Probinex

Probinex usilovně pracuje na revoluci ve finančním světě. Cílem je vytvoření moderní digitální burzy propojující finanční trhy s výhodami trhu kryptoměn. Za Probinexem nestojí velcí investoři, vše je stavěné postupně na dlouholetém know-how aktérů a fungujících i ověřených obchodních strategiích. Ve finančním světě často rozhodují jen výsledky, ale v Probinexu si vedle dobrých výsledků zakládají i na principech, díky kterým se zakladatelé dali dohromady. A těmi jsou férovost, transparentnost, partnerství a zdravé sebevědomí. Probinex je ještě ve fázi startupu, kdy si hodně věcí sedá a vzniká první struktura, na které se bude postupně stavět jejich globální byznys. Během pár let se chtějí etablovat na celosvětovém trhu a stát se respektovaným hráčem ve fintech světě. A nabízejí tak příležitost se na růstu podílet. 

Nabídka příležitostí

Proč nezměnit finanční svět k lepšímu?

Trh kryptoměn a tradiční finanční trh sice patří do stejné kategorie, ale jeden o druhém neví. Vzájemné obchodování komodit je pořád neskutečně složité. Přitom tokenizace by byla elegantním řešením. I když se říká, že burza nikdy nespí, tak ve skutečnosti žádná nefunguje 24/7. Naším hlavním cílem je postupně vybudovat digitální burzu, která přinese na finanční trhy principy a výhody obchodování kryptoměn. Burzu, která sjednotí spotové i derivátové trhy do jednoho a tím umožní vytvořit jednotný nepřetržitě fungující finanční trh. Chceme být mostem do světa kryptoměn pro běžné uživatele.

K burze povede ještě dlouhá cesta, na které musíme vyřešit hodně legislativních a technických otázek. V prosinci 2021 jsme dokončili první fázi projektu, když jsme vyprodali všech 550 mil. PBX tokenů, které byly určeny k prodeji. V lednu 2022 jsme překonali další milník, když jsme PBX token zalistovali na první decentralizovanou kryptoburzu. Díky funkčním obchodním strategiím se nám daří navyšovat kapitál získaný jeho prodejem a financovat tak vznik burzy a další rozvoj.


    
     Ivana Hansgutová
    

    
     –
    

    
     Assistant
Ivana Hansgutová
Assistant

Tady máš šanci vyrůst

Jedeme rychle, hodně rychle, protože za docela krátký čas potřebujeme postavit základy stabilní firmy. Jde nám všem o to, aby se to povedlo a dáváme do toho hodně energie. Je skvělé, že výsledky jsou v této fázi viditelné v podstatě hned. Ještě lepší je, že stavíme v neprobádaných vodách a není možnost od koho opisovat. To podstatné je, že když uděláme chybu, tak se nic neděje, upravíme kurz a jedeme dál. Z chyby se poučíme a díky tomu nejsme pod takovým tlakem. A také se nebojíme odvážných rozhodnutí. Nespornou výhodou Probinexu je, že se máš od koho učit. Zakladatelé jsou díky svým zkušenostem skvělými mentory, kteří nám pomáhají. Máme prostor a příležitost růst spolu s tím, jak roste firma, a stát se experty ve svých doménach.


    
     Adam Neuberger
    

    
     –
    

    
     Co-founder
Adam Neuberger
Co-founder

Podstatou je chtít do krypta proniknout

Musíš chtít a jít za tím, že fintechu a kryptu porozumíš. A být potom hladový. Nikdo se na tebe nebude dívat skrz prsty, když to pro tebe bude nové téma, ale jde o to, jestli se pro to umíš nadchnout. Podle pozice, na kterou přijdeš, vstřebáš během prvních dvou měsíců základy kryptoměn, tokenů a dalších nuancí našeho online fintech světa. Materiály máme zpracované skvěle. Máme vzdělávací texty, videa, podcasty a další materiály, ve kterých najdeš vše důležité. Stejně tak ti bude každý z nás k dispozici a už je jen na tobě, jak rychle se zapracuješ. My na sobě pracujeme neustále. Vzdělávání a seberozvoj je něco, co máme v DNA. Kryptosvět se posouvá extrémně rychle a my ho musíme neustále sledovat, abychom se mohli uplatnit na světové scéně. Musíš se zkrátka chtít učit!

Čtyři principy naší práce:

Férovost

Věříme, že férovost se vyplácí a platí to i naopak.

Sebevědomí

Věříme, že na to máme, i když víme, že to bude náročné.

Partnerství

Na nic si nehrajeme. Jsme upřímní a mluvíme pravdu za každých okolností.

Otevřenost

Transparentnost, sdílení zkušeností a myšlenek je součástí naší DNA.

Co platilo včera, dnes už platit nemusí

Je pro nás důležité dívat se do budoucnosti, protože k ní směřujeme mimo vytyčené cesty, ale prošlapáváme si vlastní a to vyžaduje dobrou intuici. Myslíme si, že v tuto chvíli jsou všichni v Probinexu víc nadšenci a partneři v tvorbě než zaměstnanci. Hodně věcí se nyní definuje. Hodně věcí si sedá a hledáme správné nastavení. Postupně budujeme první týmy a přemýšlíme nad tím, aby se v nich každý mohl specializovat na to, v čem je nejlepší. To znamená, že jsme v neustálých změnách a to vyžaduje od všech v Probinexu velkou flexibilitu, ale jinak to nejde. Hledáme u lidí schopnost přizpůsobit se a proaktivitu vytvořit si vlastní zadání. To, co ale na druhou stranu dostáváme, jsou velké možnosti seberealizace. Když máte od majitelů důvěru a volnost určit si v mnoha ohledech směr, je to velmi zábavné a naplňující. 


    
     Michaela Wolná
    

    
     –
    

    
     HR Business Partner
Michaela Wolná
HR Business Partner

Rozhodně tu je na čem stavět!

Probinex nevznikl na zelené louce, ale jeho základy jsou postavené na know-how našich zakladatelů. Adam Neuberger, který vede obchod a který je výraznou osobností české krypto scény, má hodně zkušeností a ví, do čeho se pustit nebo čemu se naopak vyhnout. Michal Baturko Olbert má za sebou víc než 15 let v marketingovém a e-commerce světě. Své know-how s námi sdílí a záleží mu na tom, aby každý u nás v marketingu rostl a dělali jsme to dobře. Náš trading tým má za sebou pět let, ve kterých konzistentně dosahuje kladných výsledků a je respektovaný ve finančním světě. I když jsme mladá firma, máme rozhodně na čem stavět. 


    
     Michal Baturko Olbert
    

    
     –
    

    
     Co-founder
Michal Baturko Olbert
Co-founder

Máš nápad? Přijď a změn cokoliv

Věříme, že každý nejlíp ví, co potřebuje ke své práci a rozumí tomu, co dělá. Když budeš potřebovat něco jinak, než to doposud děláme, spoléháme na to, že se ozveš a nenecháš to tak, i když si tady jenom 14 dní. Nehrajeme si na hierarchii nebo na to, kdo je tady jak dlouho. Máme před sebou dlouhou cestu a do cíle dojdeme rychle jenom tehdy, když půjdeme všichni stejným směrem a budeme si pomáhat. Nápady, připomínky, podněty. To vše vítáme a díky tomu můžeme být rychlí. 

IN CRYPTO VERITAS

Skvělý mix osobností, názorů a přístupů

Náš tým je hodně rozmanitý. Přesto jsme našli společná témata a máme jednotný přístup. Najdeš mezi námi bývalého profesionálního fotbalistu, vystudovanou tanečnici, tlumočnici čínštiny, časté návštěvníky divadel nebo pub quizů, introvertní tradery a stejně tak extrovertní obchodníky. To, co nás rozhodně spojuje, je chuť do života. Nepotkáš tu pecivály, kteří by doma čekali na Godota. Naopak tu potkáš kolegy, kteří jsou velmi aktivní, mají hodně koníčků, zájmů a umí si ten život užít naplno. Je skvělý, že se tu nikdo nad nikoho nepovyšuje, nikdo nikomu nepodlejzá. Spíš si vzájemně pomáháme. Pokora a férovost u nás vyhrávají nad arogancí. Máme takové pravidlo, že problém se stane problémem, když se o něm nemluví. Proto rádi o všem mluvíme otevřeně a hned.

Víc hlav, víc ví!

Co je fakt jedinečné? Že většina z nás vnímá Probinex jako svoji firmu, díky tomu tu najdeš ten správný podnikatelský drive. Makáme, jedeme, soustředíme se, abychom dosahovali výsledků, a vždy se najde čas zastavit se a společně brainstormovat, protože to máme rádi. Vymýšlet nové přístupy, strategie, postupy. Dostaneme se u toho často do takového flow, že za sebe dokončujeme myšlenky. Diskuze a debata nás baví, protože víc hlav, víc ví, a my jsme tu už vymysleli společně spoustu skvělých věcí. 

Tým je prostě tým. A když perfektně šlape, má výsledky. 

Probinex Brno a Praha

V brněnském AZ toweru aktuálně obýváme dvě patra. Cítíme, že za chvilku přibude patro další. Sedíme v prostorných kancelářích po 4-5 lidech. Jsme veselé kopa, ale v kancelářích máme raději klid. Rádi se na práci soustředíme. Vše máme moderně a vkusně zařízené, abychom se u nás mohli potkávat s klienty. Z AZ toweru je to kousek do centra, na vlak a v podzemí máme dostatek parkovacích míst pro sebe i klienty. V Praze sídlíme v City Tower.

Momentálně nejsou otevřeny žádné pozice.