EXPANDO

Nikdy nevíte, kdy narazíte na inspiraci. Nápad založit EXPANDO dostal Adam Kurzok v roce 2015, když navštívil e-commerce konferenci v Londýně. Na té si uvědomil, že je jisté, že budoucnost e-commerce patří prodejcům na tzv. online tržištích nebo-li marketplaces jako jsou např. Amazon, eBay, Cdiscount, Allegro, Kaufland a další. Díky tomuto uvědomění se rozhodl spolu s Vojtěchem Zogatou vybudovat firmu, která pomůže českým a slovenským výrobcům a e-shopům se vstupem na globální trhy skrze globální marketplaces. EXPANDO dnes umí díky vlastní aplikaci a specializovaným službám plně automatizovat a tak zefektivnit celý proces expanze a následný prodej. Jeho tým tvoří přes 70 odborníků pomáhajících tisícovce klientům s expanzí a to do víc jak 80 zemí. Nápad vzniklý na jedné konferenci se tak díky tvrdé práci, houževnatosti a kvalitní exekuci stal nezbytným nástrojem pro rozvoj mnoha e-shopů v ČR a na Slovensku. Po úspěchu na česko-slovenském trhu se nyní soustředí na expanzi svých vlastních služeb na zahraniční trhy, aby tak mohli rychleji škálovat počty svých klientů.

Nabídka příležitostí 3

Pomáháme e-shopům a značkám se vstupem na globální marketplaces

V této oblasti jsme jedničkou v Česku a na Slovensku a plánujeme se jí stát celosvětově

Dlouhodobě se u nás koncentruje naprosto unikátní know-how a zkušenosti s působením a prodejem na online tržištích po celém světě. Pro produkty našich klientů umíme vybrat vhodné marketplaces, na ně produkty umístit a prezentovat tak, aby o ně byl zájem za co nejlepší cenu. S tím vším nám pomáhá vlastní platforma a nástroje, které neustále rozvíjíme a vedle toho interní týmy specializující se na podporu a rozvoj jednotlivých klientů.

V ČR aktuálně není firma, která by měla tak bohaté zkušenosti s prodejem na online tržištích a naší ambicí je toho využít a dál růst. To znamená, že nás čeká etablovat se v zahraničí. Je to příležitost být na začátku další zajímavé etapy EXPANDO a to nás nesmírně baví.


    
     Ján Pavlík
    

    
     –
    

    
     COO
Ján Pavlík
COO

    
     Jakub Žemlička
    

    
     –
    

    
     Key Account Manager
Jakub Žemlička
Key Account Manager

Rosteme díky spokojeným klientům

Nikdy jsme neměli investory, ale veškerý růst jsme financovali z vlastního zisku. Tato nezávislost nám přinesla obrovskou svobodu v rozhodování a udržela nás nohami pevně na zemi. Mohli jsme se tak absolutně soustředit na potřeby našich zákazníků. Díky tomu jsme rychle rostli a stali se pro naše zákazníky strategickými partnery, kteří jim poskytují nejen software, ale zejména unikátní balík služeb, který jinde na trhu nenajdou. Zachováváme si stále zdravý tah na branku a orientaci na výsledek, vedle toho hravost, dravost a schopnost improvizovat.

Díky rychlosti růstu a kvalitě služeb jsme se zařadili mezi TOP 10 Amazon agentury v Evropě a pravidelně se umísťujeme v Delloite řebříčku TOP 50 Fast Growing Companies.

Dnes spolupracujeme s top světovými hráči jako Amazon, Shopify nebo eBay, v Čechách s Alzou a Mallem. Povedlo se nám toho opravdu hodně a jsem hrdý na celý EXPANDO tým, protože k tomu všichni výrazně přispívají.

Adam Kurzok, CEO

Pro mě je EXPANDO challanging zábava - každý den řeším problémy, se kterými jsem se nikdy předtím nesetkal.

Ján Pavlík, COO

EXPANDO je plné srdcařů

Drive, nadšení, podnikatelské myšlení a touha rozvíjet se jsou pro nás gro, které u lidí hledáme

Neřešíme, jestli ještě studuješ nebo nemáš diplom vůbec. Není pro nás určující, kolik let si strávil na jaké pozici. Víc nás zajímá tvůj potenciál a nadšení posouvat a rozvíjet EXPANDO spolu s námi. EXPANDO je totiž živel, nespoutaná energie, která tě pohltí a naše nadšení a pozitivní přístup jsou nakažlivé. O věcech jen nemluvíme, ale tady se naše plány realizují. Od prvního dne budeš obklopen lidmi, které baví jejich práce a jsou v ní dobří. Lidi kolem se učí, rostou a jsou ochotni se o své know-how podělit, protože věří, že reálného výsledku dosáhneme jenom spoluprací. Tomu se prostě nedá odolat. 

Stavíme strategické základy pro další růst

Pořád se umíme vrátit oknem, když nás vyhodí dveřmi, ale dnes už hledáme udržitelnější cestu, jak dosáhnout cíle. Dlouho jsme fungovali metodou pokus omyl, protože bylo potřeba dělat věci hlavně rychle, co nejrychleji. Když to nevyšlo, nedělali jsme z toho velkou vědu, poučili jsme se a jelo se dál. Dnes už jsme víc ve fázi, kdy dáváme věcem strukturu a stabilizujeme se. Vnášíme do našeho fungování procesy, data a pořádek. Vytváříme novou strukturu, která nám umožní a hlavně usnadní další růst a umožní nám efektivněji získávat nové zákazníky. Někdy to jde pomaleji, ale všichni vidíme, že to je smysluplná cesta. 


    
     Nikol Černá
    

    
     –
    

    
     Operations
Nikol Černá
Operations

EXPANDO nabízí příležitost tvořit

Vždy jsme byli velmi otevření mladým, ambiciózním lidem, kteří se nebáli velkých výzev a nevzdali se, i když bylo řešení v nedohlednu. Tito lidé se postupně vypracovali a dnes tvoří naše jádro. V mnoha ohledech jsme self-made mani. S oblibou říkáme, že je to naše nejsilnější stránka, protože si umíme poradit v jakékoliv situaci. Na druhé straně se mnohdy děje to, že někde už to vymysleli a dávno znají a my na to teprve přicházíme. Což někdy znamená, že narážíme na vlastní hranice a potřebujeme získat zkušenější názor a nadhled. Proto jsme dnes velmi rádi, když se k nám připojují lidé, kteří mají zkušenosti z jiných zemí, jiných odvětví nebo z větších firem a chtějí je uplatnit u nás. To, co nabízíme my, je svoboda tvořit a vybudovat věci podle svého. 

EXPANDO je mix juniorů a seniorních odborníků

Mladí u nás mají možnost učit se od odborníků a rychle vyrůst, zatímco seniorní a zkušení profesionálové se mohou naučit leadership, předávání know-how a management týmu. EXPANDO je místo pro všechny nadějné a dravé talenty i ostřílené matadory."

Typické pro nás je mít hodně práce, ale vždy máte možnost se vypracovat a lidé si vašeho přínosu váží.

Jakub Žemlička, Key Account Manager

EXPANDO

Enjoy the flow


    
     Vojtěch Zogata
    

    
     –
    

    
     Partnership Manager
Vojtěch Zogata
Partnership Manager

Podnikatelský mindset

Na EXPANDO je hodně zajímavé to, že mnoho z nás má ještě nějaký "side" business. Nejčastěji e-shop nebo prodáváme nějaké vlastní produkty na některém z marketplaces. Je skvělé, že díky tomu se umíme snadno vcítit do kůže našich zákazníků a rozumíme tomu, co jim pomáhá a co je naopak brzdí. 

Podnikání je o řešení problémů a moji kolegové to vědí ze svého vlastního podnikání. Líbí se mi, že problémy nepřekračují , ale dokáží neustále přicházet s kreativními řešeními.

Rudolf Kotas, Head of Product

Když chceš, tak se v EXPANDO můžeš hodně naučit

Je to příležitost získat náskok v odvětví, které je pořád na svém začátku a čeká jej velký růst. To je zárukou, že se budeš mít stále kam posouvat a kde se rozvíjet. Jako bonus je, že se můžeš učit přímo od nejvyspělejších hráčů jako Amazon, eBay, Shopify a dalších, kteří nás nutí být v tempu doby, adaptovat trendy a neustále stíhat jejich vývojové týmy. To, jestli se posuneš vpřed o krok nebo o míli, je jenom na tobě. 

Nemáme propracované rozvojové plány, které by tě naváděly. Místo nich máme mraky možností, jak se rozvíjet a spoléháme na tvou osobní odpovědnost, že je využiješ tak, jak nejlépe umíš. 

Dřív jsme hledali lidi jako jsme my - takové srdcaře a klidně i bez zkušeností. Teď cítíme, že potřebujeme spíš vyspělejší lidi se zkušenostmi z e-commerce.

David Cikánek, Head of Sales

Od první chvíle cítím od kolegů obrovský drive. Líbí se mi, že se od nich mohu hodně naučit, inspirovat se a že jsou ochotni mi pomoci, když to potřebuji.

Adéla Lochman, CS Team Leader

Inovate with Data

Do It Simply

Enjoy the Growth

Happy Client First

Always Interact


    
     Rudolf Kotas
    

    
     –
    

    
     Head of Product
Rudolf Kotas
Head of Product

Vyvíjíme vlastní platformu pro automatizaci prodeje

Ta denně sbírá a vyhodnocuje informace o 65 milionech produktů

Když jsme tohle číslo prozradili na vývojářské konferenci, nikdo nám nejdřív nechtěl věřit. Ale opravdu nejde o překlep.

Navíc analyzovat informace o produktech potřebujeme takřka v reálném čase, protože nemůžeme čekat několik hodin nebo dnů na to, aby nám platforma např. nastavila optimální cenu produktu pro určitý trh. Potřebujeme ji znát hned, protože od ní často závisí, jestli produkt prodáme my nebo konkurence. 

Proto se hodně zaměřujeme na optimalizaci všech algoritmů, kvalitu a efektivitu kódu. Využíváme hodně pokročilé techniky a nejmodernější cloudové technologie. 

Enjoy the Flow

Věříme, že pokud někdo dělá práci, která ho vnitřně nebaví, tak jeho výsledek nikdy nebude tak dobrý, jak od lidí, kteří mají svou práci rádi. Proto je pro nás extrémně důležité, aby v EXPANDO byl každý rád, aby nás to bavilo a abychom viděli smysl své práce. Myslíme si, že takový společný charakteristický rys nás všech je, že nás baví pomáhat našim klientům a růst spolu s nimi. S nimi se učit nové věci, objevovat nové postupy a mít možnost se do práce ponořit. 

Neženeme se za nejvyšším počtem úkolů, které za den stihneme, ale soustředíme se na to, jak kvalitně je uděláme. Jestli ti to pomůže, klidně u toho zapomeň na svět kolem sebe. Vypni notifikace a ponoř se do práce tak, abys dosáhl skvělého výsledku. Protože o to jde až v první řadě.

Staň se spolumajitelem EXPANDO

XCOINS jsou virtuální dočasné akcie EXPANDO, díky kterým se realizuje motivační program pro klíčové zaměstnance a spolupracovníky, kteří mají díky tomu nárok na zisk společnosti popř. zisk při prodeji či uvedení na burzu. Rozdělených je 10% EXPANDO, které v obchodním rejstříku patří klíčovým lidem ve firmě. Konkrétní podíl a rozdělení mezi jednotlivé kolegy určuje to, jak dlouho kdo pro firmu pracuje a na jaké pozici.

Jeden z velkých benefitů je, že když jsi dobrý, tak sa můžeš stát držitelem akcií firmy.

Marián Jóža, Global Account Manager

All hands. Protože nejlepší nápady vznikají u piva.

Pro nováčky je to skvělá příležitost poznat lidi a vplout do naší kultury

Každý měsíc organizujeme v pražské kanceláři all hands meeting. Při něm prezentujeme výsledky, ukazujeme novinky, ale především je to naše vlastní oslava toho, že se nám dobře spolu-pracuje. Když je hezky, grilujeme na terase a nezřídka posedíme až do noci. Je to nejen čas probrat práci, ale hlavně na to, abychom si užili vzájemně společnost všech kolegů.

A jsou mezi námi i tací, kteří se rozhodli nastoupit po té, co během pohovoru zažili all hands party. Díky tomu poznali uvolněné a přátelské prostředí, ve kterém si na nic nehrajeme a které je prostě přitažlivé. Každý z nás se chová tak, jak je mu přirozené. Otevřeně se mezi sebou bavíme, bez ohledu na to, kdo je na jaké pozici. Jde nám o dobré výsledky, kterých dosahujeme společně.


    
     Marián Jóža
    

    
     –
    

    
     Global Account Manager
Marián Jóža
Global Account Manager

Pracuj tam, kde ti to (dnes) vyhovuje nejvíc

Jsou mezi námi kolegové, kteří chodí do kanceláří každý den. Máme i kolegy, kteří přijdou jenom jednou nebo dvakrát za týden. A taky máme hodně kolegů, kteří pracují na dálku ze svých měst a vesnic a do nejbližší kanceláře zajedou jednou za čas, aby se potkali s kolegy nebo když má jejich tým společné setkání.

Pokud jsi spolehlivý, umíš si práci zorganizovat a rychle komunikuješ, místo odkud pracuješ u nás nehraje zásadní roli. Jsme zvyklí spolupracovat vzdáleně a máme v této formě zpracovány i veškeré onboardingové a školící materiály tak, aby jsi se k nám mohl přidat odkudkoliv. 

EXPANDO offices

Máme kanceláře v Praze, Havířově, Třinci a Bratislavě. Je jedno, do které kanceláře zavítáš. Všude tě přivítají kolegové s otázkami: Jak se ti daří? Co máš nového? Každá kancelář je zařízená jinak, ale ve všech to funguje stejně - nic se neřeší za zavřenými dveřmi a když se chceš zapojit do jakékoliv debaty, můžeš. 

Expanduj EXPANDO s námi!