Rockaway Capital

Rockaway Capital je investiční skupina Jakuba Havrlanta, zaměřená na formování silných společností s využitím technologií. Investujeme primárně do firem z oblastí e-commerce, e-travel, fintechu, médií, blockchainu a venture kapitálu. Budujeme digitální ekonomiku, věříme v inovace a technologie. Největší příležitost vidíme v byznysu, který má mezinárodní dopad, a proto dnes operujeme v regionech DACH, CEE a na Balkánu. Vším, co děláme, vytváříme přidanou hodnotu. Pomáháme firmám zazářit – náš přístup dalece přesahuje rámec běžných investičních společností. Stavíme na excelentním týmu, ve kterém jsou lidé, kteří přesně ví, proč se k Rockaway přidali. Jsme podnikatelé nové generace.

Nabídka příležitostí 1

Rockaway je o podnikatelském přístupu

Spíše než klasičtí investoři jsme podnikatelé. Podílíme se na každodenní exekuci a do puntíku naplňujeme pojem „entrepreneurship“. Hledáme potenciál, který profesionalizujeme, zefektivňujeme a zhodnocujeme. Děláme jen to, co nám dává smysl a vytváříme tak komunitu byznysů, které stojí na podobných základech. Díky tomu denně získáváme zkušenosti z různých oblastí, které dokážeme používat napříč společnostmi tak, aby neopakovaly stejné chyby. S měřítkem, do kterého narůstáme, se dá srovnávat jen máloco.


    
     Robert Chmelař
    

    
     –
    

    
     Investment partner & Deputy CEO
Robert Chmelař
Investment partner & Deputy CEO

Úspěch je moje zodpovědnost

Nezáleží na tom, zda u nás pracujete jako recepční nebo Head of Cokoliv. Všichni do práce dáváme maximum – každý z nás maká, jak nejlíp umí, v té nejvyšší kvalitě a v tom nejkratším čase. Pokud potřebujeme poradit, musíme si o to umět říct. V takovém případě si pomáháme navzájem – vždyť v našich kancelářích sedí celý dav expertů na internetový byznys. Pokud jste v tom, co děláte extrémně dobří a máte chuť se rychle rozvíjet, budete se v Rockaway cítit jako ryba ve vodě. Budete pracovat vedle skvělých byznysmenů, vizionářů, a dříčů, kteří rozvíjejí vlastní nápady. Jestli se o nějakém prostředí dá říct, že má “out-of-the-box thinking”, tak o Rockaway určitě.


    
     Michaela Teuchnerová
    

    
     –
    

    
     HR
Michaela Teuchnerová
HR

Rychlost, akceschopnost, efektivita

Rockaway má obrovskou produkční schopnost i díky tomu, že přitahuje excelentní lidi s podnikatelským myšlením, kteří často měli špatnou zkušenost s korporátní váhavostí. Pokud se rozhodneme, že nám něco dává smysl, věci se začnou hýbat velmi rychle. Jsme schopni učinit blesková rozhodnutí a pokud vidíme, že “tudy cesta nevede”, bez váhání změníme směr.

Samozřejmě, že je to extrémně náročné pro lidi, kteří potřebují stabilitu – na druhou stranu pro ty, kteří miluji riziko, jsou ochotni zkoušet nové věci a postupy a nebojí se vybírat si cesty, které se zdají složitější, ale přinesou větší zisk, pro ty je to velmi přitažlivé.


    
     Dana Běhálková
    

    
     –
    

    
     Financial Controller
Dana Běhálková
Financial Controller

    
     Jakub Krůta
    

    
     –
    

    
     General Counsel
Jakub Krůta
General Counsel

    
     Marek Blahuta
    

    
     –
    

    
     PR & Content
Marek Blahuta
PR & Content

Naší motivací je přinést něco navíc

Dáváme věcem přidanou hodnotu. Nemáme sepsané konkrétní postupy krok za krokem, náš plán je odvést každý den tu nejlepší možnou práci. Máme touhu i motivaci uspět. K tomu nám dost pomáhá to nejlepší možné zázemí a plný dům expertů s obrovskými zkušenostmi, kteří se každý den učí jeden od druhého a hecují se k ještě lepším výkonům. Věci se u nás dějí rychle a konkrétně. Lidé, kteří chtějí něco dokázat a posunout dál, a k tomu se rozhodli fungovat 100% zodpovědně, u nás dostávají obrovskou příležitost.


    
     Eva Livora
    

    
     –
    

    
     Human Relations
Eva Livora
Human Relations

Peníze nejsou všechno

Snažíme se co rychleji najít podstatu, objevit to, co dává byznysově smysl, a dále to rozvíjet. Pomáháme firmám získat dynamiku a rychlost. Tam, kde by metodou pokus-omyl třeba i roky samy hledaly správný směr, tam jim pomáháme určit podstatu úspěchu v řádech měsíců. Radíme jim s nastavením produktu, s go-to-market strategií, s financemi a se vším, co potřebují. Vytváříme firmy, které mají potenciál uspět globálně.

Rockaway Praha

Najdete nás v Dejvicích, kousek od metra Dejvická v administrativní budově Blox. Naše kanceláře jsou funkční, osobité a hlavně nezaměnitelné.

Jakub Havrlant: Naše budoucnost je globální

Jakub Havrlant
Jakub Havrlant

Když jsme před osmi lety rozjížděli Rockaway Capital, bylo nás tehdy v kancelářích v Černé labuti pár. A když se teď kolem sebe rozhlédnu, vidím plný sál lidí. To je samozřejmě krásné, ale ještě důležitější je, aby ti lidé chodili do práce s chutí, brali svoji práci vážně a my abychom díky tomu měli na trhu výhodu a byli konkurenceschopní. A to se nám dlouhodobě daří. Máme investiční firmu, která má zvládnuté vnitřní procesy, a přitom si pořád drží dravost a mladistvost. To je něco, na čem mi hodně záleží a co bych chtěl v DNA Rockaway zachovat.

Rosteme, ale ten růst je přirozený – není rychlý, ani pomalý. Myslím, že se nám daří držet dynamiku tak, abychom šli dopředu, aby to všechny bavilo, dávalo jim to novou energii a pořád se něco dělo. A zároveň tempo, jakým to děláme, nám dává prostor některé věci řešit v klidu a nedělat přešlapy. Mohl bych dát několik příkladů, ale vypíchnu hlavně jednu věc.

Jsem strašně rád, že jsme před pandemií vstoupilo do světa blockchainu, protože už tak rychlý svět blockchainu pandemie ještě zrychlila a teď se ukazuje, že se z něj stává naprosto reálný svět. A Viktor Fischer a jeho tým v něm udělali neskutečné věci. Je to globální iniciativa, která z Českem vůbec nesouvisí. Když jsme o tom s Viktorem poprvé mluvili před čtyřmi lety, většina lidí mimo Rockaway si myslela, že jsme úplní blázni a že už nevíme, co si zase vymyslet. Ale teď se ukazuje, že to byla správná sázka.

A to jsme pořád teprve na začátku. Důležité je mít témata a mít za sebou příběhy, které když nesdílíte, lidé je ocení, chápou je a vědí, co za nimi stojí. A to si myslím, že Rockaway dneska má. Když jsme se před pěti lety bavili v Londýně s různými investičními bankami, se kterými jsme řešili financování, jejich odezva byla vždycky omezená vzhledem k naší pozici. Dnes se situace výrazně mění a jejich reakce je jiná. Už za sebou něco máme. A to mi dělá ohromnou radost.

Pro nás od začátku nebylo nejdůležitější být silná investiční skupina v Česku, to nás zase tak moc nezajímalo. Naše vize od začátku byla rozšířit se a uspět i globálně, protože Česko není velká země, a my tím pádem nemáme na výběr. Tohle je delší cesta, takže když se podívám do budoucnosti, můžete od nás čekat větší tlak na mezinárodní růst, protože nevidím už moc příležitostí pro růst v Česku. Můžeme čekat větší tlak na mezinárodní růst. To je číslo jedna. Také se budeme víc vracet k investování do technologických startupů a co nás ještě zajímá, je najít ještě jednu opravdu globální věc. Pár takových už po světě analyzujeme.

A já osobně? S věkem jsem pochopil, že práce není o tom, že chci něco dokázat, vydělat peníze a zabalit to. Tak to nefunguje. Ta práce nás musí bavit, je to velká část našich životů a důvod, proč ráno vstáváme. Kdybych nemohl tlačit svoji vizi a něco vytvářet, nebyl bych šťastný. Byly roky, kdy jsem toho měl hodně. Dnes je to víc pod kontrolou, mám kolem sebe lidi, kteří jsou ve většině ohledů lepší než já, takže já zase tolik té práce nemám. A i kdybych ji měl hodně, pořád preferuju spíš víc práce než žádnou práci.

Hranice neexistují

V současnosti se ve skupině Rockaway nachází desítky projektů, ve kterých pracují tisíce lidí a přesahují hranice České republiky. Pokud máte (podobně jako my) chuť tvrdě pracovat, snahu něco dokázat a schopnosti, které obstojí v konkurenci, přidejte se k nám. To, co se u nás naučíte za pár měsíců, byste se jinde učili roky. Prostor pro rozvoj vašich schopností je právě tady a teď.

Rockaway galerie

Money Talks

Nikdy bychom se nedostali tak daleko, kdybychom kolem sebe neměli spolehlivé parťáky: třeba finančníky, právníky, HR, a celou řadou dalších. Pořádáme proto různé eventy – třeba Money Talks, exkluzivní setkání klíčových lidí ze skupiny Rockaway i mimo ni.

Offsite 2022 Lago di Garda

Jednou za rok sbalíme celý tým Rockaway a vyrazíme. Někdy na hory, jindy zase na vodu nebo do vinného sklepa – ale vždycky tam, kde na chvíli polevuje tlak každodenního byznysu, kde se uvolníme a podíváme na věci s nadhledu... Zkratka jezdíme tam, kde se čistí hlava. Naposled jsme si společně užili dva sportem nabité dny v italském Lago di Garda.