STORYOUS

Začínali jako malý start up, který kavárnám a restauracím dodával pokladní systém na dřevěném stojánku, který je pro Storyous charakteristický. Dnes je Storyous respektovaným hráčem a jedničkou na trhu mezi poskytovateli pokladních systému pro gastronomii. Kromě Česka se etablovali v Polsku a nejvíce energie nyní investují expanzi do Španělska, největšího gastro trhu v Evropě. Z pokladní aplikace se stal komplexní systém, který dokáže optimalizovat skladové zásoby, sledovat vývoj tržeb a finance, integrovat služby dalších dodavatelů a spravovat více podniků najednou, nebo za vás pohodlně udělat inventuru či automatický objednat docházející mléko. Od samého začátku byli také velmi prozákaznicky orientovaní. Uvědomovali si, že pokud chtějí uspět mezi konkurencí, musí být značkou, kterou budou mít zákazníci rádi. V pražském Karlíně, Madridu a Varšavě sedí přes 90 mladých nadšených lidí, kteří chtějí uspět a ví, že na to mají.

Nabídka příležitostí 14


    
     Igor Třeslín
    

    
     –
    

    
     CEO at Storyous
Igor Třeslín
CEO at Storyous

3 věci, které nás spojují

Jsme optimisté

Ve srovnání s velkými globálními firmami jsme možná pořád malý hráči. Náš rozvoj je postupný a nám to tak vyhovuje. Rosteme, ale pořád si udržujeme v týmu start-upového ducha a nadšení. Se zákazníky i uvnitř týmu máme dobré vztahy. Vše tvoříme a testujeme sami. Baví nás budoucnost a to, jak v ni Storyous bude růst a rozvíjet se. Naši lidi rostou s námi. Máme v týmu kolegy, kteří začínali na customer care, vypracovali se na vedoucích oddělení a dnes se těší na svou první mezinárodní pracovní zkušenost. To je něco! Dokázali jsme, že náš přístup k produktu, k zákazníkům a všem uvnitř Storyous přináší na všech stranách spokojenost, nové vazby a pozitivní ohlasy.

Umíme pařit

Bavíme se rádi. Práce není jen o číslech, datech a úspěšných prodejích. Práce je pro nás o tom, že si při snídani, obědě nebo na pátečním Company Day sedneme s kolegou či kamarádem a budeme se bavit klidně zase o práci. Neformálně, uvolněně, s nadhledem, protože nás to jednoduše zajímá. Práce je součást našich životů jako cokoliv jiného a baví nás. A neformální část je stejně důležitá jako formální. Nikdy nevíš, kdy tě na obědě nebo nad třetím drinkem napadne geniální myšlenka. Stejně jako umíme dodat akční plány na další měsíce, umíme si užít i společnou zábavu.

Rádi se učíme

V jedné věci jsou si lidé ve Storyous podobní. (OK, kromě toho, že máme rádi párty a jsme optimisté). Přišli se do Storyous učit. Nezáleží na tom, jestli je to tvoje první práce, nebo jsi špička v oboru, ve Storyous určitě budeš řešit výzvy, které jsi jinde neřešil. Hledáme v lidech potenciál. Pokud se nechceš s námi učit nové věci, nebudeš tu spokojený. Každý jsme jiný, každý má své koníčky, každý je něčím jedinečný, ale společně fungujeme skvěle jako tým. Máme chuť testovat a zkoušet nové přístupy. Máme chuť se učit. Od sebe navzájem, od našich zákazníků, od zkušenějších kolegů. Neusnout na vavřínech s nálepkou odborník. 

Produkt, který nás baví


    
     Ruda Kotas
    

    
     –
    

    
     Head od Product
Ruda Kotas
Head od Product

My našemu produktu věříme. Nikdo z nás nepochybuje o tom, že to, co přinášíme na trh, opravdu plní krok za krokem naši misi. Pomoci restauratérům, aby se soustředili na jejich primární byznys, kterým jsou zákazníci a kvalita. Na vše ostatní budou mít nás a až potom Mastercard.

Zaměřujeme se na design a funkčnost. Jsme součástí zážitku a chceme, aby byl perfektní. Věříme tomu, že styl, jakým pracujeme, a způsob, jakým přemýšlíme, nese ovoce. A čekají nás skvělé plány. Nechceme jen prodávat. Chceme bez přestání přemýšlet, jak posunout výsledek naší práce každý den zase o kousek dál. 


    
     Honza Kosek
    

    
     –
    

    
     Head of Sales
Honza Kosek
Head of Sales

Pro mě byla fakt klíčová ta vize. Opustit ten svět byznysu a čísel a přijít do prostředí, kdy zákazník opravdu něco znamená, kde produkt něco znamená a lidi tomu rozumí a vědí, co dělají.

Tom Křivánek

Gastro tech

Jsme technologická firma. Náš systém je v cloudu a náš produkt stojí a padá s tím, jak šikovný bude náš vývoj. Přinášíme ryze technologický produkt, který však dělají lidé, kteří rozumí gastro oboru. Storyous pokladny nejsou jen hezký designový doplněk na baru, který vám vydá účtenku. Pro naše zákazníky jsou nepostřadatelnou součástí jejich byznysu. Storyous je komplexní systém, díky kterému naši zákazníci rychle a efektivně vyřizují rezervace, mají pod kontrolou finance, objednat chybějící zásoby zvládnou na jeden klik a umí spravovat i více podniků najednou. Proto přicházíme s inovacemi tam, kde mají opravdu přidanou hodnotu. Na prvním místě je náš zákazník a s ním jeho zákazníci, kteří jsou dnes náročnější než kdy dřív. 


    
     Vašek Strnad
    

    
     –
    

    
     Software Engineer
Vašek Strnad
Software Engineer

Než vymýšlet geekoviny, snažíme se lidem naslouchat a zjednodušovat jim práci. V tom chceme pokračovat, a pak si hrát s tím, abychom vymysleli něco, co naše zákazníky ještě nenapadlo. Třeba, aby systém uměl říct, že když dneska neobjednáš knedlíky, v pondělí ten guláš neuvaříš.

Ruda Kotas

Zákazník je v tom s námi od začátku


    
     Edita Svitáková
    

    
     –
    

    
     Telesales
Edita Svitáková
Telesales

Věřili byste, že 93 % našich zákazníků je spokojených a doporučili by nás dál? Slušné číslo, co? A víte, proč to tak je? Protože jsme je přibrali do party a vyvíjíme společně s nimi. Zveme si naše zákazníky k nám, bavíme se s nimi o vývoji našeho systému, ukazujeme jim, jak jsme pokročili, co pro ně chystáme, jestli to, co chystáme, jim vyhovuje, zda jim to dává smysl a je to pro ně využitelné. Slibujeme jen to, co můžeme splnit. Jsme na telefonu vždy, když nás potřebují. Hledáme přidanou hodnotu, kterou našim zákazníkům doručíme. Zároveň jim pomůžeme s tím, co je zdržuje od toho nejdůležitějšího, od péče o jejich zákazníky. Chceme dodávat absolutní kvalitu tak, aby se naši zákazníci mohli soustředit na svoji kvalitu. To je smysl našeho vztahu. 

Řekni mi, co je to Spirit?

Spirit. Jedna z našich pěti hodnot a možná ta nejdůležitější. To extra navíc, co jste ochotni udělat, protože vidíte, že je to potřeba a je vám jedno, že to nemáte v popisu práce. To extra navíc, co vkládáme do produktu, abychom naše zákazníky překvapili. To extra navíc, proč se v pondělí těšíme do práce.

Vašek Strnad

Je těžké to popsat. Člověk si to musí zažít. Funguje to stejným způsobem, jako když se přihlásíš do zájmového klubu. Lidé tě přijmou a ty se zaměříš na to, aby klub prosperoval.

Vít Musílek

Pomáhat si a mít možnost se zapojovat do chodu firmy. Neřeší se blbosti, všechno je naprosto otevřené a kdykoliv se můžu bavit s kýmkoliv.

Jana Šrámková

Spirit pro mě je, že lidé jsou občas ochotni dát firmě něco navíc. A to sami od sebe. Třeba přijít v neděli ráno, v nekřesťanskou hodinu a něco vyřešit. Není to standardem, ale je fajn že víš, že jsou tady lidé, kteří jsou připraveni pomoct kdykoliv.

Edita Svitáková

Jsme pyšní na svoji práci a umíme si to užít. Baví nás spolu trávit čas v officu i mimo něj. Každý měsíc máme all hands, potom je vždy párty, kde rozhodně zažiješ spirit.

No shoes office
No shoes office

Španělská jízda

Dog friendly
Dog friendly

    
     Miguel Carrera
    

    
     –
    

    
     Data Lead
Miguel Carrera
Data Lead

Na gastro scéně v Česku jsme jedničkou na trhu. Úspěšně jsme se etablovali v Polsku a teď je naší největší výzvou podrobit si trh ve Španělsku. Španělsky si možná zvládneme objednat pivo na dovolené, umíme ocenit dobrou paellu a poznáme kde mají opravdu poctivou sangrii, prodávat pokladní systém je preci jen silnější kafe. S pochopením španělského zákazníka, jeho nákupních zvyklostí a celkovou expanzí nám výrazně pomáhá španělský tým v naší pražské kanceláři. Malý tým budujeme i v Barceloně, ale jsme radši když se naší španělský kolegové přestěhují k nám. Chceme aby měli blízko produktu, aby měli možnost přicházet s nápady a argumenty, aby byli blízko týmu a poznali co je to Spirit. 


    
     Markéta Vlková
    

    
     –
    

    
     Marketing Specialist
Markéta Vlková
Marketing Specialist

Baví mě firma a baví mě ten obor. Firma neskutečným způsobem roste a má potenciál. Jsou časy, kdy bych mohl být doma, ale stejně jdu do práce kvůli lidem.

Jakub (Kevin) Horáček

Rychlost

Na nic se nečeká. Nemáme mnohaúrovňové schvalování. Když na něco přijdeme na poradě, druhý den na tom makáme. Vidíme výsledky naší práce opravdu hodně rychle. Nechceme, aby nám v čemkoliv ujel vlak. V jednom měsíci vidíme výrazné změny a iterujeme několikrát denně. Jsme schopní za relativně krátkou dobu udělat opravdu hodně práce, což sebou nese neustále vysoké nasazení. To by bylo nezvladatelné, pokud by tady nebyli lidé, kteří mají rádi to, co dělají a chtějí vidět firmu růst. Být toho součástí, pomoct k úspěchu a u toho se učit a bavit. To je naše vize. Ve Storyous nelze být od 9 do 17. hodin. V gastru je čas posunutý a to občas znamená pracovat o víkendu nebo zvednout telefon o půlnoci.

Storyous

Najdete nás na nové adrese v Dejvicích, v budově Blox. Pořád jsme obklopení kavárnami a restauracemi, to byl jeden z hlavních požadavků při výběru nových officů. Skvělou kávu vám uděláme i u nás, tak se za námi stavte. Dostanete se k nám metrem, tramvají, autem, pěšky i na kole. 

FOOOOODIES

Důležité hlášení! Pokud ještě netrpíte posedlostí dobrým jídlem, je docela jisté, že poté, co se k nám přidáte, váš život nikdy nebude jako předtím. Jakmile se vám Storyous dostane pod kůži, začnete v restauracích místo jídelního lístku nejdřív studovat, jaký systém mají na baru. Číšníkům budete koukat pod ruce, sbírat účtenky a hrdě se hlásit k našim dřevěným stojánkům. V žilách vám začne kolovat láska k dobrému jídlu a k dobrým restauracím a kavárnám. Poznáte, co je to dobrá káva a jinou už chtít nebudete. Budeme společně vyhledávat nové podniky, jezdit za našimi zákazníky, jíst, ochutnávat a bavit se u toho. Naší další společnou zálibou je naštěstí sport. Jinak bychom se do kanceláří za chvíli nevešli.