OpenOne

OpenOne je svobodnou firmou založenou na radosti z práce, respektu, přátelství, udržitelných principech a společných cílech. OpenOne vytváří pro velké společnosti a jejich call centra speciální software, který jim pomáhá v různých částech zákaznického centra zvyšovat efektivitu, vylepšovat péči o klienta a optimalizovat provoz. Call centrům lidé z OpenOne dodávají nejenom softwarová řešení, ale předávají jim i své osobní zkušenosti z řízení provozu kontaktních center rozšířené o zkušenosti nabyté v průběhu desetiletého působení na trhu specializovaného poradenství.

Nabídka příležitostí 1

OpenOne
OpenOne
OpenOne
OpenOne
OpenOne
OpenOne
OpenOne
OpenOne

Vítejte ve svobodné IT firmě!

Říkáme, že jsme "svobodně spolupracující" firmou. Jsme tady, protože chceme pracovat na produktech, které nám dávají smysl a víme, proč je děláme. Zpětná vazba od zákazníků je skvělým ohodnocením naší práce. Nemáme hierarchii, nikdo neřeší, kdo je majitel a kdo zaměstnanec. Rozvíjíme prostředí, ve kterém si navzájem věříme. Kde každý dělá to nejlepší, co dovede a věří, že ten druhý vedle něj to má stejně a udělá také to nejlepší v zájmu celého týmu. Podporujeme u nás každého, aby našel a rozvíjel svůj talent.

Zajímáme se jeden o druhého, známe své děti, manželky, přítelkyně nebo naše koníčky a zájmy v osobním životě.


    
     Michal Jehlář
    

    
     –
    

    
     Vývojář
Michal Jehlář
Vývojář
OpenOne
OpenOne

Vzájemně si nasloucháme

Vzájemně si nasloucháme a diskutujeme společně nejen naše projekty, výlety s rodinami, ale i výši bonusů nebo dokonce i našich platů. Každého z firmy jsme požádali, aby řekl, jaký chce mít plat, aby naplnil své životní potřeby, a u všech bylo jejich přání vyslyšeno. Zajímavé bylo, že nám mzdy vzrostly jen o 20 % a dokonce se našli lidé, kteří žádné navýšení nechtěli. To nás utvrdilo v tom, že jdeme správnou cestou a práce u nás není jen o vydělávání peněz na život mimo firmu. Za takové prohlášení se ale neschováváme a chápeme, že plat je pro lidi důležitý. Sice u nás nedostanete srovnatelný plat jako v globální korporaci, ale budeme se s vámi bavit o tom, jaké jsou vaše potřeby a jak je můžeme naplnit.

Dělej svoji práci, jak chceš, jen u toho přemýšlej

Práce je pro nás život. Nechodíme na osm hodin do kanceláře a nekoukáme na hodinky ani netrpělivě nevyhlížíme víkend. Můžeme pracovat odkudkoliv a kdykoliv tak, aby nám to vyhovovalo a práce nás bavila. Jde o to pracovat pro celek, mít odpovědnost k ostatním v týmu a jejich úkolům. Jsme dospělí a nikdo nám nemusí říkat, co a jak máme dělat. Vybíráme si i to, na čem a s kým budeme pracovat. Uvědomujeme si, že vytváříme hodnotu pro naše zákazníky a tím i pro sebe uvnitř firmy. A proto naším hlavním heslem při spolupráci je: "Dělej si práci, kde chceš a jak chceš, ale nesmíš v práci nikoho jiného zdržovat!" Home office u nás není benefitem, ale úplně normálním standardem.

OpenOne
OpenOne

Firma jako otevřený “kmen”

Nejsme “normální” firma. Vytváříme něco jiného než "pachtění se" za výsledkem a ziskem. U nás je to o respektu k jednotlivci. Každý, kdo tu s námi pracuje, je slušný člověk a zaslouží si být pochopen a respektován. Nebude u nás dobře lidem, kteří nejsou týmovými hráči. Musíte mít rádi práci v týmu. Pak oceníte naši otevřenost.

Jednou za čtvrtletí máme kruhová setkání, kdy se sejde celý "kmen" a hodnotíme uplynulé čtvrtletí, naše společné výsledky a třeba i to, jestli a jak si rozdělit bonusy. Cílem je vytvořit opravdu bezstresové pracovní prostředí, pak naše výsledky budou ještě lepší. Překvapivě je to o těch nejobyčejnějších věcech.


    
     Pavel Tůma
    

    
     –
    

    
     Kuchař produktů
Pavel Tůma
Kuchař produktů
OpenOne
OpenOne

OpenOne Praha

Najdete nás v přístavu v Holešovicích. Prostor v budově jsme si upravili tak, aby nám tu bylo příjemně.

OpenOne
OpenOne
OpenOne
OpenOne

    
     Michal Zimola
    

    
     –
    

    
     Scrummaster a kouč vývojového týmu
Michal Zimola
Scrummaster a kouč vývojového týmu

„Za více než 16 let fungování můžeme říct, že jsme úspěšnou firmou. Někdy jsme byli více úspěšní, někdy méně. Měli jsme i namále, ale celkově jsme si nemohli nikdy stěžovat. Měli jsme hezká auta a peníze na účtech, ale překvapivě nám to nestačilo. Něco nám chybělo. To něco byla radost z práce. Naopak přebýval tlak a uspěchanost. Rozhodli jsme se to změnit. Zkusit postavit kmen, rodinu, kde se všichni cítíme bezpečně a rádi se sem vracíme.“

Michal Beránek, kmenový náčelník

Scrumem agilně k porozumění

Nasadili jsme agilní metodiku a překvapilo nás, jak nám to pomohlo zlepšit komunikaci v týmu a vzájemnou spolupráci. Umíme se více poslouchat, více si při práci rozumíme, jsme schopni lépe vnímat nápady kolegů, tím jsme si vytvořili bezpečné prostředí pro rozvoj.

Neomezený budget na rozvoj

Chceš jet na konferenci, která ti dává smysl, třeba do Londýna? Jeď, nemáme žádné omezení, protože víme, že každý chápe, co potřebuje k vlastnímu rozvoji. A můžeme si to dovolit i proto, že každý ví, jak na tom jako firma jsme a že třeba konference v Kalifornii je už zbytečným luxusem. Nechceme nikoho kontrolovat, protože víme, že každý je dospělý, samostatný a uvažuje selským rozumem.

Místo call center "cool centra"

Našimi zákazníky jsou firmy, které provozují velká call centra. Banky, mobilní operátoři, energetické firmy či pojišťovny. Všude tam, kam se obrací zákazníci a slyší “váš hovor může být monitorován”. Náš software pomáhá pracovníkům call center, aby jejich práce byla co možná nejsnazší, procesy nejjednodušší a práce v zákaznické aplikaci co nejintuitivnější. Co neumíme změnit jsou KPI’s operátorů nebo délku jejich pauzy. To je často dané firmou a managementem sídlícím třeba jinde v Evropě.

Rozhodli jsme se proto zajít ještě dál a pomoct firmám postavit takzvaná COOL CENTRA. Tedy prostředí, kde operátor není jen automatem k vyřízení hovoru, ale může mít svou práci rád a kde služba zákazníkovi nebude otrava, ale dobrá práce.

Třeba se nám společně podaří posunout call centra na novou úroveň.

OpenOne
OpenOne

„Když jsme začali se Scrumem, dal jsem zákaz přesčasů - buďme tak efektivní, abychom nemuseli pracovat přesčas a když tak jen z vlastní vůle. Samozřejmě i my občas sprintujeme, ale rozhodně chceme, aby to bylo ojedinělé.“

Milan Zimola, Scrummaster a kouč vývojového týmu
OpenOne
OpenOne

    
     David Kaisner
    

    
     –
    

    
     Vývojář
David Kaisner
Vývojář

22 lidí 32 dětí

Všichni bychom firmě krátkodobě obětovali svůj čas, ale dlouhodobě jsou přednější naše rodiny. Jsme firma plná rodičů. Máme dětský koutek, koutek s bio dobrotami a pravidelně pořádáme pro naše zákazníky tzv. Family day, kdy se potkáváme nejen s nimi, ale i s jejich rodinami. Letos jsme se rozhodli, že si ho uděláme jen pro nás a naše rodiny.

Jsme plnohodnotnou “rodinnou” firmou, ale ne ve smyslu firmy vlastněné či vedené rodinou, spíše firmy, ve které je lidem s rodinou dobře. Proč? Protože ví, že jejich rodičovství respektujeme a podporujeme ho.

OpenOne
OpenOne
OpenOne
OpenOne
OpenOne
OpenOne
OpenOne
OpenOne

    
     Michal Beránek
    

    
     –
    

    
     Kmenový náčelník
Michal Beránek
Kmenový náčelník

Čistota lidská i duševní

Lidé u nás nejsou kvůli penězům. Jsou tady kvůli domácí rodinné atmosféře. Vládne u nás psychická pohoda, bezpečí a chuť si pomáhat a spolupracovat. Když si chcete na víkend půjčit stan, nikam nevoláte, ale napřed se zeptáte kolegů v práci. Funguje to a je to jednodušší. Každý je u nás svým šéfem. Potkáváme se každé pondělí ráno v dobré náladě a společně sdílíme, co jsme zažili a v čem každý z nás “jede”. Jednou za měsíc společně sdílíme, co se kdo naučil a co ho zaujalo a mohlo by být zajímavé pro ostatní. Probíráme, co se nám povedlo a co nás čeká. Jezdíme spolu na společné výlety. V zimě na hory a v létě na vodu nebo kola. Každý může být v OpenOne jednoduše sám sebou. Jsme tu doma.

OpenOne
OpenOne

„Co mě napadne, když se řekne spolupráce s OpenOne? Jedním slovem – dokonalost. Jsou to profesionálové, kteří vědí co dělají a hlavně proč to dělají – pro svoje klienty. Pokud by spolupráce se všemi externími dodavateli byla taková jako s OpenOne, bylo by vše moc dokonalé. A čeho si na nich vážím? Lidského přístupu a snahy vždy pomoci. Přátelství.“

Lucie Doležalová, Vedoucí Call centra ve Wüstenrot Financial Group in CZ