GLAMI

V roce 2013 se Tomáš Hodboď společně s dalšími kolegy z předchozích úspěšných projektů rozhodli, že chtějí nastartovat nový e-commerce byznys a od začátku jej stavět jako globální produkt. Od té doby staví nejlepší vyhledávač módy nejen v České republice, ale v celosvětovém měřítku. Dnes GLAMI najdete v 17 zemích světa od Estonska, přes Turecko až po Brazílii. GLAMI je především technologickou firmou s cílem využít nejmodernějších technologií včetně umělé inteligence a algoritmů pro co nejlepší uživatelskou zkušenost. Cílem je zjednodušit a zpříjemnit uživatelům nákup oblečení a všeho, co se týká módy a umět jim vycházet vstříc na podobných principech, jako společnost Spotify doporučuje hudbu. GLAMI dnes tvoří víc než 80 zaměstnanců pracujících z Prahy, Liberce nebo vzdáleně z různých koutů země. Pořád si zachovávají startupovou kulturu, ke které patří autonomie realizovat své nápady, prostor rozvíjet se a hlavně dobré vztahy a ještě lepší společné párty, na ty nesmíme zapomenout.

Nabídka příležitostí 5

Nejlepší online obchoďák s módou na světě 

Tím pro nás už GLAMI je. Zbývá nám o tom přesvědčit miliony dalších lidí, kterým usnadníme přístup k módě, podobně jako Spotify k hudbě.

Naši vizí je, aby vás GLAMI napadlo pokaždé, když si budete chtít koupit módu online. Pokaždé, když si Glami otevřete, nabídne vám kousky přesně podle vašeho stylu.

Máme obrovský výběr zboží a rychle a spolehlivě fungující web, jehož funkční prvky neustále zlepšujeme. Díky tomu pak můžeme naše uživatele příjemně překvapit například zobrazením trička v oblíbené barvě nebo doporučením nové značky nebo lokálního výrobce módy, o kterém ještě neslyšeli. 

Jsme úspěšní v tradiční roli agregátora módy a nyní se zaměřujeme na detailnější personalizaci, inspiraci, a další moderní vychytávky, kterými budeme inspirovat trh. Máme před sebou velké výzvy a tým lidí připravený podpořit vaše nápady, jak udělat GLAMI zas o kousek lepší.

Mým úkolem je lidem odstraňovat překážky, aby mohli tvořit.

Tomáš Hodboď, CEO

GLAMI je tvoje příležitost vyrůst

Máme skvělý produkt, chytré lidi, od kterých máš možnost se učit každý den a spoustu plánů a vizí do budoucna, které bychom chtěli realizovat. Sice nemáme kariérní plány a jasně dané rozvojové stezky pro každý rok, o to víc si můžeš svoji cestu v GLAMI určovat podle sebe. Pokud máš hlavu plnou nápadu, budeš mít u nás možnost o nich diskutovat, zkoušet a realizovat se. Člověk tady může opravdu zkusit všechno, na co si sám troufne, a o co projeví zájem. Příkládem je příběh Báry, která se přes různé pozice v docela krátkém čase dostala na pozici Head of P&O a je v ní skvělá. Jde o to chtít. Mít před sebou neustálé výzvy je víc, než kariérní růst v tabulce.


    
     Peter Hupka
    

    
     –
    

    
     Country Management Lead
Peter Hupka
Country Management Lead

    
     Barbora Hegyiová
    

    
     –
    

    
     Head of People & Organisation
Barbora Hegyiová
Head of People & Organisation

    
     Lenka Drbalová
    

    
     –
    

    
     Head of Content and User Retention
Lenka Drbalová
Head of Content and User Retention

Ať žije multikultura

Jsme absolutně mezinárodní tým. GLAMI najdeš v 17 zemích světa a každá země má svůj dedikovaný tým v našich pražských kancelářích. To znamená 17 různých národností a kultur. Někteří kolegové pracují vzdáleně, ale většinu se snažíme relokovat k nám, abychom mohli GLAMI vyvíjet společně na jednom místě, protože tyhle mezinárodní synergie celý tým neskutečně posouvají. Do kanceláří to přináší různorodost, zajímavé příběhy a jistotu, že se vždy dozvíte něco nového. Je pro nás důležité, aby se kolegové u nás cítili dobře. Kolegy, kteří pracují na dálku zveme na naše večírky online, označujeme je ve storíčkách, aby se cítili být součástí týmu. A nikdy na ně nezapomeneme při žádné akci. 


Buď toho součástí 

protože to stojí za to!

GLAMI kreativita

GLAMI je neskutečně kreativní prostředí, dky tomu že lidi tu mají ke kreativitě prostor a důvěru. Když architekti navrhovali prostor našich kanceláří, nedařilo se jim to podle našich představ. Proto jsme si projekt převzali a vytvořili design zasedaček sami. Abychom měli prázdné lahve na výzdobu zasedačky Česko, museli jsme vypít piva různých značek, a do zasedačky Švédsko jsme zarámovali všechny návody IKEA, které nám po sestavení nábytku zbyly.

A takové je celé GLAMI, ve chvíli kdy vidíme prostor bereme si jej a realizujeme naše nápady jak na poli produktu, tak v interiéru kanceláří. Tvořivých projektů u nás najdeš nespočet. 

Určitým způsobem máme v DNA snahu, aby budování firmy byla zábava. Nejen pro nás, ale i pro lidi co sem chodí každý den do práce. Vždy jsme dbali na to, aby to lidi bavilo, byli svobodní v rozhodování a autonomní. Já věřím, že lidský potenciál nemá žádné hranice, a v tom chceme lidi podporovat.

Tomáš Hodboď, CEO

We have two remote people working from Turkey in my team. And I feel like they are here, there is something cool about it.

Bárbara Ferreira, Performance Marketing Specialist

Jsme zapálení do technologií úplně stejně jako do módy

Jsme technologickou společností, která implementuje technologie do módního světa

Jestli váháte zda se k nám přidat, protože svět módy vám nic neříká, můžete být v klidu, protože jen o módě to není. Je to o tom nejlepším zážitku zákazníka s produktem. 

Jestli musíš mít něco v krvi, tak víc než móda jsou to data a jejich zpracování. Na nich je totiž GLAMI postavené. Pracujeme s obrovskými objemem dat, věnujeme se automatizaci procesů a nyní investujeme nemalé úsilí do umělé inteligence. Náš vlastní AI tým nás úspěšně zavádí do vod machine learningu a ukazuje nám úplně nové příležitosti.  Naším cílem je nebýt jen skvělý online nákupní dům s módou, ale abychom byli ti, kdo udávají v e-commerce trendy.

Samozřejmě se u nás najdou holky i kluci, kteří módou žijí. Často umí ostatním dát skvělý vhled do to toho, jak lidi módu nakupují. Oba dva světy do GLAMI patří, ale ten technologický převažuje.


    
     Ondra Čech
    

    
     –
    

    
     Dev Team Lead
Ondra Čech
Dev Team Lead

    
     Tonda Hoskovec
    

    
     –
    

    
     Head of AI
Tonda Hoskovec
Head of AI

Neřekla bych, že většina lidí žije módou, hodně lidí baví spíš technologie. Ale nás v obsahu móda baví, a to je důležitý, protože na ní koukáme celý den.

Maria-Anna Omoscharka, Editor-in-Chief of GLAMI Magazine & GR Content Manager

Pro vývojáře je to atraktivní, protože děláme sice od všeho trochu, ale v tom objemu těch lidí co GLAMI navštěvují, tak obrovsky vynikne, jak člověk ten kód napíše a to je obrovsky motivační a velká výzva.

Ondra Čech, Dev Team Lead

    
     Zuzka Drápalová
    

    
     –
    

    
     CZ Country Manager
Zuzka Drápalová
CZ Country Manager

Baví nás posun, to nás motivuje

Na lidech v GLAMI je vidět, že je práce baví. Jsou ambiciózní a často přichází s novými nápady. Děláme naší práci proto, že jsme vnitřně nastavení se posouvat, vylepšovat, zjednodušovat a neustále přemýšlet, jak by se daly věci dělat jinak, líp a efektivněji. Takto nastavená kultura má své kouzlo, protože kolem sebe vždy najdeš lidi, kteří tě dokáží nakopnout. V GLAMI tě nikdo do ničeho netlačí, nemáme schránku na dobré nápady a pravidelné reporty inovací. Iniciativa v GLAMI přichází vždy od lidí. Pokud si myslíš, že tvůj nápad má smysl a obhájíš si ho, nic nebrání jeho realizaci. GLAMI nám dává prostor, podporu a co je ještě důležitější, dokáže proaktivitu a usilovnou práci ocenit.

Campus GLAMI

V GLAMI je to jako být zpátky na vysoké škole, nebo na střední. Jen s tím rozdílem, že tady máme designové kancly a spoustu  ovoce a svačinek zdarma. Je tu parta lidí kolem třiceti let, máme podobné zájmy a řešíme podobné životní situace. Nejdřív to byly divoké párty, dneska je to bydlení a zásnuby. Párty u nás jsou pořád skvělé, jen o něco mírnější. Ale baví nás spolu trávit čas. Často se sebereme a jdeme na pivo, hrajeme deskovky nebo kvízy, jezdíme společně na výlety. Pokud se s týmem zaseknete nad svým projektem můžete se sbalit a jet třeba na chalupu, GLAMI se o všechno postará, a vy máte čas brainstormovat a posunout se dál. Jednou ročně jezdíme celá firma do zahraničí, kde zveme i všechny remote kolegy. Vždy se těšíme, jako bychom jeli na letní tábor. 

GLAMI offsite 2021

Mrkněte na video a pochopíte o čem celou dobu mluvíme, když říkáme, že v být v GLAMI je jako být zpátky na vysoké škole. Akorát tentokrát nám covidový rok neumožnil zahraničí, ale hned jak to půjde, tak to napravíme. 

Já se v GLAMI cítím dobře, dělám věci, které mají hlavu a patu, jsme v zisku a je to dobrý když vidíš, že vyděláváš. A baví mě tady ty lidi, máme dobré vývojáře a tým AI inženýru, se kterýma je fantastický jít na oběd, protože se vždycky dozvíš něco nového.

Oskar Stierand, Product bender

Není tady žádný nepříjemný tlak a když máš problém, vlastně se nebojíš ho jít řešit. Okamžitě se otevře téma a vyřeší se to.

Tereza Mizerová, CFO

V dobré náladě a dobré energii je kreativita 

Jsme přesvědčeni, že v dobrém prostředí, kde se všem dobře pracuje, tak lidi práce baví a mají lepší výsledky


    
     Tomáš Hodboď
    

    
     –
    

    
     CEO
Tomáš Hodboď
CEO

    
     Kate Usova
    

    
     –
    

    
     Performance Marketing Specialist
Kate Usova
Performance Marketing Specialist

V různorodosti je chytrost

Velkou přidanou hodnotou GLAMI jsou lidi. Máme tady spoustu chytrých a talentovaných lidí z různých zemí, s různými koníčky. Díky tomu tady fakt nikdy není nuda. U každého oběda se dozvíte něco nového o módě, technologiích, nějaké konkrétní kultuře, nebo třeba jak vzniklo slovo vegan, protože tady máme kolegu, který vydává vlastní veganskou kuchařku. Tím si člověk neskutečně rozšiřuje obzory. 

Navíc GLAMI patří do investiční skupiny MITON, která je nastavená velmi synergicky, takže máme možnost být v kontaktu s dalšími zajímavými lidmi z ostatních MITON firem. Sdílíme si navzájem know-how, máme se kde inspirovat, hledat řešení a nebo se naopak podělit o své úspěchy. 


Lidi tady fakt chtějí něco vyvíjet a být součástí něčeho většího, udělat z GLAMI nejlepší vyhledávač módy. Chtějí sdílet svoje know-how, celkově se vyvíjet a posouvat dál a všichni jsou tady nějakým způsobem motivovaní.

Veronica Hrozová, Junior HR Manager

V dobré náladě a v dobré energii je kreativita. A já si myslím, že v dobrém prostředí se lidem dobře pracuje, neodcházejí a mají dobré výsledky, posouvá se produkt a práce tě víc baví.

Peter Hupka, Country Management Lead

GLAMI v Praze

V Praze nás najdete v Karlíně, v budově Corso, kterou sdílíme společně s Mitonem a dalšími společnostmi ze skupiny. Máme kolem sebe spoustu hezkých kaváren, hospůdek a bister, a taky je často využíváme a sebereme se společně po práci na jedno. My máme rádi i naše kanceláře a zasedačky, které jsou každá v jiném stylu postavené tak, aby se tu lidem dobře pracovalo.

GLAMI v Liberci

MITON je původem z Liberce, kde stále ještě sedí náš vývojový tým. Prostředí kanceláří, ale od Prahy nerozeznáte. Jsme v podkrovních prostorách kancelářské budovy a co do příjemnosti prostoru si s Prahou nijak nezadáme. Kultura GLAMI a dobré pracovní prostředí je dáno především lidmi, takže uvnitř kanceláří nepoznáte, jestli jste v Praze nebo v Liberci.

SCRIPTease podcast

V podcastu SCRIPTease odhalujeme svůdné technologie vzrušujících českých start-upů a firem. 

Je to mňamka pro všechny horňáky (frontenďáky), dolňáky (backenďáky), CTO a technologické nadšence! Dozvíte se, jak se vyvíjí globální produkty a jakou mají architekturu raketově rostoucí start-upy, zajímavé české firmy i inovativní korporace. Připoj se k Jirkovi Bachelovi z vyhlášeného SCRIPTease clubu zvaného LOLO.team a jeho hostům do předního českého podcastu o technologiích a SW developmentu.

Join us!