2N

2N byla založena začátkem devadesátých let třemi přáteli, nadšenci do oblasti telekomunikací. Během krátké doby se stala lídrem ve vývoji sofistikovaných telekomunikačních řešení a vyrobila v Česku miliony produktů, úspěšných na celém světě. Společnost 2N jako první na světě představila interkomy využívající pro komunikaci IP technologii a během následujících let se stala světovou jedničkou v této oblasti. V roce 2016 se 2N spojila s globálním lídrem v oblasti síťového videa, švédskou společností Axis, která je součástí nadnárodní skupiny Canon. Dnes patří 2N s pěti sty zaměstnanci mezi největší výrobce IP interkomů na světě s ambicí ovládnout během tří let trh všech interkomů v Americe, Evropě, Středním východě a Asii.

Nabídka příležitostí 8

V roce 2008 se nám povedlo, jako prvním na světě, začít sériově vyrábět interkomy využívající pro své fungování ethernetové sítě, tzv. IP interkomy. V inovacích pokračujeme dál a dnes naše interkomy už nefungují s pomocí RFID karty, ale domů se dostanete i pomocí mobile credentials - stačí mít svůj smartphone v kapse. Naši zákazníci se mohou díky telefonům připojovat ke svým interkomům na dálku a vidět, kdo stojí u vstupních dveří, i když jsou třeba na druhé straně planety. Mohou tak otevřít kurýrovi nebo příbuznému. V office centrech nebo nemocnicích autorizují naše zařízení, kdo kam smí a nesmí vstoupit. Tyto technologické vymoženosti přinášíme do domácností a kanceláří, zjednodušujeme a modernizujeme přístup do budov a zvyšujeme tak míru zabezpečení.


    
     Erik Dragomirecký
    

    
     –
    

    
     R&D manager
Erik Dragomirecký
R&D manager

Máme jasný cíl: 

Být v roce 2025 jedničkou na trhu všech interkomů v Americe a EMEA regionech


    
     Michal Kratochvíl
    

    
     –
    

    
     CEO
Michal Kratochvíl
CEO

30 let na technologické špičce

Naše produkty jsou na špičkové úrovní, co do kvality, designu i konstrukce. Všechny vznikly u nás v Modřanech v Praze, kde jsme je vyvinuli, zkonstruovali, otestovali a odtud distribuovali do celého světa. Naše produkty získaly řadu světových ocenění za design, v čele s prestižní cenou Red Dot.

Baví nás sledovat, jak fyzický produkt ožívá pod námi napsanými řádky kódu. Zdánlivě jednoduché zařízení tvoří symfonie tlačítek, mikrofonů, kamer, displejů, reproduktorů, vysílačů, přijímačů, zdrojů, snímačů a senzorů a to vše za doprovodu synchronizace dat, cloudové infrastruktury, bezpečnostních protokolů, archivací, notifikací, eliminací zvuku na pozadí, ostření obrazu, echo cancelingu, operačních systémů a dalších technologií, které řešíme.

Je skvělé zažít tu interakci mezi softwarem a fyzickým světem, kdy se dveře otevřou nebo zamknou.


    
     Jan Pleskot
    

    
     –
    

    
     CFO
Jan Pleskot
CFO

Neděláme produkty, které se po 2 letech záruční doby pokazí. Jde o produkty s životností přes 10 let. Jsou kvalitní provedením, konstrukcí i technologicky a ty patenty, které máme, jsou toho důkazem.

Jiří Hegar, Head of Mechanics & Technologies Development

Nechodíme sem, jako do práce, ale chodíme sem dělat něco, co pomůže lidem po celém světě.

Josef Bešta, COO

"Vnímám nás opravdu jako takový etalon v tom, co děláme, a na to jsem opravdu hrdý."


    
     Jan Píša
    

    
     –
    

    
     Key Account Manager
Jan Píša
Key Account Manager

Firma, která tu bude za dalších 30 let

Naším záměrem je dlouhodobě udržitelné podnikání

Jsme na trhu přes třicet let a naším záměrem je patřit mezi nejúspěšnější dlouhodobě. Působíme v odvětví, které je sice stabilní, ale dnes v něm dochází k technologické evoluci a to díky vzestupu domácí automatizace a poptávce po moderních funkcích. Byli jsme vždy inovativní a v našem oboru určujeme trendy, ale zbytečně neriskujeme. Naším cílem je vyrábět produkty, které mají dlouhou životnost, minimum reklamací a zákazníci jsou s nimi dlouhodobě spokojení. Takový přístup nám zároveň umožňuje formovat udržitelné prostředí pro naše lidi. Chceme, aby se lidé cítili ve 2N dobře, stali jsme se jejich domovským přístavem a aby tady byla atmosféra, ve které se můžete i po dvaceti letech těšit na kolegy do práce. Atmosféra, kde najdete stabilitu vyváženou výzvami a kde nemáte možnost stagnovat, protože kolegové vám to jednoduše nedovolí. 

Ve 2N se z nás stali dobří přátelé

Chceme mít nejen dobrou práci, ale být i součástí skvělého kolektivu. Někteří kolegové prožili ve 2N polovinu svého života, a tak se časem z kolegů stali přátelé, kteří spolu rádi tráví i svůj volný čas. Skvělé je, že i ti noví, co jsou u nás čerstvě, se s nadšením přidávají. Máme vlastní fotbalový tým, se kterým hrajeme ligu. Často a rádi jezdíme na kole, běháme, lyžujeme i sjíždíme řeky. Několikrát ročně pořádáme u nás na dvoře grilování, kde hraje náš 2N BAND, který tvoří současní i bývalí kolegové. Jezdíme na teambuildingy, pořádáme kvízy a šachové turnaje, cvičíme jógu nebo jdeme na badminton. To vše organizují kolegové napříč celou firmou a firma vždy na takové aktivity přispívá a s nadšením je podporuje. 


    
     Jana Krajcarová
    

    
     –
    

    
     Human Resources Director
Jana Krajcarová
Human Resources Director

    
     Olga Hořejšová
    

    
     –
    

    
     Customer Engagement Director
Olga Hořejšová
Customer Engagement Director

Atmosféra rodinné firmy

Je nás už přes 500, ale pracujeme neúnavně na tom, abychom si i při rychlém růstu a integraci se švédským akcionářem zachovali atmosféru malé rodinné firmy, ve které jsou vztahy a pozitivní atmosféra důležité. Sice se dnes už všichni neznáme, ale vždy vás každý pozdraví, vždy se můžete dát s kýmkoliv do řeči a úsměvů je tady víc než těch zamračených tváří, které jsou u nás výjimečně. Udrželi jsme si "can do" přístup, kdy je možné domluvit se velmi rychle napříč firmou na čemkoliv, co dává smysl. Ve vedení jsou lidé, kteří si prošli řadou pozic napříč firmou a velice dobře rozumí práci každého z nás od back office, přes vývoj, až po testery. Základem naší spolupráce je stále vzájemná důvěra a otevřenost. A to je i jeden z důvodů, proč víc podporujeme práci z kanceláře než z domova, na dálku se vztahy prostě tvoří hůř.

2N je pro nás srdcovka

Já jsem hrdý na to, že jsme jedničkou. Když se bavíme s kamarády u piva, tak můžu říct, co dělám, pro koho dělám a proč chodím rád do práce.

Jan Píša, Key Account Manager

Firma je opravdu plná profesionálů, od kterých mám možnost se učit a čerpám z toho dnes a denně. Vážím si toho, že s kolegy mohu být.

Jan Píša, Key Account Manager

Firma je pořád taková rodinná, i když je nás přes 500. Chováme se k sobě hezky. Není tu má dáti – dal, ale jak ti mohu pomoct.

Josef Bešta, COO

Máme otevřenou komunikaci, všechno se dá říct s respektem a nikdo na nikoho nekřičí. Vše se dá krásně domluvit.

Kateřina Žďánská, HR Manager

Tady vidíte, že lidi chodí ráno po chodbě s úsměvem. S kolegy se pozdraví, popřejí si pěkný den.

Jiří Hegar, Head of Mechanics & Technologies Development

Moc fandím těm produktům. Mají smysl, jsou udělaný kvalitně a dobře.

Jaroslav Lambert, Head of Technical Services

Firma se časem hodně proměnila, ale zachovala si krásné kouzlo spolupráce mezi lidmi.

Tomáš Klíma, CSO

Lidi se ptají, zajímají se a chtějí si pomoci. Táhnou za jeden provaz.

Kateřina Běla Blahová, HR Business Partner

Lidi mají chuť dělat produkty, co nejlepší. Některý naši konkurenti jsou výrazně větší a mají větší možnosti. My to doháníme tím, že lidem na produktu záleží a chtějí světu ukázat, že 2N je super a chce přispět každý jednotlivec.

Marek Chládek, Product Marketing Manager

Autonomie je nejlepší cesta k výsledkům


    
     Klára Zajíčková
    

    
     –
    

    
     UX Department manager
Klára Zajíčková
UX Department manager

Nejlepším benefitem je důvěra

Největším benefitem ve 2N je autonomie a důvěra, kterou každý z nás automaticky dostává. Od úplného začátku věříme, že když mají lidé možnost pracovat na tom, co je baví a způsobem, který jim vyhovuje, tak podávají nejlepší výsledky a neustále hledají možnosti, jak to dělat ještě lépe. Jak se rozvíjet, posouvat a nepřešlapovat na místě. Kolegům neříkáme, co mají dělat, ale společně si stanovujeme cíle nebo výstupy naší práce a způsob, jak výsledků docílíme, je na každém individuálně. Vyžaduje to samozřejmě schopnost nést za svůj výsledek odpovědnost. Je nutné umět se organizovat a získat si potřebné vstupy nebo zajistit spolupráci kolegů. 2N od samého počátku stavíme s cílem být nejlepší díky lidem, jejich know-how a aktivní spolupráci. 


    
     Tomáš Klíma
    

    
     –
    

    
     CSO
Tomáš Klíma
CSO

Work & life balance

Pečlivě dbáme na to, abychom neměli na talíři větší porci práce, než jsme schopní zvládnout. Aby si každý mohl zorganizovat svou práci tak, jak mu vyhovuje, a stihl ji udělat během standardní pracovní doby bez přesčasů nebo večerní práce z domova. Jsme nároční na výkon a na dosažené výsledky a většinou jedeme na 110 %. Ale prioritizujeme, rychle se rozhodujeme, jasně a často komunikujeme mezi sebou, abychom věděli, jestli se nám daří, nebo jsme se na něčem zasekli. Díky tomu u nás v podvečer nikoho nepotkáš a ani není zvykem řešit po konci pracovní doby příval telefonátů nebo mailů, u kterých by se očekávalo, že je do rána někdo zpracuje. Respektujeme to, jak si to každý nastaví. Nejlepší je, když víme, že kolega vyzvedává dítě ze školky ve čtyři, a tak na ten čas, ani později, nenaplánujeme žádnou schůzku.

Zpětná vazba je vítaným nástrojem

Pokud se člověk něco v 2N naučí, tak je to pracovat se zpětnou vazbou. Každý nováček si u nás v rámci onboardingu kromě seznamování se s vizí a hodnotami firmy projde škálou školení, která jsou důležité pro fungování v 2N. Jedním z nich je školení zpětné vazby, kde lidi učíme, jak se zpětnou vazbou pracovat, jak umět říct i to negativní konstruktivně, aby to vedlo ke zlepšení. Díky tomu se nám daří udržovat otevřenou kulturu, kde nevzniká dusná atmosféra, protože ji umíme zpětnou vazbou rychle vyčistit. Lidé ve 2N se k sobě chovají s respektem a úctou. Nikdo na nikoho nekřičí a nepomlouvá se tu. 

Když vám zadaný úkol nedává smysl, tak ho nedělejte, ale řekněte, jak byste ho udělali.

Oldřich Stejskal, Člen představenstva

    
     Dušan Benža
    

    
     –
    

    
     Head of Product Marketing
Dušan Benža
Head of Product Marketing

Think big

Neustále hledáme způsoby, jak růst, hodně růst. Jak dosahovat skokové změny a posuny. Ne o level výš, ale o řád výš. Věříme si, že na to máme, a nebojíme se proto zkoušet nové věci. Neustále přehodnocujeme dosavadní postupy, hledáme nové příležitosti a posuzujeme, jestli nejde cokoliv vylepšit.

Když se řekne 2N, napadne mě 'from zero to hero'. Ta firma se dokázala ze zelený louky dostat mezi nejlepší na světě a má přesah z Modřan až na Manhattan.

Jan Kapička, PR Manager

Act as one

Pro někoho klišé, ale pro nás základní princip spolupráce. Nikdo z nás není single player. Vše se děje v týmu a jde nám to tak lépe. Umíme se sladit, dobře koordinovat a respektujeme se. Stavíme na silných stránkách každého z nás, abychom společně tvořili kompaktní celek s jasným společným cílem.

Mám tady volnost v rozhodování, důvěru svých nadřízených, skvělou partu lidí a zázemí společnosti, která se nebojí investovat.

Jiří Hegar, Head of Mechanics & Technologies Development

Always open

Umíme mezi sebou otevřeně, ale současně slušně a kultivovaně, komunikovat. Zajímáme se, kdo na čem právě pracuje a co je nové v jeho oblasti. Dobrá informovanost a sdílení informací je hnacím motorem inovací a našeho rozvoje. Když nám něco nevyhovuje, nečekáme, až se nás někdo zeptá, ale můžeme to kdykoliv otevřít.

Vedení se svá rozhodnutí snaží vysvětlit, abychom znali důvody, proč si myslí, že je to ta správná cesta.

Jaroslav Pipek, Customer Service Manager

"Na rozdíl od mnoha firem to tady šlape jako jeden celek."

2N

Aktivní podpora talentů a výzvy pro odvážné

Naše produkty určují trendy v našem odvětví, a proto je od nás kopíruje konkurence po celém světě. Ale my navíc máme spoustu plánů připravených pro lidi, kteří se nebojí pustit i do nových oblastí. Těmto odvážným průkopníkům jsou k dispozici kolegové, kteří tady pracují desítky let a mají unikátní zkušenosti. Jsou to lidé, kteří jsou světovými kapacitami ve svých oblastech a výjimeční jsou i tím, že mají obrovskou pokoru, nad nikoho se nepovyšují, ale rádi poradí každému, kdo se zeptá. Dveře k osobnímu růstu má u nás otevřené každý. Potkáte u nás 20 interních lektorů, kteří pořádají vlastní školení a kurzy napříč firmou. Máme mentoringové programy, rozvojové aktivity a aktivní podporu talentů a začínáme pracovat na kultuře nástupnictví. Vše podtrženo spoustou nápadů a technologických výzev, které čekají na probuzení. 


    
     Jakub Petružálek
    

    
     –
    

    
     UI Department Techlead
Jakub Petružálek
UI Department Techlead

Nepřešlapujeme na místě

V dnešní rychlé době může být jakákoliv, i drobná, stagnace fatální. Neustále sledujeme novinky z celého světa, chodíme po konferencích a výstavách, nebojíme se zkoušet nové postupy, materiály nebo technologie prakticky okamžitě, jak na ně narazíme. Nic se neděje, když experiment nevyjde, řešení najdeme jinak a know-how nám zůstává doma. Chybovat není špatné, protože jde o efektivní způsob, jak se něco naučit. Když se experiment osvědčí, následuje fáze interního testování, certifikace a nasazení do produkce. Díky promyšlené infrastruktuře a ekosystému jsme schopní naše produkty rozvíjet o nové funkce i řadu let od uvedení na trh a zajistit tak jejich aktuálnost a přidanou hodnotu.


    
     Petr Kosek
    

    
     –
    

    
     Head of Presales
Petr Kosek
Head of Presales

Přijď si "hrát"

2N je místo stvořené pro techniky, geeky a nadšence do techniky. Můžeme si tady opravdu vyhrát. Zkoušet, experimentovat a vymýšlet vlastní řešení. Postavili jsme si vlastní dýmovou komoru, zařízení pro zátěžové testování, testovací laboratoř, abychom věděli, jestli jsou naše prototypy připraveny pro certifikaci. Když narazíme na technologii nebo komponentu, která nefunguje podle našich představ, nedáme pokoj, dokud nepřijdeme na to, jak ji vylepšit na maximum. Klidně se pustíme do programování vlastních ovladačů, softwaru nebo knihoven. Neděláme zbytečné kompromisy, ale investujeme energii, abychom byli vždy o krok napřed před ostatními a výsledkem jsme je inspirovali. Nezapomínáme, že nakonec může rozhodovat každý drobný detail.


    
     Jiří Hegar
    

    
     –
    

    
     Head of Mechanics & Technologies Development
Jiří Hegar
Head of Mechanics & Technologies Development

Stabilita a našlápnutá budoucnost s Axis Group

V roce 2016 jsme se stali součástí švédské skupiny Axis. Naši tři původní zakladatelé se rozhodli pro prodej, protože chtěli umožnit firmě rychleji růst a dostat se k technologiím, ke kterým bychom se sami těžko dostávali. Spojením s Axisem jsme k sobě získali skvělého partnera, který prošel podobnou cestou, po jaké teď kráčíme my. Z malé švédské firmy v osmdesátých letech, se stala světovým lídrem v oblasti síťového videa a bezpečnostních kamer. Sdílí s námi své know-how, best practices a můžeme v našich produktech využívat Axis procesory nebo jejich patenty. Otevřel se nám tak přístup ke špičkovým a unikátním technologiím. Po celou dobu máme velkou míru autonomie. Naše vedení zůstalo české a prakticky bez jakékoliv změny. 

2N Praha

Sídlíme ve dvou budovách v pražských Modřanech. V technologické budově se odehrává veškerý vývoj, testování a kompletace všech produktů. V druhé sídlí obchod, marketing a vedení firmy. Máme vlastní parkoviště i kantýnu a kolem nás vede cyklostezka, po které hodně z nás jezdí do práce na kole. 

2N svět

Vznikli jsme v České republice, ale od začátku hrajeme na globálním hřišti. Máme desítky kolegů v zahraničí, vlastní nebo sdílené pobočky s Axis v rámci EMEA a Ameriky. Aktivně působíme i na dalších významných globálních trzích. Každý rok se prezentujeme na prestižních výstavách a konferencích.

Těšíme se na viděnou.

2N outdoor