Microsoft

Microsoft Corporation byla založena v dubnu 1975 Billem Gatesem a Paulem Allenem. V současnosti je jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších značek světa. Většina lidí si vybaví Microsoft ve spojení s kancelářskými produkty a operačním systémem Windows. Microsoft však působí v mnoha dalších technologických odvětvích. Věnuje se řešením v oblasti vývoje, cloudu a firemních/enterprise systemů. Díky Microsoftu mohou jednotlivci i organizace po celém světě dosahovat svých vytyčených cílů a s pomocí technologií měnit svět kolem nás. Odpovědností Microsoftu je poskytnout přístup miliónům uživatelů k těmto technologiím a tím vytvořit příležitost pro všechny. Pražská pobočka vznikla v roce 1992 a v červenci 2016 se přestěhovala do kanceláří, které odráží změny, které v Microsoftu celosvětově probíhají. Změny, kterými celý svět prochází, se týkají hlavně toho, jak spolupracujeme. Do popředí se dostává flexibilita a schopnost propojení s kýmkoliv na světě. Po sloučení Microsoft Česká republika a Slovensko vznikla nová československá pobočka. Pražská kancelář nabízí perfektní zázemí jak zaměstnancům, tak kolegům z Microsoft Development Center Prague a HR services.

Nabídka příležitostí 4

Microsoft Praha
Microsoft Praha

Dokázat víc! Právě teď.

I want everyone inside of Microsoft to take that responsibility. This is not about top-line growth. This is not about bottom-line growth. This is about us individually having a growth mindset.

Satya Nadella, Microsoft CEO

Vizí Microsoftu je umožnit každému člověku či organizaci na světě dokázat víc. Technologie mění naše životy každým dnem víc a víc. Pokud naše úsilí nasměrujeme správně, jsme schopní takovou vizi naplnit. Microsoft není jen součástí změn, ale je jejich aktivním tvůrcem a iniciátorem, podporovatelem a akcelerátorem. Chceme být v moderním světě partnerem. Tam, kde jsme dřív byli v roli prodejců skvělých nástrojů, nyní poskytujeme řešení. Otevíráme se technologiím třetích stran a spolupracujeme s ostatními globálními hráči. Tam, kde byl předtím Apple a Linux nepřítel, je dnes součástí společných řešení. Podporujeme startupy a pomáháme jim růst na našich technologiích. Přecházíme od prodeje k pochopení a od pochopení k řešení. Zákazníci jsou neoddělitelnou součástí naší budoucnosti, stejně jako skvělí lidé, kteří pro Microsoft pracují po celém světě. Změnili jsme směr, dáváme lidem více svobody a prostoru. Nebojíme se více odpovědnosti a více si uvědomujeme výsledek a jeho dopad.

Teď je ten správný čas být součástí Microsoftu.


    
     Rudolf Urbánek
    

    
     –
    

    
     Country General manager for Czech Republic and Slovakia
Rudolf Urbánek
Country General manager for Czech Republic and Slovakia

    
     Jakub Lenemayer
    

    
     –
    

    
     Principal Solutions Specialist
Jakub Lenemayer
Principal Solutions Specialist

Za hranici komfortní zóny

Proč nastává ten správný čas stát se součástí Microsoftu právě teď? Protože budete obklopeni lidmi, kteří mají chuť ke změnám a jsou ochotní jít za své komfortní hranice a investovat do Microsoftu víc, než jsou jejich běžné povinnosti, aby dosáhli skvělého výsledku. Satya Nadella rozvíjí v Microsoftu živou a neustále se učící kulturu. Tvrdí o sobě, že je dlouhodobý student a nabíjí ho, když lidé kolem něj dosáhnou v něčem větší odbornosti nebo se něco nového naučí. Tento přístup se odráží všude po světě a každým dnem se kaleidoskop možností pootočí a vzniká nový prostor, umožňující jednotlivcům dosáhnout na další metu. Je na každém z nás, jak příležitosti využijeme.

Nechoďte do práce, pracujte!

Moderní způsob práce v pojetí Microsoftu má tři pilíře. První pilíř tvoří kanceláře a prostory, ve kterých se pohybujeme. Tím druhým jsou technologie, které nám umožní pracovat odkudkoliv a spolupracovat, kdykoliv je to potřeba. A třetí pilíř formují sami lidé, kteří dnes myslí jinak než před pěti lety. Je pro nás už přirozené, že si každé ráno zapneme Microsoft Teams a jejich prostřednictvím jsme dostupní svým kolegům po celém světě.

S novými kancelářemi nemáme žádné limity na home office. Máme svobodu nastavit si se svým týmem individuální formát spolupráce, který nám i týmu vyhovuje. Pracujeme na projektech a to, co je důležité, jsou výsledky. To, odkud pracujeme a odkud výsledek dodáme, není podstatné. Díky modernímu způsobu práce jsme variabilní.

Korporace? Jasně.

Ano, jsme korporace, ale korporace 21. století. Pokud se rozhodnete přijít do Microsoftu, bude to rozhodnutí přijít do korporátu. Celosvětová firma s více než sto tisíci zaměstnanci potřebuje jistou míru organizace, bezpečnost plánování a přehledu napříč procesy. Některé věci jsou u nás komplexnější a bezpečnostní standardy nás často trochu brzdí. Jsme firma, ve které, když se chcete interně posunout v nějaké roli, musíte si tuto roli obhájit, vytvářet si síť kontaktů a přesvědčit lidi kolem sebe, to vypadá jako politika, ale není. U nás je to tak, že potřebujete zesilovat dopad vaší práce. Mluvíme o dopadu naší práce na dění ve firmě, na produkty, na kulturu, na vše co dokážeme ovlivňovat. Podstatné je, že procesů ubývá a výrazně zjednodušujeme, odstraňujeme duplicity a pracujeme na flexibilitě celé organizace. Vize jsou srozumitelnější a reálné. Rozhodnutí se přesouvají do rukou těch, kteří jsou ochotní převzít zodpovědnost. 

Microsoft v České republice

Najdete nás na Praze 4 v byznys centru na Brumlovce. Kromě skvělých interních prostor na Vás čekají plně funkční, vybavené a inspirativní kanceláře. V jejich okolí najdete vše, co potřebujete, a přidejte k tomu ještě skvělou dopravní dostupnost.

Growth mindset

Spolupráce, flexibilita a Growth mindset jsou společnými principy a základními stavebními kameny neustále se učící organizace. 

Děláme to, o čem mluvíme. Dáváme prostor k seberealizaci, otevíráme globální projekty, dáváme šanci lidem hned po studiu, kteří od začátku mají poměrně hodně zodpovědnosti. Microsoft má velmi individuální přístup. Pokud jste člověk, který rád pracuje večer nebo naopak máte rádi časné ranní hodiny, je jen na vás, jaký rytmus si zvolíte.

A pokud se rádi potkáváte s kolegy, budete k tomu mít dostatek prostoru a vybavené zázemí. V našich kancelářích najdete ovoce, nápoje i snídaně. A není nic lepšího než začít den společnou snídaní se svými kolegy. Důležité je chtít být součástí výsledku. 

Když přijímám lidi, tak mě víc než to, co umí, zajímá, co se chtějí učit. Po 17 letech už poznáte, kdo sám sebe vnímá jako člověka, který se zaměří na svou největší hodnotu, na to, co teď umí, a nepřiznává moc, že něco neumí. Tak takoví lidé nejsou to, co chci.

Milan Hrabovský, Head of Development

    
     Lucie Čechová
    

    
     –
    

    
     HR Program Manager
Lucie Čechová
HR Program Manager

Microsoft Aspire

Mladí talenti jsou často překvapení, že v Microsoftu dostanou seniorní role hned po nástupu, i když nemají žádné hluboké zkušenosti. Jsou překvapení, že se s nimi počítá a je jim svěřená odpovědnost v produktovém marketingu nebo projektovém managementu. Ještě více jsou překvapení, když zjistí, že na svých projektech vedou kolegy z celého světa a to často v hierarchicky vyšších rolích. Uvědomujeme si, že pokud mladí lidé 3 roky dělají stejnou asistentskou práci, tak ztratí zápal. My nechceme, aby jejich optimismus a chuť měnit svět vyhasly. Microsoft Aspire je program pro mladé lidi hned po škole, díky kterému dostávají v Microsoftu plnohodnotný prostor k realizaci. 


    
     Daniela Čapková
    

    
     –
    

    
     CEE Recruiter
Daniela Čapková
CEE Recruiter

    
     Martin Hasinec
    

    
     –
    

    
     HR Manager
Martin Hasinec
HR Manager

Prostředí tvořené lidmi

Budova na Brumlovce, do které jsme se přestěhovali, je ukázkou změny v našem přístupu k pracovnímu prostředí. Výchozím bodem byl celosvětový koncept "From People to People", který počítal se zapojením nás zaměstnanců. Design budovy byl připravovaný se všemi, kdo měli zájem. Podíleli jsme se na designu zasedacích místností i společných prostor, mohli jsme ovlivnit výběr použitých materiálů. Všichni jsme se připravovali na flexibilní pracoviště. Testovali jsme, jak bude vypadat, když nebudeme mít vlastní stůl a učili jsme se spolupráci bez vzájemné fyzické přítomnosti. Naši manažeři natáčeli videa, ve kterých ukazovali principy života ve 100% flexibilní kanceláři. Nejde jen o “hezké kanceláře”, ale jsou to kanceláře, které podporují nový způsob spolupráce do posledního detailu.

Flexi offices
Flexi offices

Microsoft Development Center Prague

V Praze vyvíjíme Skype i MS Teams

S několika stovkami zaměstnanců je vývojové centrum v Praze jedním z největších v Evropě. Jeho základy sahají do roku 2007, kdy byla v Praze oficiálně založena pobočka Skype.

Skype se stal součástí Microsoftu v roce 2011 pouze s několika zaměstnanci v Praze. Díky skvělým výsledkům našich lidí se nám podařilo vytvořit si pozici spolehlivého partnera v rámci vývoje globálních produktů. Máme důvěru našich kolegů z USA, že když začneme s vývojem produktu zde v Praze, jsme schopni jej i spolehlivě dokončit. I díky tomu jsme v průběhu dalších let mohli přijmout několik dalších stovek kolegů a stále nekončíme.

V Praze se zaměřujeme na dvě velké oblasti v rámci vývoje – nástroje pro online komunikaci, mezi které se řadí Skype a Microsoft Teams, včetně klíčové cloudové infrastruktury, která tyto produkty v globálním měřítku pohání. Druhou neméně důležitou oblastí vývoje je rodina produktů Dynamics 365.

Microsoft
Microsoft
Microsoft
Microsoft

Designeři všech zemí spojte se!

Naším cílem je vytvářet produkty, které jsou skvělé, užitečné a přístupné pro každého na světě. K dosažení takového cíle musíme nutně zajistit dostatečné zastoupení různých skupin lidí v procesu návrhu a vývoje našeho softwaru. V Microsoft Development Center Prague s vývojáři, produktovými managery a designéry ze 40 zemí světa na palubě jsme toho schopni a jsme na naši různorodost velmi hrdí.

K práci využíváme jak naše vlastní platformy a nástroje (Azure, .NET, C#, TypeScript, Visual Studio a další), tak i mnoho opensource nástrojů a knihoven. Do opensource také velmi aktivně přispíváme. Některé produkty, na kterých v Praze pracujeme, jsou kompletně vyvíjené v opensource doméně – příkladem může být .NET Core.

A pořád rosteme!

Naše vývojové centrum stále roste a neustále hledáme špičkové IT talenty na trhu. Hledáme studenty, čerstvé absolventy a také zkušené profesionály v oblasti softwarového inženýrství, produktového managementu a programového řízení a také v oblasti designu a dat. Hledáme zvědavé lidi, kteří se nikdy nepřestanou učit, protože když se sejdou inteligentní, kreativní a vášniví lidé, výsledek může být ohromující a možnosti neomezené. I proto nepřehlédněte otevřené pozice v rámci našeho profilu! 


    
     Martin Koštál
    

    
     –
    

    
     General Manager, Dynamics 365
Martin Koštál
General Manager, Dynamics 365
Microsoft
Microsoft

    
     Šárka Vostárková
    

    
     –
    

    
     Category Manager
Šárka Vostárková
Category Manager

Přirozená diverzita

Dnes je pro nás diverzita naprosto přirozená. Respekt k individualitě, přijetí odlišností a odmítání diskriminace jsou jedním z výsledků změn, kterými naše firemní kultura poslední roky prochází. Diverzita je prázdným slovem, pokud ji v organizaci nařídíte, nebo z ní uděláte jen “projekt”, avšak stává se obrovským benefitem, pokud je přirozenou součástí myšlení firmy. Naše firemní prostředí je diverzní. Vytváříme prostor pro kohokoliv, kdo má chuť s námi spolupracovat. Dáváme prostor odlišným názorům a diksuzi a vytváříme zázemí pro vlastní invenci a chuť spolupracovat na všech úrovních. V naší pobočce, tak pracují lidé více než 50 národností z celého světa a my jsme na to hrdí.

Microsoft je firma extrémně zaměřená na výkon. Pokud je člověk zaměřený na výkon, tak kolem sebe získá lidi s podobným DNA. Pokud hledá teplé místečko, kde nebude vidět, tak by se měl porozhlédnout jinde. To v Microsoftu nenajde.

Jiří Černý, Head of Legal Department

Každý sám sobě podnikatelem

Motto, které nabývá v Microsoftu na důležitosti každým dnem víc a víc. Abychom mohli uspět s naším novým konceptem práce, abychom byli schopni naplnit naše vize, potřebujeme na maximum pozicích lidi, kteří jsou jako podnikatelé ochotni riskovat, převzít odpovědnost a nebát se rozhodnout. Pokud jsme schopní obětovat krátkodobě něco ze svého komfortu a přemýšlet nad svými výsledky v kontextu plánů Microsoftu, pak jsme schopní posunout nejen sebe, ale i celou organizaci. To je pro nás podnikatelský přístup a to je naše odlišnost od jiných velkých korporací na trhu.


    
     Jiří Černý
    

    
     –
    

    
     Senior Attorney
Jiří Černý
Senior Attorney

Odvaha riskovat

Microsoft se stává firemním prostředím, kde se odvaha podporuje a lidé uvnitř Microsoftu jsou inspirováni k tomu, aby zariskovali víc, než byli kdykoliv předtím zvyklí. Chyba je prostředkem k cíli. Firemní kultura, kde se chyby považují za přirozenou součást rozvoje, je rychlejší a inovativnější. Zkoušíme netradiční způsoby, hledáme jiné cesty a najednou máme i podporu organizace. Měníme přístup k zákazníkům. Ti jsou pro nás nyní partnery, které do inovací zapojujeme. Budoucnost je digitální a technologie každý den mění to, co jsme znali včera. Chceme být na změny připravení a odvaha, zkoušet nové věci, je důležitým prostředkem. Nemůžete mít moderní firmu a bát se riskovat.

Podporujeme kolegy po celé Evropě

Pražské HR servisní centrum – Prague HR Services Center - podporuje zaměstnance společnosti Microsoft v celé Evropě po celou dobu zaměstnání v naší společnosti. Specialisté v oblasti HR hrají klíčovou roli v náboru, při podpisu smlouvy, při zaškolování – onboardingu, zpracování mzdy nebo benefitů, zkrátka všude tam, kde HR žargon používá úsloví: Core HR operace. Náš tým se skládá z lidí z více než 30 různých států a hovoříme skoro 30 jazyky.

Nedávno jsem se přesunul z jiné pozice na novou roli manažera v tzv. Day One týmu. Mí kolegové společně s recruitery a s HR Business partnery do Microsoftu přivádějí nové talenty. Cílem týmu Day One je uvítat tyto nové kolegy v Microsoftu – uvítání, komunikace, smlouva, nastavení mzdy, benefitů, první den v nové práci.

Petr Miencil, Day One HR Service Manager

Co je podle Petra Miencila na práci v HR Services v Microsoftu zajímavého

LIDÉ

HR služby mají v sobě slovo “Human” – lidský. Snažíme se o to, akceptovat každého s úctou k jeho či její jedinečné životní cestě a zkušenosti. Ceníme si individuality a máme radost z toho, že v našem týmu máme kolegy a kolegyně s nejrůznější pracovní a obecně lidskou zkušeností. 

ROZMANITOST

Neustále se setkáváte s jedinečnými situacemi v různých zemích a regionech, ve státech s kulturami, které jsou odlišné od té české. Jste vystaveni kulturním prostředím s variabilitou zvyků, stylů práce, zákony a zvyklostmi. Setkáváte se s lidmi různých kultur každý den. Tohle je asi na práci v HR v Praze to nejlepší: jste de facto evropský občan tím, jak se učíte hodně o kulturách a o pracovních stylech lidí v jiných evropských zemích.

UČENÍ

Pořád se učíte něco nového – to učení nikdy neskončí. Zní to jako klišé, ale je to tak: největším bohatstvím této společnosti jsou lidé. Při nesmírně rychlém vývoji technologií a procesů ve firmě se očekává, že náš HR kolega či kolegyně investují přiměřené množství času na to, aby se neustále učili nové věci.

Microsoft
Microsoft

Naším společným cílem je mít ty nejlepší kolegy

Co dělají naši HR specialisté? Komunikujeme s kandidáty a dojednáváme podmínky zaměstnání ve společnosti Microsoft. Spolupracujeme s pracovníky náboru (recruitment), protože našim společným cílem je mít co nejlepší kandidáty pro danou roli. Zařídíme, aby nováček dostával včas a správně zaplaceno, a aby mohl/mohla začít používat firemní benefity. Novým kolegům pomáháme zorientovat se v novém prostředí, v nové práci, aby mohli mít dobrou zkušenost v Microsoftu od prvního dne. Prostřednictvím platformy AskHR zodpovíme každý měsíc několik tisíc dotazů zaměstnanců. HR specialisté řeší také záležitosti spojené s vízy pro cizince nebo relokace. S těmi, kteří společnost opouštějí a odcházejí jinam, se chceme rozloučit důstojně a přátelsky (ve velké většině případů přece zůstanou zákazníky a uživateli našich produktů).

Buďte zdrojem energie

Pokud věříte tomu, co děláte, jste pro celou firmu zdrojem energie. Pokud se každý den učíte a jste připraveni předávat své zkušenosti ostatním a sdílet své myšlenky, jste zdrojem inspirace a takové "lidské zdroje" nyní Microsoft potřebuje. Naším cílem není vytěžit z lidí práci, ale dát jim možnost rozvíjet se a rozvíjet další kolegy kolem sebe. Věříme, že spolupráce napříč týmy je obohacením.

Dnes nezavíráme lidi do škatulek, protože pak v nich jejich energie pohasíná. Naopak, naším cílem je umožnit rozvoj individualitám, respektovat jiný názor, vytvářet prostor pro diskuzi a vzájemnou inspiraci.


    
     Ondřej Kareta
    

    
     –
    

    
     Principal Solution Specialist - Azure
Ondřej Kareta
Principal Solution Specialist - Azure

Užitek, dopad a chuť pomáhat

Největší změnou s nástupem nového přístupu myšlení je výsledek, nad kterým uvažujeme jinak než v minulosti. Přestali jsme klást tak obrovský důraz na krátkodobé zisky, ale díváme se více na užitek, který naše produkty mohou zítra přinášet. Jak uvnitř, tak ven vidíme dopad naší práce a možnosti, které naše úsilí může přinášet jednotlivcům a organizacím.

Pracujeme více projektově, spolupracujeme napříč kontinenty a díky odpovědnosti za dodaný výsledek, který dnes většina kolegů má, jsou dopady naší práce viditelné.

Když sem přijdete, zjistíte, že tady máte ohromné možnosti. Ty jsou ale vykoupené obrovskou zodpovědností. Můžete vést globální projekt, ale nesmí vám chybět sebedisciplína, aby vás práce nepohltila. Microsoft umí lidi nadchnout, někdy až moc.

Michal Horáček, Product Manager Cloud & Enterprise / MACH