Trustsoft

Trustsoft pomáhá firmám a organizacím s přesunem IT infrastruktury do cloudu. Spolupracuje se všemi velkými cloudovými providery, ale důraz klade na spolupráci s Amazon Web Services (AWS). Dnes jsou největším AWS Advanced partnerem v ČR. Díky spokojenosti klientů úspěšně působí ve Švýcarsku a Velké Británii, Německu, České republice, na Slovensku a ve Spojených státech. Během posledního roku se jejich tým rozšířil na víc než stovku cloudových odborníků, kteří pracují na celém světě. Jejich cílem je stát se první volbou při přechodu do cloudu pro firmy ve střední a východní Evropě.

Nabídka příležitostí 1


    
     Jan Čechura
    

    
     –
    

    
     Architect/DevOps engineer
Jan Čechura
Architect/DevOps engineer

Pomáháme firmám s přechodem do cloudu a v této oblasti chceme být evropskou špičkou

Věříme, že budoucnost IT infrastruktury patří cloudovým řešením, která umožní firmám provozovat své digitální služby bez potřeby nákupu a neustálé údržby hardwaru. Tato řešení chceme našim klientům poskytovat ve špičkové kvalitě. Není to jen jedna z dalších služeb, kterou občas děláme. Je to naše primární specializace. Pro klienty umíme optimální cloudové řešení nejen navrhnout, ale i kompletně realizovat včetně migrace aplikací a dat. Děláme to nejlépe, jak je možné, s využitím ověřených technologií a postupů. Naším cílem je, aby výsledné řešení bylo pro klienta nejen funkční, ale i výhodné. A aby díky tomu něco získal.

Na trhu máme obrovský náskok zejména díky know-how a zkušenostem našich seniorních lidí. Naší ambicí je toho využít i nad rámec byznysu, abychom se stali mediátory debaty o cloudu a DevOps ve veřejném prostředí, protože vidíme, jaký přerod tuhle oblast čeká.


    
     Lukáš Bayer
    

    
     –
    

    
     Operations Lead
Lukáš Bayer
Operations Lead

    
     Lukáš Pour
    

    
     –
    

    
     CTO
Lukáš Pour
CTO

Aktuálně jsme největší AWS Advanced Partner v ČR. Máme přístup k speciálním rozvojovým a investičním programům.

Můžeme pracovat na velkých a zajímavých projektech, ke kterým se firmy bez Advanced partnerství nedostanou

Je to skvělá příležitost pro všechny, koho baví cloud, DevOps nebo digitální infrastruktura a vědí, že se v těchto oblastech chtějí rozvíjet. Stavíme cloudová řešení pro stát, velké firmy nebo progresivní startupy. Někdy jsme součástí jejich týmů, někdy pracujeme externě. Vždy jsou to zajímavé projekty, ve kterých získáš jedinečné zkušenosti. Ať už z pohledu velikosti, technologií nebo díky tomu, že budeš obklopen nejlepšími cloud specialisty.

Baví nás, že vidíme výsledky našeho úsilí a rosteme každý rok o desítky procent. To je sakra motivace do dalšího růstu.

Dlouho jsme se zaměřovali primárně na spokojenost zákazníků a trochu zapomínali na sebe. Proto některé agendy řešíme jako vyspělá firma a některé jedeme stále v startupovém módu. Hodně věcí potřebujeme definovat, abychom našli správný modus operandi. Ten tvoříme všichni společně. Naši majitelé věří, že systém práce nejlépe nastaví ti, kteří ji skutečně dělají. Proto nám neservírují, jak to má být, ale očekávají, že se budeme aktivně spolupodílet na dalším vývoji a směřování firmy.

Je tu pořád takový záměr a nálada startupu, že všechno dokážeme a budeme světový.

Lukáš Bayer, Operations Lead

    
     Jan Kortus
    

    
     –
    

    
     CEO
Jan Kortus
CEO

    
     Ota Seďa
    

    
     –
    

    
     COO
Ota Seďa
COO

Za poslední měsíce se tu mnohé zlepšilo a pořád je to o lidech. Jsou tady super lidi, se kterými stojí za to pracovat. Proto mě to tu baví.

Lucie Válková, PM coordinator/Controlling

Mně se hrozně líbí Baťovský princip, že než si o něco řeknu, tak to musím dokázat.

Jan Kortus, CEO

„Nikde jsem se nesetkal s takovou otevřeností, rychlostí a kvalitou.“

Roman Jančiga

Když se řekne Trustsoft, většinu z nás napadne jako první slovo důvěra

Ne proto, že máme toto slovo v názvu, ale protože Trustsofťák je pro nás člověk, na kterého se můžeme spolehnout. Je zodpovědný za svou práci a ať se děje cokoliv, komunikuje otevřeně a včas. Nemlží, nevymlouvá se a nenechává věci vyhnít. Je schopen respektovat nesouhlasné názory a diskutovat o nich. Nepřešlapuje na místě, protože ho pořád žene vpřed chuť experimentovat a zkoušet. Nebojí se chybovat, aby se naučil nové věci. Když může, pomůže.

Díky tomuto přístupu si držíme friendly pracovní prostředí, ve kterém jsme si vědomí odpovědnosti za svou práci. Spolu s ní se automaticky pojí důvěra, že ji zvládneme. Nekoukáme lidem přes rameno a nekontrolujeme, jak pracují. Každý má prostor zvolit si způsob práce, který mu nejvíc vyhovuje. Zajímají nás především výsledky práce. Kde, kdy a jak pracujeme, je na každém z nás.

Jsme česká firma s českými majiteli. Trustsoft vybudovali vlastní prací a všichni tři s námi každý den táhnou káru dál. Nejsme pro ně čísly v tabulkách, ale lidmi, o které se opravdu zajímají. Důvěřují nám a stejně tak věříme i my jim. Vnímáme, že jim na firmě záleží stejně tak jako na nás. Chtějí, aby se nám dobře pracovalo a dávalo nám smysl to, co společně děláme.

Věříme, že abychom byli spokojeni všichni, musí být spokojený každý jednotlivě

Jsme stabilní a zisková firma. Nemáme investory ani externí financování. Vše jsme si společně vydřeli a získali díky zaměření se na spokojenost zákazníků, kteří nám postupně svěřují víc a víc práce. Je pro nás nesmírně důležité dělat svou práci skvěle, s citem a individuálně pro každého klienta.

Spolumajitelé Jan Kortus, Lukáš Pour a Ota Seďa
Spolumajitelé Jan Kortus, Lukáš Pour a Ota Seďa

Od té doby, co jsem tady začal pracovat, tak je pro mě práce opět zábavou. Těším se do práce, baví mě a to nejen kvůli lidem, ale i díky samotné náplni a tomu, co tady společně budujeme.

Roman Jančiga, PM Lead

Cením si, že všichni jsou přátelští, otevření a nic v sobě nedusí. Vše otevřeně řeknou.

Lucie Válková, PM coordinator/Controlling

    
     Roman Jančiga
    

    
     –
    

    
     PM Lead
Roman Jančiga
PM Lead

Mohlo by se zdát, že děláme stále to samé, ale opak je pravdou. Každý projekt je unikátní. Liší se technologie, architektura, nástroje nebo prostředí klientů. Někdy je naším úkolem jen vytvořit infrastrukturu. Jindy i migrujeme data nebo upravujeme backend klientské aplikace, aby lépe a maximálně využívala výhod cloudu.

Cloud není jen pro devopsáky, ale vytváří příležitosti i pro vývojáře, testery, ML nebo AI specialisty

Můžeme si vyzkoušet hodně technologií a vybrat ty, na které se chceme specializovat a případně certifikovat. Máme kam růst a posouvat se z pozice do pozice, z projektu do projektu podle toho, jak nám to aktuálně dává největší smysl a co potřebují klienti.


    
     Iva Tošovská
    

    
     –
    

    
     HR manager
Iva Tošovská
HR manager

Cloudové technologie se vyvíjí tak rychle, že bez neustálého vzdělávání by nám rychle ujel vlak. Vyznáváme přístup learning by doing, kde každý je zodpovědný za svůj vlastní rozvoj. Nové věci se učí, když je právě potřebuje a může hned uplatnit v praxi.

V Trustsoftu máme velice zkušené lidi, kteří pracovali přímo v AWS nebo řešili cloud již patnáct let zpátky

Stále jsou velice progresivní v technologiích a ochotni učit mladší kolegy. Spolu tvoříme jeden tým špičkových odborníků, kde se můžeme opřít jeden o druhého. Nesoupeříme mezi sebou, ale jdeme za tímto cílem společně. Přišli jsme tvořit, ne bořit.

„Výsledky stojí na silném týmu, který chce být nejlepší. To byla motivace proč jsem přišel - abych k tomu pomohl svými zkušenostmi.“

Marcel Vojta

Prostor být sám sebou

Chápeme, že každý z nás je jedinečný. Někdo introvert, jiný extrovert, někdo má občas horkou hlavu a další je spíš tichou pracovitou myškou. Respektujeme každého takového, jaký je, a snažíme se, aby mohla jeho osobnost vyniknout. Chceme, aby si Trustsoft udržel své no-bullshit prostředí, kde se nikdo nemusí přetvařovat a může být v klidu sám sebou. Uvolněný, bez jakékoliv pózy nebo strachu cokoliv otevřeně říct.


    
     Silvua Cosma
    

    
     –
    

    
     DevOps engineer
Silvua Cosma
DevOps engineer

Jsme jako orchestr. Každý umí na jiný nástroj, ale dohromady perfektně ladíme

Naším hlavním jazykem se stává angličtina. Vděčíme za to nejen zákazníkům, které máme po celé Evropě, ale také novým kolegům, kteří se k nám přidávají z různých států. Trustsofťáky je dnes možné potkat např. v Keni, Gruzii nebo Srbsku. Věříme, že skvělí IT odborníci žijí na celém světě a byla by škoda, kdyby nepracovali pro nás.

Vytváříme špičkový tým lidí zapálených do cloudu

Neřešíme odkud kdo pracuje. Vždy hrálo roli jenom to, jestli jsou spolehliví, odvádí skvělou práci a splní, co si slíbili. I když vše děláme s největší péči, chyby se stávají. Někde se něco zapomene, nedomyslí nebo nesprávně komunikuje.

Důležité je zachovat si klidnou hlavu

Nepanikařit a neschovávat se, i když kolem problému vznikne haló. Musíme být schopni to odfiltrovat a nic si z toho nedělat. Sednout k počítačům a problém vyřešit, i když to nemusí být v dané chvíli příjemné. Věříme, že jenom tak se z chyby dokážeme poučit a posílit vzájemnou důvěru.

Kde jinde, než v Amazon Courtu

Své zázemí jsme našli v kancelářích plných světla v Karlíně. Využívá je především náš back office, HR, marketing nebo vedení, ale stejně tak jsou k dispozici komukoliv, kdo právě nepracuje přímo u klienta nebo vzdáleně. Když se nás tam potká víc, není nouze o zábavu a vtípky. Rádi grilujeme na terase, hrajeme deskovky nebo se potkáme v kuchyňce na koblihách.