příjemné pro naše zaměstnance.

Anect Praha
Anect Praha
ANECT
ANECT

Brno před rekonstrukcí

V Brně sídlíme na Vídeňské ulici v prostorech, které do budoucna plánujeme inovovat podobným způsobem jako v Praze.