ORBIT

Společnost ORBIT je špičkou v cloudových technologiích a digitalizaci. Přes 30 let provádí rozsáhlými změnovými projekty v IT velké nadnárodní firmy v České republice, na Slovensku, v Rakousku, ve Slovinsku, v Srbsku, Chorvatsku, Rumunsku, Bulharsku a v dalších zemích a přináší jim ambiciózní technologická řešení. Stovky realizovaných projektů prověřily stále rostoucí tým profesionálů. Jedinečné autorské metodiky, jako např. Cloud Journey, a skvělé reference potvrzují expertízu ORBITu, který má ambici být excelentním úzkoprofilovým Cloud Consulting Boutique ve střední Evropě. 

Nabídka příležitostí 12

30 let na vlně změn

ORBIT

je Cloud Consulting Boutique!


    
     Ondřej Moudrý
    

    
     –
    

    
     Chief Commercial Officer
Ondřej Moudrý
Chief Commercial Officer

Nikdy jsme se nezastavili na místě

V ORBITu jsme vždy uměli velmi dobře naskakovat na nové vlny a chytnout se příležitostí dříve než konkurence. Hlavně jsme si vždy dokázali velmi rychle osvojit potřebné dovednosti a vyprofilovat se na špičkovou úroveň. Na jaře 2021 jsme oslavili 30 let na trhu a u zákazníků jsme vnímaní jako respektovaný partner, se kterým vědí, že nešlápnou vedle. Dnes se zaměřujeme především na cloudové technologie a jejich adopci a díky našemu jménu, špičkovým odborníkům, vlastní metodice a dlouholeté spolupráci se na nás nebojí obracet velké nadnárodní společnosti, banky a další významní klienti. 

Jsme hrdí, že spousta kolegů jede velkou část této cesty s námi. A i když se vám může zdát, že být např. 20 let na jednom místě je hodně dlouhá doba, v ORBITu ten pocit nezažíváme. Pořád hledáme nové a zajímavé projekty, na kterých nás baví pracovat. 

Rosteme! Udržitelně, s pokorou k ORBITU

Jednou z výrazných charakteristik ORBITu byla dlouho naše velikost. Malá firma, kde se všichni znají a vejdou do jedné vily. Považovali jsme to za naší výhodu a jak jsme rostli zjistili jsme že rodinná atmosféra není daná velikostí, ale tím, jak spolu fungujeme už 25 let. Malá firma už nejsme. Dnes je nás 90 a plánujeme růst dál. S tím logicky přicházejí i změny, na které se musíme adaptovat. Snažíme se to dělat chytře a postupně, tak abychom novým kolegům a kolegyním dokázali předat naše know-how a DNA. Někde musíme přidat proces, někde jiný proces upravit a změnit, ale děláme to stále citlivě a s tím, že chceme zachovat kvalitu naší služby pro zákazníky a osobní přístup, který dlouhodobě oceňují. Věnujeme péči zachování naší DNA postavené na svobodě a dobrých vztazích. 

Jsme technologická firma

Excelence & Profesionalita 

Klienta provázíme změnou a on nás musí vnímat jako partnera a důvěřovat nám. Pokud chceme být na špičce, musíme být nejen absolutní odborníci, ale mít takzvaně odmakáno. To znamená mít i jistou životní zkušenost, která je základem našeho empatického přístupu. A to nás i vnitřně charakterizuje – starší podporují mladší, zkušenost se předává a získává vzájemnou spoluprací. 

Jsme excelentní profesionálové, kterým trh důvěřuje a to sebou nese zodpovědnost, kterou si v Orbitu každý musí uvědomovat. 


    
     Vít Grossmann
    

    
     –
    

    
     Principal Consultant
Vít Grossmann
Principal Consultant

    
     Petr Lenz
    

    
     –
    

    
     Technical Consultant
Petr Lenz
Technical Consultant

Jsme průvodci změnou

Naší prioritou je vždy přidaná hodnota 

Identifikujeme potenciál ke změně, navrhujeme cestu a tou cestou provázíme. Abychom dokázali tento závazek vůči klientům naplnit, potřebujeme tým sebevědomých lidí s názorem. Spíše než obchodníky u nás najdete byznys konzultanty, více než IT konzultanty u nás najdete IT business developery, kteří vědí, proč navrhují to, co navrhují. Naší prioritou je vždy co největší přidaná hodnota pro klienta. A plně se na to orientujeme. Současně si všichni v ORBITu uvědomujeme jednu věc – aby se vše povedlo a klient byl spokojený, musíme o všem přemýšlet už od těch nejzákladnějších úkolů. 

Jsme usměvaví, máme radost z práce, jsme ambiciózní, chceme se vzdělávat, takže určitě ne někdo, kdo je zvyklý na korporátní svět. Ale někdo, kdo je kreativní, hledá si projekty a věci, kde by se chtěl vzdělávat.

Lenka Lipová, Senior Compliance Consultant

Lidi jsou stejně nastavení. Je tady fajn forma spolupráce, nefunguje tady takové to “oni” a “my”, udělali to tihle nebo tihle na to kašlou. Firma má pořád charakter malé rodinné firmy. Je tam pořád vidět na celou firmu a lidi jsou si toho vědomi a také toho, že se můžou jeden na druhého spolehnout.

Leo Štěpán, IT ředitel

Svoboda je ve spolupráci

Osobnost všude, kam se podíváš 

ORBIT je firma plná výrazných individualit. Lidí, kteří spolu chtějí být. Excelentních profesionálů, kteří jsou špičkami ve svém oboru. Pokud chcete svobodu a máte zdravé sebevědomí diskutovat nejen s kolegy, ale i se zákazníky o svém názoru, je ORBIT tou správnou firmou pro vás.

Z malé firmy jsme vyrostli na firmu o 90 lidech. Vedle tolik zmiňované profesionality a excelence je pro nás nepostradatelná i spolupráce, vzájemná podpora a důvěra. Důvěra je pro nás klíčem k principům, kterými se řídíme a na jejichž základě odvádíme skvělou práci pro naše zákazníky. Co vám můžeme slíbit? Že u nás budete sami sebou.

Ctíme svobodu a odpovědnost

Jeden náš kolega jednou prohlásil, že je lehčí řídit tým padesáti lidí někde jinde, než uřídit sám sebe v ORBITu. Tento názor sdílí asi většina seniorních lidí v ORBITu, kteří někdy řídili tým. V ORBITu nikdo nikomu nestojí za zády, aby ho usměrňoval. Pokud jste junior, budeme vás tento princip učit a velmi rychle se osamostatníte. Pokud jste senior, pak předpokládáme, že takto umíte fungovat. 

Je to hodně jednoduchý – příležitosti tady jsou takové, jaké si dokážeš vytvořit. Je to v rukou každého jednoho člověka a nemyslím, že ze strany ORBITu tady je nějaká hranice.

Petr Lenz, Technical Consultant

ORBIT Praha 

Najdete nás na Praze 4 v Nuselské ulici, hned u zastávky Pod Jezerkou. Dostanete se k nám tramvají, busem nebo koloběžkou. A jak správně tušíte, jsme na skok vedle od parku Jezerka. 

Naplňujeme naše globální vize

Jsme ve Vídni 

Vždy jsme měli rádi nové a velké výzvy. A vždy jsme měli globální ambice. Dlouhodobě pracujeme pro ty největší nadnárodní společnosti v různých zemích Evropy. V roce 2022 jsme se rozhodli naše ambice posunout ještě dál. Otevřeli jsme naši první zahraniční pobočku ve Vídní. Je to pro nás zároveň krok byznysově se ještě víc posunout k zákazníkům v západní Evropě. ORBIT má dlouhodobě skvělou reputaci u svých zákazníků. S kanceláří na nejlepší adrese ve Vídní jsme získali trochu větší punc a někteří velcí hráči nás začínají brát víc vážně. 

Už teď máme aktivní platící zákazníky, patnáct konzultantů a naši ambicí je do tří let být na stejné velikostí jako ORBIT v České republice. A zároveň si držet nastavení menší cloud boutique konzultačky. Protože, to je to, co stojí za naším úspěchem.


    
     Lanna O´Reilly
    

    
     –
    

    
     Country Manager ORBIT Austria
Lanna O´Reilly
Country Manager ORBIT Austria

    
     Lenka Lipová
    

    
     –
    

    
     Senior Compliance Consultant
Lenka Lipová
Senior Compliance Consultant

Vychováváme úspěšné juniory 

Naší unikátní výhodou je špičkově sestavený tým odborníků. Naši zákazníci vědí, že když na zakázku povolají ORBIT, vždy dostanou profesionální řešení a jedny z nejlepších odborníků na trhu. Máme tady kolegy, kteří jsou s námi deset, patnáct i přes dvacet let. Vždy se snažíme dávat příležitost i mladým ambiciózním lidem, kteří mají potřebnou energii a nebojí se pustit po hlavě do nových projektů. V ORBITu je hodně důležitá spolupráce. Vzájemně si pomáháme, ale zároveň novým kolegům necháváme volné ruce a učíme je fungovat autonomně. I díky tomu se z nich rychle stávají plnohodnotní kolegové, kteří se nebojí vzít na sebe velké projekty. ORBIT není výsledkem vedení. Je společnou prací nás všech a každý člen týmu má možnost se na jeho dalším směřování podílet. Je jedno, jestli má 20 let praxe, nebo pořád studuje. 

Kooperovat a cíleně jít za tím nejlepším výsledkem pro zákazníka, to platilo v ORBITu vždy a vnímal jsem to i ze strany zákazníka. Je tady daleko větší míra customizace a naladění se na zákazníka. A to si myslím, že je poměrně silné DNA ORBITu.

Lukáš Klášterský, Ředitel

Myslím, že potřebujeme jak extrémně zkušené seniorní osobnosti, tak ty, kteří mají chuť se takovými zkušenými experty stát. Když to zafungovalo u mě, může to zafungovat i u jiných.

Vojtěch Michálek

Lukáš Klášterský, ředitel ORBITu

Pokud chceme růst, mojí misí je mít tým spokojených lidí a chytře nastavené procesy

ORBIT má za sebou výrazný růst, jak se firma proměnila?

Některé věci se určitě změnily, některé ne a oboje beru pozitivně. To, co bychom si rádi zachovali nezměněné, je naše DNA, kterou dlouhodobě oceňují i naši zákazníci. Konkrétněji je to naše schopnost dotahovat projekty – do čeho se pustíme, to dokončíme. A taky, že jsme fajn parta lidí, se kterými se znají osobně a vědí, co od nás očekávat.

Změnil se nám trochu charakter projektů. Dříve málo kdy byla na projektu kooperace jednotlivých lidí, byl to spíš individuální výsledek u klientů. I teď máme sadu projektů, kde to pořád takto funguje. S technologií cloudu a propojování oblastí je naše delivery k zákazníkům výrazně víc týmové. Je běžné, aby na projektu dělalo dva až víc lidí a na větším projektu jich klidně dělá i deset, a to je velká změna ve stylu práce.

Myslím, že náš růst byl taková postupná evoluce. Chtěli jsme to udělat citlivě i s ohledem na lidi, kteří jsou u nás dlouho, mají své zaběhnuté zvyky. Poslední 3-4 roky jsme se snažili definovat interní produktizace, abychom zajistili opakovatelnost, a to přispívá k týmové spolupráci. Každý nově příchozí má nějakou kostru, o kterou se může opřít. Z naší strany to byla nenásilná aktivita, která nám teď pomáhá v dalším růstu a větší efektivitě. Když děláme nový projekt a máme hotovou a predpřipravenou kostru, energie lidí může směrovat k tomu, jak dané řešení adaptovat u konkrétního klienta.

Na jakých principech v ORBITu fungujete? 

Napadají mě dva hlavní – focus a disciplína. Možná nezní nejlépe, ale v této fází vývoje je potřebujeme nejvíc. Potřebujeme se primárně soustředit na věci, které dlouhodobě cíleně chceme. Stávalo se nám, že jsme se dostali do projektů, které zněly zajímavě, ale dlouhodobě vybočovali z našeho ideálního stavu. Teď máme definované cílové projekty a na ty budeme směrovat náš focus. 

Disciplína znamená, že v tom množství lidí je důležité dodržovat určité principy. Pro někoho to může znít negativně. Pro nás je disciplína o spolupráci. Musím brát v potaz, že můj vstup ovlivňuje ostatní a naopak, pokud chci dodat kvalitní výstup práce, potřebuji vstupy od ostatních a musím se s nimi umět správně domluvit. 

Tyto dva principy jsme si definovali navíc k těm, které máme. Vždy chceme dávat našim zákazníkům inspirativní řešení, které je praktické.

Proč by se k vám lidi měli přidat?

Máme velmi zajímavé projekty. Nastoupili jsme na cestu cloudu a mix projektů je tady poměrně rozmanitý. Za druhé, zakládáme si na tom, že jsme tým fajn lidí, i přesto, že už nejsme malá firma, můžeme nabídnout pohodovou atmosféru a přístup. Třetí věc je prostor pro další rozvoj a seberealizaci. ORBIT byl vždy charakteristický tím, že neděláme jen konkrétní projekty. My je často musíme pro zákazníka vymyslet a v tom je značná seberealizace. 

ORBIT je úžasná firma plná strašně kreativně chytrých lidí, kteří jsou velmi inspirující v tom, jak moc je baví řešit problémy, jak hluboce jsou schopni do nich ponořit, protože to je jejích vášeň. Mě baví být toho součástí a pozorovat ten tým při práci.

Ondřej Moudrý, Chief Commercial Officer

Everyone has to work to pay the bills, but it was important to me that it would be fun too.

Lanna O'Reily, Country Manager Austria

Moderní, flexibilní způsob spolupráce

I na podpůrných pozicích potřebujeme lidi, kteří umí pracovat se svým časem a převzít odpovědnost za svěřenou práci. Jsme hodně na cestách, konzultanti, obchodníci, delivery experti, všichni trávíme většinu času u zákazníků, a tak spoléháme na kolegy, že mají svou část úkolu hotovou. Je to pro nás samozřejmostí. A pokud by k nám přišel někdo, kdo je zvyklý na korporátní řetězec rozhodnutí a vyhovuje mu konzervativní způsob práce, tak mu nebude v ORBITu dobře. Naopak lidé, kteří se naopak chtějí naučit modernímu a flexibilnímu způsobu spolupráce, u nás budou nadšení.