Opero

Opero je především prostorem k setkávání a propojování. Je to coworkingový prostor vytvořený na míru profesionálům, podnikatelům a všem renesančním lidem, kteří ocení vysoký standard komunitního servisu, skvělou atmosféru, kterou dotváří jednak samotný prostor Štencova domu a lidé, kteří Opero každý den spravují. Za myšlenkou špičkově a reprezentativně vybaveného coworkingového centra v samém srdci Prahy stojí Pavel Přikryl, Pavel Bouška a Luboš Černý. Každý jsou z jiné oblasti byznysu, a přesto jim spolupráce skvěle fungovala právě díky tomu, že mají stejný pohled na svět a podobné hodnoty. A tak se zrodila myšlenka na místo, které bude propojovat profesionály z různých prostředí a nabídne jim možnost k synergiím. V samém srdci Prahy nakonec vznikl prostor, který nabízí nejen pracovní prostředí, ale především zážitek ze skvěle prožitého pracovního času.

Nabídka příležitostí 6

Opero
Opero
Opero
Opero
Opero
Opero

Naše Opero

Když nápad na Opero vznikal, měli jsme dvě podmínky. Za prvé, Opero se musí líbit nám, musíme z něj mít sami radost a musí nás bavit. Za druhé, Opero má být inspirací pro členy, kteří jej využívají, i pro navštěvníky, kteří za námi přijdou na event. Měli jsme velkou radost, když jednání s paní Violou, vnučkou Jana Štence a majitelkou Štencova domu, dopadla dobře a my jsme získali konkrétní prostor, kam Opero umístíme. Mohli jsme začít Opero stavět na základech poctivé práce, lásky k tvorbě a tvůrčí svobodě. Věděli jsme, že pro Štencův dům bude Opero důstojným nájemníkem, protože jsme od prvních návrhů naprosto respektovali jeho podstatu. Vše v Operu jsme vytvářeli tak, aby to souznělo s prostorem a jeho historií. Zároveň jsme naplňovali naši první podmínku, vše jsme stavěli, abychom z práce měli radost. Ta radost je vidět na tom, co v Operu zažijete. Když přijdete do Opero, je nejen plné světla, ale hlavně je plné skvělých lidí, dobré nálady, která náš tým provází od úplného začátku. Opero nás prostě baví. 

Opero
Opero
Opero
Opero
Opero
Opero

    
     Hana Kučerová
    

    
     –
    

    
     Provoz a event management
Hana Kučerová
Provoz a event management
Opero
Opero
Opero
Opero

Harmonie

To, co je pro Opero charakteristické, je harmonické prostředí, ve kterém najdete klid na práci. Debaty, které by jinde byly silové a rušné a ve kterých musel být jeden vítěz, budou v Operu přátelské, tvůrčí a přínosem pro obě strany. Lidský přístup, zájem a neustálá pozornost, kterou Operu věnujeme, vytváří velmi příjemnou atmosféru, jak pro nás samotné, tak pro naše členy. Víme přesně, jaký produkt chceme návštěvníkům Opera nabídnout. Tím produktem je jedinečný zážitek. Naším každodenním cílem je, aby lidé odcházeli z Opera obohacení a rádi se do něj vraceli. To je cíl, který nás spojuje. Cíl, který je podpořený společnými hodnotami a náhledem na svět a místem, kde se Opero nachází - v samém srdci Prahy. Do Opera budete chodit s úsměvem a odcházet nadšení, stejně jako my.

Opero
Opero

    
     Pavel Přikryl
    

    
     –
    

    
     Spoluzakladatel
Pavel Přikryl
Spoluzakladatel
Opero
Opero

Zážitek Štencova domu

Opero jsme navrhli jako seniornější coworking pro podnikatele a renesanční lidi. Prostor jsme od začátku šili na míru vyspělým podnikatelům a profesionálům, kteří hledají společenskou základnu v centru Prahy, ale až teprve Štencův dům v Salvatorské ulici a jeho náboj nám odkryl to, jak má Opero vypadat. 

Naše vize, díky Štencově domu, dostala mnohem jasnější obrysy, a když jsme navrhovali interiér, měli jsme jasné vodítko. Design Opera je navržen tak, abychom jedinečnost a krásu Štencova domu zvýraznili. Zasedačky jsme pojmenovali po Maxi Švabinském, svatém Salvátorovi a Janu Štencovi nakladateli a majiteli tiskárny, která zde dlouhá léta působila. Poslední zasedačka je poctou majitelce domu a vnučce pana Štence Viole Škabradové. 


Při rekonstrukci jsme se museli náročně vypořádat s nánosy 90. let. Odstraňovali jsme podhledy a umělé příčky, které dům znehodnocovaly, a vrátili jsme mu jeho původní identitu. Sami jsme byli nadšení, jak se nám Opero zhmotňovalo před očima. O to větší závazek všichni v týmu cítíme k poslání, ke kterému jsme se zavázali. 


    
     Bára Seidlová
    

    
     –
    

    
     Vztahy se členy
Bára Seidlová
Vztahy se členy

Opero spirit a nadšení

Opero spojilo dohromady malý tým lidí, kteří si absolutně rozumí, pomáhají si a mají společnou vizi rozvíjet Opero a vytvořit z něj jedinečné místo. Nadšení a drive je stále na maximu. Naopak, laťku všeho, co děláme, zvyšujeme. Slíbili jsme všem, kteří chodí do Opera, že tady najdou maximálně lidský přístup a atmosféru. A to dodržujeme. Vedle toho přemýšlíme, jak našim členům i sobě neustále vytvářet příležitosti k rozvoji a rozšiřování obzorů skrze propojování různých oborů. 

Obsah Opera vytváříme společně. Společně připravujeme akce pro komunitu, víme o nových členech, kdy mají narozeniny. Vymýšlíme společně, jak posílit zážitek a přínos z Opera, které je naším společným projektem. 

Opero
Opero

Žárovky

Potřebovali jsme event, který bude propojovat různé světy. Vznikly tak "Žárovky". Event, kde se vám rozsvítí. Žárovky totiž otačí koncept. Mladí lidé se svými již mnohdy bohatými zkušenostmi inspirují starší podnikatele. Probíhají tak, že tři lidé kolem 25 let přijdou představit to, kam směřuje jejich obor a na čem pracují. Nejednou se stalo, že v publiku seděl investor, který zrovna hledal zajímavou příležitost.

V Operu se pořád něco děje

Organizujeme uzavřené kulaté stoly s předními hosty. Společně s našimi partnery pořádáme panelové diskuse, přednášky, pitch nights a investiční fóra, školení a semináře na profesní témata, hry a společenské večery. Každé tři měsíce u nás vystavuje své obrazy nový přední český umělec. V Operu máme pro každého něco, protože jsme zjistili, že nás baví lidi propojovat, inspirovat je a přinášet jim obsah, který jim přinese nové informace a vědomosti. Každý den přemýšlíme, jak Opero udělat ještě lepší než bylo včera. 

Operitiv

Chceme aby se v Operu potkávali osobnosti nejen z byznysu, ale z různých oblastí společenského života. K tomuto účelu vznikl Operitiv - pravidelná talk show, kterou moderují Veronika Sedláčková a Ondřej Cihlář a jejich hosty jsou celebrity ze všech možných odvětví byznysu, umění i vědy. Mezi hosty Operitivu se objevili mimo jiné Lukáš a Tomáš Sedláček, Aňa Geislerová, Tomáš Čupr, Barbora Bühnová, Adam Gebrian, Tatiana Le Moigne, Angelika Pintířová, Martin Janecký, Helena Illnerová či Krištof Kintera a další.

Opero
Opero

    
     Pavel Bouška
    

    
     –
    

    
     Spoluzakladatel
Pavel Bouška
Spoluzakladatel

Děkujeme!

Mezi naše partnery a spolupořadatele akcí patří Forbes, British Chamber of Commerce, ELAI, StartupGrind, Nadační fond Neuron, IMD Club, Czech Trade, Aspen Institute Central Europe, Asociace pro mezinárodní otázky a Open Society Fund.

Renesanční coworking

Jedna z našich předností je, že nejsme vyhranění na určitou část trhu. Naopak se snažíme oslovit široké spektrum osobností a vytvořit tak renesanční prostor, kde se potkávají činorodí lidé, kteří by se pravděpodobně třeba jinde nepotkali. Mezi členy máme miliardáře, dýdžeje, grafiky, markeťáky, vědce, CEOs firem a podnikatele. Naše eventy připravujeme tak, abychom měli přesah od umění, přes byznys až po vědu a přinášeli tak do Opera širokou paletu vědomostí i kontaktů.

Pomáhat lidem růst

Naše nezávislost na jednom odvětví nám umožňuje oslovovat rozličné osobnosti. V Operu se nebudete nudit. Množství témat k rozhovoru bude mnohem širší než na běžných byznysových akcích. Chceme být institucí, která dělá něco navíc, než jen poskytuje prostor. Chceme šířit myšlenky, které lidi podněcují k aktivitě. Chceme být místem, kde budou vznikat nové projekty a kde se budou propojovat jedineční lidé, kteří by se bez Opera třeba vůbec nepotkali.

Opero
Opero

Členové, kteří pracují u těch velkých oken v patře, pracují na místech, kde přesně takto seděli korektoři ve Štencově tiskárně, kteří ke své práci potřebovali světlo. Nechali jsme vyrobit repliky tiskařských stolů, aby to bylo co nejautentičtější. Uvnitř coworkingového prostoru vystavujeme obrazy umělců. To místo je jedinečné a my jsme jej znovu oživili. Klademe důraz na to, aby to bylo místo k setkávání se a sdílení “myšlenek a příležitostí” podobně, jako tomu bylo za Jana Štence.

Pavel Bouška, Spoluzakladatel

Myslím, že Opero je definitivně nejlepší značka, které jsem pomohl na svět. Baví mě moc.

Tomáš Hrivnák, Brand strategist a majitel agentury Hrivnak
Opero
Opero
Opero
Opero

Být součástí Opera znamená dělat věci, které nás naplňují. Je to pocit, kdy víte, že všichni míříme stejným směrem, kdy táhneme za jedno lano a že sami, bez osobnosti toho druhého, bychom to dělat nechtěli. Jsou to puzzle. Do týmu přicházejí lidé stejně jako naši členové, kteří jsou z různých oborů. Ale to, co nás spojuje, je životní náboj, proativita a přirozené lidské porozumění. Cítím se pyšná, když vidím, jací lidé se tu potkávají a vím, že je to odraz toho, co tvoříme. Každý den si předáváme energie jeden na druhého, pomalu rozpohybováváme mnoho akcí, přibíráme nové členy a každý z týmu vnímá jeho roli a ví, že bez něj by to bylo zase všechno jiné. Na každém z nás záleží. Neumím si představit pracovat někde jinde. Opero je pro mě jako rodina. Jsme to MY. Místo, kam chodíte domů. Lidé, na které se těšíte, že potkáte. Tohle se totiž nedá popsat. Tohle vážně musíte zažít!

Bara Seidlová
Opero
Opero
Opero
Opero

Opero

Opero je umístěno v prestižním a dlouhou dobu uzavřeném historickém objektu Štencova domu v Salvátorské ulici, v těsné blízkosti pražského Staroměstského náměstí.

Dům byl postaven počátkem 20. století podle návrhu předního architekta Otakara Novotného a stal se ve své době nejmodernějším tiskařským domem v regionu střední Evropy. Díky svému zakladateli a jeho vůdčí roli ve spolku Mánes se zde zároveň scházela jedinečná společnost významných kulturních a společenských osobností jako Max Švabinský, Jan Štursa nebo Jan Kotěra. Rodila se zde zásadní díla české umělecké historie, tříbil se tady společenský život.

Opero
Opero
Opero
Opero
Opero
Opero
Opero
Opero
Opero
Opero
Opero
Opero