Direct Fidoo

Direct Fidoo od roku 2016 vyvíjí a poskytuje chytrá řešení pro správu výdajů středních a větších firem. Z malého týmu postupně vyrostli v sedmdesátičlenný orchestr pomáhající více než tisícovce firem. K původnímu produktu – Expense Management – Fidoo postupně přidává další produkty, a vytváří tak technologickou platformu propojující celou podnikovou finanční agendu. Tím pomáhá finančním ředitelům pracovat chytře. Nejnovější produkt Fidoo umožňuje firmám realizovat zahraniční platby a směnu měn mnohem výhodněji. Veškeré své úsilí ve Fidoo zaměřují na podporu dalšího růstu a expanzi do zahraničí. Direct Fidoo charakterizuje dynamika, velká otevřenost, osobní autonomie, odpovědnost a vysoká profesionalita.

Nabídka příležitostí 3

Fidoo je pro ty, kteří se chtějí posouvat

Máme chuť tvořit a být součástí dění. Nechodíme do kanceláře plnit úkoly, ale chceme přiložit ruku k dílu a přinést našim zákazníkům opravdovou přidanou hodnotu. Práci vnímáme jako místo, kde se můžeme realizovat a uplatnit svou kreativitu, důvtip, smysl pro detail a schopnost najít řešení i v situacích, které by jiní už dávno vzdali.

To, co nás každé ráno startuje, je motivace uspět a u toho se učit a překonávat sebe sama. Lidé ve Fidoo jsou nastavení na rozvoj. Chceme dělat svou práci lépe a efektivněji. A všechny nás spojuje chuť aktivně přispět k rozvoji a změně našeho odvětví. To je ostatně myšlenká celé skupiny Direct. Vzít odvětví, které jede dlouho v zajetých kolejích, přispět svou prací k jeho proměně, a tím zlepšovat svět. 

Zásadní je, být každý den o kousek dál

Když je váš produkt úspěšný, je to radost a dává vám to energii do další práce. Naše řešení má skvělé renomé, je ziskové a poskytuje nám stabilitu i prostor přetvářet nápady do nových produktů a služeb. Jsme připraveni expandovat s nimi do zahraničí a hodně věcí se teď u nás mění, abychom dosáhli dalších milníků. Najdeš tady dynamiku, rychlost a kreativitu. Je pro nás důležitější dostat nápady rychle do produkce než zdlouhavě hledat dokonalá řešení. Nebojíme se improvizovat, zkoušet nové přístupy, inovovat. A každý den se posunout. Stačí jen o maličký kousíček, nejdůležitější je nestát na místě. Je skvělé, že stejným způsobem uvažují ve Fidoo všichni a nikdo tě nebrzdí.


    
     Nikola Pospíšilová
    

    
     –
    

    
     Marketing Content Specialist
Nikola Pospíšilová
Marketing Content Specialist

    
     Nataliya Samoylova
    

    
     –
    

    
     Project Manager
Nataliya Samoylova
Project Manager

Měníme způsob, jakým firmy řídí své finance

Tvoříme technologickou platformu, která umožňuje finančním ředitelům pracovat chytře

JSME SOUČÁSTÍ DIRECT FAMILY 

MĚNÍME SVĚT K LEPŠÍMU

Chceme pro zákazníky ten nejlepší zážitek

Vizí celé skupiny Direct od počátku bylo a stále je měnit svět k lepšímu. Děláme to tak, že stavíme firmy, které kultivují odvětví, ve kterém působí. Všechny firmy, včetně Direct Fidoo, stavíme na pevných hodnotách a silném poslání. Působíme v odvětvích, ve kterých vidíme příležitost tvořit firmy tak, aby poskytovaly lepší zákaznický zážitek a vyšší přidanou hodnotu.

Líbí se mi, že jsme česká firma, která má vizi. Umím si představit, že jednou budou auta od nás samy platit v zahraničí naší kartou a využijí u toho naší směnárnu.

Adam Lipowski, IT Analyst

    
     Petr Herzmann
    

    
     –
    

    
     CEO
Petr Herzmann
CEO

Vnímám kariéru jako součást svého života. Chci se rozvíjet a je to pro mě důležité. Chci něčeho dosáhnout. A přijde mi, že Fidoo je pro lidi jako já. Pro lidi, kteří nechtějí sedět v kanclech a povídat si o věcech, ale chtějí mít prostor pro kreativitu, seberealizaci, mít možnost firmu posunout a vytvořit přidanou hodnotu. Pokud takový seš, tak pojď k nám.

Filip Doksanský, Senior Financial Controller

Fiduciary = Důvěra = Fidoo


    
     Jan Kludka
    

    
     –
    

    
     Recruiter
Jan Kludka
Recruiter

Fidoo stavíme na férových vztazích

Jsme draví, houževnatí, umíme spolupracovat a v překážkách vidíme příležitosti

Ownership mentality

Kultura Fidoo vychází z transparentnosti a osobní odpovědnosti každého z nás. Očekáváme, že když se do něčeho pustíš, svůj nápad dotáhneš do úplného konce tak, aby měl smysl a přínos jak pro zákazníky, tak pro celý tým. Každý člen týmu přispívá svým dílem a nese odpovědnost za svou práci. 

Věříme, že když je nás např. sedmdesát, každý z nás vlastní jednu sedmdesátinu výsledku, úspěchu, neúspěchu, naší kultury a hodnot. Nechceš se tu skrývat za výsledky někoho jiného ani protlačit věci nepřímo politikařením. Vše je totiž „hands on & result driven“, jak bychom si mohli napsat do globální brožůrky, ale tady se to reálně odehrává. Díky tomu fungujeme hodně autonomně. Nepotřebujeme systémy vzájemné kontroly, protože věříme, že všichni tady jsme, abychom podávali ty nejlepší výsledky.

Radikální otevřenost

Jsme mezi sebou hodně, někdy až brutálně otevření a upřímní. Vždy slušně, ale přímo jdeme k podstatě věci, bez ohledu na to, na jaké jsme pozici nebo jak dlouho tady jsme. Přijímat otevřenou a konstruktivní zpětnou vazbu není lehké. Ale věříme, že pouze tak dosáhneme rychlého pokroku. Je pro nás klíčové, abychom měli mezi sebou „vše čisté“. Jen tak si můžeme vzájemně důvěřovat, spolehnout se na sebe a pracovat skutečně efektivně.

Ke zpětné vazbě využíváme interní systém, říkáme mu zrcadlo. V zrcadle každý kvartál hodnotíme kolegy v týmu a také můžeme dát komukoli feedback nebo o něj požádat kohokoli ve firmě. Zpětnou vazbu pak společně probíráme a diskutujeme o ní.


    
     Filip Doksanský
    

    
     –
    

    
     Senior Financial Controller
Filip Doksanský
Senior Financial Controller

Obrácená pyramida aneb hierarchie postavená na hlavu

Všechno ve Fidoo děláme pro „první linii“, tedy pro zákazníka, a tím hlavně pro kolegy, kteří jsou v přímém kontaktu se zákazníkem nebo pro něj tvoří samotnou platformu. My ostatní je podporujeme a poskytujeme jim vše, co k práci potřebují. Proto u nás manažery nazýváme podporovateli a organizační strukturu popisujeme jako obrácenou pyramidu – členové jednotlivých oddělení jsou nahoře a podporovatelé pod nimi.

Obrácená pyramida nám pomáhá stavět zákazníka pořád na první místo a umožňuje soustředit se na to, co je pro něj opravdu důležité.


    
     Martin Fulín
    

    
     –
    

    
     Customer Care Manager
Martin Fulín
Customer Care Manager

    
     Zdeněk Kalina
    

    
     –
    

    
     Tech Lead
Zdeněk Kalina
Tech Lead

Ideální prostředí pro tvůj osobní rozvoj

Fidoo, a spolu s ním celá Direct Family, je místo, kde se potkávají zajímaví lidé, od kterých se můžeš hodně naučit. Potkáš tady bývalé ředitele českých pojišťoven nebo bank. Architekty a šéfy vývoje, kteří se podíleli na vývoji robustních a sofistikovaných IT systémů pro řadu evropských společností. Lidi, kteří patří ve svém oboru mezi respektované odborníky a stejně tak jsou mezi námi mladí ambiciózní kolegové, kteří např. díky studiu v zahraničí přinášejí jiný pohled.

Díky ploché organizační struktuře máme k sobě všichni blízko, a když potřebuješ poradit, stačí se zeptat. I když máme všichni hromadu práce, uděláme si na sebe čas a věnujeme se tomu, co každý potřebuje. 

Produkt, který sami používáme, protože je nejlepší

Vývoj Fidoo nám usnadňuje fakt, že jej sami používáme. Nečekáme s rukama v klíně, co vymyslí produktové oddělení nebo až nám přijde feedback od zákazníka, ale sami se ho snažíme přirozeně zlepšovat a přinášet návrhy nových funkcí nebo různá vylepšení tak, abychom si sami co nejvíc ulehčili od zbytečného papírování.

Zároveň jsme v opravdu úzkém kontaktu se zákazníky a máme jasný přehled o tom, jak platformu využívají. Bavíme se s nimi o tom, co jim vyhovuje a co je potřeba zlepšit. Díky tomu nevyvíjíme něco, o co pak zákazníci nemají zájem, nebo zbytečné nové funkce. Tým zákaznické péče je středem našeho produktového rozvoje. 

Čemu věříme?

Tvoříme skvělé produkty a děláme to rychle, jednoduše, přátelsky a bezpečně 

Rychlost, jednoduchost a přátelskost jsou hodnoty celé Direct skupiny. Každá firma k nim ještě přidává svou klíčovou hodnotu. A my jsme se shodli, že protože pracujeme s financemi, bude to bezpečnost.

Jednoduchost

Věci jsou pro nás dokonalé, když není co ubrat. To platí pro slova ve větě, tlačítka v aplikaci i jakýkoli proces.

Bezpečnost

Finance jsou mízou podnikání našich klientů. Proto na bezpečí jejich dat a peněz klademe maximální důraz.

Rychlost

Stojíme na rychlosti a fungování v reálném čase. Nastavujeme správná očekávání, která rádi překonáváme.

Přátelskost

Nasloucháme, posilujeme náročné, ale bezpečné prostředí. Potlačujeme hierarchii a zkostnatělost. Víme, že jen spolu vytvoříme lepší věci.

Hybridní spolupráce samozřejmě, ale potkávat se je super

I když můžeme neomezeně pracovat z domu, většina z nás radši chodí do kanceláře, protože jsme společenští a přirozeně chceme být součástí dění. Na druhé straně máme mezi sebou i kolegy, kteří pracují full remote z Brna nebo ze Slovenska a do Prahy zavítají jenom výjimečně. Místo, odkud pracujeme, si po dohodě s týmem volíme sami.

Na hybridní formu spolupráce, kdy část z nás je v kancelářích a část je mimo, jsme mysleli, už když se navrhovala budova, ve které sídlíme. Máme tak k dispozici mnoho telefonních budek a míst, kde si můžeme v klidu sednout a telefonovat bez toho, abychom se navzájem rušili. Dokonce máme i místa, kde si můžeš dát po obědě šlofíka. 

Grill, terasa, jít si zaběhat, snídaně a každý pátek bublinky. To chceme!

Posilování týmu prostřednictvím neformálních aktivit je pro naši firemní kulturu důležité. Vytváříme prostředí, kde se lidé propojují nejen prostřednictvím pracovních projektů, ale i skrze společné zážitky a aktivity mimo pracovní prostor. Od neformálních obědů a posezení na terase přes společné středeční běhání a jógu v jógovně až po bublinkové pátky, které jsou naší zábavnou tradicí, stejně jako spontánní letní grilovačky na terase.

K tomu všemu patří společná snídaně před každoměsíčním all staff meetingem. Na něm procházíme výsledky a současně se potkáváme napříč firmou. Obě patra se sejdou na jednom místě, posedíme, dáme si něco dobrého ze stolu hojnosti a u toho vyslechneme důležité informace ze všech oddělení, které by neměly zapadnout v intranetu. 

Strom hojnosti

Ve starých kancelářích jsme v kuchyňce měli takový „stolečku prostři se“, kterému se říkalo „stůl hojnosti". V nové kuchyňce jej nahradil strom hojnosti, pod kterým se objevují dobroty, které někdo z nás doma připravil a donesl ochutnat. Nepravidelně tak nacházíme v kuchyňce výborné koláče, sladké mlsky, sušená jablíčka, domácí limonádu. Vzít si může každý, kdo to stihne. Obvykle se po dobrotách jen zapráší.

K tomu každé pondělí dorazí zásoba čerstvého ovoce a na závěr týdne míváme bublinkový pátek.

Někdy kolega nažhaví troubu a upeče pro svůj tým třeba kuře s bramborami. Není nad to, když práce není jen o práci. Protože dobrý tým podává vždycky ty nejlepší výsledky.

Fidoo Praha

Naším domovem je moderní kancelářské centrum Port 7 v Holešovicích, kde sídlíme spolu s celou Direct Family. Přímo u nádraží, na metru a s výhledem na řeku Vltavu. Kanceláře kombinují open space se spoustou menších lounge prostor, které poskytují dostatek zasedaček i soukromí pro (video)telefonáty. K dispozici máme také jógovnu, kolárnu a sprchy, které se hodí našim pravidelným běžcům nebo když dorazíme do práce na kole. Celý office je dog-friendly a denně tu potkáš několik pejsků.