TGS

Společnost TGS nástroje-stroje-technologické služby, spol. s r.o. vznikla v roce 1990 a začínala dovozem švýcarských závitníků. Firmu založil Pavel Diviš se svým otcem a bratrem, a po čtvrt století existence je z malé rodinné firmy respektovaný partner stovek spokojených zákazníků. Portfolio služeb a produktů se vedle dodávky a výroby obráběcích nástrojů rozšířilo o výhradní zastoupení CNC strojů těch nejrenomovanějších světových výrobců, jejich kompletní servis a prototypovou výrobu. To, co z TGS dělá vyjímečnou strojírenskou firmu, je maximální zaujetí a vášeň pro moderní strojírenství.

Nabídka příležitostí 6

Jsme strojaři a naší vizí je, aby strojírenství bylo přitažlivým oborem


    
     Pavel Diviš
    

    
     –
    

    
     Zakladatel TGS
Pavel Diviš
Zakladatel TGS

Strojírenství s vizí

Měníme strojírenství. Každý den pracujeme jinak, než se pracovalo ve strojírenství po desetiletí. Nemáme náměstky ani sekretariát, ale moderní plochou firemní strukturu, sdílené vedení a pracujeme v moderních kancelářích a výrobní hale. Vracíme strojírenství vášeň, která se z něj vytratila. Máme volnost rozhodovat, jak budeme pracovat a kam budeme směřovat.

Daváme lidem smysluplnou práci, možnost rozhodovat se, investujeme do technologií a do prostředí, ve kterém naši lidé pracují.

Jsme moderní technologicko-strojařskou firmou a naší vizí je inspirovat ostatní firmy a proměnit celý obor. Rozhodli jsme se, že i strojírenská firma může být moderní a přitažlivá.

Z obchodní firmy technologickou

Začínali jsme dovozem nástrojů a strojů a jejich distribucí na českém trhu. Jsme úspěšnými zástupci renomovaných světových značek, v našem portfoliu najdete  obráběcí stroje, nástroje i technologie od těch nejrenomovanějších světových výrobců a spolupracujeme s mnoha významnými zákazníky. Naší touhou však bylo vždy dělat komplexní řešení a mít vlastní produkty. To se nám poslední roky začalo dařit a podíl projektů, které zahrnují technologie, výrobu nebo třeba robotizaci stále v TGS roste. 

Posilujeme tým v prototypové výrobě i konstrukci. Začali jsme dodávat na trh vlastní frézu a připravujeme další vlastní nástroje pod značkou TGS. Věříme, že díky našim lidem a jejich zkušenostem, máme kvalitu, která trh zaujme. 


    
     Luboš Masopust
    

    
     –
    

    
     Vedoucí aplikačních techniků
Luboš Masopust
Vedoucí aplikačních techniků

Firma oceněná CZECH TOP 100

Jsme hrdá česká firma, s českým kapitálem a jedním majitelem, který firmu vybudoval z nuly. To má pro nás mnoho výhod, které oceňují jak naši zákazníci, tak všichni naši zaměstnanci. Strategii nemusíme schvalovat se zahraniční centrálou. Cokoliv si vymyslíme a davá nám to smysl, to realizujeme. Můžeme si vybírat výrobce, které na českém trhu zastupujeme i způsob spolupráce s nimi. Lidé v TGS plní plány a realizují strategii na jejíž podobě se podíleli. Naše usilí přináší úspěchy nejen v podobě spokojených zákazníků, ale třeba i v podobě prestižního ocenění CZECH TOP 100 za inovace ve strojírenství.

TGS

Naši centrálu, výrobu, kavárnu mezi stroji a showroom najdete hned vedle dálnice na Plzeň. Investovali jsme do prostředí, které je srovnatelné s kancelářemi moderních technologických firem, přijeďte se podívat.

Spolupracujeme na úspěchu našich zákazníků

Podílíme se na úspěchu našich zákazníků a pomáháme jim v rozvoji. Vedle funkčního produktu chtějí dnešní zákazníci opravdové a důvěryhodné partnertsví. Když prodáváte CNC portál za několik milionů korun, tak musíte svým klientům ukázat, že jste ten správný partner, který poskytuje komplexní služby od dodávky technologie, přes zaškolení až po špičkové technologické poradenství a technickou péči. Díky skvělým vztahům s dodavateli a excelentnímu týmu, jsme schopni takové partnerství nabídnout.

Naše prototypová výroba nám napomáhá v období, kdy zákazníci čekají na svůj stroj anebo v období jeho opravy.

Zákazníkům nabízíme převzetí části výroby tak, aby nepřišli o své zakázky. Naši lidé jezdí na zaškolení přímo k výrobcům strojů, které prodáváme. A to nejenom jeden nebo dva lidé dedikovaní na konkrétní stroje, ale celý prodejní, servisní i podpůrný tým. Známe osobně naše dodavatele, jejichž stroje v Čechách prodáváme, instalujeme i servisujeme.

Často zákazník dělá svou práci dlouho jedním stylem. Naši kluci se na to podívají a jsou schopní mu nabídnout něco, o čem ani nevěděl, že existuje.

Vašek Simbartl, Manažer pro klíčové zákazníky

    
     Václav Simbartl
    

    
     –
    

    
     Key Account Manager
Václav Simbartl
Key Account Manager

Naše lidi chceme rozvíjet

Setkáte se u nás s mnoho různými aplikacemi a stroji: frézovací stroje, soustružnické stroje, malé a velké portály. Zastupujeme na českém trhu výrobce AXILE, BIGLIA, BELOTTI, CORREA, HARTFORD, KITAMURA, SMEC a další. CNC stroje v řídících systémech Heidenhain, Fanuc, Arumatik, Hartrol atd.

Troufáme si tvrdit, že málokde budete mít možnost si všechny tyto technologie vyzkoušet pod jednou střechou. I to je důvod, proč nás vyhledávají lidé, kteří jsou otevření, chtějí se učit nové věci a pracovat na sobě. Vytváříme prostor pro šikovné lidi, kteří mají strojírenské řemeslo rádi a chtějí se v něm dál rozvíjet.

Hodnoty TGS

PARTNERSTVÍ

Partnerství chápeme jako trvalý proces, do kterého patří inovativnost, jedinečnost a efektivita - proces, který dodává smysl, kvalitu a přidanou hodnotu.

KOMPLEXNOST

Stavíme na práci v týmu a respektu ke všem jeho členům. Klademe důraz na otevřenost komunikace a profesionalitu. Nemáme nadřízené, máme lídry, kteří jsou strážci týmového řešení a odpovědnými garanty profesionálního výsledku.

JEDINEČNOST

Naším motorem je pracovat na vlastní jedinečnosti. Nebaví nás stát na místě, chceme růst, vzdělávat se a zajímají nás inovace, díky tomu měníme strojírenství.


    
     Dušan Bukvic
    

    
     –
    

    
     Servisní technik
Dušan Bukvic
Servisní technik

Zaujetí strojírenstvím

Strojírenství a technologie spolupráce

Moderní technologie nám usnadňují práci a způsob jakým vzájemně spolupracujeme, proto hrají v našem pojetí moderního strojírenství velmi důležitou roli. Naši technici a všichni, kdo se pohybují v terénu, jsou vybaveni smartphony. Dokumenty máme v cloudu a má k nim každý přístup odkudkoliv a kdykoliv. Komunikujeme spolu v interní sociální sítí (Yammer) a dokumenty jako knihy jízd nebo jiné výkazy máme pouze elektronicky. CNC stroje jsme schopni vzdáleně programovat a sledovat.

Snažíme se přinést do strojírenství jiný způsob myšlení, než byl doposud standardem. Měníme způsob spolupráce a komunikace. A to nejenom na vnitřní úrovni, ale hlavně v přístupu k zákazníkům.


    
     Josef Urban
    

    
     –
    

    
     Vedoucí výroby
Josef Urban
Vedoucí výroby

Měníme styl managementu. Proto nám dává smysl sdílené vedení

Úkolem lídrů není kontrola

Úkolem lídrů není kontrolovat a říkat ostatním, jak mají svou práci dělat, ale naopak vytvořit takové prostředí, které je bude motivovat k dobře odvedené práci. Více nás baví neformální prostředí, než formality a neprostupná hierarchie. Tykání je v TGS běžné a k majiteli firmy, se kterým můžete diskutovat otevřeně o čemkoliv, to máme 28 schodů a dveře neustále otevřené, protože žádné nemá.

Nesledujeme, jestli někdo sedí v práci do pěti ani kolik vyřídil telefonátů za den. Fungujeme tak, že nastavujeme cíle a ty každý z nás plní. Pracujeme na tom, aby motivací byla společná práce a společné úspěchy, a proto dáváme lidem volnost a svobodu, dělat práci po svém.

TGS stojí na osobní odpovědnosti lídrů

Buď můžete ke svému zaměstnavateli přistupovat jako zaměstnanec nebo jako spolu-podnikatel. V TGS jsme si vybrali to druhé a tak byl v roce 2020 ustanoven BOD.  Board of Directors, kdy se čtyři ředitelé dělí rovným dílem o úspěch i neúspěch. Nastavují a naplňují strategii firmy a spolurozhodují o každodenním chodu. Majitel firmy se přesunul do role mentora a pomáhá definovat vize a dlouhodobé cíle, stejně jako je vždy oporou všem svým zaměstnancům. 

Vyjmuto z dohody BODu:  Podnikatelské působení se vyznačuje hlavně autonomií, flexibilitou, strategickým pohledem na svůj úsek/oddělení/tým s kontextem celé společnosti.


    
     Martin Čermák
    

    
     –
    

    
     HR ředitel
Martin Čermák
HR ředitel

    
     Adam Szabo
    

    
     –
    

    
     Finanční ředitel
Adam Szabo
Finanční ředitel

    
     Ondřej Charouzek
    

    
     –
    

    
     Obchodní ředitel
Ondřej Charouzek
Obchodní ředitel

    
     David Václav
    

    
     –
    

    
     Technický ředitel
David Václav
Technický ředitel

30 let na trhu

Již 30 let TGS úspěšně roste, rozvíjí se a nabízí všem zaměstnancům férovost a možnost seberealizace.l Prošli jsme si skvělými momenty, kdy jsme dosahovali skvělých výsledků i těmi temnějšími chvilkami, kdy jsme museli redukovat tým a šetřit. Vždy jsme ale dbali na to, abychom si uvědomovali, že úspěch je tvrdá práce všech v TGS a že není samozřejmostí. Vždy jsme se snažili být féroví a slušní. Vždy jsme usilovali o to naplňovat naše hodnoty a nabízet lidem  skvělé pracovní prostředí. 

Rok 2020 byl díky COVIDu jednou z těch náročnějších etap, ale zvládli jsme jej a dnes můžeme říct, že jsme se zase nadechli a jsme silnější než před tím. Pořád nás žene dopředu vášeň pro strojírenství a chuť objevovat nové cesty. 

Řídíme firmu srdcem

Inovujeme v širších souvislostech

Inovace dnes nejsou jen o konkrétním nápadu, který pomůže zlepšit nějaký proces nebo produkt. Inovace jsou komplexní disciplínou, a jsou hlavně o vytváření inovačního prostředí. Inovace jsou o moderním přístupu k práci, o podmínkách k rozvoji nápadů, o znalosti trhu a spolupráci se zákazníky. To vše v TGS najdete.

Usilujeme každý den o to, abychom byli nejlepší v našem oboru. Naším cílem je poskytovat zákazníkům komplexní služby a inovovat náš přístup tak, aby odrážel jejich aktuální potřeby. Naše znalosti prohlubujeme a rozšiřujeme, jedině tak mohou lidé přicházet s novými nápady, tam kde bychom to často nečekali.


    
     Ivan Kučera
    

    
     –
    

    
     Produktový manažer
Ivan Kučera
Produktový manažer

    
     Marie Honsová
    

    
     –
    

    
     Referentka administrativy
Marie Honsová
Referentka administrativy

Dáváme plánům život

Práce a volno v rovnováze

Je pro nás důležité, aby naši lidé byli odpočatí a soustředění. Proto nechceme, aby každý den zůstávali ve firmě déle než svou pracovní dobu. Věříme, že pokud nejsou mimořádné situace, člověk by měl umět zvládnout svou práci v běžné pracovní době. A nemáme rádi ten klasický přístup, kdy si lidé vyrábí přesčasy schválně, aby měli více na výplatní pásce.

TGS se snaží být dobrým a férovým zaměstnavatelem. Naše zaměstnance odměňujeme jinak a za jiné věci, než za to, že nestíhají svou práci a musí jí dělat přesčas. V TGS jsou důležitější vlastní invence, pečlivost a přesnost a chuť se učit, než ukazovat svou přepracovanost vysedáváním v práci přesčas.

U Pavla Diviše oceňuji hlavně lidský přístup, nadhled, klid a lidskost. Je ke všem stejně přátelský, od lidí, kteří dělají na strojích až po uklízečky. A můžeme spolu jednat na rovinu.

Radka Hodinová, Asistentka vedení společnost

Jsou firmy, které technikům na výjezdech platí na bydlení velmi málo, aby se ušetřilo. V TGS se platí víc, abychom se mohli pohodlně ubytovat na hotelu, je to náhrada za to, že nejsme doma.

Dušan Bukvic, Servisní technik
TGS