INVENTI

INVENTI je českou technologickou společností, která svým zákazníkům poskytuje služby v oblasti vývoje software a mobilních aplikací, testingu, byznys analýzy, agilního vývoje a projektového řízení. Vznikla v roce 2011 a dnes v ní pracuje 200 profesionálů. Pobočky mají v Praze a Plzni. Nabízí zázemí pro lidi, projekty, nápady, startupy a vše dobré v souladu s jejich vizí vytvářet vlastní budoucnost. Nezáleží na tom, jestli pracuješ na projektech na centrále nebo u klienta. Péči ze strany INVENTI mají všichni Invenťáci stejnou. V tuto chvíli se výrazněji zaměřují na vývoj vlastních služeb i produktů a zakládání technologických startupů s vizí INVENTI „Podporou lidského potenciálu tvoříme budoucnost“. Cílem INVENTI je být špičkovou technologickou společností, která bude lidi přitahovat nejen svou atmosférou, ale zároveň obsahem práce a výzvami, které budou nadále rozvíjet i velmi zkušené profesionály.

Nabídka příležitostí 17

Lucka & Lucie
Lucka & Lucie
INVENTI
INVENTI

Přístav INVENTI

Takto INVENTI nazval Robert Krejča, který se se svým týmem připojil k INVENTI a společně vytvořili vývojářskou společnost Inventi Labs. Nám se to hned zalíbilo, protože INVENTI je bezpečným zázemím v závětří pro lidi, projekty, nápady, startupy a vše dobré, které ladí s naší vizí vytvářet vlastní budoucnost. Chceme rozvíjet nejen sami sebe a firmu, ale především naše okolí, klienty a partnery.

Partnerství je pro nás velice důležité a to ve všech jeho podobách. Naším cílem je rozvíjet INVENTI přístav, aby byl dobrou a inspirativní základnou. Chceme žít dobrý život v práci a inspirovat k dobrému životu ostatní. Chceme pracovat na smysluplných a zajímavých projektech a podnikat takovým stylem, aby naši lidé měli co nejvíce možností k rozvoji.

React team in "development mode"
React team in "development mode"

    
     Honza Kaštura
    

    
     –
    

    
     Spoluzakladatel & CEO
Honza Kaštura
Spoluzakladatel & CEO

Přijď a postav vlastní produkt

V INVENTI v tuto chvíli nemáme vlastní produkt, který bychom oficiálně nabízeli. Ale náš cíl je vlastní produkty připravit s nasazením, které dáváme do všeho, a přijít na trh s vlastními produkty a nástroji. Pro seniorní lidi, kteří uvízli v nějaké firemní struktuře, kde nevidí potenciál, to může být skvělá příležitost k nové výzvě. Otevřeně v INVENTI sdílíme, že jsme připravení podpořit nápady, které budou v souladu s našimi vizemi a plány a budou dávat smysl. Tímto vás vybízíme, pokud máte chuť se s námi pobavit o možnostech spolupráce, máme dveře otevřené.


    
     Petr Háka
    

    
     –
    

    
     Chief Delivery Officer
Petr Háka
Chief Delivery Officer
INVENTI
INVENTI

Lidskost v DNA firmy

INVENTI má od začátku jeden hlavní claim a tím je „It's about the people“. Od začátku deklarujeme jasný přístup ve všemu, co děláme. Vždy nám šlo o to, aby se lidé cítili co nejvíc součástí INVENTI. Jednou týdně máme k dispozici ovoce (vozíme jej také ke klientům), když potřebují, dodáme jim kvalitní židle, chodíme s nimi na snídaně a ptáme se jich, jak se na projektech cítí, řešíme s nimi jejich budoucnost a jakým směrem se mají rozvíjet. 

 „It's about the people“ - značku INVENTI netvoří logo ani kanceláře, ale to, jak lidé v INVENTI žijí. Chceme, aby se měli dobře, protože víme, že pokud se budou mít dobře, budou naší nejlepší vizitkou.

Dobrý projekt není jen o technologiích

Dobrý projekt je o všem kolem. O synergiích, o spolupráci, o tom, vidět smysl ve výsledku své práce, mít možnost výsledek posouvat, rozvíjet sebe a posouvat hranice.

Dobrý projekt nemusí být nejvíc cool technologický, ale stačí, že jej děláme pro skvělého zákazníka, se kterým se nám dobře spolupracuje, a ve výsledku našeho snažení vidíme potenciál a přidanou hodnotu. Proto je pro nás důležité do INVENTI vybírat nejen klienty, projekty, ale i kolegy.

To všechno dohromady má výsledek, že nás to baví a my chceme, aby nás práce bavila, protože pak bude výsledek bavit i naše zákazníky. Chceme dělat skvělé projekty.


    
     Marek Mikel
    

    
     –
    

    
     Senior Tester
Marek Mikel
Senior Tester
Naše grafička Verča Dýšková
Naše grafička Verča Dýšková

    
     Zuzana Chalupová
    

    
     –
    

    
     Scrum Master
Zuzana Chalupová
Scrum Master
Martin Macháček na trenažéru stabilního výkonu
Martin Macháček na trenažéru stabilního výkonu

Svět INVENTI

Pro INVENTI je charakteristická neformální atmosféra. Od prvního dne si s každým budeš tykat a to včetně majitelů firmy. Od začátku je pro nás atmosféra firmy důležitá. Chceme, aby práce nebyla povinnou prudou, ale byla plnohodnotnou součástí života. Velká část firmy pracuje na projektech u klientů, ale abychom mohli udržovat firmu pohromadě a i kolegové se na projektech cítili, že jsou součástí INVENTI potřebujeme, aby je bavilo jezdit na centrálu.

Je super, že je možnost se rozvíjet tam, kam chci já a ne kde je potřeba na projektu.

Martin Macháček

Tvůj posun jako největší benefit

Díky INVENTI si vyzkoušíš spoustu projektů a můžeš si vybrat, v rámci našich možností, svoji kariérní cestu. Někdo nastoupil jako tester a stal se z něj analytik. Nebo může začít s Javou a stane se z něj architekt. Například Petr Háka byl Java vývojář a nyní je lídr plzeňské pobočky. Možností je spousta. Otevřeně se o našich možnostech bavíme při zpětných vazbách. Pokud nejsi připravený, ptáme se tě a podáme ti pomocnou ruku. Víme, kdo z našich vývojářů chce být tým lídr a kdo chce být v něčem expert, konzultant, nebo kdo si chce vyzkoušet roli architekta. Snažíme se té konkrétní cestě pomoct. Vedle toho máme samozřejmě všechny další vymoženosti jako flexibilní pracovní dobu, shopík v kanceláři, ovoce a opravdu hodně vzdělávání na míru.


    
     Marek Mach
    

    
     –
    

    
     Spoluzakladatel & obchodní ředitel
Marek Mach
Spoluzakladatel & obchodní ředitel
Magdička - naše "Invoicing Queen"
Magdička - naše "Invoicing Queen"

NAŠE VIZE: PODPOROU LIDSKÉHO POTENCIÁLU TVOŘÍME BUDOUCNOST

Hodnoty, na kterých stavíme naše podnikání a spolupráci uvnitř INVENTI. 

Jsme Profesionálové

Jsme odborníci, přistupujeme k řešením kreativně a důsledně.

Vnímáme

Vnímáme naše klienty, abychom je dokázali posunout vpřed. Vnímáme naše spolupracovníky, abychom jim vytvořili tvůrčí prostředí pro rozvoj jejich potenciálu.

Spolupracujeme

Projekty pro klienty jsou pro nás mnohem více platformou pro společnou tvorbu a respekt, než jen byznys se zadáním.

Investujeme

Věříme ve spojení lidského potenciálu s tím profesním.

Inventujeme

Podporujeme jednotlivce v práci na sobě i jejich inovativní přístup při práci na projektech.

Právě inventujeme...
Právě inventujeme...

    
     Martin Macháček
    

    
     –
    

    
     Vývojář React
Martin Macháček
Vývojář React

Nabízíme loajalitu

Lidé nejsou zboží. Děláme vše proto, aby se u nás lidé cítili součástí firmy a firemní kultury. Abychom jim ukázali, že jsou pro nás Invenťáci a všichni patří do stejné party. Nabízíme loajalitu, nabízíme vztah, nabízíme péči a zájem. Na oplátku chceme, aby si všichni naši kolegové a ti, co jsou na projektech u klientů, co nejvíce uvědomovali, že jsou součástí INVENTI. Jedině tak se odlišíme na vysoce konkurenčním trhu. Chceme, aby Invenťáci rostli s INVENTI a vyrostli tak, že uvidí další cesty ve svém profesním rozvoji, aby je s námi probrali a mohli jsme vymyslet, jak spolu pokračovat dál. Cíl je mít stabilní tým, prostor pro seniorní lidi a co nejmenší fluktuaci, protože pak můžeme naplnit naše smělé plány do dalších let.

INVENTI
INVENTI
Vývojáři versus testeři aneb spolupracujeme, dohadujeme se, inventujeme
Vývojáři versus testeři aneb spolupracujeme, dohadujeme se, inventujeme

    
     Jana Bělohlavová
    

    
     –
    

    
     Marketing & Event Manager
Jana Bělohlavová
Marketing & Event Manager
Lukáš si prošel Analytics akademíí, aby se usadil v React týmu.
Lukáš si prošel Analytics akademíí, aby se usadil v React týmu.

Po práci do INVENTI

V INVENTI je hodně inspirativních lidí, kteří pořádají zajímavé akce, předávají si vzájemně zkušenosti a sdílí know-how. Jako bonus je tady opravdu přátelská atmosféra a člověk se tu cítí jako doma. Proto není výjimkou, že hodně kolegů, kteří jsou alokovaní na projektech, se po práci sebere a přijede na večerní akce, školení nebo workshopy. Spousta z nás vede nějakou část akademie, takže na základně je stále živo.

Často tu potkáváme nové lidi právě z akademií, které prostředí tady v dobrém nakazí. Po akademii navíc zůstávají a cítí se tu, jako kdyby sem patřili odjakživa. INVENTI je prostor, který ti zlepší náladu, nabije tě chutí zkoušet něco nového a kde potkáš kamarády, se kterými tě baví i jen tak pokecat.

Spolupracovat
Spolupracovat
Přivést si kámoše
Přivést si kámoše
Hrát si
Hrát si
Učit se
Učit se
100% koncentrace, jediný moment, kdy nevidíte na tváři Lůcy úsměv.
100% koncentrace, jediný moment, kdy nevidíte na tváři Lůcy úsměv.
Hoverboard skill - Master (Těmi dveřmi každý neprojede)
Hoverboard skill - Master (Těmi dveřmi každý neprojede)

Anarchieeee...

Dělej si co chceš, pokud to pro tebe a firmu dává smysl. Někdo si za svobodou představuje anarchii a nepořádek. My vidíme příležitost. V INVENTI je skoro všechno dovolené. Jen se nesmíš bát zeptat a jít si za tím. Vem si svůj prostor a zkoušej nové technologie, přednášej, rozvíjej se ve vedení lidí, když chceš být lídrem, nebo prostě cokoliv dalšího tě napadne. Naše recepční miluje pečení, tak jsme vybavili kuchyň ve čtvrtém patře troubou, aby nám na různé akce mohla upéct domácí koláče. Petr Sloup s kolegyní Markétou Mikelovou zakládají start-up, který by měl ještě více zprofesionalizovat testování. Dává jim smysl vzdělávat v testování i naše zákazníky, a tak jsme se rozhodli jim s INVENTI Investments pomoct. Lidský potenciál je neomezený a my jej chceme maximálně podporovat.


    
     Monika Koubková
    

    
     –
    

    
     Head of project management & agile competence
Monika Koubková
Head of project management & agile competence

Kdo je Invenťák?

Myslím si, že jsou to lidi, kteří chodí do práce, protože chtějí a ne protože musí. To se odráží v tom, jak se tady cítí. Nefunguje tady nepřátelské prostředí a každý, kdo tu je, ti je nápomocen.

Adam Frydrych

První definice Invenťáka byla, že je to někdo, s kým chceš jít na pivo. Pak se to rozšířilo na to, že pije rum a jí tatarák.

Vojta Tuma

Kdo je Invenťák? Tu otázku jsme řešili na výjezdu, kde jsme si nakreslili Invenťáka. Za mě jsou to lidé, kterým důvěřuji, protože cítím, že jsou to rovní lidé a nikdy mi nebudou lhát.

Marek Mach

INVENTI rozvíjejí lidé

Když porostou Invenťáci, poroste INVENTI. To je neměnná rovnice, na které stavíme celé naše podnikání. Investujeme čas, peníze a úsilí do zvyšování našeho know-how, našich kompetencí a znalostí. Naše nová organizační struktura je nyní vytvořená ne podle oddělení, ale podle kompetencí. Lídr každé kompetence má za úkol zvyšovat odbornost celého týmu, rozvíjet danou kompetenci v INVENTI a pracovat s lidmi ve svém týmu tak, aby byli ti nejlepší na trhu. Jedině tak jsme schopni zajistit, že INVENTI bude tvořit vlastní budoucnost směrem k naší vizi, kterou je zvyšovat podíl projektů, které budeme pro naše klienty vyvíjet od A (analýzy) do Z (předání klientovi hotové podle jeho představ a specifikací).

Analytik Pavel Petr...říkáme mu Milan :)
Analytik Pavel Petr...říkáme mu Milan :)
Na recepci tě přivítají Hanka s Táňou.
Na recepci tě přivítají Hanka s Táňou.

Najdeš nás v Nuslích a v Plzni

Naše kanceláře najdeš ve dvou patrech v Praze v Nuslích na Táborské ulici. Dvacet z nás je v Plzni. Už teď přemýšlíme, jak naše prostory rozšířit. Až se naše plány začnou naplňovat, nebudou nám dvě patra v Praze stačit.


    
     Petr Liko
    

    
     –
    

    
     Head of Marketing
Petr Liko
Head of Marketing
INVENTI
INVENTI
People wall - každý u nás zanechá svůj otisk
People wall - každý u nás zanechá svůj otisk

Rodí se nové INVENTI

Naše vize je podporovat lidi a jejich silné stránky a tvořit tak naši budoucnost. Abychom byli fér, což se snažíme vždycky, musíme zmínit změny, kterými procházíme. Tento rok je ve znamení změn, mícháme různé ingredience, tvoříme novou vizi a ladíme strategii.

Prožili jsme 5 let rychlého a organického růstu, reagovali jsme srdcem a dělali to, co jsme považovali za nejlepší, často velmi intuitivně. Nyní chceme přidat více rozumového pohledu, zaměřit se na efektivitu toho, co děláme, a připravit se na další úroveň našeho podnikání.

Změnili jsme organizační strukturu a vytvořili kompetenční model, který podporuje zaměření jednotlivých lidí. Takže už to není tak, že o lidi na projektu pečuje jen projekt lídr, ale například o rozvoj Javistů se stará lídr Java kompetence, o testery lídr Testing kompetence atd. Plánujeme mnohem více podporovat vznik projektů na základně INVENTI a snižovat podíl bodyshopovaných jednotlivců na projektech. Připravujeme vlastní produkty, jako je například robotické poradenství, nebo testovací nástroje. Jdeme cestou zvyšování našeho technologického know-how a připravujeme se tak na vstup velmi seniorních profesionálů, kterým chceme nabízet zajímavé výzvy. Našim cílem je být špičkovou technologickou společností, která bude lidi přitahovat nejen svou atmosférou, ale zároveň obsahem práce a výzvami, které budou nadále rozvíjet i velmi zkušené profesionály. 

INVENTI
INVENTI

Co bys vzkázal/a budoucím Invenťákům?

Myslím, že INVENTI je pro lidi, kteří mají svou vizi a chtějí ji naplnit jednodušší cestou. Každý s vizí v INVENTI dostane obří zázemí, ze kterého vyroste a svoji vizi naplní.

Martin Korejtko

Moje týmová strategie je poskytovat opravdu kvalitní služby. Soustředit se na kvalitu dodávky, ať už je to cokoliv od dodání týmu, vývoj softwaru na zakázku až po konzultace. Vždy dodávat vysokou kvalitu a profesionalitu.

Honza Kosnar

Co tady najdeš? Komunikativnost a otevřenost. Nejsou tady lidé, kteří by ti řekli: „Ne, udělej si to sám.“ Vyslechnou tě a pomůžou.

Marek Mikel

Asi bych zdůraznil možnost změnit svoje rozhodnutí, protože INVENTI se hodně snaží podporovat lidi tak, aby v první řadě byli spokojení, protože nespokojený člověk neodvádí dobře svou práci. To znamená, že když si vybereš směr a zjistíš, že není ten pravý, není problém se přeorientovat a INVENTI ti v tom pomůže.

Ondra Macák

Zapadne sem člověk, který si umí povídat. Technika je druhořadá, ale musíš se umět vyjádřit a říct, co umíš, co chceš umět, co tě trápí a tak. Když přijdou lidi, co to neumí, tak nevydrží dlouho. Já potřebuju, aby lidi spolu mluvili. To je důležitý.

Petr Háka

INVENTI mi nabízí stabilitu. Když selže projekt, na kterém jsem, tak INVENTI mi najde jiný, a když přejdu na jiný projekt, tak jsou tam Invenťáci, se kterými mám minimálně společný vztah k firmě.

Vojta Tuma

Opravdu si na nic nehrajeme. Tady je otevřenost na prvním místě. Nechceme, aby tady byly debaty v uzavřených prostorách. Když má někdo s někým problém, jde přímo za ním. Prostě si to jdeme vyříkat.

Hana Kolbová
Mňami Shopík, v létě tu najdeš ještě zmrzliny (v mrazáku samozřejmě).
Mňami Shopík, v létě tu najdeš ještě zmrzliny (v mrazáku samozřejmě).
Monika Koubková, project management & agile competence
Monika Koubková, project management & agile competence
Připoj se & be yourself
Připoj se & be yourself
INVENTI
INVENTI