NOARK Electric

Společnost NOARK Electric je celosvětová firma s globálním působením zabývající se vývojem, výrobou a distribucí elektrotechnických přístrojů a komponentů. Společnost je součástí nadnárodního koncernu s více než 25 tisíci zaměstnanci. Česká pobočka byla založená v roce 2011 a je regionálním centrem pro celou Evropu. Postupně se v režii České centrály otevřely další dvě pobočky v Rumunsku a Polsku a buduje se obchodní síť na Slovensku, Ukrajině a dalších zemích. Na okraji Prahy poměrně malý a kompaktní tým buduje postupně zákaznickou základnu po celé Evropě a díky vysoké kvalitě a vstřícnému přístupu se mu velmi daří. 

Nabídka příležitostí 5

Dobrý kafe, dobrý lidi a spousta příležitostí, kam se vydat!

Malý tým, co drží spolu

Jsme malá firma, kde se všichni znají a mají k sobě blízko. Nikdo si tady na nic nehraje, každý má svou práci, své úkoly a všichni si pomáháme. Práce máme tak akorát, někdy je práce hodně a není jí na koho delegovat. Klíčem k tomu to zvládnout je, že všichni se chceme na dobrém výsledku spolupodílet. A když tvůj task list bude přetejkat, tak tě někdo z nás vytáhne na kafe a zeptá se tě, s čím může pomoct. 

Je tu tým, který si spolu lidsky sednul a baví nás to.

Oceňuji tady ten kolektiv, člověk může být sebelepší odborník, ale důležité je, aby zapadla jeho persona. Ta atmosféra a přátelskost je pro mě ten důvod, proč se sem fakt těším.

Michal Růžička, Senior Product Manager

    
     Michal Růžička
    

    
     –
    

    
     Senior Product Manager
Michal Růžička
Senior Product Manager

Volnost, kterou oceníš

Jedna z věcí, která je tu opravdu jinak, je volnost a důvěra, kterou tu dostaneš. Ty sám si plánuješ svou práci, a jak dosáhneš výsledku, je na tobě. Nikdo nikoho neprudí, nekontroluje. Nenajdeš tu korporátní prudu, nenajdeš tady nějaké povyšování, každý tady máme své úkoly, které jsme se zavázali plnit jak nejlépe dovedeme. Jak výsledky doručíme, je na každém z nás. 

Pri pohovore sme sa rozprávali narovinu a dosť otvorene. A keď som po pohovore odchádzal, vedel som na čom som, čo môžem očakávať od pozície, a že ak by som sa sem dostal, dostanem sa do rodiny. A to boli pocity eufórie.

Marian Kováč, IT Specialist

Šance pro šikovné lidi 

Co je na NOARKu skvělé je to, že je tu mnoho příležitostí pro lidi, co se chtějí učit a nebojí se odpovědnosti. Rosteme organicky a nemáme ambice mít v Evropě obří týmy. Máme rádi skutečnost, že nejsme anonymní firma, ale máme prostor dělat věci podle sebe. Mnoho z nás v NOARKu v podstatě vyrostlo, začali jsme tady po škole a krok za krokem jsme se stávali profíky a díky tomu víme, že nadšený junior, který má chuť se učit a rozvíjet, je velmi často lepší než nadupaný matador. Obrovskou výhodou je mezinárodní působiště, takže to není rozhodně jen o českém rybníčku. Jsme regionálním centrem pro celou Evropu. To znamená dennodenní kontakt se zahraničními kolegy i zákazníky. A také spoustu neobjevených příležitostí, kterých se můžete chytit. Angličtina, ta se ti bude hodit! 


10 Let a další zajímavé nás čekají

Jsme na Evropském trhu 10 let, vyrostli jsme z nuly na 700 mil obratu, máme zákazníky co nás mají rádi, zažili jsme i krušné chvíle a vždycky je zvládli společně. Jestli těchto uplynulých deset let bylo zajímavých, tak to, co nás čeká, rozhodně nebude zaostávat. Před námi je obrovské množství cest, příležitostí a směrů kam se dál rozvíjet. Zaměřujeme se na fotovoltaiku, elektromobilitu a chceme být více zapojení do komplexních projektů, kde nebudeme dodávat jen jednotlivé komponenty, ale vymyslíme celé řešení. 

V podstatě nejde si vybrat špatně, to co bude klíčové je, abychom si udrželi týmový drajv, autonomii a schopnost realizace, jakou máme doposud. 


    
     Hana Tichá
    

    
     –
    

    
     HR Business partner
Hana Tichá
HR Business partner

"Já si NOARKu hodně vážím. Pro mě je to firma, kde jsem vyrostl a vidím tady spoustu příležitostí do budoucna."

Michal Růžička, Senior Product Manager

Jak zjistíš, jestli k nám zapadneš? Je to snadné, potřebuješ tři věci

Máš rád/a kafe

Den v NOARKu začíná u kávovaru. V podstatě skoro kdykoliv do kuchyňky přijdeš, potkáš někoho s kým si můžeš dát kafe a prohodit pár slov. Ranní společné kafe je takový náš rituál, bez kterého si neumíme ráno představit. Díky Karlovi máme fakt dobrý kafe stroj!

Kafe je takový pojítko, pijou ho tady snad fakt všichni. Teď k deseti letům jsme si pořídili fakt skvělej kávovar, takže pozvání na kafe nejde odmítnout.

Karel Havlíček, Marketing Manager

Optimizmus a pozitivita, všichni tady mají smysl pro humor a když jde něco do kytek, dá se to vzít s nadhledem. Ten český černý humor tady je silný.

Marie Kubátová, Supply Chain Planner

Máš smysl pro humor

Dalo by se říct, že máme rádi černý humor. A možná si i jeden druhého dobíráme. Někdy místo aby na tebe kolega zavolal, že něco potřebuje, tě raději trefí nerfkou. Nebrát si věci osobně je dobrý předpoklad. Díky humoru si dokážeme zachovat chladnou hlavu a úsměv i když řešíme nějaký průšvih.

Pracuješ samostatně

Jinak to tady nejde. Je nás málo, práce je hodně a sice se můžeš spolehnout na naší maximální podporu, ale nemáme prostor rozdávat kolegům úkoly a hlídat jestli se plní. Jsme zvyklí pracovat hodně autonomně, odpovědně a to samé budeme očekávat od tebe. 

Máme tady dobrou partu lidí, se kterýma můžete mluvit o čemkoliv, váš názor se počítá a má nějakou váhu. Ja sí vážím toho, že jsem dostala velkou příležitost touhle pozicí. Jsem na to sama a vnímám to jako velkou důvěru, protože byznys, který obstarávám je opravdu velký.

Veronika Loudilová, Export Business Partner

    
     Karel Havlíček
    

    
     –
    

    
     Marketing Manager
Karel Havlíček
Marketing Manager

Samozřejmě jsou tady hranice mezi nadřízeným a podřízeným, a je to na každém člověku, aby si uvědomoval, že některý věci je potřeba konzultovat. V hodně věcech je tady svoboda, Karel mi dává volnou ruku a když to splňuje požadavky, můžu si občas dělat co chci. A přijde mi, že tady nic není problém, když je problém, tak se vyřeší a kdykoliv potřebuju s něčím poradit, jde to. Lidi si vzájemně pomáhají a nedělají se tady podrazy.

Barbora Jeřábková, Marketing specialist

    
     Martin Bundil
    

    
     –
    

    
     Customer Service & Logistics Team Leader
Martin Bundil
Customer Service & Logistics Team Leader

Zelená pro nápady

NOARK je v Evropě mladá firma, která se neustále vyvíjí. Ne všechno je stoprocentně nastavené, ne na všechno máme fungující procesy. Ve spoustě oddělení pořád fungujeme na excelovských tabulkách, jejichž zvládnutí se se zvyšujícím počtem lidí, zákazníků a objednávek, přestává být v lidských silách. Ale díky tomu je tady spousta prostoru vylepšovat, zefektivňovat a usnadňovat kolegům práci. Jakýkoliv podnět pro zlepšení je vítaný, vždy se najde parťák, který tě vyslechne nebo tvůj nápad rovnou rozvine a pomůže ti s realizací. Marián z IT třeba vyvíjí interní aplikaci pro holky z HR, aby se zjednodušila práce s docházkou a dovolenými. Jsme schopni si programovat aplikace, které usnadňují práci našim technikům. Vždy rádi podpoříme šikovné lidi, kteří mají nápady a nebojí se toho.

NOARK Česká republika

Najdete nás v průmyslovém parku v Horních Počernicích. Prostředí kolem může leckoho odradit, ale nám tady nic nechybí. Máme krásně zařízené kanceláře a skvělou Helču na recepci, která nám vždy vykouzlí úsměv na tváři. 

"Je tu kolektiv lidí, na který je spolehnutí a který drží při sobě. I když je  NOARK světová korporace, tak spousta lidí to tady má za svý, protože si to celé od nuly odmakali."

Hana Tichá, HR Business partner

Pevný stisk ruky

SPOLEHNI SE NA KVALITU!

Jsme obchodní firmou. Distribuujeme naše výrobky skrze naše obchodní partnery a je tím pádem pro nás opravdu důležité, abychom budovali kvalitní a trvalé vztahy. To bychom nedokázali, kdybychom nejprve neměli kvalitní vztahy uvnitř firmy. I proto je jednou z našich hodnot Pevný stisk, což symbolizuje upřímnost, otevřenost a dodržování nepsaných dohod. 

Dalo by se říct, že to přeci nemůže fungovat v korporaci, která má přes 20 tisíc zaměstnanců po celém světě, ale díky autonomii, kterou každý region má, tak se za tuto hodnotu dokážeme postavit a víme, že je to na trhu naší předností, 

Nemáme uvnitř žádného silného lídra, který by to celé táhl, možná nám chybí a možná jednou přijde, zatím je to o úzké kooperaci šesti lidí ve strategickém týmu a všech okolo, kteří naše plány realizují.