ZOOT

ZOOT je největší český online e-shop s módou. Před pěti lety začínal v malých kancelářích na Praze 1. Tam vytvořil první pokusnou Výdejnu radosti, kde si mohli zákazníci objednané kousky vyzkoušet a rozhodnout se, jestli si je koupí nebo ne. Byl to přelomový krok, ZOOT spojil online i offline a vnesl do online nakupování lidskost. Dnes najdete ZOOT i na Slovensku a v Rumunsku, ZOOTerů je přes 500 a jejich úkolem je měnit to, jak módní svět funguje. ZOOT se vymezuje proti monopolu velkých značek, proti neosobním nákupním centrům a obchodům diktujícím, co nosit a kým být. Vítejte v ZOOTu!

Nabídka příležitostí

ZOOT je prostor
ZOOT je prostor
ZOOT
ZOOT
ZOOT jsou barvy
ZOOT jsou barvy

ZOOT je prostor

Prostor pro kreativu a nápady. Prostor, ve kterém může být každý sám sebou a kde dostanete možnost dělat věci jinak. Prostor, který vytváříme společně, abychom naplnili naše vize a plány. Pro každého z nás je ten prostor jiný, každý se v něm realizujeme po svém a přinášíme do něj kus sebe. ZOOT je prostor, který se mění. Někdy rychleji než bychom si sami přáli. Každý, kdo k nám přichází, přináší nové myšlenky a názory. Změna je přirozená a vítaná, protože otevírá nové obzory a možnosti. V ZOOTu najdete optimismus, energii, emoce, vaši cestu a skvělé lidi, kteří rozumí tomu, co dělají a hlavně, proč to dělají a jsou nejlepší ve svém oboru.


    
     Martin Souček
    

    
     –
    

    
     Content Manager
Martin Souček
Content Manager

Pot, slzy i zábava

Víte, že ZOOT není garážový start-up o 20 lidech, ale nadnárodní společnost fungující ve třech zemích a plánující v roce 2026 expanzi na Mars? Zní to nereálně, ale každý den děláme z nemožného možné, tak proč nezkusit zrovna tohle. I každá šílenost má ale svoje pravidla. Třeba to, že (jakkoli osobitá) ZOOT je stále jenom firma, která potřebuje vydělávat, aby mohla existovat. Vedle dělání radosti to zní možná trochu přízemně a některé z vás to mohlo dokonce i zklamat. Ale rovnováha je potřeba. Stejně jako pot, slzy i zábava. Za vaše nasazení vás ale nečeká jen nějaká ta stravenka. Čeká vás možnost vstoupit na hřiště, kde si budete hrát, sami se sebou se prát a hlavně - kde přijdete na to, co v životě chcete opravdu dělat.

ZOOT
ZOOT
ZOOT
ZOOT
ZOOT
ZOOT

ZOOT

Najdete nás na pražském Smíchově ve čtyřech patrech budovy historické tiskárny. Vše, co si zákazníci kupují, odjíždí z našich skladů v Říčanech u Prahy. Nebo se stavte na jedné z našich 20 Výdejen radosti. Rádi Vás uvidíme!

Měnime pravidla

Proč by si skvělé módní kousky nemohl dovolit každý? Proč by každý nemohl mít ve skříni parádní oblečení podle posledních trendů? Teď jsme tu my. Demokratizujeme módu, šíříme do světa neokoukané značky a každý den pracujeme na tom, aby svět byl barevnější, trendovější a férovější. Děláme, co umíme, i to, co neumíme, aby na ZOOTu byly neokoukané značky a zákazníci měli z nákupu radost.

Máme vlastní značku ZOOT Originál. Vydáváme časopis nejen o módě. Na světě nám v ZOOTu záleží, proto z vašich nákupů podporujeme dobré věci.

Kdysi jsme si přečetli knížky o Zapposu. Líbilo se nám, jak CEO Tony Hsiech vypráví o zákazníkovi. A to jsme chtěli dělat, přinést ten nejlepší zážitek zákazníkům. Tak jsme si nasadili brýle a díváme se na trh stejnou optikou.

Filip Kopecký
ZOOT
ZOOT
ZOOT
ZOOT
ZOOT
ZOOT
ZOOT
ZOOT

ZOOT je jiný

Napadlo nás jedno odpoledne, že lidé mají strach kupovat módu na internetu, protože neví, co kupují, a tak jsme otevřeli Výdejny radosti, kde si naši zákazníci mohou oblečení vyzkoušet a koupit si jen to, co jim perfektně sedí a vyhovuje jim. Jako první jsme spojili online a offline. Jako první jsme lidem při online nakupování nabídli fyzický zážitek se ZOOTem a značkami, které prodáváme. Udělali jsme to jinak a vyšlo to, proč by to nevyšlo podruhé, popáté a po tisící. Pokaždé, když něco stavíme, říkáme si: “Opravdu to musí být takhle? Není třeba ještě jiná cesta?" Pokaždé hledáme jiný způsob, lepší, kreativnější, zábavnější. ZOOT je jiný, protože jsme se rozhodli, že jiný bude. Hrajeme si, vymýšlíme, překračujeme hranice a zkoušíme nemožné. Stále ale respektujeme, že to děláme pro lidi.


    
     Anička Fialová
    

    
     –
    

    
     Project Manager
Anička Fialová
Project Manager

ZOOT je kreativním hřištěm

ZOOT by nebyl tam, kde je, kdybychom nemohli doslova kreslit po zdech. V ZOOTu se probudí vaše kreativní já. Zjistíte, že chyba je přirozený prostředek k rozvoji a inovacím. Pokud vás něco zajímá a chcete se tomu věnovat, máte volnou ruku. I když je nás už 500 a jsme na Slovensku a v Rumunsku, stále jsme neztratili schopnost si v práci hrát. Dokonce už zavádíme procesy, protože ten kolotoč už tak jednoduše ukočírovat nejde, ale stále jsme jedno velké dětské hřiště pro kluky i holky, co je baví móda. A stále kreslíme raději na stěny než na flipcharty.

Jednou, za náma přišly holky, že by chtěly dělat časopis. Jediná naše podmínka byla, že to musí být na nule. Nemusí to být v zisku, ale na nule. V březnu vyšlo 17 číslo časopisu, ve kterým najdete přední český osobnosti ve spojení s módou a odebírají ho stovky lidí. A co je nejlepší, díky tomu jsme největší producenti fashion obsahu v Čechách. Jo a časopis, určitě jednou bude na nule.

Láďa Trpák, Zakladatel a vrchní zahradnik ZOOTu

    
     Štěpán Zikmund
    

    
     –
    

    
     Developer
Štěpán Zikmund
Developer
ZOOT
ZOOT

ZOOT je tým

To nejdůležitější je, že nás tady spolu baví pracovat. To je obrovská síla, protože nám v práci nebrání nesmyslné politikaření. Nenajdete u nás anonymitu. V ZOOTu se lidé zajímají jeden o druhého. Když nemáte dobrý den a potřebujete to ze sebe dostat, můžete zajít za Milanem a popovídat si s ním. Když někdo opustí ZOOT, bavíme se s týmem proč, bavíme se o tom, co jsme mohli udělat lépe a proč nám něco nezafungovalo. ZOOT jsou hlavně lidé, kteří každý den přijdou do práce. Pokud hledáte firmu, kde je přátelství přednější než zisk a pozice, tak jste ji právě našli.

Varování: Jestli máte za sebou korporátní kariéru, tak na vás ZOOT bude mít trvale terapeutické účinky a z korporátu vás vyléčí

Pro mě je tahle firma o týmu, který tu je. To je strašně důležitý. My tady fakt nemáme týpky, co tlačí svoje ego. Napříč všemi týmy si lidi hodně rozumí, podporují se a pomáhají si.

Kamila Říhová

„Když poprosíš o pomoc, tak ti ji tady nabídne 30 lidí najednou. V jiných firmách se na tebe vykašlou, protože to není jejich práce. ZOOT přitahuje veselé pohodáře. Každý si musí udělat svoji práci dobře, ale neděláme to se sebezapřením. Pohoda tady je, protože jsme naladění na jednu vlnu. Tady jsem našla najednou tolik lidí, kteří jsou mi podobní, že se nebojím si o tu pomoc požádat.“

Zuzana Betková, Customer Care
ZOOT
ZOOT
ZOOT
ZOOT
ZOOT
ZOOT
ZOOT
ZOOT

Jedničky a nuly

Hodně lidí nás vnímá přes módu nebo kreativu a marketing. Navenek je vidět naše cécéčko (rozuměj customer care) a Výdejny radosti. Ale v podpalubí je ZOOT technologickou firmou. Přes třicet ajťáků programuje náš matrix a pečuje o něj. Starají se o e-shop s hodinářskou přesností. Máme potvrzeno, že se tady ajťáci nenudí, vývojáři vyvíjejí na moderních technologiích, mají dostatečné výzvy, lítají letadýlky a navrch si pochvalují, že mají v práci kolem sebe samé holky.

Jestli hledáte firmu, kde před vás postaví technologické výzvy a dají vám svobodu je řešit, tak jste ji právě našli. Čeká nás internacionalizace všech našich řešení, totální přizpůsobení zákaznického zážitku a předělaní našich systémů, protože komerční řešení jsou moc svazující.

Sledujeme nejnovější high-end technologie a kdo ví, jednou třeba dojde na Filipa a budeme oblečení tisknout. Jsme otevření každému nápadu. Jsme průzkumníci, kteří rádi pilotují nové věci a zkouší, kam se dá e-shop s módou posouvat.

Potom, co jsem nastoupila do ZOOTu, mám o hodně větší respekt k fashion byznysu. Myslela jsem si, že je to jednodušší a zjistila jsem, že to je obrovsky komplexní. Ale ZOOT to skvěle zvládá, protože jsou tady hodně zajímaví lidé, kteří ví, co dělají. Jste rádi, že s nimi můžete pracovat.

Lucie Žaloudková

    
     Filip Kopecký
    

    
     –
    

    
     IT Manager
Filip Kopecký
IT Manager
ZOOT
ZOOT

6 ZOOTích hodnot

RADOST

Žijeme s radostí a tím ji šíříme. Vnitřní krása není umění, které visí v galeriích nebo nákupních centrech. Je o otevřenosti vůči světu a o každém okamžiku, který teď a tady naplno prožijeme. Jen tak, protože už se nemusí opakovat. Taková radost se pro nás reklamním klišé nikdy nestane. I když prodá

DĚLÁME TO JINAK

Je důležité zkoušet dělat věci jinak, překonávat sebe i svůj strach a objevovat. Jen tak můžeme sebe i svět obohacovat. Přinášíme nové impulzy, hrajeme si s možnostmi i nemožnostmi, balancujeme na hraně přípustnosti. Všechny kreativní výstřelky jsou hluboko zakořeněné v lidskosti a férovosti, které

ENERGIE

Růst stojí hodně energie, ale je to srdce, co dělá z nemožného možné. Peníze jsou jen další formou, která – správně nasměrovaná – změny urychluje. Neustále si proto připomínáme nadšení a energii, se kterou jsme začínali. Děláme to dál se zápalem a husí kůží jako tehdy, protože je to právě husí kůže,

ORGANISMUS / VZTAH

Líbí se nám představa světa jako organismu. To, jak reagujeme na ostatní, ovlivňuje nejen zpětnou reakci směrem k nám, ale i dál. Všechny reakce na sebe navazují a vytvářejí pomyslnou vazbu, která je ve zdravém organismu k prospěchu všech. Proto je pro nás klíčová nejen atmosféra a vztahy, které mám

CESTA

Nemáme cíl. Máme vizi a ta nekončí sprintem na rovince. Vnímáme směr, kterým jdeme, a každý krok si užíváme. Pravda, občas si na nevyšlapaných a nezpevněných cestách nabijeme, ale chyby jsou pro nás důležité. Zatímco ostatní stále jen opatrně našlapují, my už víme, jak do toho šlápnout lépe. Jsme ta

DOBRODRUŽSTVÍ

Přemýšlení o světě nikdy nevyjde z módy. Když přestaneme světu kolem nás klást otázky, zastaví se. A my chceme žít ve světě, který někam směřuje. Přijímáme proto odpovědnost za to, že ovlivňujeme směr jeho vývoje. Nejde jen o otázku udržitelnosti a ekologie. Bouráme stereotypy a tabu, vyzýváme nesmy

ZOOT
ZOOT

Zkus si ZOOT

Potřebujeme lidi, kteří přemýšlí jako my a jsou stejně naladění. Předtím, než si plácneme, se potkáte s celým týmem. Každý, kdo má zájem s námi pracovat a projde prvním kolem přes naše gate keepery (recruitery), s námi může strávit den. Podíváš se nám pod ruku a zjistíš, jestli jsme správný šálek kávy a jestli by tě to s námi bavilo. Najdeš tu otevřenost a lidi, kteří s tebou rádi zajdou na pivo a řeknou ti o ZOOTu víc. Je pro nás důležité, aby se k nám naloďovali lidé, kteří s námi chtějí plout naším směrem a nebojí se otevřeného moře příležitostí, možností a nepoznané budoucnosti. Budeme spolu sedět každý den v ZOOTu, a tak to nepodceňujeme.

ZOOT
ZOOT
ZOOT
ZOOT

Zruš ten meeting

Hodně přemýšlíme nad tím, jak práci zefektivnit. Bojujeme proti nudným porádám a neefektivním schůzkám. Jestli máš pocit, že ti meeting nic nedává, odejdi. Když zjistíme, že se na schůzce neposouváme, tak ji prostě zrušíme. ZOOT je interaktivní.

ZOOT stojí na komunikaci jednotlivých týmů. Když přibylo hodně lidí najednou, tak jsme se najednou neznali a na to jsme se následně hodně zaměřili. Říkali jsme tomu “předávání štafetového kolíku”. Hodně se zaměřujeme na osobní potkávání.

Ondřej Halama, Šéf nákupu

ZOOT je energie

Mezi naší stážistkou a Láďou Trpákem není nikdo další. Máme plochou strukturu, týmy se spolu baví, jak dodat nejlepší výsledek pro naše zákazníky. Naše “job description" není "odtud potud”. Děláme, v čem jsme dobří, a to, co nám davá smysl. Díky tomu máme stále energii a chuť ZOOT posouvat dál. Nemáme bariéry, které by nás při práci otravovaly a ztěžovaly nám život. Energie a zápal lidí v ZOOTu jsou důkazem toho, že firma žije.

ZOOT
ZOOT

    
     Honza Bigas
    

    
     –
    

    
     Chief Photograph
Honza Bigas
Chief Photograph
ZOOT
ZOOT
ZOOT
ZOOT
ZOOT
ZOOT

Radostníci a radostničky

Výdejny radosti jsou naší výlohou. Díky nim jsme změnili zákaznický zážitek z online nakupování. Každá naše výdejna je jiná. Neděláme podle šablon a nesekáme je, jak Baťa cvičky. Vytváříme pokaždé unikátní prostor, kde můžete potkat ZOOT naživo. Naše radostničky a radostníci jsou připravení vám pomoct s úsměvem a ochotou.


    
     Zuzana Betková
    

    
     –
    

    
     Vedoucí výdejny radosti Karlín
Zuzana Betková
Vedoucí výdejny radosti Karlín

Teď je moje hlavní role mateřská dovolená. A vedle toho se v ZOOTu starám o spokojenost lidí, což je hlavně o tom, že si s lidmi povídáš a dáš jim, co potřebují, aby svoji práci mohli dělat dobře. Ráno máme jógu, chodíme běhat, máme filmové večery, dnes ZOOT talk s vedením a novým hostem. Moje funkce je o tom, aby to fungovalo. Dotazník spokojenosti, který jsme si sami navrhli, posíláme v ZOOTu každé 2 měsíce a hned řešíme, co chtějí lidé v ZOOTu změnit.

Monika Kovářová, Chief Happiness Officer
ZOOT
ZOOT
ZOOT
ZOOT

    
     Jan Filip
    

    
     –
    

    
     Výdejce radosti
Jan Filip
Výdejce radosti

DESATERO ZOOTu - Zapomeňte na to, co vás učili, že se sluší a patří.

1. Tykej nám.

Všem. Díky, čau.

6. Neboj se konstruktivní kritiky.

Když máš někoho rád, je to přesně to, co od tebe potřebuje slyšet.

2. Neuznávej klasickou firemní hierarchii.

Jestliže je jediný argument v diskuzi to, že je někdo výš (čti víc), nauč ho padat.

7. Řeš věci napřímo.

Není potřeba prostředník ani dveře kuchyňky.

3. E-maily používej asketicky a věcně.

Než ho pošleš, udělej 5 dřepů, a pak to během zbylých 27 vteřin vyreš osobně.

8. Vdechuj život punku.

Rigidní pravidla jsou tu od toho, abys je neustále vyzýval, aby obhájila svoji existenci.

9. Najdi harmonii v nejistotě.

Život i ZOOT jsou totiž neustálé změny.

4. Odejdi z meetingu, když máš pocit, že je pro tebe ztrátou času.

Nikdo si to nevezme osobně.

5. Když něco slíbíš, splň to.

Víš-li, že to nezvládneš, neslibuj a predlož realistickou verzi

10. Neber se vážně a neposer se.

A když už se posereš, utři si zadek a jdi dál.

ZOOT
ZOOT
ZOOT
ZOOT

Momentálně nejsou otevřeny žádné pozice.