Showmax Engineering Prague

Showmax Engineering Prague

Showmax je platforma pro streamování videa určená pro africký trh. Showmax se vyznačuje jedinečnou kombinací afrického obsahu, exkluzivních mezinárodních seriálů, nejlepších dětských pořadů a živých sportovních přenosů ze SuperSportu. Podle nejnovějších výsledků mateřské společnosti MultiChoice, která má více než 20 milionů předplatitelů v celé Africe a je největším podnikem v oblasti placené televize na kontinentu, se počet platících předplatitelů služby Showmax meziročně zvýšil o 68 % a překonává tak celý africký trh. Společnost Showmax vznikla v roce 2015. Služba je dostupná v celé subsaharské Africe a na vybraných trzích po celém světě. Showmax Engineering je týmem vývojářů se sídlem v Praze a Jihoafrické republice, kteří vyvíjí celý produkt Showmax, včetně samotné aplikace, napojení na platební systémy a streamování videa. Pražská kancelář vznikla z malého týmu v Berouně a nyní je součástí africké společnosti, ale má stále dynamickou start-upovou kulturu.

Nabídka příležitostí 2


    
     Jan Špitálník
    

    
     –
    

    
     CTO
Jan Špitálník
CTO

Zakládáme si na týmové kultuře

Subkultury

V Showmaxu najdete kulturu, která je společná pro celou kancelář a jejímž základem je přátelství, humor, sdílené hodnoty a ve všech týmech nadšení pro náš produkt. Co je však nejdůležitější, jednotlivé týmy mají téměř 100% autonomii. Určujeme směr, ale to, jakým způsobem jej budeme naplňovat, si každý tým řeší po svém - způsob organizace práce, nastavení schůzek, nastavení podílu remote/onsite spolupráce, různá školení a nebo formát a četnost teambuildingů, to vše je v režii týmu. Každý tým má svůj vlastní rozpočet, který využívá podle svého uvážení. Zároveň to neznamená, že by týmy nebyly propojené, naopak. Mezi jednotlivými týmy probíhá velmi intenzivní spolupráce, protože cíl firmy je jeden společný.

Přátelství? Ano :)

Není mnoho firem, kde byste mohli říci, že vaši kolegové jsou vaši přátelé. V Showmaxu to můžeme říci s naprostou jistotou, protože to je způsob, jakým Showmax Engineering stavíme, podporujeme dobré vztahy. Z našich týmů jsou často party kamarádů, kteří spolu rádi tráví čas v kanceláři i mimo ní. Vzájemně se o sebe zajímáme. Sledujeme, jak se našim kolegům daří, ujišťujeme se, že mají vše, co potřebují. Team leaderům dáváme důvěru a svobodu, aby se sami rozhodovali a vedli tým po svém, To dává prostor ke vzniku přátelství, které přetrvávají i mimo kancelář. Není to prostě jen o práci, kterou máme do jednoho rádi, ani o prostředí, které je skvělé, ale je to o lidech, kteří tu chtějí být spolu, protože jim to společně dává smysl.


    
     Michal Ursíny
    

    
     –
    

    
     Android Developer
Michal Ursíny
Android Developer

    
     Pavla Safronov
    

    
     –
    

    
     Project Manager
Pavla Safronov
Project Manager

Ptal jsem se přítelkyně, jak u nich ve firmě řeší výběr dárků kolegům k narozeninám a říkala, že u nich je to hroznej vopruz. V Showmaxu je to naopak super. My se prostě máme rádi a rádi pro sebe vybíráme dárky. Já jsem dostal vinylovou desku, protože kolegové věděli, že sbírám gramodesky. A to ti prostě udělá opravdovou radost, protože víš, že se zamysleli nad tím, co mám rád. Ilustruje to skutečnost, že vztahy jsou tu nadstandardní.

Michal Ursíny, Android Developer

Vývoj technologie video-on-demand je jedinečnou výzvou. Nikdy vás neomrzí, protože máte vždycky co dělat, co vylepšit, posunout, udělat jinak a navíc se budete skvěle bavit.

Adrian Huňa, BE Alpha Team Leader

O vztazích a lidech

Showmax je postavený na vztazích. Ty jsou tady maximálně podporované lidmi, kteří si Showmax často vybrali právě díky tomu, jak na ně dobré prostředí a naše vztahy zapůsobily. Také samotné prostředí a Showmax mindset podporuje vztahy a přátelství. Máme dvakrát do roka offsite. Jednou měsíčně Office day, kdy objednáme jídlo, nahodíme nějaké vzdělávací aktivity a přivítáme nováčky. To jsou kanceláře plné lidí. Jinak jsme samozřejmě full remote pro toho, kdo chce, a je na každém týmu, jak si to uvnitř zařídí se svými kolegy. Díky prostředí a díky tomu, že se historie Showmax engineeringu odvíjí od malého týmu v Berouně, tak je tu velký důraz na to, aby se prostě lidi cítili, co nejlépe, aby měli vše, co ke své práci potřebují a aby mohli fungovat maximálně svobodně.

Otevřené hlavy

Abychom mohli růst, abychom mohli inovovat, abychom mohli dát lidem velkou autonomii, svobodu a oni mohli mít zodpovědnost a dodávat výsledky, potřebujeme mít vztahy maximálně otevřené. Můžeš kdykoliv nesouhlasit, můžeš diskutovat, pokud se rozhodneš, že diskuze je na místě. Můžeš otevřít jakékoliv složité téma a můžeš si být jistý, že budeme hledat společně řešení. Neexistuje špatná otázka. Nemusíš se bát přiznat chybu, protože chyba je šance se zlepšit a o tu nechceme přijít. Otevřenost a rychlá zpětná vazba je totiž jediný způsob, jak se rychle posouvat a jak být blízko k našim uživatelům. Je jedno, kdo je v hierarchii nad tebou. Na tu my moc nehrajeme. Nás zajímá tvoje vlastní zodpovědnost a schopnost říct, že to, co teď děláme, je nesmysl. A je úplně jedno, kdo nad tebou to vymyslel. 

Vzdělávání je klíč

Podporujeme odvahu učit se z chyb


    
     Karel Zatloukal
    

    
     –
    

    
     General Manager
Karel Zatloukal
General Manager

Kultura učení

Celý Showmax staví na zvyšování vnitřní excelence a know-how. Snažíme se o to, aby každodenní vzdělávání bylo přirozenou součástí naší práce. Věříme totiž, že jedině tak dokážeme udržet krok se stále se zrychlujícím technologickým světem.

Takže kromě budgetu na osobní vzdělávání každého v Showmaxu, máme další platformy jako například interní celofiremní diskuzní setkání. Probíhají tu workshopy a přednášky k různým příležitostem a na konkrétní témata, jako je třeba International Privacy Day. U přednášek se snažíme najít ten správný hybridní model, abychom zapojovali i africké kolegy. Můžeš se zúčastnit interních hacketonů, které vychází z interních zadání. Je toho hodně a všechno dohromady posouvá naše zkušenosti a znalosti. 

Vedeme, neřídíme

V Showmaxu je leadership postavený na lidech, kteří mají stejný přístup a kteří lidi neřídí, ale opravdu vedou, inspirují, učí a podporují. Je pak velmi snadné být profesionální, zodpovědný a angažovaný, když máme vedle sebe vedení, které jde příkladem. Je snadné vzít si kompetence, když vedle sebe máš lídry, kteří ti důvěřují, že to zvládneš a pomůžou ti. Ve všech manažerských knihách si přečteš, že je potřeba vést příkladem nebo, že příklady táhnou. Tak tohle v Showmax kultuře platí na 100 %. 

Myslím, že jsme tu vytvořili prostředí s přátelskou atmosférou a zaplnili ho chytrými lidmi. Mám to tu rád hlavně kvůli nim. Rád se od nich učím. Celé to funguje jako magnet: lidé se chtějí dostat dovnitř a nechce se jim pryč.

Karel Zatloukal, General Manager

Showmax je výzva! 

Progres je lepší než dokonalost!

Product & Engineering

Showmax je o spolupráci na jednom produktu. A když říkáme spolupráce, myslíme to opravdu vážně. Nenajdete tady nadvládu produkťáků nebo naopak vývojářů. Ani jedna strana nediktuje té druhé, o čem má být příští release. Jde skutečně o vzájemnou diskusi a výběr toho, co je pro produkt a jeho využití zákazníky nejlepší. Společně hledáme nejlepší způsoby, jak něco navrhnout, vyřešit a optimalizovat. Často se ve firmách setkáte s tím, že produkt nebere ohled na inženýry nebo naopak, a to vždy vede do slepých uliček, je to drahé a nefunkční. V Showmaxu je to perfektně vyvážené.

S hrdostí

Když se lidí ve společnosti Showmax zeptáte, co je na jejich práci baví, řeknou vám, že jednou z těchto věcí je určitě produkt, a dodají, že jsou na něj hrdí. Přesně tak, hrdost na produkt jen tak někde neuvidíte. Dokážeme pro své zákazníky vyvinout skvělý produkt a poradit si se složitými požadavky. Nejde jen o hrdost na samotný produkt, ale také o hrdost na jednotlivé týmy, které ho vytvářejí. Showmax je prostředí spolupráce, kde se výsledek - ať už úspěch, nebo neúspěch - sdílí.

Challenge Accepted

Pracovat pro africký trh může znamenat zahodit vše, co jste se naučili při práci pro evropské nebo americké společnosti. Od marketingu až po UX je vše specifické pro daný region. Potýkáme se se složitými požadavky, od přenosu obrázků na starších telefonech až po řešení obrovských nárůstů návštěvnosti, které se mohou pohybovat v tisících procentech - například když se africký tým dostane do finálových kol fotbalového turnaje, na obrazovku během několika okamžiků přijdou miliony uživatelů. Afrika je specifická, je magická a většina z nás má pocit, že tvorba produktu pro Afriku dělá naši práci mnohem zajímavější. Afrika je třikrát větší než Evropa a má obrovský potenciál růstu. Pro nás to znamená spoustu jedinečných výzev a příležitostí.

Application Tester

Developers mindset 24/7

Jde nám o udržitelnou kvalitu a přístup E2E. Pracujeme s moderními a osvědčenými technologiemi a naši lidé jim rozumí špičkovým způsobem. Některé týmy vyvíjejí vše od začátku do konce, od návrhu přes vývoj až po závěrečné testování a řešení problémů. To znamená, že se na každou část díváme velmi pečlivě a usilujeme o nejvyšší možnou udržitelnou kvalitu, protože jsme zodpovědní za celý produkt. Píšeme kvalitní kód, který udržujeme na nejvyšší možné úrovni kvality, refaktorujeme, kdykoli je to potřeba a máme proaktivní monitoring, protože jsme zodpovědní za nasazení, následnou funkčnost a nepřetržitý monitoring. To vše je pro nás klíčové, abychom předcházeli případným problémům a zajistili kvalitní produkt.


    
     Dominic Bignall
    

    
     –
    

    
     Product Manager
Dominic Bignall
Product Manager

    
     Radek Zajíc
    

    
     –
    

    
     CDN Team Lead
Radek Zajíc
CDN Team Lead

Proč-aktivisti 

Věříme ve svobodu a odpovědnost


    
     Pavel Bureš
    

    
     –
    

    
     Head of Backend
Pavel Bureš
Head of Backend

Proč je naše zásadní otázka

Jednou z vlastností, kterých si nejvíce ceníme, je zvědavost. Neustále se ptáme, proč děláme to, co děláme, proč pracujeme s touto technologií a ne s jinou atd. Všechny projektové briefy obsahují odpověď na otázku "proč?" jako dodatek a někdy je to jediný brief. Jakmile víte, proč něco musíte udělat, co je toho příčinou, jak to zapadá do kontextu, je pro vás mnohem snazší definovat cíl a rozhodnout, jak se k němu dostat.

Na nedávné celofiremní akci "Zeptejte se mě na cokoli" náš technický ředitel jako obvykle vyzval všechny, aby se zeptali na cokoli, co chtějí vědět. Otázky nebyly vždy nejjednodušší, ale vedení v Showmaxu se nebojí předávat informace ve správný čas a reagovat otevřeně na jakékoli dotazy.

Za čím si stojíme 

Freedom and responsibility 

Customer comes first (CCF rule)

Progress beats perfection.

Work with purpose, understand the “why?”.

Trust and help each other succeed.

We support and take care of each other.

Move fast & do things your way for Showmax’s best interest.

Embrace your failure and learn from it.

There are no stupid questions.

Be curious and keep learning.

V rovnováze mezi světy

Společnost Showmax není ani začínající firma, ani velká korporace. Je to něco mezi tím - to nejlepší z obou světů. Díky tomu, že za námi stojí společnost MultiChoice, si můžeme dovolit být ambiciózní v našich plánech na vybudování a udržení nejlepší streamovací platformy v Africe. Můžeme dát našim lidem jistotu, že nebudeme muset měnit strategie nebo snižovat stavy při každém náznaku turbulencí. Na druhou stranu jsme si však ze světa start-upů zachovali agilitu, rychlost, poctivou a otevřenou atmosféru, autonomii a důraz na osobní odpovědnost.


    
     Markéta Řezáčová
    

    
     –
    

    
     Talent Acquisition Manager
Markéta Řezáčová
Talent Acquisition Manager

S flexibilní pracovní dobou se už v Čechách setkáte v mnoha firmách. Ale bývá to často jen populární heslo. Mluví se o tom, ale reálně prosedíte den na mítincích a svou pracovní dobu moc neovlivníte. V Showmaxu je myslím rovnováha mezi prací a volným časem nastavena dobře.

Markéta Řezáčová, Talent Acquisition Manager

    
     Jan Panáček
    

    
     –
    

    
     Data Analytics Team Leader
Jan Panáček
Data Analytics Team Leader

Udemy, O’Reilly a  kurzy vaření

Nejde o to, kolik se toho můžete naučit, ale kolik se toho chcete naučit. Ve chvíli, kdy se rozhodnete, že se pustíte do učení něčeho nového, ujistěte se, že vedle vás stojí někdo, kdo vám pomůže jako mentor. V Showmaxu je styl komunikace tak otevřený, že stačí položit otázku a dostanete odpověď - někdo bude mít znalosti, které vy nemáte, a díky Slacku dostanete odpověď velmi rychle. Vzdělávání je v Showmaxu prioritou. Jsme přesvědčeni a neustále se nám to v každodenní praxi potvrzuje, že vzdělávání je klíčem k vynikajícím týmům.

A když na to přijde kromě technologických vzdělávacích platforem můžete absolvovat třeba i kurz vaření, a to se může někdy hodit. 

My day, your day

Je to jedna ze vzdělávacích aktivit, které jsme nedávno zavedli, protože chceme lidi povzbudit k inovacím a k tomu, aby neustále přicházeli s nápady, jak zlepšit produkt - nebo cokoli jiného v Showmaxu. Pokud máte nějaký nápad a máte pocit, že by byl užitečný a chtěli byste ho prozkoumat, stačí si udělat ticket, zdůvodnit ho a vzít si jej. Nezřídka se stane, že se vaše vylepšení objeví na produkci a stane se součástí aplikace. Je velmi potěšující vidět, že dobré nápady se nezahazují a v okamžiku, kdy vytvoříte prototyp, který má smysl, posouváte jej k tomu, aby se stal oficiální součástí aplikace. Tímto způsobem jsou všichni povzbuzováni k dalším nápadům a inovacím - a to je důvod, proč se neustále zlepšujeme na všech úrovních.


    
     Jakub Brož
    

    
     –
    

    
     Software Engineer
Jakub Brož
Software Engineer

Jak to probíhá u nás v Back-end týmu

V Showmaxu chceme motivovat lidi, aby se při práci dále učili a takhle na to jdeme například v Back-end týmu. Pořádáme například týdenní knižní klub, kde diskutujeme o konkrétní knize, která souvisí s naší prací. Naposledy jsme četli knihu "Site Reliability" od společnosti Google. Vybereme si dvě kapitoly, někdo je přečte a přednese, navrhne a vede diskusi. Jakmile dokončíme každou knihu, hlasujeme o tom, jaká bude další.

Dalším příkladem možnosti společného učení je iniciativa BE (jako back-end) Awesome. Pokud si přečtete článek, o kterém si myslíte, že všechny zaujme, uděláte pro nás prezentaci a vysvětlíte, co se vám na něm líbilo. To se děje každé dva týdny a funguje to skvěle.


    
     Alina Sedach
    

    
     –
    

    
     Software Engineer
Alina Sedach
Software Engineer

Showmax offsites