Microsoft

Microsoft Corporation byla založena v dubnu 1975 Billem Gatesem a Paulem Allenem. V současnosti je jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších značek světa. Většina lidí si vybaví Microsoft ve spojení s kancelářskými produkty a operačním systémem Windows. Microsoft však působí v mnoha dalších technologických odvětvích. Věnuje se řešením v oblasti vývoje, cloudu a firemních/enterprise systemů. Díky Microsoftu mohou jednotlivci i organizace po celém světě dosahovat svých vytyčených cílů a s pomocí technologií měnit svět kolem nás. Odpovědností Microsoftu je poskytnout přístup miliónům uživatelů k těmto technologiím a tím vytvořit příležitost pro všechny. Pražská pobočka vznikla v roce 1992 a v červenci 2016 se přestěhovala do kanceláří, které odráží změny, které v Microsoftu celosvětově probíhají. Změny, kterými celý svět prochází, se týkají hlavně toho, jak spolupracujeme. Do popředí se dostává flexibilita a schopnost propojení s kýmkoliv na světě. Po sloučení Microsoft Česká republika a Slovensko vznikla pobočka s více než 300 zaměstnanci. Pražská kancelář nabízí perfektní zázemí jak jim, tak kolegům ze Skypu a nové vývojové divize CRM Dynamics.  

Nabídka příležitostí 2

Microsoft
Microsoft
Microsoft
Microsoft

Dokázat víc - právě teď!

Vizí Microsoftu je umožnit každému člověku či organizaci na světě dokázat víc. Technologie mění naše životy každým dnem víc a víc. Pokud naše úsilí nasměrujeme správně, jsme schopní takovou vizi naplnit. Microsoft není jen součástí změn, ale je jejich aktivním tvůrcem a iniciátorem, podporovatelem a akcelerátorem. Chceme být v moderním světě partnerem. Tam, kde jsme dřív byli v roli prodejců skvělých nástrojů, nyní poskytujeme řešení. Otevíráme se technologiím třetích stran a spolupracujeme s ostatními globálními hráči. Tam, kde byl předtím Apple a Linux nepřítel, je dnes součástí společných řešení. Podporujeme startupy a pomáháme jim růst na našich technologiích. Přecházíme od prodeje k pochopení a od pochopení k řešení. Zákazníci jsou neoddělitelnou součástí naší budoucnosti, stejně jako skvělí lidé, kteří pro Microsoft pracují po celém světě. Změnili jsme směr, dáváme lidem více svobody a prostoru. Nebojíme se více odpovědnosti a více si uvědomujeme výsledek a jeho dopad.

Teď je ten správný čas být součástí Microsoftu.

I want everyone inside of Microsoft to take that responsibility. This is not about top-line growth. This is not about bottom-line growth. This is about us individually having a growth mindset.

Satya Nadella, Microsoft CEO

    
     Biljana Weber
    

    
     –
    

    
     General Manager CZ&SK
Biljana Weber
General Manager CZ&SK
Microsoft
Microsoft

Za hranici komfortní zóny

Proč nastává ten správný čas stát se součástí Microsoftu právě teď? Protože budete obklopeni lidmi, kteří mají chuť ke změnám a jsou ochotní jít za své komfortní hranice a investovat do Microsoftu víc, než jsou jejich běžné povinnosti, aby dosáhli skvělého výsledku. Satya Nadella rozvíjí v Microsoftu živou a neustále se učící kulturu. Tvrdí o sobě, že je dlouhodobý student a nabíjí ho, když lidé kolem něj dosáhnou v něčem větší odbornosti nebo se něco nového naučí. Tento přístup se odráží všude po světě a každým dnem se kaleidoskop možností pootočí a vzniká nový prostor, umožňující jednotlivcům dosáhnout na další metu. Je na každém z nás, jak příležitosti využijeme.


    
     Petr Ott
    

    
     –
    

    
     HR Manager
Petr Ott
HR Manager

Nechoďte do práce, pracujte!

Moderní způsob práce v pojetí Microsoftu má tři pilíře. První pilíř tvoří kanceláře a prostory, ve kterých se pohybujeme. Tím druhým jsou technologie, které nám umožní pracovat odkudkoliv a spolupracovat, kdykoliv je to potřeba. A třetí pilíř formují sami lidé, kteří dnes myslí jinak než před pěti lety. Je pro nás přirozené, že si každé ráno zapneme Skype a do sítě tím nahlásíme náš online stav, abychom byli dostupní ostatním kolegům.

S novými kancelářemi nemáme žádné limity na home office. Máme svobodu nastavit si se svým týmem individuální formát spolupráce, který nám i týmu vyhovuje. Pracujeme na projektech a to, co je důležité, jsou výsledky. To, odkud pracujeme a odkud výsledek dodáme, není podstatné.


    
     Jakub Lenemayer
    

    
     –
    

    
     Channel Sales Lead
Jakub Lenemayer
Channel Sales Lead
Microsoft
Microsoft
Microsoft
Microsoft
Microsoft
Microsoft
Microsoft
Microsoft

    
     Jan Sekerka
    

    
     –
    

    
     Partner Business Evangelist
Jan Sekerka
Partner Business Evangelist

Korporace? Jasně.

Pokud se rozhodnete přijít do Microsoftu, bude to rozhodnutí přijít do korporátu. Celosvětová firma s více než sto tisíci zaměstnanci potřebuje jistou míru byrokracie, bezpečnost plánování a přehledu napříč procesy. Mnoho věcí nám trvá a bezpečnostní standardy nás často svazují. Jsme firma, ve které, když se chcete interně posunout v nějaké roli, si ji musíte obhájit, vytvářet si síť kontaktů a přesvědčit lidi kolem sebe. Někde se tomu říká politika, v Microsoftu mluvíme o dopadu naší práce. Podstatné je, že procesů ubývá, zjednodušujeme, odstraňujeme duplicity a pracujeme na flexibilitě celé organizace. Vize jsou srozumitelnější a reálné. Rozhodnutí se přesouvají do rukou těch, kteří jsou ochotní převzít zodpovědnost. Ano, jsme korporace, ale korporace 21. století.

Microsoft
Microsoft
Microsoft
Microsoft
Microsoft
Microsoft

Microsoft ČR a SR

Najdete nás v byznys centru na Brumlovce. Kromě skvělých interních prostor na Vás čekají plně funkční, vybavené a inspirativní kanceláře. V jejich okolí najdete vše, co potřebujete, a přidejte k tomu ještě skvělou dopravní dostupnost.

Microsoft
Microsoft
Microsoft
Microsoft

    
     Lucie Čechová
    

    
     –
    

    
     Executive Assistant & Business Operations Support
Lucie Čechová
Executive Assistant & Business Operations Support

Když přijímám lidi, tak mě víc než to, co umí, zajímá, co se chtějí učit. Po 17 letech už poznáte, kdo sám sebe vnímá jako člověka, který se zaměří na svou největší hodnotu, na to, co teď umí, a nepřiznává moc, že něco neumí. Tak takoví lidé nejsou to, co chci.

Milan Hrabovský, Head of Development
Microsoft
Microsoft

Výsledky místo slov

Spolupráce a flexibilita. Děláme to, o čem mluvíme. Dáváme prostor k seberealizaci, otevíráme globální projekty, dáváme šanci lidem hned po studiu, kteří od začátku mají poměrně hodně zodpovědnosti. Microsoft má velmi individuální přístup. Pokud jste člověk, který rád pracuje večer nebo naopak máte rádi časné ranní hodiny, je jen na vás, jaký rytmus si zvolíte.

A pokud se rádi potkáváte s kolegy, budete k tomu mít dostatek prostoru a vybavené zázemí. V našich kancelářích najdete ovoce, nápoje i snídaně. A není nic lepšího než začít den společnou snídaní se svými kolegy.

Microsoft
Microsoft

    
     Kristína Michalski
    

    
     –
    

    
     Segment Leader - Consumer
Kristína Michalski
Segment Leader - Consumer

Praha v centru dění

V roce 2016 se Microsoft rozhodl vytvořit v Praze další vývojovou divizi Dynamics CRM. To znamená otevření dalších míst pro vývojáře, kteří budou spolupracovat s kolegy z USA, Indie, Dánska nebo Švýcarska. Připočtěte si stávající týmy, vývojáře Skype a zjistíte, že se Praha stává výrazným vývojářským centrem. A to je skvělá zpráva nejenom pro nás, kdo už v Microsoftu pracujeme, protože tím se na mapě staneme mnohem výraznější pobočkou a napojení na Redmond bude ještě silnější, ale je to skvělá zpráva také pro vás, kdo do Microsoftu teprve přijdete, protože se opět rozšíří prostor, ve kterém v rámci svého kariérního rozvoje budete operovat. Vznikne mnoho příležitostí k seberozvoji prostřednictvím spolupráce se zajímavými lidmi na zajímavých globálních výzvách.

Firma se snaží, aby každé 3-4 roky lidé rotovali, aby se mohli naučit něco jiného. První rok se učím novou roli, pak tři roky vytvářím přidanou hodnotu, a pak bych měl měnit, abych se posunul.

Miloš Nitran, Marketing and Operation Controller
Microsoft
Microsoft

MACH pro absolventy

Mladí talenti jsou často překvapení, že v Microsoftu dostanou seniorní role hned po nástupu, i když nemají žádné hluboké zkušenosti. Jsou překvapení, že se s nimi počítá a je jim svěřená odpovědnost v produktovém marketingu nebo projektovém managementu. Ještě více jsou překvapení, když zjistí, že na svých projektech vedou kolegy z celého světa a to často v hierarchicky vyšších rolích. Uvědomujeme si, že pokud mladí lidé 3 roky dělají stejnou asistentskou práci, tak ztratí zápal. My nechceme, aby jejich optimismus a chuť měnit svět vyhasly. MACH - Microsoft Academy for College Hires je program pro mladé lidi hned po škole, díky kterému dostávají v Microsoftu plnohodnotný prostor k realizaci. Jestli chcete vědět víc, tak se podívejte na microsoftstudents.eu.


    
     Nadine McDonald
    

    
     –
    

    
     HR Lead
Nadine McDonald
HR Lead

    
     Martin Hasinec
    

    
     –
    

    
     CEE Recruiter
Martin Hasinec
CEE Recruiter

Prostředí tvořené lidmi

Budova na Brumlovce, do které jsme se přestěhovali, je ukázkou změny v našem přístupu k pracovnímu prostředí. Výchozím bodem byl celosvětový koncept "From People to People", který počítal se zapojením nás zaměstnanců. Design budovy byl připravovaný se všemi, kdo měli zájem. Podíleli jsme se na designu zasedacích místností i společných prostor, mohli jsme ovlivnit výběr použitých materiálů. Všichni jsme se připravovali na flexibilní pracoviště. Testovali jsme, jak bude vypadat, když nebudeme mít vlastní stůl a učili jsme se spolupráci bez vzájemné fyzické přítomnosti. Naši manažeři natáčeli videa, ve kterých ukazovali principy života ve 100% flexibilní kanceláři. Nejde jen o “hezké kanceláře”, ale jsou to kanceláře, které podporují nový způsob spolupráce do posledního detailu.

Microsoft
Microsoft
Microsoft
Microsoft

Firmy často investují hodně peněz do externího marketingu a interní komunikaci rychle vyřídí jedním mailem. Snažíme se to dělat opačně, udělat nejdříve launch dovnitř Microsoftu, získat si lidi a získat ambasadory. Vnitřní zkušenost je obrovsky důležitá.

Petr Ott, HR Manager

    
     Šárka Vostárková
    

    
     –
    

    
     Business Development Manager - Public Sector
Šárka Vostárková
Business Development Manager - Public Sector

Přirozená diverzita

Dnes je pro nás diverzita naprosto přirozená. Respekt k individualitě, přijetí odlišností a odmítání diskriminace jsou jedním z výsledků změn, kterými naše firemní kultura poslední roky prochází. Diverzita je prázdným slovem, pokud ji v organizaci nařídíte, nebo z ní uděláte jen “projekt”, avšak stává se obrovským benefitem, pokud je přirozenou součástí myšlení firmy. Naše firemní prostředí je diverzní. Vytváříme prostor pro kohokoliv, kdo má chuť s námi spolupracovat. Usilovně dbáme na to, abychom vysvětlovali celý kontext. Chceme, aby informace o tom, proč něco děláme, byly pochopitelné a jasné. Dáváme prostor odlišným názorům a vysvětlujeme vše do posledního detailu. Tím vytváříme zázemí pro vlastní invenci a chuť spolupracovat na všech úrovních.


    
     Jiří Černý
    

    
     –
    

    
     Senior Attorney
Jiří Černý
Senior Attorney
Microsoft
Microsoft

Microsoft je firma extrémně zaměřená na výkon. Pokud je člověk zaměřený na výkon, tak kolem sebe získá lidi s podobným DNA. Pokud hledá teplé místečko, kde nebude vidět, tak by se měl porozhlédnout jinde. To v Microsoftu nenajde.

Jiří Černý, Head of Legal Department

Každý sám sobě podnikatelem

Motto, které nabývá v Microsoftu na důležitosti každým dnem víc a víc. Abychom mohli uspět s naším novým konceptem práce, abychom byli schopni naplnit naše vize, potřebujeme na maximum pozicích lidi, kteří jsou jako podnikatelé ochotni riskovat, převzít odpovědnost a nebát se rozhodnout. Pokud jsme schopní obětovat krátkodobě něco ze svého komfortu a přemýšlet nad svými výsledky v kontextu plánů Microsoftu, pak jsme schopní posunout nejen sebe, ale i celou organizaci. To je pro nás podnikatelský přístup a to je naše odlišnost od jiných velkých korporací na trhu.


    
     Jan Pospíšil
    

    
     –
    

    
     Microsoft Technical Evangelist
Jan Pospíšil
Microsoft Technical Evangelist
Microsoft
Microsoft

Buďte zdrojem energie

Pokud věříte tomu, co děláte, jste pro celou firmu zdrojem energie. Pokud se každý den učíte a jste připraveni předávat své zkušenosti ostatním a sdílet své myšlenky, jste zdrojem inspirace a takové "lidské zdroje" nyní Microsoft potřebuje. Naším cílem není vytěžit z lidí práci, ale dát jim možnost rozvíjet se a rozvíjet další kolegy kolem sebe. Věříme, že spolupráce napříč týmy je obohacením.

Dnes nezavíráme lidi do škatulek, protože pak v nich jejich energie pohasíná. Naopak, naším cílem je umožnit rozvoj individualitám, respektovat jiný názor, vytvářet prostor pro diskuzi a vzájemnou inspiraci.

Microsoft
Microsoft
Microsoft
Microsoft
Microsoft
Microsoft

Pět let zpátky jsme se bavili o Office 365 a teď máme komplexní cloudové řešení a Microsoft se nebojí do toho šlapat dál. Mně se líbí, kam to směřuje.

Zdeněk Stypa, Business Controller

Odvaha riskovat

Microsoft se stává firemním prostředím, kde se odvaha podporuje a lidé uvnitř Microsoftu jsou inspirováni k tomu, aby zariskovali víc, než byli kdykoliv předtím zvyklí. Chyba je prostředkem k cíli. Firemní kultura, kde se chyby považují za přirozenou součást rozvoje, je rychlejší a inovativnější. Zkoušíme netradiční způsoby, hledáme jiné cesty a najednou máme i podporu organizace. Měníme přístup k zákazníkům. Ti jsou pro nás nyní partnery, které do inovací zapojujeme. Budoucnost je digitální a technologie každý den mění to, co jsme znali včera. Chceme být na změny připravení a odvaha, zkoušet nové věci, je důležitým prostředkem. Nemůžete mít moderní firmu a bát se riskovat.


    
     Ondřej Kareta
    

    
     –
    

    
     Principal Solution Specialist - Azure
Ondřej Kareta
Principal Solution Specialist - Azure

Užitek, dopad a chuť pomáhat

Největší změnou s nástupem nového přístupu myšlení je výsledek, nad kterým uvažujeme jinak než v minulosti. Přestali jsme klást tak obrovský důraz na krátkodobé zisky, ale díváme se více na užitek, který naše produkty mohou zítra přinášet. Jak uvnitř, tak ven vidíme dopad naší práce a možnosti, které naše úsilí může přinášet jednotlivcům a organizacím.

Pracujeme více projektově, spolupracujeme napříč kontinenty a díky odpovědnosti za dodaný výsledek, který dnes většina kolegů má, jsou dopady naší práce viditelné.

Když sem přijdete, zjistíte, že tady máte ohromné možnosti. Ty jsou ale vykoupené obrovskou zodpovědností. Můžete vést globální projekt, ale nesmí vám chybět sebedisciplína, aby vás práce nepohltila. Microsoft umí lidi nadchnout, někdy až moc.

Michal Horáček, Product Manager Cloud & Enterprise / MACH
Microsoft
Microsoft

5 SLOV MILOŠE NITRANA O TOM, JAKÝ JE MICROSOFT

LIDÉ

Všichni jsou samozřejmě experti. Mluvím za svůj tým, kde je to hodně přátelské a kde spolu dobře fungujeme. Umíme oddělit pracovní hádky od osobního přátelství. Po ostrých výměnách názorů na nějaké téma, můžeme spolu v klidu jít na pivo.

HRDOST

Je to značka, která na trhu něco znamená. Když mám vizitku Microsoftu, tak mi zkrátka otevírá dveře.

ZMĚNA

Dnes je v Microsoftu vidět, slyšet a na vlastní kůži můžete i pocítit, jak se firma neskutečně mění na všech úrovních.

INOVACE

Microsoft je firma, která ovlivňuje a vždycky ovlivňovala inovace na celém světě.

PODPORA

Cokoliv se mi v životě stalo, tak Microsoft mě uměl podržet. Nevím, jestli je to běžné v jiných firmách. Zkrátka mi řekli: „Vezmi si měsíc volno a nic neřeš.“ Lidé v Microsoftu se zajímají o lidi kolem sebe.

Miloš Nitran

Pracuje dva dny v Čechách a zbytek týdne na Slovensku, kde bydlí se svou rodinou.

Flexibilita v Microsoftu umožňuje jakékoliv osobní nastavení, ve kterém jste schopní doručovat výsledky. Microsoft už není firmou, kde máte svůj pevný stůl, protože dva roky zpět jsme zavedli flexdesky. Zároveň je čím dál víc firmou, kde se lidé respektují. Když například někdo sedává na oblíbeném místě, ostatní mu ho nechají volné. Pokud se vám má v Microsoftu líbit, musíte být hodně flexibilní.

Microsoft
Microsoft