Klepierre Management

Klepierre Management

Klepierre je francouzská společnost vlastnící a spravující 100 předních nákupních center ve 12 zemích, které ročně navštíví více než 1,1 miliardy zákazníků. Do portfolia Klepierre v České republice spadají OC Nový Smíchov a OC Plzeň Plaza. Z globálního pohledu je česká pobočka malou tečkou na mapě, lokální tým v Praze však spravuje páté nejúspěšnější nákupní centrum v celé skupině. Klepierre patří mezi inovativní hráče a lídry trhu. Vizí Klepierru je samozřejmě provozovat úspěšná obchodní centra, jejich cílem je tak neustále vylepšovat kvalitu nákupních center a zkvalitňovat zážitky pro své zákazníky, kterými jsou jak obchodníci, tak samozřejmě jednotliví návštěvníci obchodních center. Vedle toho se zaměřují na snižování ekologického dopadu a mají na paměti lokální komunity a společenské dopady. 

Nabídka příležitostí 1

Snažíme se designovat budoucnost nákupních center, to je na naší práci to vzrušující. Pracujeme v dynamickém prostředí a máme štěstí, že Klepierre není v ničem pozadu. Přicházíme s novými trendy a velmi rychle je adaptujeme do všech zemí včetně Česka. Náš byznys už dávno není jen o samotném nákupním centru a obchodech uvnitř, protože se mění životní styl a nákupní zvyklosti zákazníků. Každá generace má svá specifika a preference a my se ty nové snažíme co nejrychleji přizpůsobovat. Jsme rádi, když se o práci u nás zajímají mladí lidé, kteří nám pomáhají držet s mladou generací krok. I když žijeme v digitální době, věříme, že fyzický kontakt je nenahraditelný a my chceme našim zákazníkům nabídnout příjemné místo, kde si můžou nejen nakoupit, ale i se potkat, prožít spolu příjemný čas a dát si dobré jídlo.

Tvoříme budoucnost nákupních galerií


    
     Kamil Michael
    

    
     –
    

    
     General Manager Czechia & Poland
Kamil Michael
General Manager Czechia & Poland

Máme skvěle aktivní HR tým, který organizuje spoustu společných akcí. Potkáváme se, jdeme běhat, testovali jsme elektrokola, na které nám firma bude přispívat. Když má někdo nějakou potíž, je chuť si tady o tom popovídat a vyřešit to. Věci se u nás nezametají pod koberec. Náš tým je malý a chceme aby atmosféra i lidi byli v pohodě.

Leoš Pajer, Marketing Manager

Tvůj hlas, názor i malý komentář se počítá

Naše struktura je velmi horizontální. Kolegové ze všech úrovní i rolí mají úplně stejné pravomoci a hlas na poradě. Díky tomu mají lidé blízko k nejvyššímu vedení v zahraničí. Celkem snadno se vám může stát, že jako junior po škole půjdete hned prezentovat výsledky celému managementu. Když máte nápad a nebojíte se jej říct nahlas, tak si vezmete slovo a můžete změnit třeba realizaci nějakého projektu, nebo nastartovat úplně nový. Když máte názor, který není většinový, tak si za ním můžete stát a můžete si být jisti, že bude vyslyšen a respektován. Najdete tu přirozený respekt k autoritám, protože si vážíme zkušeností a přístupu. Co je však důležité, že u nás je respekt vzájemný a oboustranný.

Kreativita a moderní přístup

Inovativnost je naší konkurenční výhodou

V dnešním rychlém světě rozhodují data a kvalitní informace. Aby naši lidé mohli svou práci dělat špičkově a moderně je zapotřebí, aby měli co nejlepší nástroje, abychom podporovali inovativnost a nové nápady. Chceme být na špičce a na to vám dnes už nestačí jen excelová tabulka, technologie nabízí obrovské příležitosti, jak pracovat mnohem efektivněji a přesněji. Vyvíjíme si vlastní systémy na správu našeho portfolia a kolaboraci jednotlivých zemí, což nám umožňuje spolupracovat efektivně s nadnárodními značkami a mít veškerá dostupná data ihned na jeden klik. Digitalizace je také tématem naší Klepierre univerzity, protože ten, kdo chce být v první lize, musí investovat hlavně do nástrojů, které používáme k práci každý den.

Jsme malý tým s velkou odpovědností

Po většinu času pracujeme opravdu dost intenzivně. Každý ví, co má dělat a často dělá další věcí nad rámec. Zapadne k nám člověk otevřený a komunikativní. Někdo, kdo se nebojí oslovit svého šéfa, říkat nahlas své názory a vědět, co se děje kolem něj. I u nás bývá práce nárazová a někdy toho máme nad hlavu. Je fajn, že vždy se najde ochotná ruka pomoci, třeba už jen tím, že vám kolega koupí oběd, když se nestíháte najíst. Vždy se můžeme jít za kolegy poradit, pro povzbuzení a motivaci. Umíme si upřímně a otevřeně říct, když se nám něco nelíbí, nebo když vznikne problém. U nás to ani jinak nejde, zametat není kam. Jsme malý tým, kde se nikdo neschová.

Kvalitní čas v práci

Spousta z nás má rodinu a místo piva s kolegy po práci utíká za dětmi. Je nás málo, takže se parťák na večerní drink nehledá snadno, o to víc si chvil, kdy se sejdeme a máme čas si popovídat, vážíme. Máme štěstí na skvělý HR tým. Mirka se vždy snaží vymýšlet různé aktivity, jak nás dát dohromady, třeba při společných snídaních nebo při každoročním charitativním volejbalovém turnaji. I když hraní nám moc nejde a občas si říkáme, že by se k nám hodil nějaký vysoký sportovec, ale baví nás to, a to je hlavní. Začali jsme společně meditovat, abychom byli víc v rovnováze. Určitě nejsme firmou, kde se každé pondělí po práci hrají deskovky, ale i tak prožíváme společně kvalitní čas, jak v kancelářích, tak mimo ně. 


    
     Daniela Westergaard
    

    
     –
    

    
     Head of Asset Management
Daniela Westergaard
Head of Asset Management

    
     Miroslava Frydrychová
    

    
     –
    

    
     HR Manager
Miroslava Frydrychová
HR Manager

Naše lokální hodnoty

SPOLEČNÝ ÚSPĚCH, SPOLEČNÁ RADOST

Umíme ocenit práci a úspěchy své i ostatních. Umíme se navzájem pochválit i poděkovat. Naše úspěchy umíme společně i oslavit. 

RESPEKTUJEME

Respektujeme individuality, rozdílné povahy i jiný názor. Respektujeme čas ostatních a vážíme si práce všech kolegů. 

TÁHNEME ZA JEDEN PROVAZ

Máme společný cíl a uvědomujeme si, že náš úspěch závisí na vzájemné spolupráci. Umíme společně napnout všechny síly k dosažení úspěchu, umíme se vzájemně podpořit a čelit novým výzvám. 

VĚŘÍME SI

Věříme v úspěch. Máme sebedůvěru. Komunikujeme otevřeně a věříme v práci svou i svých kolegů,

KAŽDÝ DEN O 1 % LEPŠÍ

Neustále na sobě pracujeme, sledujeme nové trendy a vzděláváme se. Hledáme nová řešení, inovujeme prostřednictvím spolupráce a chceme být o krok napřed. 

Ve Francii je Klepiérre lídrem na trhu, zavádí inovace a udává trendy. Pracovat tady znamená být u zdroje toho, co se děje ve světě. Snaží se to implementovat hodně rychle na celou skupinu, takže se u nás dostanete k projektům, které běží na trhu ve Francii.

Pavel Kopřiva, Operating Director

Cením si otevřenosti, Když se někomu něco nelíbí, řekneme si to na rovinu. Řekneme si, jak by to šlo dělat jinak a líp a je to upřímné. A můžete se tady na lidi spolehnout, když má být práce hotová v termínu, víte, že vám dodají kvalitně odvedenou práci.

Michaela Brůhová, Deputy Center Manager OC Plzeň Plaza

Různorodost

Naše portfolio je plné rozmanitých značek a obchodů, o kterých se můžete dozvědět, také však poskytujeme prostor začínajícím podnikatelům, zajímavým projektům a spolupracujeme s neziskovými organizacemi, kdykoli je to možné. Díky tomu můžeme sledovat všechny nové trendy v gastronomii, módě i mezi místními farmáři. Nadšení a elán některých našich zákazníků jsou inspirativní. Pokud vás baví dělat od všeho trochu a kromě svého oboru se snažíte získávat znalosti i v jiných oblastech, naše dveře jsou pro vás otevřené. Dostanete šanci objevit, co vás baví a co chcete dále rozvíjet. Stačí jen přijít a promluvit si o tom s námi. Náš tým je malý. Naše komunikace je rychlá a přímá.


    
     Michaela Brůhová
    

    
     –
    

    
     Deputy Centre Manager Plzeň Plaza
Michaela Brůhová
Deputy Centre Manager Plzeň Plaza

Jsme

francouzská firma

Jsme součástí velké skupiny

Pravidelně reportujeme do Francie a velká rozhodnutí jsou samozřejmě pod taktovkou centrály. Klepierre je velkou korporací, a to někoho může odradit. Máme své limity, ale my si z toho bereme ta pozitiva. Jsme stabilní firmou, která svým lidem dokáže poskytnout zajímavé výzvy, kvalitní zázemí pro práci a prvotřídní péči. Ve skupině sdílíme best practices od úspěšných projektů, ale i případných rizik a doporučení vycházející ze zkušeností jinde. Know how Klepierre je velký zdroj inspirace a také radosti, když sdílíme úspěchy od nás z Česka. S Francií jsme v úzkém kontaktu. Hodně konzultujeme, probíráme možnosti a na řešeních se podílíme společně. Velkou výhodou je možnost podívat se do světa. Jezdíme na školení do Paříže, a to je vždy příležitost potkat se s kolegy z ostatních zemí, a také procvičit francouzštinu. Někteří z nás jsou v Klepierre právě proto, že mají rádi francouzskou kulturu. 

Rozvíjíme se navzájem

Učit se jeden od druhého byla pro nás vždy ta nejlepší cesta. Sdílet zkušenosti, tak aby to mělo přidanou hodnotu pro obě strany není vždy jednoduché. Známe to všichni, domluvíme si s kolegou kafe a místo sdílení know-how rozhovor sklouzne k sdílení zážitků z dovolené nebo řešení aktuálních projektů. Na tom není samozřejmě nic špatné. Chtěli jsme však naše lidi ještě víc podpořit v růstu a věděli jsme, že je potřeba to nějakou cestou formalizovat. Pro nás tou cestou bylo vyškolení skupiny interních mentorů. Aktuálně jich máme v týmu 6, každý má svá témata, se kterými se na ně kolegové můžou obrátit, ať už to jsou manažerské dovednosti, nebo například Míša nám starým matadorům dokáže poradit, jak na sociální sítě.

Podporujeme lepší budoucnost

Act for Good je globální iniciativa společnosti mající za cíl podílet se na zlepšování životního prostředí, podporování lokálních dodavatelů a zaměstnanosti a pomáhání potřebným. Tahle iniciativa je dnes jedním z výrazných strategických směru společnosti a přepisuje se do všech aktivit v rámci všech zemí od marketingu, technického řešení obchodů až po výběr dodavatelů. Pracujeme na snižování energetické náročností center, spolupracujeme s partnery, kteří sdílejí stejný přístup k životnímu prostředí a komunitám. Spolupracujeme s neziskovými organizacemi a podílíme se na řadě charitativních akcí. 

Snižování energetické zátěže máme ve svých cílech. Je to práce, která nám dává smysl a přináší reálné výsledky. Pro nás, uvnitř týmu, nejsou tyto iniciativy jen hezké PRko, ale aktivity, které nás baví a rádi se podílíme na jejich vymýšlení a realizaci. Naposled se nám povedlo u nás v administrativní budově uspořádat Charity baking. Napekli jsme různé dobroty a připravili snídaně nejen pro nás ale i lidi z ostatních firem. Udělali jsme něco dobrého, inspirovali ostatní a zároveň to byla hezká příležitost, jak si opět užít společně strávený čas. 


ACT FOR PLANET

Zajistěte, aby Klépierre a jeho centra měly pozitivní dopad na životní prostředí.

ACT FOR TERRITORIES

Přispívat k územní integraci našich center a k rozvoji místních komunit.

ACT FOR PEOPLE

Umístěte ženy a muže do středu všech našich jednání, abyste vytvořili lepší hodnotu pro všechny.

Máme docela ambiciózní cíle, jak ušetřit na energiích. Když jsem to viděl, říkal jsem si, že je to nemožný. Nevzdali jsme se, hledali projekty a pomalu se k tomu výsledku blížíme. Někdy ty výzvy přijdou v době, kdy toho máte nejvíc, ale nakonec to je ten motor, který vás žene dopředu.

Martin Linhart Kovařů, Country Technical Director

Klepierre

Většina nás sedí v kancelářích,které máme na Smíchově, v budově Smíchov Gate kousek od nákupního centra OC Nový Smíchov. Každé nákupní centrum má pak své ředitelství, kde potkáte zbytek našeho týmu.