E-Consulting Czech

Společnost E-Consulting Czech založil v roce 2004 Ing. Daniel Pristach, který s podnikáním ve stejném oboru začal již v roce 1994 těsně po ukončení vysoké školy. Dnes má společnost E-Consulting Czech přes 30 zaměstnanců, pobočky v Praze, Bratislavě a Wroclavi a zaměřuje se na poradenství a externí zpracování účetní a mzdové agendy svých klientů, kterých má nyní přes 150. Písmeno “e” není v názvu společnosti náhodou. Vize společnosti E-Consulting je zbavit své klienty veškerého zbytečného papírování a byrokracie. Inovovat tradiční postupy při zpracování dat, proto vyvíjí moderní nástroje, nabízí vlastní cloudové řešení a integraci dostupných technologií do té míry, do jaké to umožňuje obor ekonomického poradenství. Základními kameny společnosti jsou jednak inovativní přístup k outsourcingu mezd a účetnictví, a také důraz na kvalitní tým profesionálů, kterým se v E-Consulting Czech dostává nejlepší možné péče.

Nabídka příležitostí 8

Digitalizujeme poradenství

Naší dlouhodobou vizí je přesunout se na pozadí. Pracovat tak, aby klienti skoro zapomněli, že pro ně pracujeme

Využíváme k tomu moderní nástroje, vyvíjíme vlastní software, zkoušíme a zapojujeme umělou inteligenci a nebojíme se žádných novinek. Výhodou pro klienta je, že mají vždy vše precizně zpracované, mají větší přehled a ke všemu se kdykoliv dostanou. A to bez zbytečné administrativy. Naše podpora a péče, kterou jim poskytujeme, nemizí. Naopak, díky automatizaci procesů, jí můžeme věnovat ještě více pozornosti. 

Proč to děláme? Protože svět finančního a daňového poradenství je již dlouho stejný a zatuhlý. Naši zákazníci už nechtějí věnovat čas a úsilí něčemu, čemu nerozumí a okrádá je to o čas, který by jinak mohli věnovat svému byznysu. To samé platí pro naše lidi. Chceme jim zjednodušit a zautomatizovat  práci, aby se mohli líp věnovat svým klientům, dělat práci, která je baví a posouvat se směrem k větší odbornosti. 

Pojď k nám vyrůst

Rozvoj pro ty, co chtějí, je naší přirozeností

Rozvoj je naší energií od začátku vzniku firmy. Vždy jsme chtěli být lepší než včera, vždy jsme usilovali o to, předávat zkušenosti, hledat nové cesty a nabízeli všem našim zaměstnancům různé možnosti rozvoje a to nejen v oblasti našich služeb a produktů, ale třeba v komunikaci, dávání zpětné vazby a obecně v měkkých dovednostech, na které mnoho firem důraz neklade, my ano. Je pro nás důležité umět komunikovat otevřeně a transparentně a umět kolegům nebo klientovi dát s respektem zpětnou vazbu. Vyrostli jsme protože, jsme vsadili na učení a to se nemění. Další střípek do mozaiky tvého rozvoje je určitě i to, že práce u nás je velmi rozmanitá, pro skvělé klienty a velmi technologicky orientovaná. Nastavujeme trendy, tvoříme budoucnost účetnictví a daňového poradenství. věříme, že máme mnoho co nabídnout.  


    
     Gábina Karásková
    

    
     –
    

    
     COO
Gábina Karásková
COO

Pokud se přidáte k nám, porostete s námi. Naučíte se hodně věcí a naučíte se je dobře. Pochopíte jak pracovat na sobě a být otevřeným člověkem, jak přijmout zpětnou vazbu a podporovat ostatní. Má to jednu podmínku, musíte sami chtít a tu cestu si sami zvolit.

Daniel Pristach, Zakladatel a ředitel společnosti

Líbí se mi tu, že tady člověka nebrzdí. Nechtějí, abychom zůstali na jedné pozici, ale abychom se učili a rostli.

Veronika Kahounová, Accounting consultant

Důvěra a samostatnost

Kromě zajímavých klientů, důrazu na digitalizaci, profesionalitu, produkt a přidanou hodnotu, kterou chceme poskytovat je tu další aspekt, který je velmi podstatný v našem osobním rozvoji. Důvěra, kterou dostaneš, autonomie a zodpovědnost, kterou si můžeš vzít je u nás výjimečná. Máme ověřeno, že u nás májí lidé mnohem širší rozsah činností, vetší zodpovědnost a dostanou nebývalou míru samostatnosti. Jinak než praxí se člověk rychle neučí, my si to uvědomujeme a přistupujeme k tomu tak, že tu není nikdo podřadnější než někdo druhý, ale každý má své úkoly a ty dodává v co nejlepší kvalitě. Samozřejmostí je ale velmi výrazná podpora, každý ke připraven ti poradit nebo pomoci, ve chvíli kdy budeš potřebovat. Učíme lidi plavat, netopíme je záměrně v neznalosti a zavalením úkolů.  

Nevíš kde začít? Pomůžeme ti 

Spousta mladých lidí, kteří k nám přicházejí řeší, že toho ví málo. A není to logické? Kde byste ty zkušenosti měli nabrat – škola vám neukáže ani desetinu praxe. U nás tu příležitost dostanete. Nemusíte mít nutně znalosti. To, co vás posune na pohovoru dál, je chuť pracovat a být v tomto oboru špička. Pokud takovou chuť objevíme, pak uděláme maximum, abychom vám v růstu pomohli. Výhodou menší společnosti je, že vás od začátku pustíme ke komplexním úkolům a dostanete svůj dílek zodpovědnosti, ať to bude správné spárování faktur, nebo vedení menší zakázky. Vždy se můžete obrátit na seniory, nebo manažery, požádat je o pomoc nebo jejich názor. Dostanete však prostor učit se vlastní zkušeností. 


    
     Barbora Hrivíková
    

    
     –
    

    
     Accounting Consultant Junior
Barbora Hrivíková
Accounting Consultant Junior

Firma kam chodíme rádi

To nejvíc je u nás tým

Chodíme do práce rádi. Celá firma spolu neustále komunikuje, porady o klientech a vývoji zakázek jsou na denním pořádku. Můžeme být sami sebou, nepotřebujeme se přetvařovat. Jsme lidi s názorem, který můžeme kdykoliv vyslovit. Každý má právo dát zpětnou vazbu komukoliv, bez ohledu na jeho pozici. Víme, jaké máme cíle a vizi a všichni se podílíme na tom, kam firma směruje. 

Ceníme si osobní svobody každého jednotlivce. Víme, že práce od-do je často ubíjející, a tak máme v podstatě neomezený home office. Je to jen o zodpovědnosti a chuti vytvářet dobrý výsledek. Přesto se tady rádi setkáváme. Nejčastěji v úterý, kdy tady máme svačinky a ovoce. A jednou za měsíc také společnou snídaní. 


    
     Adam Staněk
    

    
     –
    

    
     Accounting Consultant Junior
Adam Staněk
Accounting Consultant Junior

Tak trochu jiná poradenská společnost 

Jsme otevřená firma, která se neustále vědomě vyvíjí. Svoboda je pro nás důležitá a neustále hledáme jakým způsobem spolupracovat tak, abychom eliminovali zbytečnou hierarchii a dodali firmě co největší dynamiku. Je to proces, který nám dává smysl.

E-Consulting Czech spolu vedou manažerky jednotlivých oddělení, které se zásadně podílejí na rozhodování spolu s partnery firmy. Naše firemní kultura je v oblasti poradenství jedinečná. Je tu běžný koučing a mentoring od juniorních až po ty nejseniornější pozice. Vzájemná podpora je samozřejmostí. Důraz na osobní růst a rozšiřování znalostí je to, co dělá E-Consulting Czech úspěšnou firmou.

Rovnocenný vztah se zákazníkem 

Naši zákazníci jsou partnery, kterým umožňujeme svobodu a nezávislost. Naším záměrem je, aby využívali naše služby ne proto, že jsou s námi již dlouho a přechod k jinému poskytovateli by byl složitý, jak tomu bývá často, ale díky preciznímu poskytování služeb a schopnosti vždy přidat něco navíc. I proto investujeme dlouhodobě do rozvoje společnosti. Přemýšlíme nad moderními technologiemi a neustále pracujeme nad rozvojem našich vlastních lidí a firemní kultury.

Našich zákazníků si vážíme, úplně stejně jako si vážíme našich vlastních lidí, protože stabilní a vyladěný tým je naší nejlepší službou.

Za dobu více jak 10 let, co znám E-Consulting, zpočátku jako jejich klient, posléze jako jejich business kouč, který jim pomáhá odstraňovat bariéry v růstu, jsem si vždy nejvíce užíval jejich orientaci na firemní kulturu, rozvoj talentů a naplňování týmových hodnot. Jaká radost pak byla společně začít pracovat na dalším rozvoji a posilování jejich firemní hodnot, účelu a firemní kultury. Zdravý tým, který na sobě neustále maká a který to navíc zvládá s úsměvem. Baví mne být u toho, když rostou.

Pavel Křepelka, Kouč a spoluzakladatel Scaleupboard 

Pro mě je to hlavně skvělý kolektiv, to, že nejsme jenom kolegové, ale opravdu se zajímáme o to, jaký má člověk den, když má někdo starosti, zajímáme se o sebe navzájem a je to taková vyšší forma přátelství. A já oceňuju taky to, že když se zeptám 3 krát na podobnou věc, lidi jsou stále ochotní a vstřícní mě zaučovat.

Ondřej Kloud

Asi nejraději mám kolektiv, baví mě práce v týmu, cítím se tady dobře a když jsem třeba 2 dny doma na home office, tak jsem du rád, protože vím, že se zasmějeme, popovídáme a je to příjemný rozptýlení.

Adam Staněk

Pro mě důležitá hodnota je důvěra. Když kdokoliv objeví chybu, je nutné mít důvěru a přiznat se, nebát se, nezatajovat věci. Já udělám podporu, problém spolu vyřešíme, zjistíme proč se to stalo a nastavíme proces, aby se to nezopakovalo. Minimum a maximum toho, co potřebujeme mít, je důvěra v týmu.

Marie Tršová

HODNOTY, KTERÉ NÁS SPOJUJÍ

JSME LIDÉ

Nejsme stroje, dobré vztahy jsou základ. Pečujeme stejně o klienty jako o vlastní tým.

DŮVĚŘUJEME SI

Spoléháme jeden na druhého, věříme si, nebojíme se sdílet neúspěchy a poučit se z nich.

PRÁCE NÁS BAVÍ

Jsme srdcaři. Naše práce nás posouvá dál. Vidíme v ní smysl a proto ji děláme rádi.

JSME DOBRÝ TÝM

Sdílíme, spolupracujeme, pomáháme si a respektujeme každého z nás.

NAŠE SLOVO PLATÍ

Nepotřebujeme smlouvy, co si dohodneme, to platí. Nečistou hru nemáme rádi.

Podpora a spolupráce

Na těchto principech stojí kvalita naší práce

TECHNOLOGIE KAŽDÝ DEN

Digitalizace, život a bzukot 

Jestli jste byli zvyklí pracovat v tiché účtárně, tak nejsme místo pro vás. Jsme živá firma, která bzučí energií. U nás musíte umět komunikovat. Nebát se jít za svým šéfem. Umět otevřeně řešit problémy, ale taky se u kafe pobavit o svých koníčkách a plánech na víkend. A taky se musíte umět během práce zasmát.

Jsme moderní a pokud u nás chcete být, musíte si umět poradit s technikou. A ještě lepší bude, když vás moderní technologie baví, nebojíte se zkoušet různé nové vychytávky a dokážete poradit zákazníkovi s výběrem vhodného informačního systému. 

Poradenství u nás má úplně jiný rozměr než v tiché účtárně tak, jak si ji všichni pamatujeme.

Bez inovací a technologie si to dnes už nedokážeme představit 

Je skvělé, že si vytváříme vlastní systémy a inovujeme naše vlastní workflow. Máme v portfoliu personální a mzdovou aplikaci Tria, která našim klientům umožňuje kompletní digitální personalistiku. Unikátní je v tom, že jí vyvíjíme s našimi klienty pro naše klienty a tedy nevymýšlíme kolo, ale opravdu inovujeme způsoby, jak jim pomoci s jejich potřebami. Což je typické pro cokoliv co děláme, jsme neustále v kontaktu s našimi zákazníky a díky skvělým vztahům s nimi si můžeme dovolit požádat je o názory, testovat s nimi a snažit se tak proměňovat náš obor, aby byl moderní a automatizovaný.  


    
     Marie Tršová
    

    
     –
    

    
     Payroll Consultant Senior
Marie Tršová
Payroll Consultant Senior

Daniel Pristach, CEO a zakladatel E-consulting Czech

Tradiční přístup Má dáti – Dal proměňujeme ve smysluplnou službu s přidanou hodnotou pro klienta

Dane, jak se vám teď daří?

Patříme mezi špičku. Loni jsme skončili jako třetí nejlepší účetní firma v ČR, přestože jsme byli nejmenší z těch, co tam byly. Jsme špičkou v oblasti digitalizace oboru a jsme vidět. Poslední roky byly náročné a nemůžeme se spoléhat jen na to, že rosteme organicky a referenčně, díky tomu, že děláme skvěle svou práci. Takže rozjíždíme víc marketing.

Jak se vám v náročných časech daří z pohledu firemní kultury?

Pořád chceme jít cestou svobodné firmy, protože se nám líbí prvky jako je vysoká autonomie, plochá hierarchie, to že máme ke každému blízko. 

Myslím si, že v rámci našeho oboru, který je sám o sobě konzervativní, to není tak častý přístup. 

Máme pružnou pracovní dobu a neomezený home office. I když občas pozorujeme pokles efektivity, protože vidíš, jak se dva lidi spolu čtvrt hodinu online dohadují, kdy si dají v kanceláří schůzku, přitom tady by to během 5 minut vyřešili. Proto jsme zavedli dny v kanceláří, kdy se celá firma potká, máme k tomu občerstvení a pomáhá nám to i při zaučování nových lidí.

Tenhle přístup klade podstatně větší nároky na profily vybraných jedinců. Někdy si na pohovoru říkáme, ok, ty znalosti sice nejsou závratné, ale psychologický profil je bomba a toho člověka do týmu musíš vzít a vsadit se na to, že to jednoduše zvládne. 

Jaká je sada hodnot, na kterých E-consulting stojí?

My se tady potřebujeme cítit dobře. Zaměstnanec je pro mě na prvním místě. Pro mě to není jen hezká fráze, protože taková je doba. Já se řídím heslem: „Postaráš se o své lidi a oni se postarají o tvé zákazníky.“ To znamená, že se snažíš, aby byla jejich kompetence větší, vzděláváš je, koučuješ. My máme skvělého systematického kouče Ondru Charváta a on ty lidi posouvá.

Zároveň hlídá, kde je jejich strop a nikoho netlačí do pozice, která by mu byla nepřirozená.

Taky to znamená, že se umíš za své lidi postavit, a to i před klientem.

Proč by se k vám teď lidi měli přidat?

Protože máme skvělou vizi. Snažíme se měnit obor a práci, která je dnes ve většině případů charakterizovaná velkou spotřebou času a papíru. My poskytujeme špičkovou digitální službu a vytváříme ekosystém, nejen pro nás a naše zaměstnance, ale i pro firmy, které s námi chtějí spolupracovat. My jim jako převozník pomáháme dostat se do 21. století. Myslím, že můžu říct, že máme úžasné zákazníky, kteří vnímají, že toho převozníka potřebují.

My se nebojíme, že naše řemeslo zahyne. Věříme, že bude povýšeno tím, že velkou část práce, kterou trávíme odbavováním transakčních dokumentů jsme schopni zdigitalizovat a tím lidi dostanou víc času dělat dobře svoji práci, cítit se dobře v kolektivu lidí, kteří dokážou růst, překračovat svůj stín toho, že děláme jenom má-dáti-dal. My chceme klientům poskytovat služby s vyšší přidanou hodnotou, tak aby na nás byly úplně nezávislý a ani nevěděli, že nějakou účetní firmu mají. 

E-Consulting Czech 

Najdete nás v Karlíně. V kancelářích trávíme hodně času a měli by být takové, abychom se do nich rádi vraceli, proto jsme zvolili vzdušnost, barvy a prostor. 

E-consulting Galerie