Salted CX

Cílem Salted CX je vytvořit platformu, která umožní kontaktním centrům důkladnou analýzu konverzací se zákazníky a automatizaci následných procesů. Výjimečnost Salted CX spočívá v tom, že i když jsou start-upem ještě v early stage fázi, mají díky předchozím úspěchům zakladatelů manželů Květy a Šimona pevné zázemí a mohou se plně soustředit na vývoj produktu. Náskok mají hlavně díky zkušenostem, celý tým je již v tuto chvíli velmi seniorní. Vedle toho jim v růstu pomáhá skvělý drive, silný a jedinečný týmový spirit spojený s focusem na zákazníka a znalost jeho potřeb. V Salted CX najdete prostředí postavené zejména na vzájemném respektu, otevřenosti a týmové spolupráci. Nechybí jim motivace a touha znovu uspět, dokázat opět postavit produkt, který bude výjimečný a užitečný. Dnes v týmu Salted CX, kteří sedí v Pražském Karlíně, tvoří necelé dvě desítky špičkových vývojářů a machine learning specialistů.

Nabídka příležitostí 3

Pomáháme revoluci 

Naše odvětví je na prahu velké transformace a my díky novým technologiím tvoříme platformu, o které se nám před lety mohlo jen zdát.

Salted CX je šance být u něčeho velkého

Více než dvě dekády úspěšně působíme v oblasti kontaktních center. Zažili jsme jejich přechod od klasických call center k dnešní podobě, kdy propojují komunikaci se zákazníkem napříč všemi komunikačními kanály. Vidíme, kam a jak se celé odvětví posouvá a jak se může transformovat díky nástupu umělé inteligence a dalších technologií. Otevírají se nám možnosti autonomní automatizace kontaktních center, což je úplně nová kategorie produktů, jež dosud nebyla definována. Všichni v ní vidíme obrovský potenciál a jsme připraveni se postavit čelem k výzvám trhu. Je to pro nás šance být u něčeho velkého, ať už poprvé nebo opakovaně. Je to příležitost vytvořit respektovaný světový produkt s ambicí, že jej budou znát lidé i mimo obor kontaktních center.


    
     Květa Vostrá
    

    
     –
    

    
     Co-founder
Květa Vostrá
Co-founder

    
     Šimon Vostrý
    

    
     –
    

    
     Co-founder & CEO
Šimon Vostrý
Co-founder & CEO

Co dřív byla fikce, dnes je realitou

Víme, že kontaktní centra disponují velkým množstvím dat o konverzacích se svými zákazníky. Současně ale ví jen velice málo o tom, co se v této komunikaci skutečně odehrává, např. které otázky jsou pro agenty nejtěžší, nebo jestli agenti zodpovídají otázky správně.

Naší vizí je přinést aplikaci, která nejenže pronikne do jádra zákaznických konverzací, ale také ulehčí agentům a manažerům práci. Poradí jim další postup nebo automatizovaně vykoná, co je potřeba a obsluhu upozorní jen v případě nutnosti.

Před pár lety by tohle celé byla neuskutečnitelná fikce. Dnes ale věříme, že ji díky AI zrealizujeme a to celý tým ohromně nabíjí energií.

Neustálé pokroky v AI nám všem v Salted CX přináší ty nejzajímavější příležitosti v našich kariérách.

Propojujeme svět early stage startupu se zkušeností a rozvahou

Díky firmě Ytica, kterou jsme vybudovali od nuly a v roce 2018 ji úspěšně exitovali do velké americké firmy, ve které jsme pak působili několik let, jsme získali obrovské zkušenosti. Získali jsme znalosti o tom, co je potřeba dělat vážně a správně od prvního dne, což je k nezaplacení. Taky jsme si uvědomili, že malý tým lidí, kteří spojí síly a zaměří se na společný cíl, může dosáhnout výsledku, který by byl pro velkou firmu téměř nedosažitelný.

Na rozdíl od velkých korporací nejsme svázaní procesy. Máme drive startupu, obrovské technologické kompetence, hlubokou doménovou znalost problematiky a tah na bránu. Na tu správnou bránu. Baví nás pracovat efektivně, rychle a správně se rozhodovat a vždy stavět zákazníka na první místo. 

Zažil jsem s ostatními ještě Yticu, ve které jsem pochopil, proč vznikají startupy, proti kterým se velké firmy nedokáží bránit. Malý sehraný tým dokáže vybudovat něco, co je inovativní a zákazníci to potřebují rychleji než si to velká firma stačí uvědomit. Dnes stavíme něco podobného a technologie už jsou o hodně dál. To nám dává vítr do plachet.

Václav Slováček, Head of Product

"Ve všem hrajeme long game. Nesprintujeme, ale běžíme maraton. Chceme se v Salted CX realizovat a vybudovat světový produkt, který bude známý i mimo obor kontaktních center."

Květa Vostrá, Co-founder

Špičkový tým bez kompromisů

Tým lidí, kteří hrají pro společný výsledek

Mít možnost něco skutečně rozvíjet a formovat vlastním umem, je neuvěřitelně naplňující. Ale ještě víc naplňující je mít možnost rozvíjet to společně s týmem lidí, kteří sdílí stejnou vášeň. Nehrají sami za sebe, ale jde jim o společný výsledek. Jsme ideální parta pro týmové hráče. Lidi, kteří mají hluboké know-how a skvěle rozumí tomu, co dělají a rádi tvoří ve spolupráci s kolegy. Většina z nás už v minulosti společně pracovala v Eleveu, Ytice nebo Twillliu. Známe se, jsme sladěni a víme, co od sebe očekávat. Náš styl práce bychom nazvali jako individuálně kolaborativní, protože řešení často hledáme společně a poté je na každém z nás, aby svou část dotáhl do konce. V Salted CX sdílíme víru v naši misi a spojujeme síly, abychom tuto misi naplnili. 

Vzájemné důvěra a skvělé vztahy nám umožňují fungovat s minimem procesů.

Pečlivě vybíráme, koho vezmeme na palubu

Potřebujeme mít možnost se na sebe vzájemně spolehnout, věřit si, rozumět tomu, co každý z nás dělá, protože vnímáme, že teď je ten moment, kdy tvoříme základy naší budoucí firemní kultury.

Proto, když se pro nás rozhodneš, čeká tě postupně rozhovor s každým, s kým budeš spolupracovat. Každý rozhovor proběhne nezávisle na sobě. Jednou si budeš povídat o tvém technickém backgroundu, jindy o naší vizi. Pak o tom, jak se díváš na svět, co tě inspiruje, baví a co by jsi rád věděl o nás. Na konci se potkají všichni, kteří s tebou mluvili, aby řekli, jestli tě chtějí nebo nechtějí za parťáka. Posléze vysvětlí proč a diskutují o svých důvodech. Výsledkem je naše nabídka nebo férový feedback, proč si myslíme, že by nám spolu nebylo dobře. Tento proces se nám hodně osvědčil v předchozích firmách, jelikož eliminuje bias zúčastněných a umožňuje jim rozhodnout se nezávisle na ostatních. Navíc je transparentní a férový pro tebe i pro nás.


    
     Martin Váňa
    

    
     –
    

    
     Staff Machine Learning Engineer
Martin Váňa
Staff Machine Learning Engineer

Vyvíjíme na hranici možností dnešních technologií a vědy

Zejména díky novým generacím technologií není náš vývoj jen o psaní kódu a programování, ale víc jej charakterizuje výzkum, bádání, hledání odpovědí na netriviální otázky a neustálé učení. Mít možnost střídat vývoj s vědeckou prací, a rozvíjet v sobě oba tyto světy, je k nezaplacení.

Tato dynamika nám dodává nejen energii, ale také nás udržuje na špičce v technologickém světě. Často se pohybujeme na hranici nám známých možností, a největší radost nám udělá, když tu hranici dokážeme společně posunout.

Ladíme?

Měl bys mít rád přemýšlení out of the box. Nepřemýšlet jen podle zaběhnutých procesů, ale mít touhu improvizovat a zkoušet, když něco nejde. Přemýšlet mimo konvence. Protože u nás nemáme příručky jak řešit neznámé situace. Musíme si umět poradit.

Miro Botur, Technical Solution Engineer

Za mně je důležité, aby člověk byl nadšený do toho, co dělá. Nemusíš vědět přesně, co chceš dělat, ale aby tě to bavilo. Musíš být upřímný a nebát se ozvat, když s něčím nesouhlasíš.

Martin Váňa, Staff Machine Learning Engineer

Potřebuješ mít lásku k datům a řešení komplikovaných věcí. Potřebuješ mít zájem o věci, které řešíš a umět strhnout i kolegy kolem sebe.

Jaroslav Ramba, Staff Software Engineer

Musíme být všichni týmový hráči. Kdyby se k nám někdo připojil a seděl v rohu a nic neřekl, tak by nám nepomohl. Jsme všichni aktivní, proaktivní a nečekáme až nám někdo zadá práci. Jeden přes druhého navrhujeme řešení.

Radek Menšík, Staff Software Engineer

Nejdůležitější je schopnost vyjít s lidmi. Technické věci se člověk naučí rychle, když chce. Tady jsou všichni seniorní a budeš se mít od koho učit. Důležitější je ten mindset a ochota řešit problémy. Když se i s někým neschodneš, tak není problém se sejít a probrat to.

Adam Zika, Machine Learning Engineer

Musíš mít drive, být houževnatý a mít všechny ty aspekty buildera.

Tomáš Gajdoš, Staff Software Engineer

Demo driven product development

Hodně nás akceleruje, že veškerý vývoj probíhá od začátku na reálných datech potenciálních zákazníků a na základě jejich feedbacku. Neukazujeme jim wireframy nebo fancy prezentace, ale rovnou jim ukazujeme demo samotného produktu, do kterého posléze získají přístup a mohou jej testovat. Umožňuje nám to být efektivní a soustředit se na to, co opravdu tvoří přidanou hodnotu pro zákazníky a posouvá nás k cíli.

Typické pro nás je, že všichni chceme rychle doručovat, tvořit a vidět za sebou výsledky. Posouvat do produkce funkce, které plní potřeby našich zákazníků. Nevadí nám, když občas zajdeme do slepé uličky nebo zahodíme kousek kódu, kterým jsme něco vyzkoušeli. Jde o přirozenou součást tvoření a objevování.

Jsme všichni zaměřeni na to, co potřebuje zákazník. Když máme meeting a zabrousíme někam jinam, tak se kluci ozvou, že tohle ale nedodává hodnotu zákazníkovi. Všichni chtějí dělat něco, co dodává hodnotu pro zákazníka.

Šimon Vostrý, Co-founder & CEO

Pro mě je Salted první firma, která dělá R&D opravdu vážně. Většina firmy dělá jen development, ale tady se dělá opravdu i research.

Martin Váňa, Staff Machine Learning Engineer

Pozitivní mindset

Rádi se smějeme a je pro nás důležité pracovat v prostředí, do kterého se každý den těšíme a s lidmi, se kterými si rozumíme.

Dáme střižbu? Nebo pinčes?

Takhle nějak začíná většina z našich soutěží. Z ničeho nic se někdo v kanceláři takhle zeptá, a hned jsou všichni u toho. Od nepaměti se totiž rádi dobíráme a hecujeme. Vzájemně se vsázíme o to, kdo vyhraje nebo prohraje. Je jedno jestli jde o kámen-papír-nůžky, ping-pong nebo o to, kdo udělá delší plank. Kdo prohraje, musí zvládnout nepříjemný úkol, např. sníst hnusný bonbón nebo jít na oběd s kuřecí čepicí na hlavě. Samozřejmě vše jen z legrace a pro posílení vzájemných vztahů, ale ve skutečnosti chce každý vyhrát, protože v sobě nezapřeme sportovní duši.


    
     Jaroslav Ramba
    

    
     –
    

    
     Staff Software Engineer
Jaroslav Ramba
Staff Software Engineer

Aktivní životní styl

Pohodáři s otevřenou hlavou, kteří nesplňují definici introvertních ajťáků. Všichni jsme v jádru veselí, společenští a rádi se potkáváme s lidmi. Máme hodně koníčků, cestujeme, učíme se cizí jazyky, sportujeme. Umíme propojit naší prací s rodinou i osobním rozvojem.

Jsme super kompatibilní s lidmi, kteří mají děti a rodinu. Chápeme, že potřebují být spolu, někdy zajet na dovolenou nebo jen tak vzít děti na výlet. Máme 6 týdnu dovolené a aktivně podporujeme lidi, aby si je vybrali. Chceme, aby naši lidé byli spokojeni nejen po pracovní stránce, ale i v osobním životě.

Květa Vostrá, Co-Founder

"Vždy jsem chtěl dělat v early stage startupu, ale s kompetentními lidmi. Tady jsem tuto příležitost našel."

Jakub Denk, Staff Software Engineer

Základna Karlín

Plně se soustředíme na vývoj produktu a nechceme zatím investovat energii do budování vymazlených kanceláří. Na ty dojde čas později. Naše zázemí aktuálně tvoří prostory Forum Karlín v Pernerově ulici, kde máme k dispozici kancelář, zasedačku nebo prostorný lounge.

Síla společné interakce

Potkáváme se každé úterý a čtvrtek, abychom si byli nablízku a mohli tvořit spolu u jednoho stolu. I když zbylé dny většina z nás pracuje z domova (někteří víc, jiní míň), nejsme fanoušci práce pouze na dálku. Vzdálený přístup nám pomáhá pracovat tak, jak aktuálně potřebujeme nebo ulehčuje souběh rodinného a pracovního života. Jsme ale přesvědčeni, že opravdová synergie vzniká na místě společnou interakcí a vzájemnou diskusí. Věříme také v sílu neformálních interakcí, které rozvíjí vztahy a posilují důvěru i týmovou dynamiku.

Poslechni si rozhovor s co-foundery Květou a Šimonem o tom, přoč Salted CX založili a kam směřují