GLAMI

V roce 2013 se Tomáš Hodboď společně s dalšími kolegy z předchozích úspěšných projektů rozhodli, že chtějí nastartovat nový e-commerce byznys a od začátku jej stavět jako globální produkt. Od té doby budují nejlepší platformu spojující funkce módního vyhledávače a personalizovaného doporučení nejen v České republice, ale v celoevropském měřítku. GLAMI působí ve více než desítce zemí, od Estonska, přes Bulharsko až po Itálii. GLAMI je především technologickou firmou s cílem využít nejmodernějších technologií včetně umělé inteligence a algoritmů pro co nejlepší uživatelskou zkušenost. Cílem je zjednodušit a zpříjemnit uživatelům nákup oblečení a všeho, co se týká módy a umět jim vycházet vstříc na podobných principech, jako společnost Spotify doporučuje hudbu. GLAMI dnes tvoří více než 120 kolegů pracujících z Prahy, Vratislavi, Liberce nebo vzdáleně z různých koutů země. Pořád si zachovávají startupovou kulturu, ke které patří autonomie realizovat své nápady, prostor rozvíjet se a hlavně dobré vztahy a ještě lepší společné akce, na ty nesmíme zapomenout.

Nabídka příležitostí 4

Nejlepší vyhledávač módy na světě 

Tím pro nás už GLAMI je. Zbývá nám o tom přesvědčit miliony dalších lidí, kterým usnadníme přístup k módě, podobně jako Spotify k hudbě.

Naši vizí je, aby tě GLAMI napadlo pokaždé, když si budeš chtít koupit módu online. Pokaždé, když si GLAMI otevřeš, nabídne ti kousky přesně podle tvého stylu.

Máme obrovský výběr zboží a rychle a spolehlivě fungující web, jehož funkční prvky neustále zlepšujeme. Díky tomu pak můžeme naše uživatele příjemně překvapit, například zobrazením trička v oblíbené barvě nebo doporučením nové značky nebo lokálního výrobce módy, o kterém ještě neslyšeli.

Jsme úspěšní v tradiční roli agregátora módy. Nyní se zaměřujeme na detailnější personalizaci, inspiraci a další moderní vychytávky, kterými budeme inspirovat trh. Máme před sebou velké výzvy a tým lidí připravený podpořit vaše nápady, jak udělat GLAMI zase o kousek lepší.

Mým úkolem je lidem odstraňovat překážky, aby mohli tvořit.

Tomáš Hodboď, Founder

GLAMI je tvoje příležitost vyrůst

Máme skvělý produkt, chytré lidi, od kterých máš možnost učit se a inspirovat každý den. Zároveň máme spousty plánů a vizí do budoucna, které bychom chtěli realizovat. Sice nemáme kariérní plány a jasně dané rozvojové stezky pro každý rok, ale o to víc si můžeš svoji cestu v GLAMI určovat podle sebe. Pokud máš hlavu plnou nápadů, budeš mít u nás možnost o nich diskutovat, zkoušet a realizovat se. Člověk tady může opravdu zkusit všechno, na co si sám troufne, a o co projeví zájem. Jedním příkladem za všechny je cesta Veru, která se díky svému nadšení, osobnímu nasazení a zájmu vypracovala na pozici HR & Recruiting manažerky. Jde o to chtít. Mít před sebou neustálé výzvy je víc než kariérní růst v tabulce.


    
     Ján Kešelák
    

    
     –
    

    
     CEO
Ján Kešelák
CEO

    
     Veronica Hrozová
    

    
     –
    

    
     HR&Recruiting Manager
Veronica Hrozová
HR&Recruiting Manager

    
     Eliška Hynková
    

    
     –
    

    
     Brand Manager
Eliška Hynková
Brand Manager

Ať žije multikultura

Jsme mezinárodní tým. GLAMI najdeš ve 13 zemích světa a každá země má svůj dedikovaný tým. Různých národností a kultur máme ve firmě ještě víc. Někteří kolegové pracují vzdáleně, ale většinu se snažíme relokovat k nám, abychom mohli GLAMI vyvíjet společně na jednom místě, protože tyhle mezinárodní synergie celý tým neskutečně posouvají. Do kanceláří to přináší různorodost, zajímavé příběhy a jistotu, že se vždy dozvíš něco nového. Je pro nás důležité, aby se kolegové u nás cítili dobře. Kolegy, kteří pracují na dálku, zveme na všechny naše akce a v případě, že se nemohou zúčastnit osobně, zařídíme aspoň online spojení a označujeme je ve storíčkách, aby se cítili být součástí týmu.

Progresivní mindset

I když je něco dokonalé, neznamená to, že se to nemůže ještě zlepšit. V GLAMI najdeš lidi, kteří dávají podněty a neustále posouvají věci vpřed. Díky tomu se dá říct, že jsme hodně progresivní a neustále challengujeme status quo. Takové prostředí je hodně motivující. Máme kolem sebe lidi, kteří i mimo GLAMI dělají skvělé věci – lezou po horách, přednáší na univerzitě nebo dělají DJ – a tím hodně z nás inspirují. Lidé v GLAMI mají energii a chuť věci vylepšovat, posouvat, měnit. Proto se tu nikdo nikdy nenudí, a je to na prostředí hodně vidět. To, že se u toho skvěle bavíme a je tu sranda, je takový bonus navíc. 

Buď toho součástí 

protože to stojí za to!

GLAMI kreativita

GLAMI je neskutečně kreativní prostředí díky tomu, že lidi tu mají ke kreativitě prostor a důvěru. Když architekti navrhovali prostor našich kanceláří, nedařilo se jim to podle našich představ. Proto jsme si projekt převzali a vytvořili design zasedaček sami. Abychom měli prázdné lahve na výzdobu zasedačky Česko, museli jsme vypít piva různých značek, a do zasedačky Švédsko jsme zarámovali všechny návody IKEA, které nám po sestavení nábytku zbyly.

A takové je celé GLAMI, ve chvíli, kdy vidíme prostor, bereme si jej a realizujeme naše nápady jak na poli produktu, tak v interiéru kanceláří. Tvořivých projektů u nás najdeš nespočet.

Určitým způsobem máme v DNA snahu, aby budování firmy byla zábava. Nejen pro nás, ale i pro lidi co sem chodí každý den do práce. Vždy jsme dbali na to, aby to lidi bavilo, byli svobodní v rozhodování a autonomní. Já věřím, že lidský potenciál nemá žádné hranice, a v tom chceme lidi podporovat.

Tomáš Hodboď, Founder

Everyone brings their own unique perspective and it’s great to be part of it. It’s fun environment to work in.

Ivan Vuksic, Junior PPC Specialist

Jsme zapálení do technologií úplně stejně jako do módy

Jsme technologickou společností, která implementuje technologie do módního světa

AI je pro nás přirozeným krokem

Jestli váháš, zda se k nám přidat, protože svět módy ti nic neříká, můžeš být v klidu, protože jen o módě to není. Je to o tom nejlepším zážitku zákazníka s produktem.

Jestli musíš mít něco v krvi, tak víc než móda jsou to data a jejich zpracování. Na nich je totiž GLAMI postavené. Pracujeme s obrovským objemem dat, věnujeme se automatizaci procesů a nyní investujeme nemalé úsilí do umělé inteligence. Náš vlastní AI tým nás úspěšně zavádí do vod machine learningu a ukazuje nám úplně nové příležitosti. Naším cílem je nebýt jen skvělá platforma pro vyhledávání módy, chceme být ti, kdo udávají v e-commerce trendy.

Samozřejmě se u nás najdou kolegové, kteří módou žijí. Často umí ostatním dát skvělý vhled do toho, jak lidi módu nakupují. Oba dva světy do GLAMI patří, ale ten technologický převažuje.


    
     Ondra Čech
    

    
     –
    

    
     Dev Team Lead
Ondra Čech
Dev Team Lead

    
     Tonda Hoskovec
    

    
     –
    

    
     Head of AI
Tonda Hoskovec
Head of AI

Pro vývojáře je to atraktivní, protože děláme sice od všeho trochu, ale v tom objemu těch lidí co GLAMI navštěvují, tak obrovsky vynikne, jak člověk ten kód napíše a to je obrovsky motivační a velká výzva.

Ondra Čech, Dev Team Lead

Naše struktura je plošší a není to o tom, že bych šla nahoru do vedoucích pozic, ale líbí se mi, že tady je velká volnost toho, do jakých projektů se můžu pustit.

Eliška Hynková, Brand Manager

Velikost? Tak akorát 

Od počátku bylo GLAMI stavěné, tak abychom mohli fungovat udržitelně. Investovali jsme do chytrých systémů, věnovali se procesům, které mají lidem usnadňovat práci a dnes sklízíme ovoce těchto investic. GLAMI je velké tak akorát. Nejsme punkový startup, kde lidé musí být neskutečně kreativní, protože potřebují hodně věcí přizpůsobovat – to my nemusíme. Nejsme ani korporát, kde bychom fungovali anonymně v týmech. Zároveň jsme dostatečně velcí, abychom mohli dělat vše pořádně a s výhledem růstu. Nemusíme nic omezovat, můžeme fungovat chytře a u toho pořad celá firma spolupracuje. Chytrost a investice do budoucna, to nám dnes pomáhá být úspěšní.   

Deskovkáři a knihomilové

V GLAMI děláme všechno proto, aby se u nás lidé cítili maximálně dobře. Od kanceláří, ve kterých najdete designové zasedačky, kdy každá zasedačka nese svůj příběh a všude kolem pobíhají čtyřnozí kamarádi, až po svačiny, dobré kafe a pohodlné kancelářské židle. GLAMI ale není jen o skvělém prostředí. GLAMI je hlavně komunitou. Zavedli jsme např. FUNtivities, co znamená, že lidí se skládají do zájmových skupin podle toho, co je baví. Můžeš se tak přidat k deskovkářům, knihomolům nebo sportovcům a vyjet si společně na vodu. Abychom se navzájem lépe pochopili, zavedli jsme tzv. “národnostní dny”. Naposled nám kolegové z Polska a Slovenska připravili různé hry, zajímavosti a dobroty dané země. To vše jen dokazuje, jak je pro nás jedinečnost a diverzita důležitá.

Baví nás posun, ten nás nejvíc motivuje

Na lidech v GLAMI je vidět, že je práce baví. Jsou ambiciózní a často přichází s novými nápady. Děláme naší práci proto, že jsme vnitřně nastavení se posouvat, vylepšovat, zjednodušovat a neustále přemýšlet, jak by se daly věci dělat jinak, líp a efektivněji. Takto nastavená kultura má své kouzlo, protože kolem sebe vždy najdeš lidi, kteří tě dokáží nakopnout. V GLAMI tě nikdo do ničeho netlačí, nemáme schránku na dobré nápady a pravidelné reporty inovací. Iniciativa v GLAMI přichází vždy od lidí. Pokud si myslíš, že tvůj nápad má smysl a obhájíš si ho, nic nebrání jeho realizaci. GLAMI nám dává prostor, podporu a co je ještě důležitější, dokáže proaktivitu a usilovnou práci ocenit.


    
     Zuzka Drápalová
    

    
     –
    

    
     CZ Country Manager
Zuzka Drápalová
CZ Country Manager

My first day at GLAMI was truly special! Right off the bat, we started with a monthly breakfast where the most important news was shared. After that, we moved on to daily stand-up with my team. I barely had time to set myself up, and we had the Public Miton Times. And just as that finished, the real fun began: the Easter Party! There were team-building games, beer, food, and, best of all, a lot of very cool people. Seeing that I was new, they came up to me and introduced themselves.

Nicolás Andrés Oyarzábal, ML Engineer

V dobré náladě a dobré energii je kreativita 

Jsme přesvědčeni, že v dobrém prostředí, kde se všem dobře pracuje, tak lidi práce baví a mají lepší výsledky


    
     Tomáš Hodboď
    

    
     –
    

    
     Founder
Tomáš Hodboď
Founder

V různorodosti je chytrost

Velkou přidanou hodnotou GLAMI jsou lidé. Je tady spousta chytrých a talentovaných lidí z různých zemí, s různými koníčky. Díky tomu tady fakt nikdy není nuda. U každého oběda se dozvíš něco nového o módě, technologiích, nějaké konkrétní kultuře nebo třeba jak vzniklo slovo "vegan", protože máme kolegu, který vydává vlastní veganskou kuchařku. Tím si člověk neskutečně rozšiřuje obzory. Navíc GLAMI patří do investiční skupiny Miton, která je nastavená velmi synergicky. Máme možnost být v kontaktu s dalšími zajímavými lidmi z ostatních Miton firem. Sdílíme si navzájem know-how, máme se kde inspirovat, hledat řešení a nebo se naopak podělit o své úspěchy.


    
     Lukáš Kopalko
    

    
     –
    

    
     Display Advertising Lead
Lukáš Kopalko
Display Advertising Lead

Já se v GLAMI cítím dobře, dělám věci, které mají hlavu a patu, jsme v zisku a je to dobrý když vidíš, že vyděláváš. A baví mě tady ty lidi, máme dobré vývojáře a tým AI inženýru, se kterýma je fantastický jít na oběd, protože se vždycky dozvíš něco nového.

Oskar Stierand, Product bender

Lidi tady fakt chtějí něco vyvíjet a být součástí něčeho většího, udělat z GLAMI nejlepší vyhledávač módy. Chtějí sdílet svoje know-how, celkově se vyvíjet a posouvat dál a všichni jsou tady nějakým způsobem motivovaní.

Veronica Hrozová, HR & Recruiting Manager

GLAMI v Praze

V Praze nás najdeš v Karlíně, v budově Corso, kterou sdílíme společně s Mitonem a dalšími společnostmi ze skupiny. Máme kolem sebe spoustu hezkých kaváren, hospůdek a bister, a taky je často využíváme a sebereme se společně po práci na jedno. My máme rádi i naše kanceláře a zasedačky, které jsou každá v jiném stylu postavené tak, aby se tu lidem dobře pracovalo.

GLAMI v Liberci

Miton vznikl v Liberci, kde dodnes sídlí náš vývojový tým. Naše kancelářské prostory mají jedinečné kouzlo díky útulné atmosféře podkroví.

Polak Day ve Vratislavi
Polak Day ve Vratislavi

GLAMI ve Vratislavi

V roce 2022 GLAMI úspěšně akvírovalo Stileo (internetový vyhledávač módy pro italský trh). Stileo sídlí ve Vratislavi, v krásných prosvětlených kancelářích, kde mají také chill room s pohodlnými gauči a ping pongovým stolem. S polským týmem jsme se hodně rychle sblížili a snažíme se nepravidelně navštěvovat. 

Naposled jsme si společně užili Polak Day ve Vratislavi, kde vzniklo i tohle neformální video :-)

GLAMI zákulisí

Můžeme tady vyjmenovat mraky "buzz words" o skvělé firemní kultuře v GLAMI, ale pravděpodobně by ti to nic moc neřeklo. Nejlépe GLAMI kulturu vystihuje náš "vymazlený" Instagram plný peprností ze zákulisí GLAMI.

SCRIPTease podcast s Ondrou Čechem

V podcastu SCRIPTease odhalujeme svůdné technologie vzrušujících českých start-upů a firem. 

Šéf platformních týmů v GLAMI, Ondra Čech, který už je ve firmě téměř od jejího založení, přišel na natáčení SCRIPTease show v bílém triku. Ale nebylo to jen tak ledajaké bílé triko! Jak ho AI pozná od tisícovek dalších bílých triček si poslechněte právě teď! 👕

Join us!