JetBrains

Před 20 lety se rozhodli tři programátoři vytvořit nástroj pro lepší a produktivnější psaní kódu. Dnes je JetBrains firmou, která je v developerském světě pojmem. Vášní JetBrains je kód. Jejich developeři tvoří precizní, inteligentní nástroje pro vývojáře, které zefektivňují, zrychlují a zpříjemňují práci několika miliónům programátorů po celém světě. Bez jakýchkoliv externích zdrojů se z malého pražského start-upu s pár nadšenci stala firma, která má v portfoliu 28 jedinečných vývojářských nástrojů, přes 8 miliónů zákazníků, více jak 1 600 zaměstnanců v 9 pobočkách v 5 zemích a je velmi aktivní v celosvětových vývojářských komunitách. Samotní zakladatelé JetBrains si stále uvědomují, že za skvělými výsledky je skvělá práce velmi zkušených a chytrých lidí. Proto velmi dbají na to, aby své lidi maximálně podporovali, vytvářeli jim komfort a poskytovali jim dostatečnou autonomii. Navíc někteří z nich jsou stále osobně přítomni u rozvoje JetBrains produktů. 

Nabídka příležitostí

OD VÝVOJÁŘŮ PRO VÝVOJÁŘE

Milióny programátorů používají naše nástroje pro vývoj skvělých softwarových řešení ve všech možných odvětví, a to je pro nás závazek odvádět co nejlepší práci.


    
     Václav Pech
    

    
     –
    

    
     Programmer, JB Veteran
Václav Pech
Programmer, JB Veteran

FIRMA JAKO FILOSOFIE

Kód je uměním a filosofií, nad kterou je postavená celá firma. To je aspirace, se kterou do JetBrains přichází noví lidé a se kterou se staví JB produkty. Ty nepřináší jen potěšení z funkčnosti a efektivity programátorské práce, ale také se snažíme v našich nástrojích přinést naše vlastní pojetí krásy, estetiky a designu. Stejným způsobem přistupujeme ke spolupráci i rozhodování. Autonomie je pro nás přirozená, protože naše filosofie je postavená na důvěře. Důvěře v to, že všichni vidíme za naší cestou stejný cíl — spokojené uživatele po celém světě.

LOVEBRAND

Srdcovka. JetBrains je firmou, na jejíž produktech vyrostl nejeden úspěšný programátor. Každý tým, který v JetBrains potkáš, pracuje na produktu, který používají další milióny programátorů po celém světě. Každý, kdo v JetBrains pracuje jako vývojář, používal ve své kariéře nějaký náš produkt. My nepotřebujeme nikoho motivovat, nepotřebujeme naši práci řídit složitými procesy. I když už nás je přes 1 600, máme stále jeden společný cíl. 

Potkáš tu chytré kolegy, kteří rozumí tomu, co dělají, a milují to. Na každém rohu se můžeš zapojit do debaty se stejně naladěnými lidmi, ať už jsi programátor, účetní nebo datový analytik. 

Jestli nás opravdu něco charakterizuje, je to hrdost na naší práci. 

RUTINU TU NEZAŽIJEŠ

Od developerů pro developery. Hledáme k sobě vývojáře, kteří programování považují za své poslání a nemají ho jen jako práci, do které chodí od devíti do pěti. Díky tomu je JetBrains komunitou vysoce angažovaných profesionálů tvořících opravdu smysluplný produkt, jež sebou přináší i velké a náročné technologické výzvy, které nabízí dostatek prostoru pro rozvoj. Za tím vším je maximální péče ze strany firmy a stoprocentní podpora a spolupráce ostatních týmů, jako je obchodní oddělení, finanční či marketingový tým. Ti vytváří zázemí pro vývoj těch nejlepších softwarových nástrojů, na nichž pracují nejlepší programátoři na trhu. JetBrains je ideálním prostředím pro chytré lidi, kteří hledají něco víc. My ti garantujeme, že se JetBrains stane tvým druhým domovem, kam se budeš těšit, nebudeš se tu nikdy nudit a budeš mít možnost se učit a dál růst. 

Je tady obrovská příležitost růst, zkoušet nové věci, testovat nové přístupy a posunout jak vlastní práci, tak výsledky firmy na další úroveň.

Václav Pech, JB Veteran


    
     Razmik Seysyan
    

    
     –
    

    
     Senior Software Developer
Razmik Seysyan
Senior Software Developer

DEMOKRACIE

Někdy si říkáme, že jí je možná až moc na tak velikou firmu. Jsi zodpovědný za své úkoly, za svá rozhodnutí i za své chyby. Je vlastně trochu zázrak, že v JetBrains nepotřebujeme vůbec žádné autoritativní rozhodování. Každý přijímá svou osobní odpovědnost a důležitá rozhodnutí jsou výsledkem debaty a shody všech zúčastněných, kterých se konkrétní rozhodnutí týká. JetBrains je velmi kolektivním společenstvím, které si zakládá na svobodě a osobní odpovědnosti každého jednotlivce. 

Každý z nás si té svobody a důvěry velmi váží. Když se tu kohokoliv zeptáte, co ho tu drží, způsob vedení firmy je rozhodně na přední příčce, ne-li na té nejvyšší. 

NEZÁVISLOST TÝMŮ

Každý tým v JetBrains je samostatný. Každý si definuje své strategické cíle i vlastní kritéria úspěchu. Není nikde nařízené, jakým stylem bude tým organizovaný a jaké nástroje bude používat. To je na dohodě celého týmu, aby si vybral, co jim vyhovuje. Obecně nemáme v JetBrains žádné pevné metodiky ani směrnice, protože každému týmu vyhovuje něco jiného. Jediným společným jmenovatelem všeho, co děláme, je zdravý selský rozum. Některé týmy pracují v čistém Scrumu podle litery, jiné využívají jen části metodiky. Sázíme hodně na zkušenosti seniorních lidí, kterých je v JetBrains naštěstí hodně a necháváme jim nezávislost, aby mohli pracovat podle toho, jak jim to sedí nejlépe. A vyplácí se to.

DŮVĚRA A OTEVŘENOST

Asi vás to překvapí, ale nemáme sepsané žádné vize, nemáme nikde popsané hodnoty, protože náš CEO Max tvrdí, že jakmile je dáme na papír, přestaneme je přirozeně žít. Vzájemná důvěra, zdravý selský rozum a spolupráce nám stačí k tomu, abychom zvládli naprosto všechny situace, které nás pracovně potkávají. Základem našeho hodnotového systému je skutečnost, že sami používáme to, co tvoříme a prodáváme. To celé je podpořené snahou o transparentnost, otevřenost, maximální sdílení informací skrze všechny týmy, napříč časovými pásmy, možností komunikovat se samotným CEO a v neposlední řadě tím, že jídlo v ledničce si nemusíš podepisovat, protože je pro všechny. Vytváříme prostředí, abychom transparentnost a důvěru maximálně podporovali. 


    
     Felipe Frulani
    

    
     –
    

    
     Software Developer
Felipe Frulani
Software Developer

ZAKÓDOVANÉ NADŠENÍ

Programování je pro nás posláním. Představuje vášeň a nadšení z perfektně napsaného kódu a jeho funkčnosti. Většina kolegů tak představuje archetyp programátorů nadšenců, kteří nikdy nebudou psaní kódu považovat za rutinu. Díky tomu je tady ryzí technologický bzukot. Debaty o našich produktech, nejnovějších technologiích a postupech jsou na denním pořádku. Nikdy nezažiješ otráveného kolegu, nikdy nezažiješ odmítnutí, když potřebuješ pomoct. Je tady taková čistá programátorská kolegialita, což má za následek, že se tady cítí dobře i ti nejlepší v oboru.  

Je to jako tvůj druhý domov. Můžeš si sem přijít do posilovny zacvičit, potkáš tu kamarády a nebo sem vezmeš svoje děti, které to tady milují.

Razmik Seysyan, Senior Software Engineer

LÁSKA PROCHÁZÍ ŽALUDKEM

U nás tomu není jinak a dobré jídlo je jedním z mnoha firemních benefitů. My prostě rádi jíme. Máme kvalitní jídlo na každém rohu. Jednou za 14 dní děláme live cooking snídaně, kdy si do kanceláře pozveme kuchaře a všichni si spolu dáme snídani. V tu chvíli si opravdu uvědomíme, že máme obrovské štěstí pracovat ve firmě, kde se dobře nejenom pracuje, ale i společně žije.

V lednicích u nás najdeš přes 300 druhů potravin. Máme snídaňový šuplík, oříškový šuplík, slaný i sladký šuplík. Ve spolupráci s Wellnessií podporujeme zdravý životní styl a zdravou výživu.

Vlastně si to bez těch momentů s kolegy u něčeho dobrého nedokážeme ani představit.

VYSOKÝ STANDARD

Našim kolegům nabízíme veškerý komfort od masáží, přes fitko, dětský koutek, relax zónu, až po spací koutek. Pro všechny kolegy wellbeing balíček v hodnotě několika desítek tisíc. Vedle wellbeing benefitů si každý může prohlubovat své znalosti a rozvíjet se. Máme v tom dost volnou ruku. Můžeme jet na světové konference, jít na jakékoliv školení, které pro naši práci nebo budoucí posun dává smysl.

Zjednodušeně řečeno, tato firma je nacpaná benefity, ale ne proto, aby si lidi udržela, ale protože je to náš způsob, jak všem poděkovat za skvělou práci, kterou celý rok odvádějí. Díky!

Mou odpovědností v roli manažera v JetBrains je mít spokojené kolegy, kteří přinášejí skvělé výsledky ne proto, že musí, ale proto, že chtějí.

Alexey Reshtenko / VP SALES - EMEA and APAC


    
     Sylva Tomanová
    

    
     –
    

    
     Marketing Specialist
Sylva Tomanová
Marketing Specialist

    
     Zbyněk Vavřín
    

    
     –
    

    
     Project Manager
Zbyněk Vavřín
Project Manager

JETBRAINS

Najdeš nás na Kavčích horách v Praze. V nenápadné budově, kde by každý čekal spíše nudné korporátní prostory, máme náš barevný svět. Kanceláře odráží to, jací jsme. Jsou rozmanité, barevné, pozitivní a poskytují nám to nejlepší zázemí. Nenajdeš u nás nikoho, kdo by se sem netěšil.

Další naše kanceláře najdeš v Amsterdamu, Bělehradu, Mnichově, Jerevanu, Bostonu, Foster City, Marltonu a dvě pobočky na Kypru. 

ZÁVĚREM...

V pražské pobočce najdeš přes 140 kolegů, kteří mezi sebou mluví většinou česky a anglicky. Nicméně uslyšíš tu i další jazyky. Najdeš tu, i přes všechny ty barvy, klid na práci. Někdy nám připadá, že tu nikdo není, protože všichni soustředěně pracují ve svých kancelářích. Open space prostory jsou u nás menší a většinou týmy sedí po 4 až 6 lidech. Jsme vlastně docela introvertní firma. Nejsou tu lidé, co by měli potřebu se předvádět. 

Pokud se k nám chceš připojit, čeká tě vícekolové výběrové řízení a je docela náročné, protože hodně dbáme na to, koho si k nám vybereme. Kolegové tě budou testovat v tvých dovednostech, dostaneš úkoly a budeme se hodně bavit o tvých hodnotách a motivaci. 

Jsme přesvědčeni, že si to tu zamiluješ, stejně jako my. 

V JetBrains všichni kódují. Mohu mluvit s naším generálním ředitelem o Kotlinu, protože ví, o čem mluvím - stále se přímo a aktivně podílí na vývoji našich nástrojů a to je úžasné.

Jiří Kratochvíl, Managing Director Prague Office

Momentálně nejsou otevřeny žádné pozice.