Head of Impact Hub Ostrava  #dreamjob

The sky is the limit!

Impact Hub v Ostravě funguje už devátým rokem a během těch let se z něj povedlo vytvořit (troufáme si říct) opravdový lovebrand. Stal se místem, kde pulzuje život, kde se konají legendární MashUpy a kde se propojují místní podnikavci a opinion makeři. Naše aktivity na Ostravsku již ale dávno nejsou "jen" o coworku a přátelské komunitě, ale daří se nám naplňovat dlouhodobější vizi - udělat z Ostravska lepší místo pro život i pro práci. Krůček po krůčku jsme pronikli do ekosystému Moravskoslezského kraje a snažíme se skrze cílené spolupráce a programy více kultivovat podnikatelské prostředí v regionu. Máš projekt, ale někde to vázne? Chceš si skrz mastermind vysbírat feedback na svoje podnikání? Hledáš tipy, jak prorazit? I s takovými zakázkami se v Impact Hubu denně setkáváme. 

Dávat všem těmto aktivitám strategický rámec a tvář bylo doteď doménou naší Jarky - ostravský Impact Hub nese její nesmazatelný otisk. Po 4 letech se rozhodla jít vstříc novým pracovním příležitostem a přenechat náčelnickou roli svému nástupci či nástupkyni. Proto teď hledáme Head of Impact Hub Ostrava. A že to po Jarce bude výzva! Troufáš si? :)

S kým budeš spolupracovat?

K ruce budeš mít zaběhnutý tým profesionálů, který ti bude krýt záda.

Rozhodně tě v první dny nehodíme do vody :) V provozu budeš napřímo vést 3 lidi - Matěje, který má na starosti eventy, Luci, která velí infodesku a Gabku, která je srdcem komunity. Nepřímo pak dalších cca 10 lidí - naše hostitele a cohosty.

Čísla a strategii budeš nejčastěji probírat s Kubou, COO a Vondym, CEO všech českých Impact Hubů. Marketing a podporu brandu zase s Terkou. Mentorovat nového Head of bude v začátcích Jarka, po které roli převezmeš, opřít se budeš moct i o svůj brněnský protějšek, Zuzi.

Takže docela dreamteam, od kterého se i zkušený manažer bude mít co učit :) 

Jarka tě provede onboardingem.
Jarka tě provede onboardingem.

Koho hledáme?

Zralou osobnost s lidským přístupem.

Někoho, kdo nás nadchne svým pozitivním přístupem a nadhledem - bude pro tým spolehlivým parťákem a oporou při řešení provozních témat. Někoho s drivem, kdo ustojí návaly různorodé práce a zůstává v klidu i pod tlakem. Kdo nepotřebuje dohled a je v oblasti time-managementu spíše oporou pro zbytek týmu.

Head of je role založená na vztazích - jak v týmu, tak v komunitě nebo s partnery. Představujeme si proto někoho, kdo má přirozeně rád lidi, zajímají ho lidské příběhy a osudy, rád networkuje a jasně komunikuje. Někoho, kdo se umí empaticky nacítít na různé cílové skupiny a pečovat o vztahy, kdo na sebe rád převezme roli "tváře Impact Hubu".

Hledáme také zkušenosti. Představujeme si aspoň 3 roky předchozích zkušeností z obdobné pozice ze světa byznysu, třeba z oblastí jako jsou poradenství, projektové řízení, inovace, apod.

Člověka s byznysem v krvi.

Někoho, kdo umí najít a využít příležitost. Kdo vnímá souvislosti mezi čísly, je data-driven a umí si spočítat, co se vyplatí a co už ne. Někoho "hands-on" - kdo se nebojí přiložit ruku k dílu a svou proaktivitou strhne celý tým. Někoho, kdo má rád prostředí startupů - se všemi výhodami i mouchami, které se s nimi standardně pojí, pro koho je omezený rozpočet spíše výzvou než překážkou.

Moc by se nám v týmu líbil prakticky založený člověk, který má rád strukturu, optimalizace procesů a který je ve svém snažení systematický.

Hub spirit.

Last but not least: hledáme někoho, kdo v prostředí Impact Hubu bude dlouhodobě prosperovat a s kým budeme sdílet naše hodnoty a představy o světě. Někoho, s kým je radost pracovat, kdo má pozitivní přístup k životu, smysl pro humor, srdce na správném místě a zájem o udržitelnost a dopadové aktivity. Prostě někoho, kdo jede na podobné vlně jako my.

Day to day agenda a jak je to s úvazkem

Na výši úvazku pro Head of se umíme domluvit :) Minimální hranice úvazku, od které nám spolupráce dává smysl, je 120h měsíčně (= pokrytí provozní části - viz níže). V případě domluvy na fulltime spolupráci by se provozní část rozšířila ještě o odpovědnosti v rámci projektu SGEI, který realizujeme ve spolupráci s městem Ostrava. Cílem tohoto již rozběhnutého projektu je podpora podnikavosti zejména mladých lidí na Ostravsku.

Provozní část - cca 120h

 • Vedení a rozvoj provozního týmu Impact Hub Ostrava, týmové a 121 schůzky, předávání informací a zadávání úkolů, ad hoc konzultace a podpora členů týmu, účast na náboru a onboardingu zejména seniornější části týmu.
 • Řízení finančního plánu pro Impact Hub Ostrava - měsíční forecast výnosové a nákladové části, příprava reportingu vč. návrhu opatření, analýza dat z interního systému, implementace opatření, provozní administrativa
 • Business development - rozvíjení klíčových vztahů, networking, vyhledávání nových příležitostí, partnerství a synergií, aktivity vedoucí k větší vizibilitě Impact Hubu (spolupráce s marketingem, psaní příspěvků na LI a účast na akcích), účast na pracovních skupinách města, byznys konzultace v rámci projektu SGEI.

Projektová část - v rámci projektu SGEI 

 • obsahové vedení projektu, komunikace s městem, odpovědnost za rozpočet a finanční reporting, řízení procesů a projektového týmu.

Jaké největší úkoly/výzvy budeš řešit v prvních 6 měsících:

 • navnímání dynamiky týmu
 • splnění finančního plánu 2024 pro Impact Hub Ostrava a příprava finančního plánu 2025, 
 • etablování se v roli a v inovačním ekosystému - navázání všech klíčových vztahů v komunitě a s partnery.

Co za to? :)

Naše nabídka🍇

 • HPP - plný nebo zkrácený úvazek (=120h)
 • odměnu 300,- Kč/hod  (při plném úvazku měsíční fix 50.400,- Kč v hrubém)
 • nástup ideálně k 1.5., abychom ti zaručili hladký onboarding
 • velká časová flexibilita a home office dle potřeby - důležitější je pro nás odvedená práce, než to, kdy jí uděláš, ale ... v roli založené na vztazích bude tvoje přítomnost v Impact Hubu hodně důležitá. Čekáme, že budeš umět odhadnout, jak toto pro spokojenost všech stran vybalancovat :) 
 • maximální podpora hubího týmu, nasdílení našeho know-how a napojení na komunitu inspirativních lidí
 • smysluplná práce, zkušenost ze světa start-upů a společensky odpovědného podnikání, kde na dopadu našich aktivit opravdu záleží (impact nemáme v názvu jen tak :)
 • a taková ta klasika pro zaměstnance k tomu: příspěvek na telefon 500,- Kč/ měsíc, 5 týdnů dovolené (po 2 letech 6 týdnů), multisportka, dog-friendly kanceláře, 2 x ročně teambuilding, bezplatné využití našich prostor pro práci na vlastních projektech (v Praze, Brně i Ostravě), zdarma konzultaci Top5 StrengthsFinder, kurz první pomoci #kryjemevamzada, apod.

Jdeš do toho s námi? Tvým prvním úkolem bude nám kromě CV poslat i videovizitku, ze které zaručeně poznáme tebe a tvojí motivaci. Moc se těšíme, co vymyslíš!