Outboxers

OUTBOXERS jsou realizátoři nápadů a podnikatelé, jejichž největší předností je praktičnost, nadhled, schopnost vcítit se do myšlení svých zákazníků a testovat myšlenky v reálném světě. Sledují trendy, jsou rychlí v exekutivě, mají drive a velký vhled do IT, designu a technologií. Chtějí přispět k větší podnikavosti ve firmách tím, že ukazují jiný pohled na produkty a služby. Během dvou let vyrostli ze dvou lidí na čtrnáct, rozšířili kanceláře a pustili se do stavění startupů od byznys plánu až po hiring správných lidí. Baví je realizace, výkon a finalizace nápadů, nebojí se vyhrnout si rukávy a jít do akce. Seznamte se s Outboxers.

Nabídka příležitostí 1

Outboxers
Outboxers

Od nápadu k firmě

Začínali jsme s ověřováním nápadů, ty špatné jsme eliminovali a u těch dobrých jsme zjistili, že ať jsou jakkoliv dobré, může je někdy zabít pomalá (nebo žádná) realizace. Proto jsme se rozhodli, že si vyhrneme rukávy a námi ověřené koncepty budeme realizovat.

Pro naše zákazníky rozvíjíme nápad až k realizaci a stavíme funkční firmy. Nejsme konzultanti, ale spolupodnikatelé, kteří přebírají iniciativu a s nápady našich klientů jdou na trh.

Vyznáváme maximální efektivitu, protože čas je nejdražší komoditou a dobré načasování tvoří rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem. Jsme tu od toho, abychom dodali něco víc, než jen názor. Nebaví nás si jen o nápadu povídat, ale vidět, jak se stává realitou. Dodáváme kontext, souvislosti, touhu objevovat a srdcovou realizaci, protože nápady, kterým dáváme zelenou, bereme jako svoje vlastní.

Uvědomili jsme si, že když chceme pověsit obraz, tak nestačí jen zatlouct hřebík. Nechtěli jsme jen radit, ale realně ty produkty dostat na trh. Pomáhat vybudovat tým a někam ten nápad posunout a zhmotnit jej. Tím jsme se posunuli v naší propozici, začali jsme hledat firmy, které jsou ochotné ověřený nápad stavět s námi. Pořád jsme hodně silní v ověřování, ale tím to nekončí. Realizace nás baví, protože teď naplňujeme tu podstatu, že jsme podnikatelé.

Michal Kardaš, Outboxer

Prostě nás to spolu baví

Je pro nás důležité, abychom si lidsky vyhovovali a byli více kamarádi než kolegové. Přeci jen Outboxers začali přátelstvím Dalibora a Michala, kterým se spolu dobře pracovalo, ale bylo jim dobře i mimo práci na pivu, protože mají podobné názory a životní hodnoty. Naším společným mindsetem je zvídavost. My se prostě nespokojíme s tím, že takhle to funguje tady na ulici, ale chceme jít za roh a ověřit si naše zjištění. Zvídavost hledáme i u našich kolegů, protože když se o svět kolem sebe zajímáte, tak máte i mimo práci spousty témat k rozhovoru a nikdy se s lidmi kolem vás nebudete nudit.

Žijeme tím, co děláme. Projektama jako takovýma. Cestama za poznáním, konference v zahraničí a tak. A žijeme firmou, která nám roste pod rukama. Další a další stoly, další a další lidi. A to nás baví.

Michal Kardaš, Outboxer
Outboxers
Outboxers

    
     Dalibor Pulkert
    

    
     –
    

    
     Outboxer
Dalibor Pulkert
Outboxer

    
     Michal Kardaš
    

    
     –
    

    
     Outboxer
Michal Kardaš
Outboxer

Jsme tahouni realizace

Bojujeme proti domněnkám a chceme dělat rukama. Dostat nápady ze zasedaček a lepících lístečků do reálné podoby a testovat je v terénu rychle a efektivně, často rozhoduje o úspěchu. Jsme v exekuci rychlí, precizní a analytičtí. To je naše přidaná hodnota u zákazníka. Každá firma má své experty, své specialisty a lidi, co rozumí lépe než my danému odvětví, ale naše výhoda je, že máme zkušenosti s reálným podnikáním a dokážeme si dát dvě a dvě dohromady bez provozní slepoty, kterou často naši zákazníci trpí. Umíme vyběhat povolení k dovozu, pronajmout barák, vybrat tým a rozjet celý koncept na klíč. Naše přidaná hodnota je naše zapálení, a to, že ke každému projektu přistupujeme jako vlastnímu byznysu. 

Principy, kterými se řídíme

ZVÍDAVOST

Jsme zvídaví, nebojíme se hledat nové cesty a zkoušet nové přístupy.

WIN-WIN

Pracujeme tak, aby každá ze stran vyhrála.

SMYSLUPLNOST

Neděláme jen věci správně, ale děláme správné věci správně. Potřebujeme v tom, co děláme, vidět smysl.

RŮSTOVÝ MINDSET

Neustále se učíme a posouváme naše myšlení.

PODNIKÁNÍ

Podporujeme podnikavost. Neprodáváme ryby, ale učíme je chytat.

Odmítáme zakázky, které jsou sice inovativní, ale jsou jen na vytěžení peněz ze zákazníků. Takové projekty dělat nechceme. Hledáme projekty, kde odchází spokojený i koncový uživatel i náš klient.

Dalibor Pulkert, Outboxer

Out-boxing by Muhammad Ali

Chtěli jsme se jmenovat jako rocková kapela. Zároveň do názvu dostat to, co děláme. Pomáháme myšlení “out of the box” a taky stavíme pro korporace firmy, které vznikají mimo jejich krabici. Nakonec jsme zjistili, že prvním outboxerem byl Muhammad Ali, jeden z nejúspěšnějších sportovců všech dob. Nevynikal silou, ale jiným myšlením. Dokázal mít dlouhodobou strategii, předvídal kroky svého soupeře a ovlivňoval psychologicky vývoj zápasu. Měl jasný plán, se kterým šel do ringu, pracoval na sobě a pracoval skvěle s motivací. Věděl, že musí jít za hranice běžného uvažování a testoval své limity. Věděl, kdy má zaútočit a svého protivníka si postupně připravoval na porážku. Při boxu přemýšlel “out of the box”.

My děláme to samé. Jdeme na samou hranici a natahujeme strunu. 

Outboxers
Outboxers

Rituál Kaizenu

Náš mindset je v růstu myšlení, neustálého zlepšování, zkoumání, jak ty věci udělat lépe. Každý projekt analyzujeme a přemýšlíme, kde se můžeme posunout. Lidem dáváme neomezené možnosti ke vzdělávání. Chceš jít na workshop, tak jdi. Chceš jet na konferenci do Amsterdamu, tak jeď. Uvědomujeme si, že, abychom mohli zlepšovat svět kolem nás, musíme zlepšovat sami sebe. Zajímáme se o to, co se kolem nás děje. Kam se vyvíjí služby, kam se posouvají produkty. Naše kultura stojí na tom, že se zlepšujeme a vzděláváme. I když uděláme projekt perfektně, tak si sedneme a povídáme si o tom, co jsme mohli udělat ještě lépe. 

Vytváříme prostor pro realizaci

Jsme ti, kteří našim zákazníkům pomáhají hledat ty správné příležitosti a zároveň jsme ti, kteří příležitosti vytvářejí. Synergiemi, myšlením out of the box a neustálým hledáním nových přístupů. Pracujeme na tom, abychom příležitostem dávali prostor. Když jsme potřebovali zpětnou vazbu od startupů v Evropě, tak jsme je začali sami kontaktovat. Jeli jsme za nimi na konference a ověřovali si nápady v terénu i za hranicemi Česka. Jsme aktivní. Nečekáme, až se něco objeví, ale vytváříme prostor, kde můžou nápady vznikat a růst. Sami vymýšlíme a testujeme své vlastní nápady. Dlouhodobě chceme stavět svoje vlastní startupy. Ověřili jsme si naše místo na trhu a teď rozšiřujeme své pole působnosti od konceptů k exekuci a baví nás to pekelně. Hledáme k sobě lidi, kteří věří, že postavit úspěšný byznys, je z 95% o exekuci. Pokud si o věcech rád povídáš a realizaci svěřuješ jiným, nejsme pro sebe ti praví.

Jakub Pogran, Outboxer
Jakub Pogran, Outboxer

Retrospektivy

Davám feedback, dostávám feedback. Hodně se bavíme o tom, co jsme udělali, jak jsme to zvládli, co jsme se naučili. Jedním z principů je “learning by doing”. Učíme se z toho, co se nám povedlo i nepovedlo. Ale abychom se mohli učit, potřebujeme se stále bavit o tom, co děláme a jak. Proto si děláme každý měsíc retrospektivy s celým týmem. Navíc stále o sobě víme. Víme, jak se kdo ve firmě cítí, co mu jde a co mu nejde, a můžeme mu pomoci se zlepšovat.

Vize Outboxers - rozvinout středoevropskou podnikatelskou kulturu. Možná celosvětovou. Moje osobní vize ve firmě - pomoci jim v tom. Jak? Úplně jasno nemám, ale dlouhodobě mě láká být blízko technologiím. Mám vedle firmu na robotizaci, tak věřím, že se to propojí.

Jakub Pogran, Outboxer

Outboxers

Najdeš nás na břehu Vltavy v Holešovicích. Je to klidné místo k přemýšlení se spoustou možností, kam zajít po práci na pivo.

Outboxers
Outboxers
Outboxers
Outboxers