PurposeFly

PurposeFly je technologickým startupem, který má za cíl vytvářet jednoduché online nástroje, které pomáhají týmům v malých a středně velkých firmách spolupracovat férově, odpovědně a s respektem. Firma vznikla z prvotního nápadu, kterým byl online nástroj “Find three buddies”, který skrze jednoduchý dotazník odhaloval neformální vazby v týmech. Nápad vznikl na základě potřeb vývojářské společnosti Top Monks, jejíž firemní kultura stojí na svobodě a spolupráci. Ve svobodné kultuře je hodně důležité, aby lidé, kteří v ní pracují, dělali nejen to, co je baví, ale to k čemu mají předpoklady a v čem jsou silní. Nástroje, které v PurposeFly vznikají, pomáhají v odhalování silných stránek jednotlivců a individualit v kolektivu. PurposeFly je dnes, díky své jednoduchosti a unikátnímu zaměření přímo na lidi a jejich vazby, čím dál více etablovaným produktem na českém HR trhu a má ambici působit globálně.

PurposeFly
PurposeFly
PurposeFly
PurposeFly
PurposeFly
PurposeFly

Rebelové Frank, Angie & Ingrid

Nahrazujeme staré a nefunkční novým a progresivním. Vytváříme nástroje, které lidem pomáhají odspodu. Pracujeme na tom, aby práce s lidmi uvnitř firem byla férová. Vykreslujeme neformální vazby v týmech a dáváme lidem prostor, aby ukázali, v čem jsou dobří. Firemní HR oddělení často netuší, jaký je realný vliv, schopnosti a potenciál vlastních lidí. Tento skrytý potenciál často zůstavá zbytečně nevyužitý. Proto posouváme zpětnou vazbu na novou úroveň a otevíráme nová rozvojová témata.

Máme vizi a jasný záměr. Víme, co chceme dělat a proč. Máme tým lidí, který je na stejné frekvenci a který náš produkt přivedl dohromady. Za všech okolností se díváme na lidi optikou respektu. Vnímáme lidi jako samostatné individuality s vlastním názorem.

Seznamte se s Frankem, Angie a Ingrid - Frank vám ukáže, kdo ve vaší firmě diriguje orchestr, kdo hraje první housle nebo se veze. Angie ukazuje, kdo svítí a nebo kdo má zhasnuto, je tedy offline a váš požadavek nevyřídí. Poslední z rodiny je Ingrid. Chce mít ve věcech pořádek, takže vám srovná myšlenky do latě.

Přišel jsem do PurposeFly řešit čistě marketing. Pak na mě spadl obchod, pak mě kluci zatáhli do produktu, a pak me začali tahat do produktu ještě víc. Takže dělám všechno kolem produktu, co dává smysl. Od té doby, co jsem tady, jsem se fakt nenudil.

Ctibor Machala, Marketing & Sales & Product Development

    
     Jiří Fabián
    

    
     –
    

    
     Co-Founder
Jiří Fabián
Co-Founder
PurposeFly
PurposeFly

Co tady najdeš, když k nám přijdeš?

FUTURE OF WORK

Děláme věci s potenciálem. Díváme se do budoucna, jak se bude vyvíjet pracovní trh a možnosti spolupráce - wisephora.cz

FEED IT BACK

Když uděláš nějakou botu, řekneme ti to. Když jí uděláme my, budeme rádi, když nám to taky řekneš. Nic mezi tím, rozhodně žádná politika!

INTELLIGENCE

Máme už něco za sebou. Lidi u nás mají 15+ roků zkušeností a v tom, co dělají, jsou špička. Můžeš se od nich učit, ale nečekej, že tě tady někdo bude tahat za ručičku.

MEET ANNIE

Anička je naše podpora a inspirace. Testuje, vede projekty a posouvá věci dopředu. A umí nějakou záhadou prudit s respektem.

FAIR CULTURE - 3N

Nikomu nic neber! Respekt mezi lidmi má být absolutní, jinak je to jen prázdné slovo. Nesoudíme, hledíme si svého.

SPACE

Najdeš u nás prostor k vlastní realizaci a pilování toho, co umíš. Můžeš se věnovat tomu, co ti jde a nedělat to, co dělat nechceš.

TOP MONKS

Nemůžeme zapomenout na naší mateřskou firmu, kde mnoho z nás ještě na pár projektech pracuje. Top Monks se zabývají zakázkovým vývojem a dnes čím dál tím víc stavěním vlastních startupů, z nichž jeden je PurposeFly. V dílně Top Monks se zrodil například projekt techloop.io.

MORE THEN THREE BUDDIES

"Find three buddies" se jmenovala naše první integrace Franka. Hledali jsme vazby mezi lidmi a interními mikro týmy. V PurposeFly ti můžeme garantovat to, že tady najdeš víc jak tři kamarády.

TECHNOIDS

Věříme v technologie. Nejsme nerdi, kteří by jim slepě podléhali, ale věříme, že budou hrát absolutní roli v našich životech, způsobu práce, komunikaci atd. Byznys dvacátého století nás absolutně nebaví. Nerespektujeme formalizovaná prostředí, kde jsou lidé nastavení jen na materiální výkon. Chceme


    
     Ctibor Machala
    

    
     –
    

    
     Marketing & Sales, Partner
Ctibor Machala
Marketing & Sales, Partner
PurposeFly
PurposeFly

    
     Anička Kovácsová
    

    
     –
    

    
     Project management
Anička Kovácsová
Project management
PurposeFly
PurposeFly

PurposeFly

Jsme zašití na Spořilově mezi paneláky. Zvenku máme klasickou kostku, kterých na sídlištích najdete stovky, ale uvnitř najdete prostor, který jsme si upravili podle svého. Pořádně vybavenou kuchyň, relaxy, meetingovky a prostor, kam se můžeme rozšiřovat. Jo a nestojí to majlant.

Purpose & Fly

Smysl mouchy? Najdi svůj smysl a rozleť se. Známe účel toho, co děláme a nemusíme nudou zabíjet mouchy. Pokud vidíte smysl v tom, co děláte, je to jako výhra v loterii. Zajímáte se o to. Baví vás to. Přemýšlíte nad tím neustále. Není to práce od 9 do 17. Vytváříme produkty a služby, ve kterých vidíme smysl, o kterých si myslíme, že mají dopad a můžou změnit někomu život v práci. Naše víra v to, co děláme, vychází z naší zkušenosti. To, co děláme, testujeme na sobě a zjišťujeme, že nám samotným to při práci pomáhá.

Software development je multidisciplinární odvětví. Není to exaktní obor. Designujeme, stavíme, řešíme, chybujeme, bouráme, komunikujeme, přesvědčujeme a testujeme. Každý dle svých možností a pocitů. Pro pomoc ostatním lidem

Jan Kopřiva, vývojář

Filovy kloboučky

Nemáme, žádné formální role. Když se objeví něco, co je potřeba udělat, uděláme to. Filemon tomu říká “kloboučky”, když je potřeba testovat nasadíme si klobouček s nálepkou tester a jdeme testovat. Je to rychlé a efektivní. Někomu se může zdát, že jsme takové "Holky pro všechno". Jsme a vůbec nám to nevadí.

Sdílení povinností a úkolů pro nás znamená spolupráci. Jsme všichni byznys developeři toho, co děláme, a je jedno, jestli někdo dělá marketing, někdo testuje a někdo kóduje frontend. V kuchyňce uklízíme všichni stejně. Úspěch je výsledkem společné tvorby nás všech.

PurposeFly
PurposeFly

Když tomu věříš! Tak to dělej.

Rodiče nám vtloukali do hlavy, že máme dělat to, co náš život udělá "úspěšným". Definice úspěchu našich rodičů se však podstatně liší od toho, jak úspěch vnímáme my. Pro nás to není to, co nás zabezpečí a dá nám jistotu. Chceme být spokojeni s tím, co děláme, chceme hledat, co nás baví a dělat, co nám davá smysl. Našim rodičům bylo jedno, jestli jako právníci nebo ekonomové budeme šťastní. Nám to jedno není. Naštěstí s našimi rodiči nepracujeme, ale máme kolem sebe lidi, kterým je jedno, kdo jsme a co jsme studovali, důležité je, co nás baví dělat, a jak dobře to umíme. Věříme našemu záměru, baví nás produkty, které tvoříme, a jsme přesvědčeni, že když děláme, co chceme dělat a ne to, co musíme dělat, funguje vše mnohem lépe.

PurposeFly
PurposeFly
PurposeFly
PurposeFly

Hoříme jak zápalný flašky

Někdo u nás běhá, někdo vášnivě miluje kafe, někdo dělá taichi. Vášeň vašim koníčkům dodává energii a stejné je to s prací. Jsme zapálení do toho, co tady děláme. Určitě jste zažili, že přijdete do projektu, kde není energie, kde je produkt "chcíplý" a vývoj se netočí, i když byste měli nadšení, tak ho neroztočíte.

My se točíme jak ruské kolo na tripu. Každý jsme jiný, všichni nějak ulítlí, díky tomu máme obrovskou diverzitu názorů. Máme stejný světonázor - baví nás disrupce starého a samorozvíjející se organismy. Svoboda, respekt, odpovědnost - kdo s tím nesouzní, toho nebereme!

PurposeFly
PurposeFly
PurposeFly
PurposeFly

Momentálně nejsou otevřeny žádné pozice.