Rockaway Capital

Rockaway Capital je investiční skupina Jakuba Havrlanta, zaměřená na formování silných společností s využitím technologií. Investujeme primárně do firem z oblastí e-commerce, e-travel, fintechu, médií, blockchainu a venture kapitálu. Budujeme digitální ekonomiku, věříme v inovace a technologie. Největší příležitost vidíme v byznysu, který má mezinárodní dopad, a proto dnes operujeme v regionech DACH, CEE a na Balkánu. Vším, co děláme, vytváříme přidanou hodnotu. Pomáháme firmám zazářit – náš přístup dalece přesahuje rámec běžných investičních společností. Stavíme na excelentním týmu, ve kterém jsou lidé, kteří přesně ví, proč se k Rockaway přidali. Jsme podnikatelé nové generace.

Nabídka příležitostí 19

Rockaway je o podnikatelském přístupu

Spíše než klasičtí investoři jsme podnikatelé. Podílíme se na každodenní exekuci a do puntíku naplňujeme pojem „entrepreneurship“. Hledáme potenciál, který profesionalizujeme, zefektivňujeme a zhodnocujeme. Děláme jen to, co nám dává smysl a vytváříme tak komunitu byznysů, které stojí na podobných základech. Díky tomu denně získáváme zkušenosti z různých oblastí, které dokážeme používat napříč společnostmi tak, aby neopakovaly stejné chyby. S měřítkem, do kterého narůstáme, se dá srovnávat jen máloco.


    
     Robert Chmelař
    

    
     –
    

    
     Investment partner & Deputy CEO
Robert Chmelař
Investment partner & Deputy CEO

Náš úspěch je moje zodpovědnost

Nezáleží na tom, zda u nás pracujete jako recepční nebo Head of Cokoliv. Všichni do práce dáváme maximum – každý z nás maká, jak nejlíp umí, v té nejvyšší kvalitě a v tom nejkratším čase. Pokud potřebujeme poradit, musíme si o to umět říct. V takovém případě si pomáháme navzájem – vždyť v našich kancelářích sedí celý dav expertů na internetový byznys. Pokud jste v tom, co děláte extrémně dobří a máte chuť se rychle rozvíjet, budete se v Rockaway cítit jako ryba ve vodě. Budete pracovat vedle skvělých byznysmenů, vizionářů, a dříčů, kteří rozvíjejí vlastní nápady. Jestli se o nějakém prostředí dá říct, že má “out-of-the-box thinking”, tak o Rockaway určitě.

Na hranice nehrajeme

V současnosti se ve skupině Rockaway nachází desítky projektů, ve kterých pracují tisíce lidí a přesahují hranice České republiky. Pokud máte (podobně jako my) chuť tvrdě pracovat, snahu něco dokázat a schopnosti, které obstojí v konkurenci, přidejte se k nám. To, co se u nás naučíte za pár měsíců, byste se jinde učili roky. Prostor pro rozvoj vašich schopností je právě tady a teď.

Když se něco odsouhlasí, věci jdou ráz na ráz

Rockaway má obrovskou produkční schopnost i díky tomu, že přitahuje excelentní lidi s podnikatelským myšlením, kteří často měli špatnou zkušenost s korporátní váhavostí. Pokud se rozhodneme, že nám něco dává smysl, věci se začnou hýbat velmi rychle. Jsme schopni učinit blesková rozhodnutí a pokud vidíme, že “tudy cesta nevede”, bez váhání změníme směr.

Samozřejmě, že je to extrémně náročné pro lidi, kteří potřebují stabilitu – na druhou stranu pro ty, kteří miluji riziko, jsou ochotni zkoušet nové věci a postupy a nebojí se vybírat si cesty, které se zdají složitější, ale přinesou větší zisk, pro ty je to velmi přitažlivé.


    
     Katka Práglová
    

    
     –
    

    
     Senior Legal Counsel
Katka Práglová
Senior Legal Counsel

Naší motivací je přinést něco navíc

Dáváme věcem přidanou hodnotu. Nemáme sepsané konkrétní postupy krok za krokem, náš plán je odvést každý den tu nejlepší možnou práci. Máme touhu i motivaci uspět. K tomu nám dost pomáhá to nejlepší možné zázemí a plný dům expertů s obrovskými zkušenostmi, kteří se každý den učí jeden od druhého a hecují se k ještě lepším výkonům. Věci se u nás dějí rychle a konkrétně. Lidé, kteří chtějí něco dokázat a posunout dál, a k tomu se rozhodli fungovat 100% zodpovědně, u nás dostávají obrovskou příležitost.


    
     Tereza Svobodová
    

    
     –
    

    
     Financial Analyst
Tereza Svobodová
Financial Analyst

    
     Samuel Robel
    

    
     –
    

    
     Project Lead
Samuel Robel
Project Lead

Peníze nejsou všechno

Snažíme se co rychleji najít podstatu, objevit to, co dává byznysově smysl, a dále to rozvíjet. Pomáháme firmám získat dynamiku a rychlost. Tam, kde by metodou pokus-omyl třeba i roky samy hledaly správný směr, tam jim pomáháme určit podstatu úspěchu v řádech měsíců. Radíme jim s nastavením produktu, s go-to-market strategií, s financemi a se vším, co potřebují. Vytváříme firmy, které mají potenciál uspět globálně.

Rockaway Praha

Najdete nás na Kavkách, kousek od metra Pražského povstání. Naše kanceláře jsou funkční, osobité a hlavně nezaměnitelné.

Jakub Havrlant pro magazín Reportér: Internet už není jiný

Jakub Havrlant
Jakub Havrlant

V Mall Group máte jako partnery PPF a Daniela Křetínského s Patrikem Tkáčem. O Křetínském mluvíte jako o Danovi. Tykáte si?

Ne, vykáme si. Stejně jako s ostatními partnery. I oni si mezi sebou všichni vykají. Společný byznys není postaven na nějakém kamarádství, ale na výsledcích.

Říkal jste, že se od „velkých chlapců“ máte hodně co učit. Ale jak se s nimi řeší problémy? Jsou tvrdí?

Jsou extrémně tvrdí, především sami na sebe. Pak samozřejmě není prostor pro to, aby byli měkcí na někoho dalšího. Když říkám, že se máme hodně co učit, tak tím mám na mysli především profesionalitu, s jakou fungují jejich firmy. Abychom jim byli rovnocennými partnery, vyžaduje to maximální nasazení a nejvyšší možnou míru profesionality i na naší straně. A když vidím, na jakou úroveň se v byznysu dostal třeba Daniel Křetínský, tak mě to nutí zvedat mou vlastní laťku.

Znamená spolupráce s první ligou byznysu také extrémní pracovní zátěž?

V tom úplně nejvyšším byznysu asi vážně není moc prostoru pro nějaký work-life balance, byznys jednoduše musí mít vždycky přednost. Pokud chcete být lepší než všichni ostatní, nemůžete k tomu mít průměrné pracovní nasazení. Všichni tomu dávají všechno a do takových partnerství nelze jít s tím, že si to jen tak zkusíte. 

Internetový byznys si tradičně zakládal na „cool“ přístupu. Vytahaná trička, večírky… To, co popisujete, mi moc cool nepřipadá.

Situace se velmi změnila. Vezměte si, že kdysi byla televize brána jako moderní inovativní byznys. Dnes je to tradiční „staromódní“ odvětví. Internet už dosáhl takové velikosti, že i pro něj platí klasické postupy z jiného byznysu. A lze vůbec stanovit hranici, co je internetový byznys a co ne? Téměř všechna odvětví potřebují řešit nějakou online alternativu. Kdo žije v představě, že se nějak liší podnikání na webu od těch ostatních, tak nejspíš zamrzl o deset let. Ale pořád můžete i ten velký byznys dělat v tričku.

Celý rozhovor najdete tady.

Rockaway galerie

Money Talks

Nikdy bychom se nedostali tak daleko, kdybychom kolem sebe neměli spolehlivé parťáky: třeba finančníky, právníky, HR, a celou řadou dalších. Pořádáme proto různé eventy – třeba Money Talks, exkluzivní setkání klíčových lidí ze skupiny Rockaway i mimo ni.

Na horách jsou lvi

Jednou za rok sbalíme celý tým Rockaway a vyrazíme. Někdy na hory, jindy zase na vodu nebo do vinného sklepa – ale vždycky tam, kde na chvíli polevuje tlak každodenního byznysu, kde se uvolníme a podíváme na věci s nadhledu... Zkratka jezdíme tam, kde se čistí hlava.

Nemáš ještě dost? Zjisti o nás víc