Diana Rádl Rogerová z Deloitte hostem na Culture ROCKS

Často si pokládáme otázku, jestli lze budovat firemní kulturu ve firmě, která má 1 300 lidí. Ano, jsou firmy, které to dokáží. Jak? Díky přístupům jejich lídrů a víru v lidi. To nám potvrdila i Diana Rádl Rogerová, řídící partnerka Deloitte ČR, která přijala pozvání Petra Skondrojanise a vystoupila na 5. edici Culture Rocks. Pusťte si záznam debaty a dozvíte se, proč v Deloitte dnes oproti minulosti nabírají různorodé typy lidí nebo, co je pro Dianu důležité při vedení lidí. 

Diana přišla v elegantních šatech a u vstupu si koupila, i když ho jako spíkr od nás mohla dostat zdarma, naše triko s indiánem. To si oblékla přes své šaty a vystoupila na podium, kde naprosto otevřeně mluvila o tom, co jim v Deloitte jde a co ne. Taková Diana prostě je. Energická, rychlá, lidská, autentická a v mnoha případech nebojácná. Rozhodně je to osobnost, kterou stojí za to sledovat. Diana Rádl Rogerová začala Deloitte proměňovat a profilovat na trhu mnohem výrazněji, než její předchůdci, protože si vzala za cíl, že změní vnímání Deloitte na trhu. Myslíme si, že se jí to daří. 

V čem nás může Deloitte inspirovat?

  • Tým musí být různorodý a zároveň komplementární. Ještě před pár lety bychom v Deloitte potkali typově velmi podobné lidi. Dnes se snaží nenabírat pouze ekonomy či právníky, ale škálu lidí rozšiřovat. Sama Diana si k sobě do týmu vybírá lidi, kteří přemýšlí jinak, než ona. Důležité je, aby si tým sedl lidsky a vzájemně se doplňoval.
  • Hledejte, v čem vaši lidé vynikají, a vytvořte jim prostor své silné stránky posilovat. Dřívější nastavení, kdy všichni dělají všechno, se snaží měnit a posouvat lidi na pozice, kde můžou nejvíc využít svých silných stránek. Začali od nejvyššího leadershipu a postupně tenhle přístup předávají na střední management a ti pak do svých týmů. Typická ukázka toho, že změna funguje, když vychází shora.
  • Pokud pro změnu nezískáte lidi, sebelepší nápad nebude fungovat. Prosazovat nové nápady a tlačit na rychlé zavedení do praxe může být kontraproduktivní. Ne všichni jsou totiž na nové podněty schopní reagovat tak rychle, jako vy. Naučte se proto zpomalit. 

Sketchnote zápis od Beáty Broskové
Sketchnote zápis od Beáty Broskové

Diana Rádl Rogerová

Vystudovala na VŠE mezinárodní vztahy a od roku 1996 působí ve společnosti Deloitte Czech Republic. Za devět a půl let se stala partnerkou, nyní je na pozici šéfky české pobočky a její cíl je pečovat o firmu tak, aby jí dalšímu šéfovi nebo šéfce předala zase o kus lepší. Říká se o ní, že se umí velmi rychle rozhodovat, což je možná klíč, jak pohnout korporací, jakou Deloitte bezpochyby je, dopředu. To důležité, co bude hrát čím dál větší roli, jsou pro Dianu vztahy, protože ty umělá inteligence nenahradí. I proto se velmi snaží, aby Deloitte byl firmou, která je postavená na lidech. 

Mrkněte na atmosféru Culture Rocks konference. It's a lifestyle.