CDC Data

Společnost CDC Data je na trhu od roku 1997 a zaměřuje se na ICT infrastrukturu, kybernetickou bezpečnost, inteligentní podnikové systémy, tisková řešení nebo ERP systémy. Za dobu svého působení si vybudovala dobré jméno díky svým profesionálním službám, individuálnímu přístupu a velké základně spokojených zákazníků, se kterými v mnoha případech spolupracuje i víc než dvacet let. V roce 2021 realizovala akvizici firmy ALTEC a.s., čímž se posílilo její postavení na trhu s informačními systémy. Bylo to zejména díky systému IFS, kde dnes patří mezi přední hráče. V CDC Data potkáte více než 120 IT expertů v několika pobočkách a servisních střediscích po celé ČR a SR. Všechny spojuje velká odbornost, samostatnost, spolehlivost a zejména tah na branku. Firemní kultura CDC Data je postavena hlavně na upřímných a otevřených vztazích, ochotě pomáhat si a neustálém rozvoji.

Nabídka příležitostí 6

Náš úspěch vychází z každodenní poctivé práce a neustálého zlepšování

Každoročně rosteme díky touze překonávat sebe sama, odvaze jít i do neznámých věcí, protože nás láká příležitost realizovat odvážná řešení. Naším cílem není růst skokově, ale postupně, rozumně a udržitelně. Abychom zůstali stále rodinnou firmou s hezkými vztahy, ve které, když se řekne Luboš a Pavel, tak si všichni vybavíme jejich obličeje a víme, co mají rádi ve svém volném čase.

Nevyrostli jsme na jedné konkrétní události nebo jednom zákazníkovi. Nic zásadního se nestane bez toho, abyste celou dobu poctivě pracovali.

Luboš Strapina, Majitel společnosti, člen představenstva

    
     Luboš Strapina
    

    
     –
    

    
     Majitel společnosti, člen představenstva
Luboš Strapina
Majitel společnosti, člen představenstva

    
     Pavel Smoleň
    

    
     –
    

    
     Generální ředitel
Pavel Smoleň
Generální ředitel

Stavíme na vztazích, nikoliv na transakcích

Cíleně budujeme se zákazníky dlouhodobá partnerství postavená na vzájemné důvěře. I když je zákazník v úzkých, tak se v první řadě soustředíme na to, jak mu pomoci. Neřešíme hned otázku, kolik na tom vyděláme. Spokojenost a důvěra zákazníků jsou našimi měřítky úspěchu, které považujeme za důležitější než tržby. Jsme přesvědčeni, že když zákazníci budou vědět, že se na nás mohou maximálně spolehnout, povede se nám ve výsledku daleko lépe. O tom ostatně svědčí i to, že hodně zákazníků s námi spolupracuje více než dvacet let.


    
     Zdeňka Strapinová
    

    
     –
    

    
     Vedoucí ekonomického oddělení
Zdeňka Strapinová
Vedoucí ekonomického oddělení

Nejsme jen ajťáci, ale hlavně parťáci

Máme stabilní jádro. Mnozí z nás jsou tady víc než pětadvacet let a polovina firmy víc než patnáct. Za ty roky jsme se stali přáteli a dobře se známe. I když jsme hodně sehraná parta, nemáme problém přijmout mezi sebe kohokoliv nového bez ohledu na jeho věk nebo zkušenosti. Důležité je jen to, aby ses nepovyšoval a na nic si nehrál. Byl otevřený, upřímný, spolehlivý a komunikativní. Nemusíš být extrovert, který si hned povídá s každým, koho potká. Důležitější je upřímný zájem o lidi kolem sebe a nebát se zeptat zkušenějších kolegů, když něco nevíš a být součástí skvělého kolektivu, kde kdokoliv něco potřebuje, tak mu vyjdeme vstříc. A to je naším největším benefitem. 

Ve firmě jsem přes 25 let díky jejím hodnotám, rodinnému prostředí a vztahům. Celou dobu od vedení cítím, že lidi jsou pro firmu to nejcennější.

Radek Poredský, Specialista interního IT

V téhle partě pracuju přes 25 let, protože jsme se vždy měli a máme rádi. Práce mě baví. Vždy se sem těším, protože mám kolem sebe bezvadné kolegyně, se kterými si skvěle rozumím, i když jsou mladší.

Dagmar Marxová, Účetní

Sebeorganizace je v CDC Data základní princip spolupráce

Máme radost, že se nám daří si uchovávat atmosféru rodinné firmy, ve které nejsme svázaní striktními pravidly nebo nekonečnými plánovacími schůzkami.

Vzájemná důvěra, spolehlivost a ochota rychle se domluvit nám umožňují pracovat svobodně a autonomně

Práci si organizujeme sami. Domlouváme si instalace, konzultace a musíme si umět pohlídat, kdy a kam pojedeme, aby byli klienti spokojení a dodrželi jsme slíbené termíny. Nikdo neřeší, jestli práci doručíme z domova, kanceláře nebo pracujeme přímo u klienta. Podstatný je jen výsledek a spokojenost klienta. 

Nikdo mi nediktuje, jak mám pracovat. Vím, že hodně lidí potřebuje vedení, ale já jsem z těch, kteří si cestu určí sami.

Tomáš Holomek, Vedoucí oddělení kybernetické bezpečnosti

    
     Jitka Marelová
    

    
     –
    

    
     HR manažerka a fakturantka
Jitka Marelová
HR manažerka a fakturantka

Stálost nebo dynamika? Široká škála možností

Komplexita našeho produktového portfolia nabízí každému příležitost najít si v spektru činností tu, která mu nejvíc vyhovuje. Pro zemitější typy, vyhledávající stabilitu, může být vhodné trávit čas na pobočce, kde se primárně řeší servis nebo kontakt se zákazníkem. Když ti vyhovuje ponořit se hluboko do jednoho tématu a rozvíjet ho, může být pro tebe vhodné programování v IFS aplikaci nebo některý z outsourcingových projektů. Naopak pro lidi, kteří potřebují k životu víc dynamiky a vyhovuje jim být každý den u jiného klienta, je lepší se věnovat infrastruktuře, kybernetické bezpečnosti nebo se stát konzultantem podnikových systémů.


    
     Tomáš Holomek
    

    
     –
    

    
     Vedoucí oddělení kybernetické bezpečnosti
Tomáš Holomek
Vedoucí oddělení kybernetické bezpečnosti

Máme touhu objevovat a zkoumat

I když to zní jako hrozné klišé, je pro nás práce i po letech do velké míry zábavou, u které ztrácíme pojem o čase. Stále máme v sobě zápal do IT a baví nás hrát si s novými technologiemi. Aktuálně řešíme zejména velké a komplexní projekty, ale v jádru jsme stále zůstali stejnými geeky, které žene vpřed snaha objevit něco, co není vidět na první pohled. Chceme se vždy dostat věcem na kloub, znát všechna zákoutí a vyzkoušet všechny možnosti. Musíme rozumět technologiím komplexně, abychom pro zákazníka mohli vymyslet něco originálního nad rámec původně poptávaného řešení. To se nám daří právě díky tomu, že nás práce baví a je pro většinu z nás koníčkem.  


    
     Jaroslav Vlášek
    

    
     –
    

    
     Vedoucí střediska informačních systémů
Jaroslav Vlášek
Vedoucí střediska informačních systémů

Jsme finančně zainteresování na firemních výsledcích

Věříme, že každý zaměstnanec může pozitivně ovlivnit naše fungování. I fakturantka může vystavit fakturu dřív a zabezpečit tak firmě peníze rychleji. Proto se na začátku roku každý z nás setkává se svým nadřízeným, kde se dozví o cílech firmy a svého střediska. Společně se domluvíme na plánu rozvoje a na tom, jak můžeš i ty konkrétně přispět k naplnění našich společných cílů. Podle toho, na kolik procent se ti je povede splnit, se pak určí výše tvé roční odměny. Během roku dostaneme všichni na all hands setkáních pravidelně informace, jak se nám daří a jaké výsledky dosahujeme, což nám umožňuje efektivně spolupracovat na dosažení cílů firmy. 

Měl by se chtít vzdělávat, posouvat. Neměl by být uzavřený, ale komunikativní a otevřený k ostatním. Už na začátku by měl očekávat, že je tady dobrý kolektiv a bude ho budovat spolu s námi.

Radek Poredský, Specialista interního IT

Z člověka musí být cítit drive a zapálení do IT, aby práce pro něj byla zábava. Práce je kreativní a pozná u toho hodně technologií. Je potřeba se hodně naučit. Mně osobně vyloženě baví zjistit, jak něco nového funguje. Tohle by měl člověk mít.

Tomáš Holomek, Vedoucí oddělení kybernetické bezpečnosti

Podstatné je nebát se. Zrealizovali jsme spoustu inovativních řešení, protože jsme se nebáli jít i do věcí, které jsme neznali.

Luboš Strapina, Majitel společnosti, člen představenstva

Práci chceme dělat skvěle a rádi. Tohle si často ověřuji a ptám se na to hodně svých kolegů. Protože věřím, že když práci nebudete dělat rád, tak ji nikdy nebudete dělat dobře.

Pavol Paulovčin, Vedoucí oddělení infrastruktury

Budeš správným parťákem v CDC Data?

Důležitá vlastnost je přátelskost. Věřit si navzájem a pomáhat si. Vycházet si vstříc a být v pohodě. Netvářit se kysele a neurážet se.

Jitka Marelová, HR manažerka a fakturantka

Nebyl bych tady, kdyby tady nebyla pohoda. Od samého začátku tady byla vždy taková skvadra lidí, kteří byli pohodoví, dokázali si mezi sebou dělat legrácky, ale i se pozdravit a říct si, co se dělo o víkendu.

Petr Keil, Konzultant DMS

Naše práce je o spolupráci. Musí to být týmový hráč, protože jsme hodně stmelený tým. Takový člověk by měl mít chuť se neustále učit něco nového. V CDC Data mám pořád pocit, že jsem nevyšel ze školy, protože je tu neustále něco nového.

Pavel Míl, Senior konzultant ERP

Vždy jsem bral jako velkou devízu a jako základní charakteristiku, aby byl člověk ochoten spolupracovat, komunikovat. Aby nehleděl jenom na sebe, ale řekl: 'Hele, půjč mi to, já ti s tím pomůžu.'

Jiří Prokeš, Provozní ředitel

    
     Richard Jung
    

    
     –
    

    
     Konzultant ERP
Richard Jung
Konzultant ERP

Chuť rozvíjet se a růst je pro nás klíčová

Neřešíme, jestli jsi po škole nebo zkušený padesátník. Vždy budeme u tebe hledat zejména chuť učit se. Není pro nás ani určující, kolik toho umíš teď, ale jaký máš potenciál. Naše rychle se vyvíjející odvětví je zárukou, že svoje znalosti a dovednosti budeš mít stále kam posouvat.

Stačí chtít a jít svému rozvoji naproti

Být iniciativní, sledovat novinky a rozvíjet se sám od sebe, abys byl připraven zvládnout náročné situace u klientů. Neustále máš na blízku zkušené kolegy, kteří ti jako mentoři budou v začátcích po ruce.

Také máš k dispozici odborné kurzy a certifikace našich partnerů, které ti pomůžou s osvojením nejnovějších technologií. Standardem je i přístup do online vzdělávacích platforem a výuka angličtiny, kterou v některých projektech využíváme denně.

Mladí mají u nás otevřené dveře

Dlouhodobě se v CDC Data díky naším lidem koncentruje naprosto unikátní kombinace know-how a zkušeností, které nám dávají náskok oproti trhu. Uvědomujeme si ale, že svět kolem nás se neustále vyvíjí a posouvá mílovými kroky vpřed. Přichází nové technologie, nová zařízení a zákazníci dnes chtějí nadstandard de facto jako standard. Proto naši budoucnost stavíme nejen na zkušených kolezích, ale také na mladých lidech. Ti, kromě možnosti rychle rozvinout své odborné znalosti pod mentoringem starších kolegů, u nás najdou zejména příležitost přinášet nové pohledy a neotřelé myšlenky. Věříme, že vidí věci jinak a mohou naše projekty a firmu obohatit o prvky, které by jinak nevznikly. Volnost a rovnost v kombinaci s naším know-how tvoří optimální prostředí pro rychlý profesní růst.

Jsem velmi rád, že jsem mohl vstoupit do pracovního života právě v CDC Data. Je to opravdu skvělá, profesionální společnost s příjemným rodinným prostředím. Velmi oceňuji ochotu společnosti pomáhat svým zaměstnancům i nad rámec povinností, které k nim mají. Mně osobně kolegové několikrát pomohli a opravdu si této pomoci vážím.

Radovan Gajdoš

Život není jen o práci

A naše vztahy nekončí spolu s pracovní dobou. Rádi se scházíme i mimo práci a nemyslíme tím jen to, že párkrát do roka zajdeme po práci na kávu nebo víno. Pomáháme si, víme o svých rodinách a často se s rodinami i vzájemně navštěvujeme. Žádný svátek nebo narozeniny se neobejdou bez posezení a gratulací. Máme podobné zájmy, jako třeba sport. Nic extrémního. Rádi spolu chodíme na výlety, zajedeme na chatu nebo se projedeme na kolech. Ve Dvoře se například pořádá tradiční pingpongový turnaj a jednou ročně se celá firma sjede na neformálním teambuildingu. 

Normální lidé, kteří chtějí dělat skvěle svoji práci

Říkáváme o sobě, že jsme taková parta obyčejných, normálních lidí. Rádi odvádíme dobrou práci, na kterou můžeme být hrdí. Rádi se u ní zasmějeme, popovídáme si a problémy se snažíme řešit s klidem a pohodou. Jasně, někdy létají hromy a blesky, ale za minutu je zase dobře a smějeme se. Přijde nám to lepší, než v sobě emoce dusit a koukat na sebe skrz prsty. Můžeme tak být v práci sami sebou a držet při sobě jako jeden tým bez zbytečných rozbrojů.

Rozhodně je to pro někoho, kdo nechce monotónní práci. Je tu výborný kolektiv plný chytrých lidí, kteří drží při sobě.

Richard Jung, Konzultant ERP

CDC Data

Nejvíc nás je v Brně a ve Dvoře Králové nad Labem. Menší pobočky máme v Praze, Mikulově a Žilině. Různá místa, ale všude stejná přátelská parta příjemných lidí. Umíme se zapovídat o čemkoliv, když se potkáme v kuchyňce u kávy, čerstvého ovoce nebo drobné svačinky, které máme každý den k dispozici. Sedíme v menších kancelářích, seskupeni podle týmů, abychom mohli rychle komunikovat nebo si poradit. Máme tak prostor soustředit se. Kdykoliv potřebujeme poradit, stačí se zeptat kolegů.

Brno

Dvůr Králové nad Labem

Praha

CDC Data Outdoor