MoroSystems

MoroSystems se od začátku svého založení soustředí na vývoj software na míru. Je vyústěním spolupráce dvou spolužáků Toma Párala a Standy Hybáška, ke kterým se přidávali další až do dnešního počtu 140 MoroSystémáků. MoroSystems má dnes kanceláře v Brně, Hradci Králové, Praze a Bratislavě, ve kterých pracují pro lokální, ale i mezinárodní klienty. Princip, na kterém firmu staví, je víra v to, že spolupráce přináší lepší výsledky než práce jednotlivců. Díky tomuto přístupu je dnes firma plná kamarádů, kteří si důvěřují, rádi spolu tráví čas i mimo práci a chtějí společně firmu dál posouvat k naplnění cílů a vize. Pro MoroSystems je typická neustálá chuť inovovat a být napřed. Být inspirací pro ostatní firmy a definovat technologický standard, dodávat perfektní a profesionální řešení a vztahy stavět na respektu a spolupráci.

Nabídka příležitostí 2

Svou práci si bereme osobně


    
     Stanislav Hybášek
    

    
     –
    

    
     Co-Owner
Stanislav Hybášek
Co-Owner

Moro v našem názvu znamená ve španělštině černý kůň. Od začátku se snažíme dělat věci jinak. Kvalitněji, pečlivěji. Se zapálením přistupujeme ke klientům jako ke kamarádům a budujeme s nimi vztahy. Naši zákaznici sami říkají, že ještě nepotkali nikoho jiného, kdo by dělal vývoj stylem jako my. Jsme přátelští, chceme s klienty sedět nad návrhem řešení i v průběhu realizace. Máme výsledky i skvělé zpětné vazby. Můžeme hrdě říct, že máme skvěle našlápnuto. Máme zajímavé projekty a jsme sehraná parta. Do roku 2026 chceme změnit způsob, jakým spolu IT a byznys spolupracuje. Díky našemu dlouholetému know-how, chceme našim zákazníkům, pomoci dosahovat jejich cílů a to hlavně díky smysluplnému využití technologií a dat.


    
     Michaela Škrobáková
    

    
     –
    

    
     HR Business Partner
Michaela Škrobáková
HR Business Partner

Chci být radši tvrdohlavý, ale dělat si to podle sebe na základě našich hodnot. Snažíme se být integrální v tom, co děláme a jak to děláme. I já si občas říkám, že jdeme proti zdi, ale kdybychom polevili, pak by to nekorespondovalo s tím, co říkáme. Potom bychom byli jen další firma, která na trhu kecá o hodnotách. Integrita je to, co nás odlišuje.

Petr Michálek, Sales Director

Co umíme opravdu dobře

Informační systémy a webové aplikace

Dodáváme informační systémy na klíč, které pomáhají lidem spolupracovat a využívat data. Máme za sebou projekty, které pomáhají dispečerům řídit autobusy po Evropě nebo sledují a vyhodnocují data z elektráren. Každý projekt validujeme s našimi analytiky a umíme říct, co jsou silné a slabé stránky projektu. Výsledek procházíme s klientem, abychom spolu vytvořili nejlepší podmínky pro start projektu. Chceme dělat na projektech, které nám dávají smysl a jsou dlouhodobě udržitelné.

Fin-tech projekty

Víc jak 14 let vyvíjíme různá řešení na zpracování plateb a jiných finančních nástrojů. Máme za sebou projekty, ve kterých zpracováváme miliony transakcí ze stovek tisíců zařízení. Projekty, které musí fungovat i kdyby shořel disk a přiletělo UFO. To vše při zachování vysokého stupně bezpečnosti, funkčním monitoringu, reportingu a dalších funkcích. Máme za sebou hodně zkušeností a výsledků. Chceme pomáhat bankám a fin-tech firmám inovovat a dosahovat nových technologických kvalit. 

Atlassian nástroje

Od roku 2010 se specializujeme na Atlassian nástroje. Za ty roky se nám podařilo vybudovat jeden z největších Atlassian týmů v Čechách a stali jsme se tu prvním Platinum Solution Partnerem. Prodáváme, implementujeme a supportujeme všechny jejich nástroje jako je JIRA, Confluence, Bitbucket a další. Kromě toho k nim vyvíjíme doplňky na míru nebo je dokážeme propojit s dalšími aplikacemi. Tak jsme se dostali i k tomu, že jsme pro eBay naprogramovali nástroj pro správu a organizaci marketingových kampaní. Dnes ho používají globálně po celém světě a ročně jím projde víc jak 12 tisíc kampaní. 

Nový svěží vítr


    
     Daniel Jarolím
    

    
     –
    

    
     Support Leader
Daniel Jarolím
Support Leader

    
     Tom Běloch
    

    
     –
    

    
     Personal Leader
Tom Běloch
Personal Leader

Jsme přesvědčení, že v tom, co děláme, jsme dobří. Klienti spolupráci s námi hodnotí velmi vysoko, a to nejen díky kvalitě a výsledkům, ale hlavně protože s nimi jednáme férově a jako lidi. Přesto si nemyslíme, že jsme v cíli.

Cítíme, že máme na víc. Máme za sebou roky praxe, víc jak stovku realizovaných projektů, ve kterých jsme získali obrovské know-how. Rádi bychom ho zúročili a z primárně vývojářské firmy se stali konzultačně-technologickou společností. Chceme být u zákazníků o několik kroků dřív a pomoct jim najít optimální technologická řešení, které posunou jejich byznys správným směrem. Do světa vývoje chceme vnést svěží vítr, vlastní podpis a stopu. Je to pro nás svým způsobem krok do neznáma, ale těšíme se na další výzvy, které tato cesta přinese. 

Slavíme 15 let

A pořád hledíme vpřed. Tím největším snem a motorem, který nás pohání ke stále lepším výsledkům, je naše vize 2026 - touha změnit způsob, jakým spolu IT a byznys spolupracuje. 

Ještě stále vidíme kolem sebe neúspěšné projekty a nekvalitní IT výstupy. Byznys a IT spolu neumí mluvit. Sledují různé cíle a často odchází ze spolupráce rozčarovaní. 

My přitom víme, že spolupráci jde nastavit tak, aby byla pro všechny zúčastněné příjemná a přinášela skvělé výsledky. 

Nejvíc mě zde drží lidi. Když přijdeš s otázkou, tak se vždy najde někdo, kdo chce pomoct nebo tě nasměruje na někoho, kdo ti umí pomoct. Tu to opravdu funguje tak, že lidi chtějí spolupracovat a posouvat spolu věci vpřed. Nikdo nehraje sám na sebe.

Jakub Říha, Senior Developer
Setkání cechu backend vývojářů
Setkání cechu backend vývojářů

Spolupráce a učení


    
     Víťa Plšek
    

    
     –
    

    
     Senior Developer
Víťa Plšek
Senior Developer

    
     Jana Sekaninová
    

    
     –
    

    
     Delivery Manager
Jana Sekaninová
Delivery Manager

Naše základní mantra je spolupráce, která přináší mnohem lepší výsledky než práce jednotlivců. Věříme, že všichni tady dělají, co mají a dělají to nejlíp, jak dovedou. Místo toho, abychom stáli lidem za zády, investujeme energii do neustálého zlepšování. Naše cesta vede přes vzájemné vzdělávání a rozvoj dovedností. Pravidelně organizujeme hybridní setkání odborných cechů (backend, frontend, testing, devops a další), ve kterých mezi sebou sdílíme nové zkušenosti a diskutujeme jak řešit některé technické aspekty. Když se chceš naučit něco nového, máme celou škálu interních školení o AWS, Dockeru, testování, databázích a dalších tématech. Věříme totiž, že společné učení je efektivnější a příjemnější. Nejlíp víme, jak dané technologie používáme, co nám pomáhají řešit a co tím přineseme sobě a našim klientům. 


    
     Pavel Beran
    

    
     –
    

    
     Senior Developer
Pavel Beran
Senior Developer

Kvalita je i v tom, že se zákazníkem jednáme na rovinu. Kvalita je zakořeněná v našich hodnotách. To, co máme směrem do firmy, máme i ven k zákazníkovi. Všechno to, co tu žijeme, jak fungujeme mezi sebou, tak stejně fungujeme i se zákazníkem a to vytváří důvěru.

Tomáš Běloch, Personal Leader

MoroStandardy

Tom Páral
Tom Páral

Pod naší práci se podepíšeme

Vše, co děláme, děláme tak, abychom na to mohli být hrdí a nebáli se pod to podepsat. Proto jsme si definovali vlastní standard kvality, kterého se držíme a pod který nejdeme za žádných okolností.

Tvoří ho mix našeho přístupu k zákazníkům, lidem, projektům a naší práci s kvalitou výstupu, které pro zákazníky tvoříme. Ať už se jedná o kvalitu zdrojového kódu, architektury či uživatelského rozhraní. Zákazníků se ptáme na účel věcí, které společně vytváříme, a proto jim dokážeme navrhovat adekvátní a funkční řešení. Ze zpětné vazby víme, že se nám to daří.

Po letech už máme hodně odladěných procesů, ale stejně stále hledáme způsoby, jak posunout standard MoroKvality ještě výš. Výhodou této firmy je skutečnost, že jí mohou posouvat všichni, kdo chtějí, aby byla lepší. 


    
     Tomáš Páral
    

    
     –
    

    
     CEO
Tomáš Páral
CEO

V poslední době je super profesionalita, na jaké fungujeme, a snaha vedení posunout nás na vyšší level. Na začátku jsme byli schopní odpracovat i 300 hodin měsíčně, jenom abychom věci stihli. Už se to neděje. Současná profesionalita lidí a práce je na všem vidět.

Michal Bradiak, Senior Developer

Většinou si najdeš to, co ti vyhovuje

Máme tu týmy, které dělají na kratších projektech. V nich budeš měnit projekty, technologie, pracovat stále na nových věcech a to vše bez toho, abys musel měnit kolegy. Naopak, jestli máš raději dlouhodobější práci, kde můžeš jít víc do hloubky, máme tu týmy které dělají na projektech i 10 let a místy mají pocit, že to jsou jejich vlastní produkty. Je na tobě, co ti víc vyhovuje a kde se cítíš lépe. Když už jsi na projektu dlouho, můžeš se domluvit a přeskočit na jiný projekt, technologii, nebo do jiného týmu dle toho, jak to tobě a kolegům dává smysl.


    
     Radek Teichmann
    

    
     –
    

    
     CTO
Radek Teichmann
CTO

Full stack personality

Největší přidanou hodnotou MoroSystems jsou lidi, které tu potkáš. Nejen že je každý odborníkem na svou oblast a v tom, co dělá, dělá špičkově, ale současně lidé mají vedle své práce spousty zajímavých a někdy překvapivých zájmů, které k nám přináší. Máme tu horolezce, hokejisty nebo běžce. Lidí, co se věnují hudbě, kávě, umění nebo pečení. Lidi, kteří chodí školit do Czechitas nebo pomáhají zlepšovat své okolí. Když se sejdeme v kuchyňce, máme se stále o čem spolu bavit a je jedno, jestli je tam recruiter, recepční, programátor nebo majitel firmy. S každým si máš co říct a je to obohacující. Jsme ochotní a vzájemně vstřícní. Podporujeme se a díky tomu máme uvnitř firmy dobré vztahy. Hodně si důvěřujeme a chodíme sem všichni rádi. 

Jsme charakterističtí tím, že jsme hrozně společenští. Máme hodně akcí a je mi líto na některou nejít. Hodně mých kamarádů chodí do práce, sedí tam 8 hodin a vůbec nevědí, co dělá jejich soused vedle nich ve volném čase. Tady tomu tak není. Chodíme spolu i mimo práci na kola, hrát hokej, badminton, lyžovat, na hory apod. Poslední dobou jsme se začali propojovat i mezi kancelářemi.

Vojta Šobáň, Senior Developer

Není tady nic na sílu. A já se i po sedmi a půl letech do tý práce prostě těším. Byly samozřejmě nějaký krize, ale furt se sem těším.

Pavel Beran, Senior Developer

Na rovinu a bez politiky

Pro MoroSystems je typické neformální prostředí, ve kterém se nepolitikaří. Komunikujeme velmi otevřeně, na rovinu a rozhodně nejsme zvyklí věci okecávat nebo zakrývat. Jasně, máme vedení, které určuje směr, ale stejně tak pozorně poslouchá názory všech ve firmě. Nemáme to rozdělené na šéfy a zbytek světa. Zajímá je pohled a názor každého, protože věří, že každému z nás záleží na tom, aby se firmě dařilo. Když s něčím přijdeš a dává to smysl, tak velice rychle dostaneš příležitost k realizaci. I když je nás skoro sto čtyřicet, nekorporátníme. U nás se stále změny dějí v řádu týdnů.


    
     Sebastian Vacek
    

    
     –
    

    
     Senior Tester
Sebastian Vacek
Senior Tester

    
     Marianna Lišková
    

    
     –
    

    
     Tester
Marianna Lišková
Tester

Naše hodnoty

jsou tím, co nás spojuje a co nám udává směr v každodenní práci.

NEUSTÁLE NA SOBĚ PRACUJEME

Když něco neumíme, tak se to zkrátka naučíme.

HRAJEME JAKO TÝM

Pracujeme společně a vzájemně si pomáháme. Jsme kolegové i kamarádi.

DRŽÍME SLOVO

Dáváme sliby, které dokážeme splnit. Když něco nejde podle plánu, řekneme to na rovinu.

ZMĚNY VNÍMÁME JAKO PŘÍLEŽITOST

Život je neustálá a nikdy nekončící změna. Pro nás to znamená nekonečně mnoho příležitostí být lepší.

VZTAHY STAVÍME NA DŮVĚŘE A LOAJALITĚ

Nehledáme krátkodobá vítězství. Usilujeme o dlouhodobé vztahy s kolegy i klienty.

NA KAŽDÉM HLASU NÁM ZÁLEŽÍ

Úspěšnou spolupráci stavíme na lidech, otevřené komunikaci a vzájemném respektu.

Tvoje nalodění je klíčem ke skvělým výsledkům

Máme propracovaný systém onboardingu. Je pro nás důležité, abys pochopil, jak nad firmou přemýšlíme a proč se rozhodujeme tak, jak se rozhodujeme. V našem interním systému najdeš Průvodce začátkem v MoroSystems, který ti bude pomáhat zorientovat se v prvních měsících. První týdny jsou rozpadlé do dnů a vše přizpůsobujeme na míru pozici a týmu, do kterého naskakuješ. Všechny kroky jsou přehledně znázorněné a můžeš si odškrtávat, co máš za sebou. První týdny se bavíme o firmě, hodnotách, historii, komunikaci, vizi a o všem, co je pro nás důležité. Až pak se naše diskuse a tvá práce začne překlápět do technologických otázek a projektových úkolů. V interní wiki najdeš všechny postupy a best practices, které dodržujeme. Vše máme nastavené primárně tak, aby si se tu dobře cítili od prvního dne, postupně mezi nás zapadl a sladili jsme se na jednu vlnu. 

Když jsem sem poprvé přišel, tak jsem hned viděl plný stojan na kola. To bylo to první, co se mi líbilo, a měl jsem dobrý pocit. Zjistil jsem, že je tu hodně sportovců i triatlonistů. I na oběd jezdíme na kole.

Juraj Smolinský, Senior Developer

MoroKilometry

Máme rádi sport, data a technologie. Již několik let závodíme v celofiremní výzvě, kdo nasbírá během roku nejvíc kilometrů. Trackujeme si kolik naběháme, uplaveme, ujedeme na kole nebo na bruslích. Nejde nám o to najít toho největší borce z nás. Na konci roku kilometry z celé firmy sečteme a výslednou sumu věnujeme na charitu nebo podpoříme vybraný projekt.

Obecně tady se nehledí na to, jestli si za den vykážeš 6ku nebo 12ku, ale měl bys udělat tu práci, kterou máš zadanou. Jeden den jsem tady 11 hodin, protože mi to jde, a druhý den odejdu po šesti hodinách. Když se blíží deadline a dodělávají se věci, tak je tlak vyšší, ale není to nic, co by bylo naprosto unikátní.

Pavel Beran, Senior Developer

Remote je pro nás přirozený způsob práce

Jenom málo projektů se u nás realizuje z jedné kanceláře. Častější je scénář, kdy se na projektu spojíme z více kanceláří. V jedné se řeší analýza, v druhé programuje, třetí komunikuje se zákazníkem apod. Většinu práce uděláme na dálku a osobně se, jako celý projektový tým, potkáváme jenom, když je opravdu potřeba. Nejčastěji, abychom se sladili na klíčových věcech a strávili spolu i nepracovní čas nebo zašli na oběd, poklábosili a probrali život. Komunikujeme přes Google Meet a Slack. Práci si organizujeme v JIRA a na samotný vývoj používáme nejnovější cloudové služby a nástroje. 


    
     Eduard Dvořák
    

    
     –
    

    
     Business Unit Manager
Eduard Dvořák
Business Unit Manager

    
     Martin Haupt
    

    
     –
    

    
     Developer
Martin Haupt
Developer

Hledáme lidi, kteří jsou ochotní pro firmu žít. Ne lidi, kteří jsou fixovaní jen na úspěch a po půl roce půjdou o dům dál. Chceme dělat s lidmi, kteří se do toho pustí po hlavě a nepustí se jich to ani po pár letech. Je to pro mě druhá rodina.

Daniel Jarolím, Support Analyst

MoroSystems

Nejvíc nás je v Brně, kde máme centrálu. Kromě toho nás najdeš i v Hradci Králové, Praze a Bratislavě. Čtyři různé kanceláře, ale všude stejná parta lidí. Když se k nám blížíš, máš pocit, že vcházíš o přestávce do školy. Na chodbách a v kuchyňkách to žije. Mluvíme, diskutujeme, potkáváme se, děláme si ze sebe legraci. Naopak v kancelářích se soustředíme na práci a jdeme společně za výsledky.

Děkujeme vám!

Vážíme si toho, když lidi dýchají pro firmu a prošlapávají svým úsilím, nápady a nasazením nové cesty, po kterých se můžeme vydat. Když se nám daří, dělíme si mezi sebou část dosaženého zisku. Každý dostane odměnu. Ta mu ale nenáleží celá. Polovinu odměny si může nechat, tu druhou polovinu rozdělí mezi své kolegy a napíše jim, proč se dělí zrovna s nimi. Je to takové vzájemné veřejné poděkování za jejich přístup a pomoc. Někdy se kolegové dělí i o víc než polovinu své odměny. Je to na nich. Je překvapivé, jak často se to děje.