ORBIT

Společnost ORBIT je špičkou v cloudových technologiích a digitalizaci. Přes 30 let provádí rozsáhlými změnovými projekty v IT velké nadnárodní firmy v České republice, na Slovensku, v Rakousku, ve Slovinsku, v Srbsku, Chorvatsku, Rumunsku, Bulharsku a v dalších zemích a přináší jim ambiciózní technologická řešení. Stovky realizovaných projektů prověřily stále rostoucí tým profesionálů. Jedinečné autorské metodiky, jako např. Cloud Journey, a skvělé reference potvrzují expertízu ORBITu, který má ambici být excelentním úzkoprofilovým Cloud Consulting Boutique ve střední Evropě. 

Nabídka příležitostí 11

30 let na vlně změn

ORBIT

je Cloud Consulting Boutique!


    
     Ondřej Moudrý
    

    
     –
    

    
     Chief Commercial Officer
Ondřej Moudrý
Chief Commercial Officer

Nikdy jsme se nezastavili na místě

V ORBITu jsme vždy uměli velmi dobře naskakovat na nové vlny a chytnout se příležitostí dříve než konkurence. Hlavně jsme si vždy dokázali velmi rychle osvojit potřebné dovednosti a vyprofilovat se na špičkovou úroveň. Na jaře 2021 jsme oslavili 30 let na trhu a u zákazníků jsme vnímaní jako respektovaný partner, se kterým vědí, že nešlápnou vedle. Dnes se zaměřujeme především na cloudové technologie a jejich adopci a díky našemu jménu, špičkovým odborníkům, vlastní metodice a dlouholeté spolupráci se na nás nebojí obracet velké nadnárodní společnosti, banky a další významní klienti. 

Jsme hrdí, že spousta kolegů jede velkou část této cesty s námi. A i když se vám může zdát, že být např. 20 let na jednom místě je hodně dlouhá doba, v ORBITu ten pocit nezažíváme. Pořád hledáme nové a zajímavé projekty, na kterých nás baví pracovat. 

Jsme technologická firma

Excelence & Profesionalita

Klienta provázíme změnou a on nás musí vnímat jako partnera a důvěřovat nám. Pokud chceme být na špičce, musíme být nejen absolutní odborníci, ale mít takzvaně odmakáno. To znamená mít i jistou životní zkušenost, která je základem našeho empatického přístupu. A to nás i vnitřně charakterizuje – starší podporují mladší, zkušenost se předává a získává vzájemnou spoluprací. Chceme být excelentní profesionálové, kterým trh důvěřuje.


    
     Vít Grossmann
    

    
     –
    

    
     Principal Consultant
Vít Grossmann
Principal Consultant

    
     Petr Lenz
    

    
     –
    

    
     Technical Consultant
Petr Lenz
Technical Consultant

Jsme průvodci změnou

A naší prioritou je vždy přidaná hodnota

Identifikujeme potenciál ke změně, navrhujeme cestu a tou cestou provázíme. Abychom dokázali tento závazek vůči klientům naplnit, potřebujeme tým sebevědomých lidí s názorem. Spíše než obchodníky u nás najdete byznys konzultanty, více než IT konzultanty u nás najdete IT business developery, kteří vědí, proč navrhují to, co navrhují. Naší prioritou je vždy co největší přidaná hodnota pro klienta. A plně se na to orientujeme. Současně si všichni v ORBITu uvědomujeme jednu věc – aby se vše povedlo a klient byl spokojený, musíme o všem přemýšlet už od těch nejzákladnějších úkolů. 

Jsme usměvaví, máme radost z práce, jsme ambiciózní, chceme se vzdělávat, takže určitě ne někdo, kdo je zvyklý na korporátní svět. Ale někdo, kdo je kreativní, hledá si projekty a věci, kde by se chtěl vzdělávat.

Lenka Lipová, Senior Compliance Consultant

Lidi jsou stejně nastavení. Je tady fajn forma spolupráce, nefunguje tady takové to “oni” a “my”, udělali to tihle nebo tihle na to kašlou. Firma má pořád charakter malé rodinné firmy. Je tam pořád vidět na celou firmu a lidi jsou si toho vědomi a také toho, že se můžou jeden na druhého spolehnout.

Leo Štěpán, IT ředitel

Osobnost všude, kam se podíváš

ORBIT je firma plná výrazných individualit. Lidí, kteří spolu chtějí být. Excelentních profesionálů, kteří jsou špičkami ve svém oboru. Pokud chcete svobodu a máte zdravé sebevědomí diskutovat nejen s kolegy, ale i se zákazníky o svém názoru, je ORBIT tou správnou firmou pro vás. Jsme menší firma, takže je pro nás klíčová, vedle tolik zmiňované profesionality a excelence, i spolupráce, vzájemná podpora a důvěra. Důvěra je pro nás klíčem k principům, kterými se řídíme a na jejichž základě odvádíme skvělou práci pro naše zákazníky. Co vám můžeme slíbit? Že u nás budete sami sebou.

Vedeme firmu konsensuálně

Ctíme svobodu a odpovědnost

Jeden náš kolega jednou prohlásil, že je lehčí řídit tým padesáti lidí někde jinde, než uřídit sám sebe v ORBITu. Tento názor sdílí asi většina seniorních lidí v ORBITu, kteří někdy řídili tým. V ORBITu nikdo nikomu nestojí za zády, aby ho usměrňoval. Pokud jste junior, budeme vás tento princip učit a velmi rychle se osamostatníte. Pokud jste senior, pak předpokládáme, že takto umíte fungovat. 

Řídíme se konsensuálně. Nemáme jednoho generála, který by určoval směr, ale každé důležité rozhodnutí je výsledkem diskuze tří lidí, kteří jsou za výsledky ORBITu odpovědní. Občas je to náročné, občas zdlouhavé, ale každé naše rozhodnutí je pevné, trvalé a odráží názory všech lidí ve firmě. 

ORBIT Praha

Najdete nás na Praze 4 v Nuselské ulici, hned u zastávky Pod Jezerkou. Dostanete se k nám tramvají, busem nebo koloběžkou. A jak správně tušíte, jsme na skok vedle od parku Jezerka. 


    
     Lanna O´Reilly
    

    
     –
    

    
     Country Manager ORBIT Austria
Lanna O´Reilly
Country Manager ORBIT Austria

Jsme ve Vídni

Vždy jsme měli rádi nové a velké výzvy. A vždy jsme měli globální ambice. Dlouhodobě pracujeme pro ty největší nadnárodní společnosti v různých zemích Evropy. V roce 2022 jsme se rozhodli naše ambice posunout ještě dál. Otevřeli jsme naši první zahraniční pobočku ve Vídní. Je to pro nás zároveň krok byznysově se ještě víc posunout k zákazníkům v západní Evropě. ORBIT má dlouhodobě skvělou reputaci u svých zákazníků. S kanceláří na nejlepší adrese ve Vídní jsme získali trochu větší punc a někteří velcí hráči nás začínají brát víc vážně. 

Už teď máme aktivní platící zákazníky, šest vývojářů a naši ambicí je do tří let být na stejné velikostí jako ORBIT v České republice. A zároveň si držet nastavení menší cloud butique konzultačky. Protože, to je to, co stojí za naším úspěchem. 

Je to hodně jednoduchý – příležitosti tady jsou takové, jaké si dokážeš vytvořit. Je to v rukou každého jednoho člověka a nemyslím, že ze strany ORBITu tady je nějaká hranice.

Petr Lenz, Technical Consultant

Kooperovat a cíleně jít za tím nejlepším výsledkem pro zákazníka, to platilo v ORBITu vždy a vnímal jsem to i ze strany zákazníka. Je tady daleko větší míra customizace a naladění se na zákazníka. A to si myslím, že je poměrně silné DNA ORBITu.

Lukáš Klášterský, Business Consultant

Vychováváme úspěšné juniory

Naší unikátní výhodou je špičkově sestavený tým odborníků. Naši zákazníci vědí, že když na zakázku povolají ORBIT, vždy dostanou profesionální řešení a jedny z nejlepších odborníků na trhu. Máme tady kolegy, kteří jsou s námi deset, patnáct i přes dvacet let. Vždy se snažíme dávat příležitost i mladým ambiciózním lidem, kteří mají potřebnou energii a nebojí se pustit po hlavě do nových projektů. V ORBITu je hodně důležitá spolupráce. Vzájemně si pomáháme, ale zároveň novým kolegům necháváme volné ruce a učíme je fungovat autonomně. I díky tomu se z nich rychle stávají plnohodnotní kolegové, kteří se nebojí vzít na sebe velké projekty. ORBIT není výsledkem vedení. Je společnou prací nás všech a každý člen týmu má možnost se na jeho dalším směřování podílet. Je jedno, jestli má 20 let praxe, nebo pořád studuje. 


    
     Lenka Lipová
    

    
     –
    

    
     Senior Compliance Consultant
Lenka Lipová
Senior Compliance Consultant

Vojtěch Michálek

V ORBITu jsem začal pracovat při studiu ve třetím ročníku na vysoké škole. Nastoupil jsem jako tester softwaru, pak jsem přešel do oddělení vývoje softwaru a nyní zastávám pozici technického konzultanta.  

Vojto, co tě v ORBITu už přes patnáct let drží?

Jsou tu pro mě zajímavé výzvy. Posouvám se stále dál. Nejsem deset let na stejné pozici. V ORBITu jsem v kontaktu s velkými zákazníky a pracuji na důležitých IT změnových projektech. Mám možnost růst, učím se nové věci a rozvíjím svoje schopnosti. 

Navíc mě baví technologie, kterým se ORBIT věnuje a dávají mi smysl. Celou tu dobu se v praxi z různých pohledů učím, co vlastně ORBIT zákazníkům prodává. Nejdřív jsem byl vývojář, který dělal software, pak jsem pracoval na implementacích a v současnosti zákazníkům pomáhám navrhovat konkrétní řešení.

Dokážeš si, jako špičkový technický konzultant, představit svůj další posun v ORBITu?

Před pár lety jsem vnímal jako prostor k posunu v práci s ostatními kolegy a být jim nápomocen. V rámci ORBITu mám nyní tuto možnost v pozici leadera za oblast Endpoint. Rozvoj technologií je také pořád aktuální téma, adoptujeme v rámci Endpoint týmu Microsoft Azure Virtual Desktop, Citrix Virtual Apps & Desktops Service (či další cloud služby nejen Citrixu). I v oblasti endpointu je samozřejmě vidět daleko více vliv cloudových technologií a jejich integrace do zákaznických prostředí např. z rodiny produktů Microsoft 365.

Co je pro ORBIT charakteristické?

Určitě profesionalita. Ta je na prvním místě. Vysoká míra zodpovědnosti. Bez té u nás člověk nepřežije a je velmi úzce spojená se zmíněnou profesionalitou. Profesionály vnímáme jako vyzrálé lidi, kteří k odpovědnosti došli skrze své zkušenosti.

Jak bys definoval zodpovědnost?

Asi tak, že u nás určitě nemám vytyčený rámec úkolu, který mi přistane na stole. Vidím to, čeho chceme na konci projektu docílit. Sám si uvědomuji rozsah úkolu, za který jsem odpovědný. Když pracujeme na projektu, nejsou nejdůležitější jeho jednotlivé kousky, ale projekt jako celek. Já ho jako celek chápu a beru si to komplet. I když třeba některé části nejsou napsané na mě, tak je sleduji a starám se, abychom došli k finálnímu výsledku. ORBIT nefunguje tak, že si udělám svoje, a když ve finále zákazník není spokojený, jsem z obliga, protože jsem si svoje splnil. Zodpovědnost za výsledek je na nás všech. Uvědomujeme si, že projekty, které realizujeme, jsou pro naše zákazníky přelomové a investují do nich spousty peněz. Bez tohoto společného pocitu odpovědnosti za výsledek by to nefungovalo.

Myslím, že potřebujeme jak extrémně zkušené seniorní osobnosti, tak ty, kteří mají chuť se takovými zkušenými experty stát. Když to zafungovalo u mě, může to zafungovat i u jiných.

Moderní, flexibilní způsob spolupráce

I na podpůrných pozicích potřebujeme lidi, kteří umí pracovat se svým časem a převzít odpovědnost za svěřenou práci. Jsme hodně na cestách, konzultanti, obchodníci, delivery experti, všichni trávíme většinu času u zákazníků, a tak spoléháme na kolegy, že mají svou část úkolu hotovou. Je to pro nás samozřejmostí. A pokud by k nám přišel někdo, kdo je zvyklý na korporátní řetězec rozhodnutí a vyhovuje mu konzervativní způsob práce, tak mu nebude v ORBITu dobře. Naopak lidé, kteří se naopak chtějí naučit modernímu a flexibilnímu způsobu spolupráce, u nás budou nadšení.

ORBIT je úžasná firma plná strašně kreativně chytrých lidí, kteří jsou velmi inspirující v tom, jak moc je baví řešit problémy, jak hluboce jsou schopni do nich ponořit, protože to je jejích vášeň. Mě baví být toho součástí a pozorovat ten tým při práci.

Ondřej Moudrý

Everyone has to work to pay the bills, but it was important to me that it would be fun too.

Lanna O'Reily, Country Manager Austria