Impact Hub

Impact Hub je inspirativní pracovní prostor pro setkávání, inovace a rozvoj podnikání. Ten první Impact Hub je jedním z nejstarších coworkingů na světě a od začátku jej definuje snaha o pozitivní změnu, udržitelnost a spolupráci. Svým členům umožňuje využít k práci moderní a přátelské zázemí, kde se sdílí prostor, zdroje i know-how. Vedle toho nabízí přesah a dopad, ať už se jedná o vzdělávací akce, akcelerační programy nebo pronájem prostor a eventový provoz. V Impact Hubu najdete přesně to, co potřebujete pro rozvoj svého podnikání nebo společensky a environmentálně prospěšných projektů, včetně byznys mentoringu a expertní podpory.

Nabídka příležitostí 1

Pokud chceš, aby tvá práce měla smysl & dopad!

Funkční a moderní pracovní ekosystém

Impact Hub je součástí celosvětové sítě sdružující přes 17 000 lidí, kteří ve více než 100 Impact Hubech po celém světě rozvíjejí své podnikání. V České republice využívá našich služeb více než 1 700 členů, do komunity ale patří také další stovky lidí z řad partnerů, abmasadorů a akceleračních programů. Nabízíme prostor nejen pro práci, ale také pro různé akce od týmových porad, přes školení, celodenní konference až po svatby.

Pravidelně se umisťujeme na předních místech evropských žebříčků. V září 2018 zvítězil brněnský Impact Hub v soutěži Central European Startup Awards o nejlepší coworkingový prostor. A v roce 2019 toto ocenění získala celá značka Impact Hub v Česku. 


    
     Petr Vítek
    

    
     –
    

    
     Co-founder of Impact Hub
Petr Vítek
Co-founder of Impact Hub

    
     Helena Rojas Ortiz
    

    
     –
    

    
     Human Relations
Helena Rojas Ortiz
Human Relations

Jsme prostor pro rozvoj

Podporujeme vzdělávání a růst jak našich členů, tak i každého v týmu. Celoživotní učení a rozvoj považujeme za jeden ze základních principů naplněného pracovního života. V Impact Hubu budeš mít možnost účastnit se zajímavých akcí, budeš si moct vybrat směr, kterým se chceš ve svém dalším profesním životě ubírat, a budeš v kontaktu s velmi inspirativními lidmi.

V Impact Hubu vznikla nejedna úspěšná česká firma a ty se můžeš dívat začínajícím podnikatelům pod ruce, podporovat je a sledovat jejich příběh z první řady.

Impact Hub je komunitou

Propojujeme podnikavé lidi, kterým záleží na světe kolem nás. Naší misí je těmto lidem i organizacím pomáhat být dlouhodobě úspěšnými

Nezáleží na tom, co děláte. Jestli programujete, kreativně brainstormujete, počítáte cashflow nebo řídíte projekty. Všem členům otevíráme dveře k novým možnostem a kontaktům a vytváříme pro ně funkční prostředí, ve kterém jejich podnikání prosperuje. Motivujeme, propojujeme, mentorujeme, konzultujeme a akcelerujeme. A také pořádáme vlastní i klientské akce, aby to u nás pořádně žilo. Péči a starost o prostor a naše členy máme v naší DNA. Nic není lepšího, než v médiích číst příběhy o úspěšných firmách, které v Impact Hubu vznikly a jednotlivcích, kteří to dotáhli daleko. A že jich není málo.

Naši komunitu ale netvoří jen naši členové a tým. Jsou tu také desítky profesionálů, kteří fungují v akceleračních programech a dohromady tvoří silnou mentorskou a konzultační síť. A se členy, experty, akcelerovanými, ale také partnery a ambasadory se vždycky rádi potkáváme, třeba na našich narozeninách. Zveme i tebe!

Art of hosting

Hostitelství, tak málo používané slovo v našich končinách. Přitom se v hostitelství skrývá většina principů, kterým věříme. Hostitelství znamená důvěru, na jejímž základě vznikají vztahy, které vydrží nejednu bouřku. Najdete v něm laskavost, bez které nejsme schopní jeden druhému porozumět. Představuje zájem o toho druhého a umění vzájemně se poslouchat. Hostitelství také stojí na autenticitě ve všem, co děláme. Neschováváme se za pracovní pozice, vystupujeme svým jménem, k problémům přistupujeme čelem a když uděláme chybu, nebojíme se ji přiznat a vyřešit.

Pro nás je hostitelství klíčovým principem pro práci s komunitou, ale i v týmu. Chceme podporovat přátelství, osobní růst a rozvoj. Navíc hostitelství nebude nikdy úplné bez konstruktivní a laskavé zpětné vazby, proto se intenzivně učíme spolupracovat tak, abychom si mohli říct vše do očí. Art of Hosting je v našem DNA.

RESPEKT

Prototypujeme budoucnost podnikání

Věříme, že podnikání by mělo být udržitelné, ekonomicky, enviromentálně i sociálně. A proto v Impact Hubu vytváříme prostor pro lidi s nápadem a chutí měnit svět k lepšímu

Důvěra, odvaha a spolupráce

To jsou základní hodnoty, které v Impact Hubu vyznáváme. Věříme, že společným úsilím dokážeme něco změnit. Pro ty odvážné, kteří se rozhodli vizionářsky pracovat na lepší budoucnosti, máme připravenou veškerou podporu. Organizujeme nebo spolupořádáme několik různých akcelerátorů a programů, kterými projde více než 100 projektů ročně. Mají různá zaměření, jsou různě pokročilá a umíme podpořit nezisk i komerční projekty. Impact Hub je tak největší akcelerační centrum v Česku. Našimi programy prošly věhlasné společensky prospěšné projekty jako je Czechitas, Kokoza, Cyrkl, Rekola Pragulic nebo Nepanikař.


    
     Eva Durnová
    

    
     –
    

    
     Marketing Director
Eva Durnová
Marketing Director

Udržitelnost

Vedle komunity je udržitelnost ústředním tématem, které s námi po léta rezonuje a určuje naše směrování. Prolíná se našimi akceleračními programy, kde se momentálně hodně zabýváme řešením klimatické krize. Zasahuje do výběru lidí, protože k sobě přirozeně hledáme kolegy, pro které jsou otázky jako je třídění odpadu, neplýtvání jídlem a ochrana životního prostředí samozřejmostí. Prošli jsme si programem Zero Waste Hero a nechali jsme si spočítat naši uhlíkovou stopu. Usilujeme o šetrnost ve využívání zdrojů a o minimalizaci našeho dopadu, takže kromě třídění odpadu a repasování svítidel jdeme v našich provozech ještě dál: kompostujeme, sbíráme dešťovou vodu nebo využíváme střešní fotovoltaiku. Pokud svým aktivním přístupem navíc inspirujeme také členy komunity, jenom dobře.

Potřebujeme tady lidi, kteří se zamilují do myšlenky Impact Hubu. A ne jen coworkingu, ale budou vnímat přesah. My slovo "impact" nemáme v názvu jen tak. Pronajímáme prostor na práci a eventy, ale zároveň všechno co vytváříme, děláme proto, abychom nabourávali stereotypy a u každé naši aktivity to chceme dělat způsobem, který přináší pozitivní dopad na větší okruh lidí.

Jakub Matoušek, Executive Director IH Brno

    
     Petr Vondruš
    

    
     –
    

    
     Executive Director Impact Hub Praha
Petr Vondruš
Executive Director Impact Hub Praha

Impact Hub Praha

Impact HUB Praha

Pražský Impact Hub je nejstarším coworkingovým prostorem v Česku. Již od roku 2010 je naším domovem Drtinova 10 na Smíchově. 

Svobodné prostředí

Když se zeptáš kolegů, čeho si u nás cení nejvíc, kromě přátelství a dopadu, často zazní slovo svoboda. Ze svobody v práci se stal buzzword, ale pro nás je základem fungování. Nehlídáme kde a kdy lidé pracují, ale zajímají nás výsledky. Podporujeme lidi, aby přicházeli s nápady a nebáli se měnit zaběhnuté procesy. Vedle své role necháváme lidem prostor věnovat se vedlejším projektům, spolupracovat napříč týmy a hledat si u své místo i témata, kterým se chtějí věnovat. Jsme rádi, když u nás lidi rostou a mají chuť rozvíjet své silné stránky. Vždy je to o osobní zodpovědnosti a vlastní touze se posouvat, ale když se rozhodnete, Impact Hub vám dá prostor a veškerou podporu.

PŘÁTELSTVÍ


    
     Jakub Matoušek
    

    
     –
    

    
     Executive Director Impact Hub Brno
Jakub Matoušek
Executive Director Impact Hub Brno

Impact Hub Brno

Tým Impact Hub Brno
Tým Impact Hub Brno

Komunita v Brně roste nejrychleji na světě

Rok od otevření měl brněnský Impact Hub přes 300 členů a stal se tak nejrychleji rostoucí Impact Hub komunitou na světě. A v současné době jsme taky co do obývané plochy v top trojce největších Impact Hubů na světě. Jsme hrdí, že jen v Brně hostíme již téměř 600 členů.

Brněnský Impact Hub je připravený na ty největší výzvy. Chceme být v Brně lídrem v oblasti propagace společensky prospěšného podnikání. A naší ambicí je stát se nejlepším coworkingem v Brně i na celé Moravě. Prvotřídním zázemím, profesionálními službami, ale především přístupem našeho týmu.

Co to znamená pro tebe? Jednoduše miliardu příležitostí. U nás je totiž naprosto přirozené, že lidé v týmu objevují své talenty a svoje další role si vybírají tak, aby je co nejvíce využívali.


    
     Tereza Smékalová
    

    
     –
    

    
     Community Lead Brno
Tereza Smékalová
Community Lead Brno

Impact Hub Brno

V Brně najdete zrestaurovaný industriální prostor, takže na své akce můžete pozvat několik stovek lidí a pořád se k nám do Hubu vejdou.

DOPAD

Impact Hub Ostrava


    
     Kamila Hladíková
    

    
     –
    

    
     Community Manager
Kamila Hladíková
Community Manager

    
     Jarka Kořená
    

    
     –
    

    
     Executive Director Impact Hub Ostrava
Jarka Kořená
Executive Director Impact Hub Ostrava

Měníme Ostravu

Máme jeden jasný cíl – podporovat v Ostravě podnikavost a inovace. Ostrava nemusí být jen městem nejdál na východě, ale může být centrem inovací a kultury.

Proto pořádáme akce nejen pro naše členy, kterých jsme měli od roku 2014 již přes 400, ale zahajujeme spolupráci s městem, regionem i technologickými giganty, jakým je například Google.

A usilovně pracujeme na tom, aby se z našeho ostravského Impact Hubu šířily nápady, které budou pomáhat proměňovat nejen náš region.

Já často říkám, že ostravský Impact Hub je místo, kde se můžou potkat všichni aktivní lidé Ostravy. A naší vizí je, aby si u nás všichni lidé, kteří v tomto městě dělají skvělé věci, chtěli uspořádat svůj event, přijít na jednu z našich akcí a nebo si jen tak dát u nás kafe.

Jarka Kořená, Executive Director IH Ostrava

Impact Hub Ostrava

Ostravský Hub je komornější. Je více do výšky se čtyřmi patry kanceláří. Samozřejmě u nás najdete i sdílený prostor, kde se scházíme u kafe, nebo na kus řeči. 

PŘIDEJ SE!

Pořádáme až stovky eventů ročně

Dnes již legendární MashUp

Impact Hub MashUp je prezentační show, kde odvážní podnikavci vystupují se svými nápady a projekty. Dostanou pouze 200 sekund a na 10 slidech představují světu, na čem pracují a proč. Od publika získávají nejen zpětnou vazbu, ale také podporu a cenné kontakty. Mnohým z nich taková ostrá veřejná prezentace pomohla posunout jejich projekt dál. Dřív než se proslavili, u nás vystoupili například Nesnězeno nebo Skinners. Celkem proběhlo už více než 100 přehlídek a ročně je sleduje dohromady více než 2000 diváků.

Narozeninová párty na zahradě

Impact Hub Mashup