Outboxers

Zákazníkům pomáhají dělat správné věci správně. Ukazují, jak chápat kontext, ověřit funkčnost nápadů a ty špatné dostatečně rychle zabít. Cíleně tím vytvářejí prostor pro smysluplné věci. Jsou inovátoři, jejichž největší předností je praktičnost, nadhled a schopnost vcítit se do myšlení svých zákazníků a v reálném světě testovat myšlenky a koncepty. Sledují trendy, jsou rychlí v exekutivě, mají drive a velký vhled do IT, designu a technologií. Chtějí přispět k větší podnikavosti ve firmách tím, že ukazují jiný pohled na produkty a služby. Během jednoho roku vyrostli ze dvou lidí na devět, rozšiřují kanceláře a plánují expanzi na další trhy. Seznamte se s Outboxers.

Nabídka příležitostí 5

Outboxers
Outboxers
Outboxers
Outboxers
Outboxers
Outboxers

Zabijáci špatných nápadů

Zabíjíme špatné nápady, aby zbylo dost času a prostředků na ty dobré. Život je krátký na to, abychom pracovali na něčem, co nedává úplně smysl. 

Je jedno, jak moc jste do svého nápadu zamilovaní. Pokud svůj nápad neotestujete, tak nikdy nevíte. My se řídíme daty a výzkumem. Hledáme smysl a ověřujeme si potenciál. Rozhodně nejsme konzultanti, ale exekutivci, kteří s nápady našich klientů půjdou do ulic. Vyznáváme maximální efektivitu, protože čas je nejdražší komoditou a dobré načasování tvoří rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem. Víme, jak moc se lze zamilovat do špatného nápadu, a proto přinášíme nadhled a nepodléháme emocím. Jsme tu od toho, abychom dodali něco víc, než jen názor. Dodáváme kontext, souvislosti a touhu objevovat.


    
     Dalibor Pulkert
    

    
     –
    

    
     Outboxer
Dalibor Pulkert
Outboxer
Outboxers
Outboxers

Prostě nás to spolu baví

Je pro nás důležité, abychom si lidsky vyhovovali a byli více kamarádi než kolegové. Přeci jen Outboxers začali přátelstvím Dalibora a Michala, kterým se spolu dobře pracovalo, ale bylo jim dobře i mimo práci na pivu, protože mají podobné názory a životní hodnoty. Naším společným mindsetem je zvídavost. My se prostě nespokojíme s tím, že takhle to funguje tady na ulici, ale chceme jít za roh a ověřit si naše zjištění. Zvídavost hledáme i u našich kolegů, protože když se o svět kolem sebe zajímáte, tak máte i mimo práci spousty témat k rozhovoru a nikdy se s lidmi kolem vás nebudete nudit.

Žijeme tím, co děláme. Projektama jako takovýma. Cestama za poznáním, konference v zahraničí a tak. A žijeme firmou, která nám roste pod rukama. Další a další stoly, další a další lidi. A to nás baví.

Michal Kardaš, Outboxer

Jó šlofíček, to musí být...

Outboxers
Outboxers
Outboxers
Outboxers

    
     Michal Kardaš
    

    
     –
    

    
     Outboxer
Michal Kardaš
Outboxer
Outboxers
Outboxers

Nejsme konzultanti

Bojujeme proti domněnkám a chceme dělat rukama. Dostat nápady ze zasedaček a lepících lístečků do reálné podoby a testovat je v terénu. Nejsme zvyklí si zbytečně povídat, raději si vyhrneme rukávy a jdeme tvořit. Chceme být v exekuci rychlí, precizní a analytičtí. To je naše přidaná hodnota u zákazníka. Každá firma má své experty, své specialisty a lidi, co rozumí lépe než my danému odvětví. Naše výhoda je, že jsme univerzálové, rozumíme IT a UX a dokážeme si dát dvě a dvě dohromady bez provozní slepoty, kterou často naši zákazníci trpí. Naším ideálním zákazníkem je uvědomělý byznys lídr, který chápe, že musí pravidelně vyskakovat z krabice, ve které “sedí”.

Principy, kterými se řídíme

ZVÍDAVOST

Jsme zvídaví, nebojíme se hledat nové cesty a zkoušet nové přístupy.

WIN-WIN

Pracujeme tak, aby každá ze stran vyhrála.

SMYSLUPLNOST

Neděláme jen věci správně, ale děláme správné věci správně. Potřebujeme v tom, co děláme, vidět smysl.

RŮSTOVÝ MINDSET

Neustále se učíme a posouváme naše myšlení.

PODNIKÁNÍ

Podporujeme podnikavost. Neprodáváme ryby, ale učíme je chytat.

Odmítáme zakázky, které jsou sice inovativní, ale jsou jen na vytěžení peněz ze zákazníků. Takové projekty dělat nechceme. Hledáme projekty, kde odchází spokojený i koncový uživatel i náš klient.

Dalibor Pulkert, Outboxer

Out-boxing by Muhammad Ali

Chtěli jsme se jmenovat jako rocková kapela. Zároveň do názvu dostat to, co děláme. Pomáháme myšlení “out of the box”. Nakonec jsme zjistili, že prvním outboxerem byl Muhammad Ali, jeden z nejúspěšnějších sportovců všech dob. Nevynikal silou, nevynikal rychlostí, ale jiným myšlením. Dokázal mít dlouhodobou strategii, předvídal kroky svého soupeře a ovlivňoval psychologicky vývoj zápasu. Měl jasný plán, se kterým šel do ringu, pracoval na sobě a pracoval skvěle s motivací. Věděl, že musí jít za hranice běžného uvažování a testoval své limity. Skvěle využíval své slabé stránky, které následně proměňoval ve výhodu. Věděl, kdy má zaútočit a svého protivníka si postupně připravoval na porážku. Při boxu přemýšlel “out of the box”.

My děláme to samé. Jdeme na samou hranici a posouváme limity našich zákazníků. 

Outboxers
Outboxers
Outboxers
Outboxers
Outboxers
Outboxers

Rituál Kaizenu

Náš mindset je v růstu myšlení, neustálého zlepšování, zkoumání, jak ty věci udělat lépe. Každý projekt analyzujeme a přemýšlíme, kde se můžeme posunout. Lidem dáváme neomezené možnosti ke vzdělávání. Chceš jít na workshop, tak jdi. Chceš jet na konferenci do Amsterdamu, tak jeď. Uvědomujeme si, že, abychom mohli zlepšovat svět kolem nás, musíme zlepšovat sami sebe. Zajímáme se o to, co se kolem nás děje. Kam se vyvíjí služby, kam se posouvají produkty. Naše kultura stojí na tom, že se zlepšujeme a vzděláváme. I když uděláme projekt perfektně, tak si sedneme a povídáme si o tom, co jsme mohli udělat ještě lépe. 

Hele příležitost

Jsme ti, kteří našim zákazníkům pomáhají hledat ty správné příležitosti a zároveň jsme ti, kteří příležitosti vytvářejí. Synergiemi, myšlením out of the box a neustálým hledáním nových přístupů. Pracujeme na tom, abychom příležitostem dávali prostor. Když jsme potřebovali zpětnou vazbu od startupů v Evropě, tak jsme je začali sami kontaktovat a psát jim. Jeli jsme za nimi na konference a ověřovali si nápady v terénu i za hranicemi Česka. Jsme aktivní. Nečekáme, až se něco objeví, ale vytváříme prostor, kde můžou nápady vznikat a růst. Sami vymýšlíme a testujeme své vlastní nápady. Dlouhodobě chceme stát na dvou nohách - projektové a produktové.


    
     Kateřina Přibilová
    

    
     –
    

    
     Outboxer
Kateřina Přibilová
Outboxer
Outboxers
Outboxers

Retrospektivy

Davám feedback, dostávám feedback. Hodně se bavíme o tom, co jsme udělali, jak jsme to zvládli, co jsme se naučili. Jedním z principů je “learning by doing”. Učíme se z toho, co se nám povedlo i nepovedlo. Ale abychom se mohli učit, potřebujeme se stále bavit o tom, co děláme a jak. Proto si děláme každý měsíc retrospektivy s celým týmem. Navíc stále o sobě víme. Víme, jak se kdo ve firmě cítí, co mu jde a co mu nejde, a můžeme mu pomoci se zlepšovat.

Vize Outboxers - rozvinout středoevropskou podnikatelskou kulturu. Možná celosvětovou. Moje osobní vize ve firmě - pomoci jim v tom. Jak? Uplně jasno nemám, ale dlouhodobě mě láká, být blízko technologiím. Mám vedle firmu na robotizaci, tak věřím, že se to propojí.

Jakub Porgan, Outboxer

Outboxers

Najdeš nás na břehu Vltavy v Holešovicích, kde za chvíli budeme rozšiřovat naši kancelář. Klidné místo k přemýšlení se spoustou možností, kam zajít po práci na pivo.

Outboxers
Outboxers
Outboxers
Outboxers
Outboxers
Outboxers

Vím, že ta firma má budoucnost. Líbi se mi, že Michal s Daliborem stojí stále nohama na zemi, neženou se jen za penězma. Vědí, že potřebují zabezpečit základy, a pak postupně rozvíjet plány. Není to ale tak, že by se řeklo, že teď musíme dva roky jen tvrdě dřít a zábava bude až pak. Bavíme se u toho už teď.

Kateřina Přibilová, Outboxer

Mám obrovskou volnost. Co je paradoxní, jak mě nikdo nekontroluje, tak pracuju lépe. Mám kolem sebe lidi, kteří mě podpoří a podrží. Když má někdo nějakej nápad, nemusí se bát ho říct. Když je to blbost, všichni se tomu zasmějeme a jedeme dál. Všichni jsou tady nekonfliktní a pozitivní.

Elisabeth Ben Thabetová, Outboxer
Outboxers
Outboxers
Outboxers
Outboxers