Addvery

Addvery založili Pavel Novák s Lukášem Markem v roce 2020. Koncept digitalizačního butiku dali dohromady u piva Na Korábě po letech, která spolu strávili na manažerských postech ve fintechu a v konzultačním světě. U jiného piva ve Staré škole na Klínech vyrobili spolu se Štěpánem Hykšem web a od té doby nevědí, kam dřív skočit. Pomáhají klientům s digitalizací, risk managementem nebo vytěžováním zákaznických dat. Addvery nejlépe charakterizuje rychlý startupový mindset, podtržený hlubokou expertizou. Nesedí dlouho na schůzkách, nepřipravují nekonečné prezentace, ale od prvního momentu pomáhají klientům dělat business. Česko vnímají jako start cesty, na jejímž konci chtějí globální firmu se zastoupením a klientelou od Aljašky po Kamčatku. Našlápnuto mají dobře. Během prvního roku vyrostli na 12 lidí, za klienty mají zvučné brandy a rostou i první pobočky.

Nabídka příležitostí 2

Digitalizační butik

Addvery je odpověď na nedostatky firem, ve kterých jsme pracovali. Tehdy jsme vedle sebe toužili mít partnera jako Addvery. Partnera, který za nás dokáže rychle vymyslet funkční digitální řešení. Partnera, který se na naše problémy dokáže podívat z různých úhlů a jeho výstupem bude návrh s měřitelnými výsledky. Proto jsme si založili Addvery. Zatím se soustředíme primárně na consulting a implementaci řešení, ale naším cílem je postupně postavit i vlastní produkty, které budou vhodně zacílené na konkrétní potřeby.  

Jsme byznysoví minimalisté

Pracujeme hodně hands-on způsobem. S věcmi se nepáráme, ale taky do světa nepustíme nic nepoužitelného. Je pro nás důležité, abychom funkční řešení našli rychle a jednoduše. Efektivita je na prvním místě. Místo dělání nekonečných prezentací se raději rovnou pustíme do práce a nebojíme se zrealizovat workshop a třeba si i odmakat zadání od klienta. Říkáme o sobě, že jsme byznysoví minimalisté, protože ctíme jednoduchost a zbytečně věci nekomplikujeme a dotahujeme k dokonalosti jen to řešení, které se osvědčí. Chceme, aby nás klienti vnímali jako ty, kteří makají a místo slajdů v prezentacích mají výsledky.

Nemáme rádi dlouhá souvětí. Efektivita je nad vším. Zkrať to, protože ne všechno, co víš, je zajímavý. Jdi hned k podstatě.

Michaela Brodecká, Marketing Consultant

Rychle. Efektivně. Bez zbytečných řečí.

Otázka za milión: 

Kdyby to byla tvoje firma, udělal bys to takhle?

V procesu naši práce není nejdůležitější umět rychle počítat, pracovat s SQL dotazy, nebo znát všechny IT systémy světa. To je až ta další fáze. Klíčové je umět se ptát, pochopit celek a najít v něm místo, na které je třeba se zaměřit. Často řešíme komplexní multioborové problémy, ve kterých má jeden prvek zásadní dopad na fungování celku. Je potřeba mít otevřenou mysl a umět se podívat na problémy z různých stran, neztrácet se v detailu a nezkoumat to, co ničemu nepomůže. Hledáme řešení, které bychom použili i ve vlastní firmě, na vlastním projektu, a které nám samotným dává smysl. To je Addvery mindset.

Odpovědnost místo procesů

Poměrně rychle jsme získali zajímavé klienty, kteří si naše služby objednávají opakovaně, protože jim přinášíme skutečnou hodnotu. To nás pohání stále dopředu. Máme v sobě takové to vnitřní pnutí, potřebujeme se zas a znovu překonávat. Realizovat se v maximální možné míře a mít možnost věci skutečně měnit. Určovat směr. Máme radost z toho, že je nás tu víc a rosteme. Není to o tom, že bychom museli nastavovat procesy a dumat nad tím, co teď, když nás přibývá. Růst bereme normálně. Máme za sebou velké zkušenosti a chápeme, že jsme za věci zodpovědní.

Máme to mezi sebou čistý

Nebereme se moc vážně. Dokážeme si ze sebe udělat drsnou legraci za všech okolností. Nerýpeme do sebe protože bychom se neměli rádi a potřebovali si něco dokázat, ale protože si důvěřujeme. Chceme se na sebe umět spolehnout a když se něco děje, řekneme si to na rovinu. Máme to mezi sebou čisté a to nám dává volnost. Jsme hrozně alergičtí na bullshit řeči a nejvíc se dokážeme zasmát nad motivačním postem na LinkedInu. Víme, že když chceš být opravdu dobrý, tak musíš hodně makat, hodně se učit a až pak se budeš mít dobře. Všichni máme tuhle cestu za sebou. Přijde nám to úplně normální. 


    
     Michaela Brodecká
    

    
     –
    

    
     PR/Marketing Consultant
Michaela Brodecká
PR/Marketing Consultant

    
     Štěpán Hykš
    

    
     –
    

    
     Engagement Manager
Štěpán Hykš
Engagement Manager

Razíme starou školu

Nemluv o tom co umíš. Ukaž to!

Nenosíme drahé obleky. Nechceme trávit čas u krejčího, protože to pro nás není důležitý a zákazníkovi to žádnou přidanou hodnotu nepřinese.

Pavel Novák, Co-founder & Managing Partner

Náš přístup prostě funguje. Tak proč jej měnit?

Někdy je těžké s námi vyjít. Máme opravdu hodně zkušeností a know-how. Před Addvery jsme vedli velké firmy, řídili expanze, měnili český finanční trh, dlouhé roky působili na byznysově zajímavých místech. To nám dává pevnou půdu pod nohama. Věříme svým schopnostem a zejména sami sobě. Někomu se může zdát, že jsme neotesaní, tvrdí, nesmlouvaví. Neobalujeme věty do pozlátka. Jsme hodně přímí a jdeme za podstatou věci. Nejsme takoví, protože bychom se chtěli povyšovat nebo měli patent na rozum. Jsme takoví, protože to je přístup, který nám funguje. Přístup, který umožňuje rychle dodávat dechberoucí výsledky a nenechat se zahltit zbytečnými fakty směřujícími do slepých uliček.

Přijď zažít globální expanzi, růst při ní budeš taky. A navíc se u toho bavit.


    
     Philipp Neckels
    

    
     –
    

    
     Consultant
Philipp Neckels
Consultant

Hodně dáš, ale taky toho hodně dostaneš

Na začátku tě hodíme do vody a uvidíme, jestli umíš plavat. Když se začneš topit a ozveš se, pomůžeme ti. Když se neozveš, nemáme ti jak pomoc. Nemáme čas ti stát za zády a dělat plavčíka.

Štěpán Hykš, Engagement Manager

Reálné (i nereálné) výzvy od prvního dne

Junior u nás není člověk na vyplňování tabulek. Od prvního dne pracuje na reálných projektech i u velkých klientů. Proto k nám zapadnou lidi, kteří se nebojí, věří si, jsou hladoví po nových zkušenostech, ale také převezmou odpovědnost za výsledky. Ze začátku toho bude hodně, ale díky tomuto přístupu se neuvěřitelně rychle posuneš kupředu. Za pár měsíců budeš dělat na projektech a s lidmi, ke kterým by si se jinak dostával léta. Rychle uvidíš, jak se reálně dělá velký byznys. Musíš ale vědět, že to skutečně chceš. A jít si za tím. 

Spojuje nás touha zakousnout se do těžkých až nemožných problémů a nepřestat, dokud je nevyřešíme. Nechodíme si to sem odsedět a baví nás řešit tyhle výzvy společně. Chceme tvořit tým, o kterém si naši klienti budou říkat, že je chytrý, ambiciózní, nebojí se ušpinit ruce od práce a dokáže si získat pozornost klíčových lidí. Naopak nechceme tým lidí, kteří málo umí, ale dokáží hodně okecat. Prostě nejsme ten typ konzultačky. Vyhýbáme se lidem, kteří hrají zákulisní hry a nejsou otevření. Umíme být tvrdí ve prospěch věci a to není vždycky snadné ustát. Neustojí to s námi lidi, kteří mají problém s konstruktivním feedbackem, nebo kteří si málo věří.

Addvery Praha, Singapur, New York… 

Jednou si budeme říkat, že to všechno začalo na Smíchově. Všichni sedíme v jednom kanclu vedle sebe a víme, že do cílové rovinky máme ještě daleko. Pandemie Covid-19 způsobila, že zatím běžíme jenom v českých přeborech, ale už během první sezóny jsme se dostali do nejvyšší ligy ke skvělým zákazníkům. Když pandemie pomine, rozběhneme se hned do světa. Chceme létat, učit se lokální trhy, mít všude špičkové konzultanty a být v zahraničí stejně dobří jako doma. To je perspektiva a vzrušení, které nás pohání dál.

Smíchovský genius loci

Většinu času trávíme na projektech přímo u klientů a jedeme na 200 %. Díky pandemii Covid-19 teď často pracujeme i z kanclu v příjemném podkroví velmi starého zrekonstruovaného domu v klidné částí Smíchova. 

Pro mě je extrémně důležité, aby byl člověk pracovitý, humble a na prvním místě neměl sebe, ale klienta. Aby se jako první ptal co mohu já nabídnout klientovi a přineslo mu to přidanou hodnotu.

Lukáš Marek, Co-founder & Partner