Realpad

Realpad vyvíjí unikátní softwarové řešení pro realitní developery. Umožňuje jim řídit vztahy se zákazníky, prezentovat nabídku v tabletové aplikaci, automatizovat správu prodeje a mnoho dalšího. Z dvoučlenného týmu vyrostl Realpad ve firmu s víc než třemi desítkami zaměstnanců a klienty působícími ve třinácti zemích Evropy. Všechnu svou energii soustředí do dalšího růstu a rozvoje, aby se v nejbližších letech stali špičkou svého oboru v EMEA regionu. Díky tomu je Realpad firmou nabízející velké množství příležitostí se realizovat, extrémně rychle se učit a profesně rozvíjet. To vše v maximálně otevřeném prostředí, kde se nehraje na počet odpracovaných hodin, ale jaký dodáte výsledek.

Nabídka příležitostí 2

Naší ambicí je stát se lídrem EMEA regionu

A máme k tomu skvěle nakročeno!

Dnes jsme lídrem na trhu v ČR, SR a Rumunsku. Máme mnoho velkých zákazníků, kteří náš produkt používají v 13 zemích. Pro někoho by to byl "ten" úspěch, my jej vnímáme spíš jako "ten" začátek. Je to příležitost vykročit pořádně do světa. Víme přesně, čím Realpad pomáhá našim zákazníkům a rozvíjíme jej na základě jejich požadavků. Soustředíme se na budování globálního produktu, který můžeme škálovat a lehce implementovat na dalších trzích.

K urychlení celého procesu pomáhá investice, kterou jsme získali v roce 2021 a díky tomu máme prostředky k růstu skrze malé týmy po Evropě. Jsme v Praze, Bratislavě, Bukurešti a v nejbližších měsících se rozšiřujeme do Budapešti, Belehradu a Varšavy. Příležitostí je hodně a teď je "ten" správný čas. Trh je připraven a my také. Máme unikátní produkt, který momentálně nemá konkurenci. Není na co čekat!


    
     Marián Škvarek
    

    
     –
    

    
     CEO
Marián Škvarek
CEO

Realitní developeři bojují o každý centimetr hřiště a my jim poskytujeme výhodu, která rozhoduje

Realitní trh je extrémně konkurenční a není divu, že jsou realitní developeři zvyklí hrát tvrdě, rázně a rychle. Jsou extrémně houževnatí, asertivní a nebojí se jet na hraně. Za ty roky jsme se naučili, jak s nimi hrát jejich hru, aby nám to oboustranně fungovalo a bylo to win-win pro obě strany. Když se k nám přidá někdo z jiného odvětví, bývá často překvapen, protože je to tvrdá a rychlá hra. My jí známe a máme jasné požadavky na spoluhráče: rezistence vůči stresu, nebrat si věci osobně a umění argumentovat s chladnou hlavou, i když je toho opravdu hodně a náročné už několikátý den po sobě. 

"Když vidím nasazení kolegů, jak jsou efektivní a neztrácí čas, dělá mi to dobře. V takovém prostředí se totiž mohu realizovat."

Milan Říha, Support & Onboarding

Našla jsem v Realpadu komunitu velice talentovaných lidí a od prvního dne jsem měla pocit, že tady se toho hodně naučím. Myslím, že všichni jsou velice kompetentní v tom, co dělají a jsou na správných místech.

Linda Ristemiová, Account Manager - Czech and Slovak

    
     Roman Ptáček
    

    
     –
    

    
     Head of Sales
Roman Ptáček
Head of Sales

Realpad roste protože teď máme potřebnou energii

Jsme dostatečně draví, dostatečně ambiciózní a do všeho jdeme na 100%

Co jsi se naučil/la za posledních 6 měsíců?

Důležité je, aby byl člověk zvídavý a měl chuť zlepšovat sebe sama i prostředí, ve kterém pracuje. Nespokojil se se současným stavem, ale stále hledal cesty, jak svou práci zjednodušovat a zefektivňovat. Potřebujeme aby každý zpochybňoval, jestli má smysl dělat věci tak, jak je děláme. U nás je rozhodující, kam nás vynaložené úsilí posune. Právě teď se orientujeme na růst a každý rok se zdvojnásobíme. Dopředu nás žene možnost realizovat se a příležitost překonávat sami sebe. Chceme zkoumat, zkoušet a učit se u toho. Bez váhání jdeme do něčeho po hlavě, pokud cítíme, že to je příležitost se zase o kus posunout dál. Věříme, že kdybychom se zastavovali a zvažovali jestli tak nebo tak, nemohli bychom být lídrem na trhu. Realpad je o rozhodnutí vyrůst a dobýt svět.

A co se chceš naučit v dalších 3 měsících?

To je otázka, kterou od Mariána slyšíme často. Záleží mu na tom, aby každý z nás měl svůj rozvojový master plán a držel se ho. Chceš být manažerem a vést lidi nebo specialista, který se noří do tématu hlouběji? Chceš působit ve své zemi nebo v celé Evropě? Je důležité vědět, že Realpad pomáhá naplňovat ambice.

Nechceme přešlapovat na místě a proto se nás Marián neustále ptá, jestli se nám to neděje. Hodně z nás do Realpadu přišlo bez zkušeností v oboru a díky tomuto přístupu jsme se rychle stali odborníky a stavěli své první týmy. Možnost seberealizace a překonávat se motorem snad každého z nás. 


    
     Adam Romaňák
    

    
     –
    

    
     Head of Customer Success
Adam Romaňák
Head of Customer Success

Strašně důležité je nebát se poukazovat na nefunkční aspekty. Jestli jsem se tady něco naučil, tak je to schopnost ptát se, jestli věci mají smysl tak, jak je děláme. Zejména kvůli škálovatelnosti.

Adam Romaňák, Head of Customer Success

Jsme otevřená firma, kde člověk maká a za výsledky je patřičně odměněn. Mám reálnou šanci přijít, prezentovat návrh a diskutovat o něm. Když dává smysl, můžeme jej zítra implementovat.

Jakub Ličák, Business Development

    
     Matej Vitásek
    

    
     –
    

    
     CTO
Matej Vitásek
CTO

Propojujeme více celků do skvěle fungujícího ekosystému

To je hodně zajímavá výzva a z pohledu obsahu práce je to hodně přitažlivý pro vývojáře

Zvenčí funguje Realpad jako jeden produkt. Z technického pohledu jej ale tvoří produkty tři. Core systém píšeme v Javě. Klientský portál tvoříme v Symfony (PHP framework). Pro mobilní vývoj využíváme Flutter. Na frontend začínáme využívat React. Technologie volíme podle toho, o jaký produkt jde.

Ze začátku jsme neměli doménovou znalost realitního byznysu a produkty jsme vyvíjeli na základě požadavků a feedbacku našich zákazníků. Často na míru některým z nich, abychom ověřili, co potřebují jenom oni a co je užitečné pro více zákazníků. Dnes už víme, co má a nemá Realpad obsahovat a můžeme se na tyto funkce soustředit.

Jsme na cestě od produktu s funkcemi na míru ke škálovatelnému produktu. Probíhá refactoring a redesign některých částí, abychom se posunuli o level dál. Ať už z pohledu dostupnosti, spolehlivosti nebo UX. Je to příležitost zavrtat se do některé z oblastí a dlouhodobě ji rozvíjet. Svým produktům dlouhodobě věříme a chceme je rozvíjet.

Zapomeň na Slack i mail a sprintuj

Vývojářům se nejlépe pracuje, když je nic neruší od soustředění. Proto se snažíme odklonit všechna vyrušení a jenom se soustředit na to, jak řešený problém propsat do kódu. Dostat se do flow je klíč k realizaci. Proto organizujeme vývoj tak, abychom vývojáře nezatěžovali zbytečnou byrokracií, schůzkami nebo emaily. Vývoj dělíme do dvoutýdenních sprintů na jejichž začátku si v třiceti minutovém callu rozdělíme práci. Pak si každý den ráno napíšeme na Slack, jak se nám daří a jestli si něco nevyžaduje speciální pozornost. Když ne, každý vývojář má de facto dva týdny nepřerušované práce na jasně definovaných zadáních. Může se soustředit a pracovat ve chvílích, když má nejvíc energie. 

Když vidím, že kolega něco nedělá správně, tak mu to rovnou řeknu. Nechodím kolem horké kaše, ale konstruktivně mu vysvětlím, jak by se to podle mě mělo udělat lépe. Současně to znamená, že když takový feedback dostanu já, tak ho umím přijmout a vážím si ho.

Matej Vitásek, CTO

Líbí se mi, že když dělám svou práci dobře, tak mě tady za ní pochválí.

Karolína Brnová, Data Entry

    
     Nazarii Ovcharchyn
    

    
     –
    

    
     Lead Mobile Developer
Nazarii Ovcharchyn
Lead Mobile Developer

Realpad je společným produktem. Každého půlroku se potkáme osobně, abychom se lépe sladili

A spolupráce šlapala podle našich představ. Diskutujeme, co se nám v uplynulém období povedlo, co nás čeká, a jak se vyvíjí naše strategie. Kromě povídání a workshopů vždy vymyslíme i zajímavý nepracovní program. V Realpadu od prvního dne fungujeme remote a i když nejsme remote only, příležitostí společně se potkat není mnoho. 

Někteří kolegové pracují z kanceláří v Praze (Hubhub Panská) nebo Bukurešti. Na Ukrajině se nachází většina vývojového týmu. Další kolegové pracují z domu a jiní z cest někde po světě. Je jen na každém z nás, odkud bude dnes pracovat. Důležité je jenom to, abychom se na sebe mohli spolehnout a dodrželi vše, na čem se domluvíme.

Fotografie z All Hands Meeting Berlin 2021
Fotografie z All Hands Meeting Berlin 2021

Dobrý balanc mezi prací a kamarádstvím

Efektivita a pragmatický přístup nám pomáhají být rychlejší než ostatní konkurenti

Individualita je důležitá

Věříme, že stejně tak, jak se nedá udělat dobrá pizza jenom z jedné ingredience, nedá se sestavit dobrý tým jen z lidí se stejným smýšlením. V týmech záměrně propojujeme lidi s různými názory, schopnostmi nebo zkušenostmi z více oborů tak, aby každý mohl stavět na svých silných stránkách a jedinečnostech.


    
     Karolína Brnová
    

    
     –
    

    
     Data Entry
Karolína Brnová
Data Entry

Jsme pragmatičtí a přemýšlíme utilitárně. Když v něčem nevidíme přínos, neděláme to. Tento přístup je propsán do všeho, co se u nás děje. Rácio vítězí nad emocemi. Neztrácíme čas uvažováním „coby kdyby“ a složitými diskuzemi. Nepotrpíme si na schvalovací kolečka, reporty, složité prezentace. Shrneme argumenty, porovnáme je vůči kritériím a rozhodneme, jestli realizujeme nebo ne. Vše se děje velmi rychle. Často jeden den něco vymyslíme a druhý den se pouštíme do produkce. Takovou rychlost si můžeme dovolit, protože každý z nás má přesah do více oblastí.

I když jsem tady krátce, tak se nemusím bát říct Mariánovi, když udělá něco špatně. Vím, že můžu a zajímá jej můj názor.

Milan Říha, Support and Onboarding

Nejsme ultra hyper cool startup

Nejsme spolu 24/7 každý den. Své životy máme pevně ukotveny mimo kancelář. Víme, co chceme jak od života tak práce. Práci vnímáme jako prostor, ve které se můžeme realizovat a naplnit své ambice. Společně dokázat něco, co bychom jako jednotlivci nedokázali. Jsme efektivní, jdeme po podstatě a většina z nás přemýšlí vic analyticky než emočně. Proto není naší přirozeností opečovávat si každou bolístku. Věříme, že každý z nás je sebevědomá bytost, která si umí říct, když něco potřebuje a když je vše v pořádku, nepotřebuje o tom mluvit. 


    
     Linda Ristemiová
    

    
     –
    

    
     Customer Success Manager
Linda Ristemiová
Customer Success Manager

Důvěra, respekt a vzájemná spolehlivost tvoří základ naší kultury

Ty fungují jenom díky otevřenosti, kterou si pěstujeme. Kdyby se kniha "Radikální otevřenost" psala v Čechách, jsme přesvědčeni, že by v ní byla kapitola o nás. Jsme k sobě maximálně upřímní a říkáme si věci na rovinu. Když se nám něco nelíbí, otevřeme téma před celou firmou nebo v týmu a řešíme ho, dokud nedosáhneme na výsledek, na kterém se shodneme. Tento přístup není vždy lehký, ale díky němu nejsou mezi námi žádné domněnky. Kuchyňkové řeči a pomluvy tím úspěšně eliminujeme. Marián nás od prvního dne vtahoval do dění ve firmě. Každý měsíc jasně informuje, jak jsme na tom finančně a jestli se nám daří nebo ne. Všichni tak známe kontext a víme co se děje napříč firmou.

Pojď růst společně s námi!