Culture Rocks: HR konference s vlastní kulturou

Na konference Culture Rocks se chodí ze stejného důvodu, z jakého lidé chodí třeba do kina nebo na party. Pusťte si film doma. Ačkoliv ho sledujete na velkoplošné televizi se super zvukem a sedíte obejmutí pohodlím své sedačky. Stejně si svůj oblíbený film více užijete z nepohodlné sedačky kina. Protože sledovat příběh v kině, je zcela jiný zážitek.

HR konference, ať už se týkají angažovanosti, nebo trendů, jsou vesměs nudné. Většinu jich hostí konferenční sály, které poskytují stejný zážitek, jako tiskovka úřadu vlády.

Konference Culture Rocks je o zážitku a atmosféře. Event o firemní kultuře potřebuje svou vlastní kulturu a Culture Rocks ji má. A vedle toho poskytuje skvělou inspiraci a návody, jak spravovat své firmy lépe, se zaměřením na lidi, firemní kulturu a leadership.

Culture Rocks je místem, kde můžete osobně potkat hrdiny příběhů, které vám na COCUMA představujeme. Hrdiny firem, které mají vizi. Lídry, kteří si uvědomují, že k naplnění vize potřebují mít vedle sebe lidi se stejným hodnotovým žebříčkem a podobným smýšlením. Lidi silně motivované.

Lídři, které na Culture Rocks zveme na podium, si uvědomují, že motivace se buduje jinak, než skrze stravenky. Na Culture Rocks se přesvědčíte, že jsou to lidé, jako jste vy. Že řeší stejné problémy, dělají stejné chyby, a že věci, které se svým týmem a firmou dokázali, jsou stejně tak dosažitelné i pro vás. Nepřijdou odprezentovat deseti minutovou přednášku, ale sdílet své zkušenosti.

Já, jako jedinec nejsem schopen kulturu ve firmě vytvořit. Můžu dát jenom podmínky a musím lidi navést, aby si ji vyrobili sami, aby na ní pracovali a hýčkali si jí.

Pavel Diviš, ředitel a zakladatel TGS

Culture rocks Talk show

Formát talk show konference vznikl spontánně, prostě vyplynul ze situace. Pokud si chcete pozvat lidi jako jsou Petr Šimůnek z Forbesu nebo Václav Muchna z YSOFTu, jako první uslyšíte “nechci dělat prezentaci, nemám čas”. Vy to buď zabalíte, nebo jim vyjdete vstříc, my jsme jim vyšli vstříc. Z příběhů se navíc stává, tak trochu představení a show. A o tu show na Culture Rocks jde především. Lídři firem nesedí v naškrobeném konferenčním sále hotelu Clarion. Sedí vedle lidí, kteří se přišli podívat na “jejich představení”

Jsem programátor. Naštěstí jsem si velmi brzy uvědomil, že zásadně nejdůležitější jsou lidi. Jednak, aby do firmy přicházeli správný lidi. Za druhé, aby ty správný lidi mohli být uvnitř firmy sami sebou. Aby je ta kultura přijala, posunula se směrem k nim a zvětšila se.

Michal Šrajer, Chief Happiness Officer na cestách

Culture rocks kultura

Na Culture Rocks se lidé nejezdí "ulejt z práce", dát si kafe a chlebíček, a vyřídit e-maily, na které v kanclu neměli čas.

Na Culture Rocks se lidé jezdí bavit. Potkat se zajímavými lidmi napříč obory a užít si networking na opravdové party, a ne jen odpolední kávové přestávce, která je často tak krátká, že po tom co opustíte toaletu, zjistíte, že už skončila.

Vzniká komunita lidí, kteří si atmosféru Culture Rocks oblíbili. Možná je to tím, že je to něco nového po všech těch nudných konferencích, nebo se vrací, protože se rádi potkají s podobně uvažujícími lidmi a podnikateli. Na Culture Rocks vytváříme příležitosti k zamyšlení, zastavení, setkávání, inspiraci a k zábavě.

Prostředí je výraznou součástí atmosféry. Prostředí, kde se Culture Rocks podává je pečlivě vybírané. Musí mít vlastní "Genius Loci". Přístup, místo a komunita vytváří atmosferický mix, který dýcháte jak helium na pouti. Ostatně i trochu té pouti na Culture Rocks najdete v podobě cukrové vaty.

Ve čtvrtek 4. dubna proměníme pražskou odsvěcenou kapli Sacre Coeur v dějiště již páte talk show konference Culture rocks. Pokud se rozhodnete přijet, rezervujte si čas i do noci. Afterparty bývají legendární, což je spíše privilegium TEDx konferencí, než HR eventů. Říká se, že ďábel je v detailu, a tak je na Culture Rocks ďábel všudypřítomný. 

www.culturerocks.cz