ORBIT

Společnost ORBIT je ve střední Evropě špičkou ve virtualizaci, adopci cloudu a konsolidaci datových center. Přes 30 let provádí velké firmy v České republice, na Slovensku, v Rakousku, ve Slovinsku, v Srbsku, Chorvatsku, Rumunsku, Bulharsku a v dalších zemích náročnými změnovými projekty a přináší jim ambiciózní technologická řešení. Stovky realizovaných projektů prověřily, že ORBIT a jeho stále rostoucí tým profesionálů drží slovo, dohodnuté termíny, mluví srozumitelně a předává svým klientům nakažlivé nadšení pro hledání cest.

Nabídka příležitostí 1

ORBIT
ORBIT
ORBIT
ORBIT
ORBIT
ORBIT
ORBIT
ORBIT

Excelence & Profesionalita

Jsme technologická firma, která má na prvním místě byznys svých klientů. Abychom dokázali prodávat naše řešení, musíme umět správně pochopit, co náš zákazník a jeho byznys potřebuje. Klienta provádíme změnou, při které nás musí vnímat jako partnera a důvěřovat nám. Pokud chceme být na špičce, musíme být nejen absolutní profesionálové, ale mít takzvaně odmakáno, to znamená mít jistou životní zkušenost, která je základem empatického chování na trhu. I to nás vnitřně charakterizuje, starší podporují mladší, zkušenost se předává a získává vzájemnou spoluprací.


    
     Kamil Kovář
    

    
     –
    

    
     Business Consultant
Kamil Kovář
Business Consultant

ORBIT Praha

Sídlíme v malé vilce kousek od BB centra Brumlovka a v přízemí krásných kanceláří hned vedle parku.

ORBIT
ORBIT
ORBIT
ORBIT

Jsme orientovaní na klienta!

ORBIT je partnerem pro změnu – identifikujeme potenciál ke změně, navrhujeme cestu a tou cestou provázíme. Abychom dokázali tento závazek vůči klientům naplnit, potřebujeme tým sebevědomých lidí s názorem. Spíše než obchodníky u nás najdete byznys konzultanty, více než IT konzultanty u nás najdete byznys developery, kteří vědí, proč navrhujeme to, co navrhujeme. Naší prioritou je vždy přidaná hodnota pro klienta. A jsme firma na tento výsledek plně orientovaná. Současně si všichni v ORBITu uvědomujeme jednu věc: aby se toto povedlo a klient byl spokojený, musíme na to myslet od těch nejzákladnějších úkolů.

Svoboda & Odpovědnost

Jeden náš kolega jednou prohlásil, že je lehčí řídit tým padesáti lidí někde jinde, než uřídit sám sebe v ORBITu. Tento názor sdílí asi většina seniorních lidí v ORBITu, kteří někdy řídili tým. V ORBITu nikdo nikomu nestojí za zády, aby ho usměrňoval. Pokud jste junior, budeme vás tento princip učit a velmi rychle se osamostatníte. Pokud jste senior, pak předpokládáme, že takto dokážete fungovat. Veškerá rozhodnutí jsou vaše rozhodnutí a my všichni kolem vás počítáme s tím, že je děláte v zájmu celé firmy. Každý vám rád pomůže, ale o pomoc si musíte umět říci sami.


    
     Tomáš Meštellér
    

    
     –
    

    
     Sales Director
Tomáš Meštellér
Sales Director
ORBIT
ORBIT
Vojtěch Michálek
Vojtěch Michálek

V ORBITu jsem začal pracovat při studiu ve třetím ročníku na vysoké škole. Nastoupil jsem jako tester softwaru, pak jsem přešel do oddělení vývoje softwaru, a nyní zastávám pozici technického konzultanta.

Vojto, co tě v ORBITu už deset let drží?

Jsou tu pro mě zajímavé výzvy. Posouvám se stále dál, nejsem deset let na stejné pozici. V ORBITu jsem v kontaktu s velkými zákazníky a pracuji na důležitých IT změnových projektech. Mám možnost růst, učím se nové věci a rozvíjím svoje schopnosti. Navíc mě baví technologie, kterým se ORBIT věnuje a dávají mi smysl. Celou tu dobu se v praxi učím, co vlastně ORBIT zákazníkům prodává. Z různých pohledů: nejdřív jsem byl vývojář, který dělal software, pak jsem pracoval na implementacích a v současnosti zákazníkům pomáhám navrhovat konkrétní řešení.

Dokážeš si, jako špičkový technický konzultant, představit svůj další posun v ORBITu?

Jasně. Už nejde jen o mě: chtěl bych vzdělávat lidi v ORBITu a být jim při projektech nápomocný. Tuhle část své práce vnímám jednoznačně jako prostor, kam dál. Zároveň se neustále vyvíjejí technologie, takže moje práce vyžaduje a také umožňuje neustálý posun. Například rozvíjíme myšlenku konsolidací datových center. Dneska máme první projekty, ale je to nová oblast, která s sebou přináší i velmi širokou škálu nových znalostí, které musíme získat a zvládnout.

Jak lidé zvenku vnímají ORBIT?

Myslím si, že lidi, co k nám přicházejí, vnímají ORBIT jako firmu s vysokou úrovní expertní znalosti, tedy tak, jak chceme být viděni. Ti, kteří se v naší oblasti pohybují, o nás vědí a znají nás dobře.

Co je pro ORBIT charakteristické?

Určitě profesionalita, ta je na prvním místě. Vysoká míra zodpovědnosti, bez té u nás člověk nepřežije a je velmi úzce spojená se zmíněnou profesionalitou. Profesionály vnímáme jako vyzrálé lidi, kteří k odpovědnosti došli skrze své zkušenosti.

Jak bys definoval zodpovědnost?

Asi tak, že u nás určitě nemám vytýčený rámec úkolu, který mi přistane na stole. Vidím to, čeho chceme na konci projektu docílit. Sám si uvědomuji rozsah úkolu, za který jsem odpovědný. Když pracujeme na projektu, nejsou nejdůležitější jeho jednotlivé kousky, ale projekt jako celek. Já ho jako celek chápu a beru si to komplet za své. I když třeba některé části nejsou napsané na mě, tak je sleduji a starám se, abychom došli k finálnímu výsledku. ORBIT nefunguje tak, že si udělám svoje, a když ve finále zákazník není spokojený, jsem z obliga, protože jsem si svoje splnil. Zodpovědnost za výsledek je na nás všech. Uvědomujeme si, že projekty, které realizujeme, jsou pro naše zákazníky přelomové a investují do nich spousty peněz. Bez tohoto společného pocitu odpovědnosti za výsledek by to nefungovalo.

Jaké lidi do ORBITu potřebujete?

Myslím, že potřebujeme jak extrémně zkušené seniorní osobnosti, tak ty, kteří mají chuť se takovými zkušenými experty stát. Když to zafungovalo u mě, může to zafungovat i u jiných.

Čeho si na ORBITu nejvíc vážíš?

Asi toho, že mi to celé dává smysl. A toho, že se tady dá jednoduše mluvit s vedením a všichni se vzájemně posloucháme.

ORBIT
ORBIT

Moderní, flexibilní způsob spolupráce

I na podpůrných pozicích potřebujeme lidi, kteří umí pracovat se svým časem a převzít odpovědnost za svou práci. Jsme hodně na cestách, konzultanti, obchodníci, delivery experti, všichni trávíme většinu času u zákazníků, a tak spoléháme na kolegy, že mají svou část úkolu hotovou. Je to pro nás samozřejmostí. A pokud by k nám přišel někdo, kdo je zvyklý na korporátní řetězec rozhodnutí a vyhovuje mu konzervativní způsob práce, tak mu nebude v ORBITu dobře. Ale lidé, kteří se naopak chtějí naučit modernímu a flexibilnímu způsobu spolupráce, u nás budou nadšení.


    
     Martin Svojtka
    

    
     –
    

    
     Senior Technical Consultant
Martin Svojtka
Senior Technical Consultant
ORBIT
ORBIT

Osobnost všude, kam se podíváš

ORBIT je firma plná výrazných individualit. Lidí, kteří spolu chtějí být. Excelentních profesionálů, kteří jsou špičkami ve svém oboru. Pokud chcete svobodu a máte zdravé sebevědomí diskutovat nejen s kolegy, ale i se zákazníky o svém názoru, je ORBIT tou správnou firmou pro vás. Jsme menší firma, je nás kolem čtyřiceti, takže je pro nás důležitá, vedle tolik zmiňované profesionality a excelence, spolupráce, vzájemná podpora a důvěra. Důvěra je pro nás klíčem k principům, kterými se řídíme a na jejichž základě odvádíme skvělou práci pro své zákazníky. Co vám můžeme slíbit? Že u nás budete sami sebou.

ORBIT
ORBIT